Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

nume strazi

Fundație casa
 Cadastru pentru vanzare apartament

Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...

CUI de PFA pe bon
 Laptop cu procesor echivalent i7 ...

Giorgio Mazonakis-Gucci Forema

Zgarieturi in diferite locuri

Ajutor inlocuire LCD masuna de ca...
 

Va rog ajutor !

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
YonelZ

YonelZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 111
  • Înscris: 06.01.2010
Buna seara tuturor. Am 16 ani jumate si povestea mea incepe cam asa. Vineri la un moment dat am simtit o durere destul de taioasa pe abdomen undeva in partea dreapta, dar a trecut...totusi cand ma aplecam in fata cam in zona apendicelui simteam o durere. Asa a continuat pana astazi cand dimineata m-am trezit cu o durere de picioare de la genunchi in sus. Am plecat spre spital, am fost consultat pentru apendicita, am facut tomograf si nici urma de apendicita, rinichii la exterior arata bine, vezica la fel , problema este ca in analiza urinei a iesit ceva sange...mai exact microscopic. Asa ca simtome de vineri pana acum ar fi vorba de ceva balonare, si parca scaunele nu mai sunt la fel adica au consistenta normala dar ies de parca ar fi un obstacol. Nu ma doare la urinare dar mi-e foarte frica de un cancer de colon sau unul renal. Senzatia de greata este foarte slaba si am pofta de mancare daca ma apuc de mancat. Doctorul a spus ca trebuie sa fac o substanta de contrast sa vada rinichii pe dinauntru dar asta pe joi.
Va rog ajutati-ma cu un sfat. Multumesc!
PS: De astazi simt si o durere in spate in ambele parti cam la rinichi zic eu...ca un fel de apasare.

#2
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.348
  • Înscris: 06.02.2006
Stai ma linistit nu ai nici un fel de cancer ... bea mai multe lichide, mai ales pe caldurile astea, poate ai ceva nisip/pietre la rinichi si le elimini...

#3
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005
relax, ti s-a miscat piatra de la rinichi.
ai facut tomografie dar nu ai facut ecografie abdominala sau la ecografie i-ai zis tomografie?
miscarea pietrelor din rinichi da una sau mai multe din senzatiile urmatoare: dureri de spate, testiculare, abdominale, ai impresia ca ai cancer la prostata, stai pe wc fara sa iti dai seama daca iti vine sa te k sau sa te p, asa ca ai impresia ca s-a propagat cancerul de la prostata si spre colon
daca inca te doare ia urmatoarele medicamente care nu fac niciun rau chiar daca nu ai pietre la rinichi.
daca iti trece e clar: rowatinex picaturi pe un cub de zahar (pune 10), combinat cu 2 pastilute de no-spa

PS durerile provocate de o pietricica de numai 5 mm de exemplu care se plimba pe traseu pot fi cele mai groanice dureri pe care le vei simti vreodata

Editat de onlyone, 18 iunie 2012 - 21:29.


#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010
Am patit-o si eu prin iarna. Tot ceva in genul. Am zis ca-mi iau rams bun de la apendic. Ma durea si cand mergeam si cand respiram. A tinut-o asa vreo 3 zile. In a treia zi, mi-a dat sotia un analgezic (eu sunt o persoane impertinenta cand vine vorba de medicina-rar ajung la medic) si mi-a trecut. Am luat pastila pe la 13 si pana seara nu am mai avut nimic. Cred ca a fost o piatra la rinichi. Au trecut cateva luni de atunci...totul bine.
Nu te mai speria cand nu stii ceva. Raspunsurile apar mereu. Nu lua niciodata in calcul variante fatale. Pentru astea, nu trebuie sa te pregatesti. Cheers!

#5
YonelZ

YonelZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 111
  • Înscris: 06.01.2010
Multumesc tuturor pentru incurajare daca mai stie cineva ceva sa spuna.

#6
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.004
  • Înscris: 20.02.2008
Da in mod normal te hidratezi ca lumea sau functionezi pe avarie ca majoritatea? Bei suficienta apa cat urina sa fie deschisa la culoare si fara miros sau bei cand iti amintesti, mai mult sucuri cu zahar si nu te atingi de apa chioara nici cu pistolul la tampla? Comportamentul predispune la pietre si nisip, io am avut nisip pe la 17-18 ani cu usturimile aferente, si vreo doua pietre la ecografie, dupa ce am inteles ca nu-i de gluma cu hidratarea n-am mai facut d-astea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate