Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...
 Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...
 Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect
 

tcpdump

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
petrisor87

petrisor87

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 249
  • Înscris: 21.08.2011
Salut,

Am un mic server de la topex care face voip si am o mica problema cu apelurile terminate de acesta, mi se inchid in timpul conversatiei, ceea ce vreau sa fac este sa ascult apelurile dintre apelant si apelat iar cu wireshark nu merge sa fac capturi voip din aceeasi retea in care este si serverul si m-am gandit sa fac captura cu tcpdump si apoi sa il deschid cu wireshark in windows dar cand deschid captura imi vede apelurile dar nu pot da play.

Pe server am dat comanda :

tcpdum -s0 -w test.pcap -i eth0

Alti parametrii exista care sa includa si vocea, poate capteaza doar apelul nu si vocea, ma puteti ajuta va rog mult?


Multumesc

#2
Huza

Huza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.417
  • Înscris: 07.11.2006
In primul rand nu inteleg logica ta.
Daca se intrerup apelurile, care ar fi rostul sa le "asculti"?
Pe langa asta tot ce vezi tu ar trebui sa fie cat se poate de securizat (criptat). Altfel oricine de la RDS ar trebui sa auda ce vb eu pe Skype de exemplu.
In plus, incearca sa dai un tcpdump -vvv sa vezica vei optine un alt output ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate