Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Bacalaureat (BAC) 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
5127 replies to this topic

#3133
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012

View Postdiabolik213, on 01 iulie 2013 - 12:16, said:

Cand se afiseaza rezultatele?

Duminica dimineata la liceu, ca pe site se baga abia luni sau marti deobicei :D.

#3134
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View PostAndreirg, on 01 iulie 2013 - 12:15, said:

Ok. Dar eu nu am zis nicaieri ca am invatat pe de rost. Elevat nu este sinonim cu pe de rost. Cred ca m-ai inteles gresit. Chiar pot spune ca sunt o persoana care invata doar logic.
Ai zis ca ai ales comentariul pe care-l stiai . Astea au fost vorbele tale .

#3135
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013

View PostAndreirg, on 01 iulie 2013 - 12:15, said:

Ok. Dar eu nu am zis nicaieri ca am invatat pe de rost. Elevat nu este sinonim cu pe de rost. Cred ca m-ai inteles gresit. Chiar pot spune ca sunt o persoana care invata doar logic.

tu ai zis ca stiai cel mai elevat comentariu, recte invatat pederost..
Rezultatele se afiseaza luni.

#3136
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010
Pai eu am nervi pe prietena mea.
Cand am fost eu ca bac-ul m-o durut fix in pix am fost fara stres. Am invatat cat am putut si stiam ca nu se copiaza ca am fost la liceu serios.

Da acuma cand o dat ea, stiind unde e, i-am facut rost de carticica pentru copiat si am zis sa si-o ia cu ea. Nu a vrut pe motiv ca nu stie unde s-o puna si acuma imi zice ca s-o copiat in draci. Ba chiar o plimbat supraveghetoarea foaia luata de prin alta parte prin clasa la ei, sa stie lumea. Ei i-a ajuns o parte mica de tot.

Da mi se pare infect si parca-i vad pe aia cum se scapa la scris ca hapsanii de imi vine sa le fut vreo 3 picioare dupa cap.

Jur ca imi dau examenul pentru peda la facultatea de Informatica unde sunt si numai a dreq ma duc la supravegheat si nici Dumnezeu nu misca.

La voi s-o copiat?

#3137
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View Postmateiuli, on 01 iulie 2013 - 12:04, said:

Eu am ales Barbu pentru subiectul III, am scris vreo 8 pagini si mai aveam idei, dar am zis ca e de ajuns.

No offence , dar eu ca si corector ti-as scade jumate de punctaj . Chit ca ai scris bine ,totusi ai o cerinta , si aia trebuie respectata . Ca nu degeaba scrie 600-900 de cuvinte si NU minim 600 de cuvinte. Invatati sa respectati ce vi se cere, ca cine stie cand o sa va gasiti "nasul"  si o sa regretati .

#3138
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Depinde și de scrisul fiecăruia. Eu scriu mare.

Edited by mateiuli, 01 July 2013 - 12:21.


#3139
CalinEu

CalinEu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.05.2011
Pe 8 se afiseaza

Edited by CalinEu, 01 July 2013 - 12:22.


#3140
PositronicPimp

PositronicPimp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 31.10.2012

View Postsoftpedian, on 01 iulie 2013 - 12:19, said:

...

stai liniştit(ă) că acu 2 ani din aia 40 la suta care au trecut pun pariu că jumate au copiat.

#3141
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010

View Postqew, on 01 iulie 2013 - 12:05, said:

Felicitari papagalule Posted Image .Sper sa ajungi la o facultate unde ai de invatat pt un examen cat pentru bac in cam vreo 7 zile maxim, si sa vad cat de bine vei putea memora si acolo Posted Image))))) .
Eh nu.. O sa ai 6-7 cursuri intr-un semestru. E chiar lejer.

Numa ca nu te ajuta mai cu nimic scoala in general in the real life.

#3142
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Totusi 8 pagini e mult . La scris normal vine cam 2400 de cuvinte, sa zicem ca scrii mare, tot vine undeva la 1300-1600 . Plus ca , nu stau corectorii sa-ti numere cuvintele, ei vad paginile si nah . Acum 99% nu te depuncteaza .

#3143
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006

View Postsoftpedian, on 01 iulie 2013 - 12:19, said:

La voi s-o copiat?

La mine în tot liceul nu s-a mișcat.

@qew
Nuu, n-ai înțeles. 8 pagini în total. La subiectul trei am scris 4.

Edited by mateiuli, 01 July 2013 - 12:24.


#3144
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
La mine in clasa nu s-a copiat. A fost o sala rezervata special pentru bagaje, astfel ca am lasat acolo absolut tot ceea ce am avut asupra noastra si care se putea considera drept sursa de inspiratie. In schimb, nu stiu ce s-a intamplat cu camerele de filmat...la un moment dat era stins pc-ul si camerele erau oprite.

S-au cam cerut la baie vreo 2, nu stiu mai inseamna si asta. Parca e mare greu sa te duci la baie inainte si gata, esti golit pentru urmatoarele 2-3 ore.

Edited by Jesssica, 01 July 2013 - 12:24.


#3145
Wizardro

Wizardro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 10.10.2010

View Postsoftpedian, on 01 iulie 2013 - 12:19, said:

Pai eu am nervi pe prietena mea.
Cand am fost eu ca bac-ul m-o durut fix in pix am fost fara stres. Am invatat cat am putut si stiam ca nu se copiaza ca am fost la liceu serios.

Da acuma cand o dat ea, stiind unde e, i-am facut rost de carticica pentru copiat si am zis sa si-o ia cu ea. Nu a vrut pe motiv ca nu stie unde s-o puna si acuma imi zice ca s-o copiat in draci. Ba chiar o plimbat supraveghetoarea foaia luata de prin alta parte prin clasa la ei, sa stie lumea. Ei i-a ajuns o parte mica de tot.

Da mi se pare infect si parca-i vad pe aia cum se scapa la scris ca hapsanii de imi vine sa le fut vreo 3 picioare dupa cap.

Jur ca imi dau examenul pentru peda la facultatea de Informatica unde sunt si numai a dreq ma duc la supravegheat si nici Dumnezeu nu misca.

La voi s-o copiat?

La mine nu s-a miscat... Eu am fost bot in bot cu camera , dar nici in spatele meu nu se auzea nimic :)

#3146
Ronner

Ronner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.07.2013
Buna ziua! Am si eu cateva intrebari. Poate sunt mai paranoic, poate nu.

Daca am scris un cuvant, l-am taiat si l-am scris din nou, poate fi considerat semn? Cuvantul nu era gresit, doar ca am facut niste litere mai ciudate.
Si doi, daca am numerotat din viteza paginile ba in stanga, ba in dreapta, poate fi, de asemenea, considerat semn?
Profesorii supraveghetori au fost ceva de genul "Eh, ce-ai facut aici" cand a vazut cum am numerotat.

Si ce se intampla daca o lucrare e anulata pe motiv de semn?

Multumesc!

#3147
Owlree

Owlree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 25.06.2013
Nimic dudă. Nic pâs n-am auzit. Auzeam cum flutură perdeaua la geam.

#3148
mars1

mars1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.06.2013
Vedeti dragilor.. in ce tara Corupta traim?... ce a fost azi, e manipulare.

Edited by mars1, 01 July 2013 - 12:29.


#3149
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View Postsoftpedian, on 01 iulie 2013 - 12:22, said:

Eh nu.. O sa ai 6-7 cursuri intr-un semestru. E chiar lejer.

Numa ca nu te ajuta mai cu nimic scoala in general in the real life.
Memoreaza algoritmica (ca ai zis ca esti la info la faculta) pe derost ca papagalul si nu cred ca e chiar asa lejer .
Cu cat este mai complexa materia si mai lunga cu atat e mai greu de memorat . Fiindca este multa informatie .
Eu am avut de dat un examen , in care materia avea 300 de pagini . Mi-ar fi luat mult sa o memorez, sau sa chiar sa o invat doar citind-o . Asa ca am ales o metoda mai  practica (si de criza de timp) ,si in 2 zile am invatat : prima zi am citit o data tot si a doua zi m-am dus la sat si am cautat cunostiinte care aveau ateliere sa-mi arate sudura , taierea materialelor, in general procedee de prelucrare a materialelor , si asa s-a prins de mine materia . Si a 3-a zi am dat examen . Am avut  chiar timp sa merg la un suc seara , la o cafa dimineata , asa ca da , normal ca a fost lejer in acest mod :)  .

View Postmateiuli, on 01 iulie 2013 - 12:23, said:

La mine în tot liceul nu s-a mișcat.

@qew
Nuu, n-ai înțeles. 8 pagini în total. La subiectul trei am scris 4.
Atunci mea culpa  . Cu 4 pagini nu ai probleme .

#3150
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011

View Postmars1, on 01 iulie 2013 - 12:28, said:

Vedeti dragilor.. in ce tara Corupta traim?... ce a fost azi, e manipulare.

Mars, hai ca mi-ai inveselit ziua. Posted Image

View PostRonner, on 01 iulie 2013 - 12:27, said:

Buna ziua! Am si eu cateva intrebari. Poate sunt mai paranoic, poate nu.

Daca am scris un cuvant, l-am taiat si l-am scris din nou, poate fi considerat semn? Cuvantul nu era gresit, doar ca am facut niste litere mai ciudate.
Si doi, daca am numerotat din viteza paginile ba in stanga, ba in dreapta, poate fi, de asemenea, considerat semn?
Profesorii supraveghetori au fost ceva de genul "Eh, ce-ai facut aici" cand a vazut cum am numerotat.

Si ce se intampla daca o lucrare e anulata pe motiv de semn?

Multumesc!

Nu cred, nu mai fi asa paranoic. Adica prima chestie pe care ai facut-o, nicidecum. A doua... nu stiu, nu cred nici aici. De cele mai multe ori, cred ca nici nu observa ca numaratoare difera ca si loc. Important e sa nu scrii cu negru, cu albastru foarte deschis (turcoaz) si alte treburi de astea stridente.

Si voua v-au luat subiectele? Nu inteleg de ce.

Edited by Jesssica, 01 July 2013 - 12:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate