Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

MBA

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
slick

slick

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 14.02.2002
Cine ma poate ajuta sa-mi dea mai multe informatii despre MBA (Master Business Administration)? Tot ce stiu eu ca e un master in business, care se face dupa ce termini o facultate acreditata. Banuiesc ca in cadrul ASE-ului se face, cat timp dureaza? Exista persoane pe forum care au facut MBA-ul, cum li s-a parut, i-a ajutat, cat de util e etc? Se poate face si in strainatate la o facultate de business de acolo sau preturile sunt astronomice?
Mai stiu ca exista si un EMBA (executive MBA) care se poate face doar daca ai minim 3 ani de experienta intr-o functie de conducere....... ?
Multumesc.

#2
zero_cool

zero_cool

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 14.11.2005
Intra pe siteul aseului, si vezi daca scrie acolo, dar C
cel mai bine ar fi sa tragi o fuga pana la secretariat.

#3
Detractorul

Detractorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 11.08.2006

 slick, on Nov 7 2005, 19:36, said:

Cine ma poate ajuta sa-mi dea mai multe informatii despre MBA (Master Business Administration)? Tot ce stiu eu ca e un master in business, care se face dupa ce termini o facultate acreditata. Banuiesc ca in cadrul ASE-ului se face, cat timp dureaza? Exista persoane pe forum care au facut MBA-ul, cum li s-a parut, i-a ajutat, cat de util e etc? Se poate face si in strainatate la o facultate de business de acolo sau preturile sunt astronomice?
Mai stiu ca exista si un EMBA (executive MBA) care se poate face doar daca ai minim 3 ani de experienta intr-o functie de conducere....... ?
Multumesc.

pentru cei curioși de MBA http://en.wikipedia.org/wiki/MBA
la ASE http://www.ase.ro/si...clasic.asp?an=1

#4
owl

owl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 293
  • Înscris: 15.12.2003
daca ai ceva experientza si bani poti sa incerci si asta :

http://www.asebuss.ro/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate