Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 

Placa video Acer Aspire 7720ZG

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Salut,am nevoie de o placa video pt Acer 7720zg,placa lui video nvidia m8400gs 256mb s-a dus,am inteles ca are probleme cu supra-incalzirea,am reparat-o de 2 ori,a 3 a oara nu mai merge...
Am nevoie de o placa video noua sau SH,trebuie sa fie MXM 2,sa pot vedea un film cu ea,pt office,nu am nevoie de jocuri.
Multumesc!

Edited by Robiacs, 20 July 2012 - 11:26.


#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 28.12.2008
Plăcile video pentru laptop nu se găsesc așa ușor și cu siguranță costă mai mult decât merită. Ca să nu mai zic că Acer-ul tău e și un model mai vechi.

Edited by driftking91, 20 July 2012 - 11:25.


#3
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Tot aia e daca e mai vechi sau mai nou modelul,caci are slot MXM2 ,sunt si laptop-uri noi cu MXM2....Si merge f. bine,pacat de placa video care are probleme,cam toti au avut probleme cu acea placa video

#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 28.12.2008
Slot-ul ca slot-ul dar modul de construcție diferă de la un laptop la altul, trebuie să găsești o placă video de aceeași mărime.

Edited by driftking91, 20 July 2012 - 12:07.


#5
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

 driftking91, on 20th July 2012, 12:59, said:

Slot-ul ca slot-ul dar modul de construcție diferă de la un laptop la altul, trebuie să găsești o placă video de aceeași mărime.
Ok,imi poti da niste exemple de placi video care se potrivesc pt al meu?Exclus m8400 gs,e foarte proasta,se incalzeste repede

#6
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 28.12.2008
Din ce am citit putin pe net am aflat că placa video ar fi lipită de placa de bază, deci șansele de înlocuire scad și mai mult. Am găsit așa ceva http://www.ebay.com/...d-/260630686340 sau http://www.ebay.com/...=item3cc84f5d47 însă prețul este foarte mare pentru ce oferă și e posibil nici să nu meargă corect.

Prin RO nu cred că vinde nimeni așa ceva separat, de obicei vând laptop-uri stricate cu totul, pentru piese.

Edited by driftking91, 20 July 2012 - 17:30.


#7
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

 driftking91, on 20th July 2012, 18:16, said:

Din ce am citit putin pe net am aflat că placa video ar fi lipită de placa de bază, deci șansele de înlocuire scad și mai mult. Am găsit așa ceva http://www.ebay.com/...d-/260630686340 sau http://www.ebay.com/...=item3cc84f5d47 însă prețul este foarte mare pentru ce oferă și e posibil nici să nu meargă corect.

Prin RO nu cred că vinde nimeni așa ceva separat, de obicei vând laptop-uri stricate cu totul, pentru piese.
Deci o sa-l dau pe piese,sau cu totul,vad ce pot sa iau pe el,in service nu merita,din ce am vazut pe net,cei care l-au dat la reflow,s-au intros cu el dupa 6 luni...

Edited by Robiacs, 20 July 2012 - 19:18.


#8
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007
Doar un HD 3650 mobility se merita, din nou de undeva de pe site-urile straine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate