Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Way To Go Upc ... Pe Cand Si Astral ?

- - - - -
  • Please log in to reply
539 replies to this topic

#73
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
La mine merge ca inainte, problema este ca au fost niste probleme cu modemul in 2 zile (cate 10 min pe zi).

#74
eyeobs

eyeobs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.03.2004
pai atunci de ce se simt limitarile de la 1 ale lunii? ca nici azi nu am depasit traficul recomandat si tot simt "limitarile"....
sau acum merge prost iar cand o sa ajung sa depasesc traficul recomandat imi vor da 0,000001 b/s (ca doar nimic nu e garantat, nu?)
glumesc... de sperat sper si eu....


eyeobs

#75
lemnarm

lemnarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 06.10.2005
OK ... din motive oaresicare si numai de forum stiute , nu vrea sa imi trimita announcementuri cu posturile noi puse pe threadul asta ... oricum el stie mai bine ... pana una alta:

Am citit cu intarziere posturile puse pe threadu asta , si am ramas surprins de "oferta" de la astral prezentata in prima pagina aia , cu banda de autostrada si 1.5Mbps ... dar nu am inteles ceva ... ce ii aia ?? unde a fost prezentata ??? este numai o chestie interna pregatita de astral si plnuita sa fie pusa in practica ?? sau ii ceva mai vechi uitat/aruncat in colt de astral si nicodata pus in practica ??


Mircea

PS: Sa aveti o sapt minunata ..   :thumbup:

#76
eyeobs

eyeobs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.03.2004
nu cunoasc cat de actual este zvonul cu 1,5mbps insa vin cu un alt zvon. acum o saptamana am auzit de la cineva din astral ca in curand o sa creasca viteza la 512kbps. zvon care mi se parea plauzibil in acel moment. din pacate nu stiam atunci de varianta de 1,5 pt. ca as fi incercat sa ma lamuresc mai mult.


eyeobs

#77
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005
Nu este vorba de limitari in cazul de fata ; pur si simplu par sa nu mai dea suficienta banda externa pentru clientii AIPA si asta se vede mai ales in weekend si in timpul saptamanii, seara. Chiar daca nu ai depasit traficul recomandat tot merge prost. Apropos de limitarile in cazurile in care se depaseste traficul recomandat...nu au functionat niciodata, si credeti-ma stiu cel putin 10 cazuri in care oamenii au facut 50-60 GB si nu au fost limitati...trafic extern. Pe metropolitan merge impecabil.

#78
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,052
  • Înscris: 18.02.2004
Am vorbit la support la Astral Bucuresti.. nu stiau nimic de vreun upgrade la banda pentru AIPA.. in schimb mi-a zis ca se lucreaza la spargerea tuturor nodurilor mari

#79
lemnarm

lemnarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 06.10.2005

View Postrogerlecoco, on Nov 7 2005, 10:46, said:

Am vorbit la support la Astral Bucuresti.. nu stiau nimic de vreun upgrade la banda pentru AIPA.. in schimb mi-a zis ca se lucreaza la spargerea tuturor nodurilor mari

Cum adica "spargerea nodurilor mari" ? La ce te referi prin asta ??

Mircea

#80
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005
Doamne fereste!! Sa nu cumva sa revina la alocarea aberanta de acum 3-4 ani gen 128Kb share la 20  :puke:

#81
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,052
  • Înscris: 18.02.2004

View Postlemnarm, on Nov 7 2005, 11:43, said:

Cum adica "spargerea nodurilor mari" ? La ce te referi prin asta ??

Mircea

Sunt nodurile pe care sunt legati userii si care au mult mai multi useri decat pot duce. De aici ping-ul mare pe care il au unii. Practic cred ca mai baga niste CMTS-uri


View PostInq, on Nov 7 2005, 12:01, said:

Doamne fereste!! Sa nu cumva sa revina la alocarea aberanta de acum 3-4 ani gen 128Kb share la 20  :puke:

Nu prea cred ca si-ar permite asa ceva cand au o concurenta frumoasa de la RDS si RTC :)

#82
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
pana la urma ce se inampla cu asa zisa oferta ? intra sau nu ?

#83
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Asadar :

0364100300 : Deranjamente internet Cluj : suna -> intra robotul 15 minute . Ma enervez dupa 15 min , inchid , sun din nou , mai astept 5 min , raspunde un "agent" , intreb , ma trimite la Dep Comercial .Bun , ma asteptam la asta .

0264598198 : Dep Comercial Astral Cluj :
-Ve-ti primi noul contract impreuna cu factura , prin posta .
-Si pretul?
-26.5Euro/1536kbps .
-Si abonamentul de 21$ pe care il am acum ? se transforma in cel de 19.5Euro ?
-Nu .
-Nu ??? Dar in cat ?
-In 26.5Euro .
-Fuck !
-Poftiti ?
-Nu cu dumneavoastra vorbeam doamna . Si abonamente  sub 26.5 Euro nu vor fi ?
-Nu  .
-Sigur nu vor fi abonamente de 12 si 19.5Euro ??
-Nu stiu sa va spun acum, asteptati factura .
-Bine , lasati , voi mai suna eu peste cateva zile cand va treziti . O zi buna doamna.

Astral telecom : Home of the Sleeping Monkey .

#84
lemnarm

lemnarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 06.10.2005
Hahahaha ... genial ... :))

Deci au marit si ei banda ?? Suuuper ... :D:D sa vad numai live ca merge atata si sar in sus de bucurie ... :))
Oameni buni , care sesizeaza primu , puneti screensot cu testu de banda , sa ramana pentru posteritate :))


Mircea

#85
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,052
  • Înscris: 18.02.2004
Super.. de-abia astept sa vad cum merge "teava" la 1.5Mbps
Intrebarea e: ii tine externul? Stiam ca au ceva de genul 930Mbps international. poate cineva sa ne informeze ce legatura externa mai are Astral-UPC ?

#86
lemnarm

lemnarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 06.10.2005
UPC+Astral au putere ff mare , se pot juca efectiv cu RDS , mai ales ca upc ii aproape (UPC=Chello) , adica ii in ungaria ... si daca isi extind ( daca nu au facut-o deja ) magistralele pana la granita cu romania ... o sa rupa tot ... ( one big happy intranet ) :))

Mircea

#87
eyeobs

eyeobs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.03.2004
am sunat la 9399 bucuresti (la vanzari) intrebandu-i daca va trebui sa fac ceva in momentul trecerii la noile abonamente... dupa o pauza de cateva momente si niste 'aaaa' din partea operatoarei, mi-a raspuns ca aceasta oferta nu este inca in vigoare. cand am intrebat ce se va intampla cand va intra in vigoare (se trece automat sau nu?) si cam pe cand o sa fie asta.... mi-a raspuns ca voi fi anuntzat pe email.



eyeobs

ps: la mine in modem, in 192.168.100.1, am inca setat Bit Rate 384000 bits/sec.

Edited by eyeobs, 07 November 2005 - 13:41.


#88
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,052
  • Înscris: 18.02.2004
Am trimis si eu mail la [email protected] cu intrebari despre noua oferta.. Pana acum nimic  :cursing:

#89
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
La accesarea 192.168.100.1 imi apare login si parola ...
Am modem Motorola SURFboard SBV5120 . Evident ca nu stiu userul si parola .... Any idea ?

Attached Files


Edited by kingblana, 07 November 2005 - 13:58.


#90
eyeobs

eyeobs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.03.2004
eu am webstar si nu cere parola. can't help u with that.


eyeobs

ps: oricum, cred ca o sa simtim cand se face upgrade-ul de matz.

Edited by eyeobs, 07 November 2005 - 14:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate