Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Insert sim card to access network.

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Am un galaxy s i9000 la care nu citeste nicio cartela sim. A ajuns la mine cu eclair, am citit codurile de unlock cu aplicatia de pe market, degeaba ca nu imi dadea prompt pentru cod. Am facut update la froyo, gingerbread si apoi la 2.3.6 cu aceleasi simptome. Am incercat un alt firmware de modem, alt kernel, am facut root, am formatat exfat. Am modificat si codurile CSC pe CNX, ORO, XEU. Am incercat format cu *2767*3855#. Toate fara niciun rezultat. Telefonul apare deblocat daca bag *#7465625# Ce altceva sa mai incerc sa accepte macar un sim?

E codat pe vodafone ro, la *#06# apare acelasi imei ca si in spatele bateriei. La network in status apare unknown si stare retea mobila: deconectat.


Momentan are:
Firmware: 2.3.6
Baseband: I9000XXJW4
Kernel: 2.6.35.70-I9000XXJW4-CL1043937 se.infra@SEP-62 #2
Version: GINGERBREAD.XXJW4

Edited by MembruAnonim, 18 August 2012 - 09:36.


#2
niku08

niku08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.12.2010

View PostMembruAnonim, on 18th August 2012, 09:25, said:

Am un galaxy s i9000 la care nu citeste nicio cartela sim. A ajuns la mine cu eclair, am citit codurile de unlock cu aplicatia de pe market, degeaba ca nu imi dadea prompt pentru cod. Am facut update la froyo, gingerbread si apoi la 2.3.6 cu aceleasi simptome. Am incercat un alt firmware de modem, alt kernel, am facut root, am formatat exfat. Am modificat si codurile CSC pe CNX, ORO, XEU. Am incercat format cu *2767*3855#. Toate fara niciun rezultat. Telefonul apare deblocat daca bag *#7465625# Ce altceva sa mai incerc sa accepte macar un sim?

E codat pe vodafone ro, la *#06# apare acelasi imei ca si in spatele bateriei. La network in status apare unknown si stare retea mobila: deconectat.


Momentan are:
Firmware: 2.3.6
Baseband: I9000XXJW4
Kernel: 2.6.35.70-I9000XXJW4-CL1043937 se.infra@SEP-62 #2
Version: GINGERBREAD.XXJW4
poate ca nu e softul de vina ci pur si simplu are o problema telu, ai incercat la un service?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate