Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

HTC Desire X

- - - - -
  • Please log in to reply
620 replies to this topic

#55
johnandroid

johnandroid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 31.08.2012

View PostPapillon_, on 22 octombrie 2012 - 21:17, said:

De astazi sunt mandrul posesor al unui HTC Desire X negru.Posted Image
Dupa ce am iesit de la servici am fost la Vodafone si l-am cumparat, nu am reusit sa il decodez inca pentru nu le-a mers aplicatia aia prin care primeau automat codul de deblocare.
Primele impresii sunt foarte bune, de altfel stiam cam totul despre el. Mi se pare insa un pic cam "gurmanda" interfata in sensul ca ocupa 450 de Mb Ram din 768, raman liberi in jur de 318Mb. Are Android 4.0.4 si HTC Sense 4.1 nu 4.0 cum scrie pe multe site-uri.

I-am bagat un card mai vechi de 8GB dar maine trebuie sa imi soseasca unul de 16GB clasa 10.

Felicitari si sa'l stapanesti sanatos.ne mai ti si pe noi la curent,ne mai spui ce te multumeste si ce nu te multumeste la telefon.app daca il decodezi sau rootezi pierzi garantia.la root e mai usor pentru ca poti sa faci unroot.

#56
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
Multimesc, decodarea mi-o fac ei gratis, nu am cum sa pierd garantia.

Ce rezolutie trebuie sa aiba pozele? Am incercat 800x480 si 960 x 800 dar nu se vede toata poza. Exista o setare ca sa imi afiseze imaginile standard 800x480?

#57
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
Se pare ca rezolutia e 960x800 si e cam enervant modul in care trebuie setezi o imagine pe fundal. Cine vrea poze gasesti aici http://forum.xda-dev...d.php?t=1212596 o multime.
Pe la 11 mi-a venit si cardul, acum am 20GB memorie interna din care vreo 17 disponibili, nici nu cred ca o sa ii folosesc pe toti.

Intrebarea asta e inca valabila "Exista o setare ca sa imi afiseze o imagine standard 800x480 pe fundal?"

Edited by Papillon_, 23 October 2012 - 13:26.


#58
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Nu cred, nu-mi place nici mie ca trebuie sa dau CROP de fiecare data. Eventual incearca Zedge .
Eu nu am fost multumit intotdeauna de calitatea imaginilor, dar merita sa incerci.

#59
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
Am descarcat de pe Xda Developers poze pentru Desire simplu, dupa ce le-am mai triat(cat de cat) am ramas cu 1000 de poze.Posted Image  Probabil nu o sa folosesc nici 20% din ele.
Imi place ca pot sa dezinstalez aplicatiile Vodafone de pe telefon, stiu ca la Motorola Razr M nu merge sa le stergi pe cele de la Verizon.

Daca nu ma insel telefonul beneficiaza de 25GB pe Drop Box timp de 2ani. Plus 7GB pe care ii am pe SkyDrive vine vreo 32Gb, am la spatiu de nu am ce face cu el.

Edited by Papillon_, 23 October 2012 - 14:14.


#60
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
Mi-au dat spatiul pe DropBox.Posted Image

Attached Files



#61
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
HTC Desire X Review http://www.phonearen...eview_id3164#1- facutt de PhoneArena.

HTC Desire X Video Review tot de PhoneArena
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m846CWEnXvk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

HTC Desire X User Reviews http://www.phonearen..._id7453/reviews

Se pare ca ecranul e la fel ca pe One X adica Super LCD 2, iti dai seama de la inceput cat de bun e.

Edited by Papillon_, 25 October 2012 - 09:27.


#62
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Adica in soare se vede..........Posted Image

#63
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
Din cate stiu la One X ecranul e decent in soare, propabil asa e si la Desire X, inca nu am apucat sa il testez.

#64
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
O fi mai decent decat un IPS LCD True HD?
Ca pe alte topicuri ai facut varza ecranele LCD.....

#65
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
L-am testat in pauza de masa si se vede destul de bine in soare, un lucru bun avand in vedere ca luminozitatea e setata de mine la jumatate.

Recent nu cred poate mai demult, desi atunci vorbeam de tehnologii mai vechi. Cat despre ecranul lui One X am spus de la inceput ca mi se pare unul dintre cele mai bune ecrane de pe telefoane daca nu cel mai bun.

#66
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 02.09.2005
cel mai bun nu are cum sa fie atata timp cat aia de la phone arena spun ca se vede mai bine ecranul lg optimus g, nu?

#67
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
Probabil, amandoua sunt foarte bune, in fine deja o dam in offtopic.

#68
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009
as avea si eu 2 intrebari legate de telefon :
1 . unde pot vedea cardul sd ? instalez pe el , dar nu stiu cum il pot deschide sa vad fisierele instalate...
2 . se pot copia fisiere de pe dropbox pe cardul sd ? de importat in dropbox merge, dar nu am descoperit inca daca si invers merge...

in rest sunt destul de multumit de telefon, o buna achizitie...

#69
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
1.Cred ca trebuie instalata o aplicatie care sa aiba rol de manager de fisiere, telefonul nu are asa ceva din cate am vazut.
2.Nu stiu.

#70
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
E disponibil si la Orange acum la pretul de 255 de euro la liber.

#71
sonic2007

sonic2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 30.04.2007
azi am dat comanda si eu la magazinul online orange la prelungire abonament cu 900 de lei. Oscilam intre ace 2 si desire x si a cantarit decisiv faptul ca htc-ul a fost bagat azi la orange si l-am luat cu 150 de lei sub ceea ce as fi dat pe ace 2 la liber. Acum sper sa nu fiou dezamagit de alegerea facuta... oricum abia astept sa il primesc.

Edited by sonic2007, 26 October 2012 - 22:10.


#72
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Scuza-ma pentru OFF-TOPIC, dar faptul ca ai facut o economie de 150RON, in schimbul unei prelungiri pe doi ani te-a determinat sa alegi in favoarea HTC-ului?

In plus pretul la liber al abonamentului e de ~1200. Deci puteai sa faci un efort de 300RON si nu iti luai alte angajamente.

ON-TOPIC, telefonul e foarte ok fata de ACE 2. Sa ai noroc de el!

Edited by andreida, 26 October 2012 - 22:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate