Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Way To Go Upc ... Pe Cand Si Astral ?

- - - - -
  • Please log in to reply
539 replies to this topic

#37
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Pentru un utilizator persoana fizica, traficul recomandat este foarte mare

Iti pot demonstra ca si la o conexiune de 256kbps pot sa fac trafic mai mare de 24GB/luna si nu o sa trag nimic de pe Torrent sau DC++.... deci 24GB = sux la greu la o conexiunde de 1.5mbps :(

#38
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Poate ai timp sa stai 24/24 in conferinta cu inca 2 persoane pe Skype , de ajungi la 24 de Giga lunar .

#39
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

 kingblana, on Nov 5 2005, 15:32, said:

Poate ai timp sa stai 24/24 in conferinta cu inca 2 persoane pe Skype , de ajungi la 24 de Giga lunar .

Si asta ;). Sau poate imi place sa ascult online posturi de radio la 128kbps spre exemplu.

#40
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Oricum stai linistit ca si eu la abonamentul de 21$ (880.000 lei tva inclus) aveam recomandat 10 Gb , si am facut 18 , si nu a fost nici o scadere de viteza . Iar in lunile anterioare au fost din nou depasiri de 2-4 giga , si viteza a ramas la fel .

Chiar si in perioada antemergatoare Triplayului , cand aveam 3 Gb incusi , nu ii depaseam oficial  (proxy :) )

#41
sparxxx

sparxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.01.2003
interesanta oferta... sa vede daca se concretizeaza

#42
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 kingblana, on Nov 5 2005, 17:26, said:

Oricum stai linistit ca si eu la abonamentul de 21$ (880.000 lei tva inclus) aveam recomandat 10 Gb , si am facut 18 , si nu a fost nici o scadere de viteza . Iar in lunile anterioare au fost din nou depasiri de 2-4 giga , si viteza a ramas la fel .

Chiar si in perioada antemergatoare Triplayului , cand aveam 3 Gb incusi , nu ii depaseam oficial  (proxy :) )


        Un prieten a trait si experienta reducerii de viteza , si  a trait sa povesteasca cosmarul . Daca se reduce la  80 kbps , ce faci , ii dai in judecata ?  :D

#43
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Judecata ? Nuuu . Exista metode mai pugnitive ....

#44
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
nu va mai stresati ca nu e nici o oferta astral. daca nu apare pe www.astral.ro atunci nu este nimic....

#45
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003

 geojoking, on Nov 5 2005, 20:36, said:

nu va mai stresati ca nu e nici o oferta astral. daca nu apare pe www.astral.ro atunci nu este nimic....

He he lasa site-ul, insider -ii sa traiasca!  :naughty:

Edited by woulfy, 05 November 2005 - 22:50.


#46
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Mama ... de cand asteptam treaba asta. Traiasca Astralul. Tre sa ma duc si eu luni atunci sa-mi modific contractul pentru triplay, ca nici acum nu m-am luat modem cu voce. Aveti idee cum este modemul cu voce fata de cel thomson fara voce? La fel de stabil? Desincronizari ceva? La viteze cum sta treaba ?

#47
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 BorisFlokow, on Nov 6 2005, 00:17, said:

Mama ... de cand asteptam treaba asta. Traiasca Astralul. Tre sa ma duc si eu luni atunci sa-mi modific contractul pentru triplay, ca nici acum nu m-am luat modem cu voce. Aveti idee cum este modemul cu voce fata de cel thomson fara voce? La fel de stabil? Desincronizari ceva? La viteze cum sta treaba ?

Modemul cu port de voce este OK atat la viteza, cat si la stabilitate. Problemele percepute de modem sunt de fapt de la retea. Daca tie iti merge OK conexiunea inseamna ca reteaua este OK in zona ta. Schimbarea modemului nu va modifica nimic, nici viteza, nici stabilitatea. Bafta si daca afli ceva nou, anunta!  :peacefingers:

Edited by Allex, 06 November 2005 - 00:30.


#48
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Eu chiar nu am auzit de noua oferta. Mai mult ca sigur este teapa si asta pentru ca m-am interesat. Pana nu apar pe siteul Www.Astral.Ro nu trebuie sa ne agita. Ciao amigos.

#49
tibi_Lord

tibi_Lord

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 01.03.2004
nici la ultima marire nu a aparut ceva pe site decat mult mai tarziu decat se anuntase marirea :)


pozele alea par reale, pentru ca sunt scan-uri si nu sunt facute in photoshop sau d-astea :)

#50
AxY

AxY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.05.2004
Sper din toata inima sa fie adevarat :D. Oricum in pliantul ala apare niste chestii mai ciudatele pliant , adica instalare in 48 de ore si fara taxa de conectare si fara taxa de modem ... interesant de vazut daca se materializeaza...a sunat cineva la relatii cu clientii sa intrebe?

#51
mig

mig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 18.05.2003
Axy, ala nu-i pliantul. Era comparata oferta UPC-ului de net cu cea a Astralului.

#52
AxY

AxY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.05.2004

 mig, on Nov 6 2005, 10:02, said:

Axy, ala nu-i pliantul. Era comparata oferta UPC-ului de net cu cea a Astralului.
sorry, nu am fost foarte atent ...:D, eu astept sa se confirme...ar fi ceva daca s-ar modifica ca sa semene cu cele de la UPC.
In momentul in care mi s-a schimbat modemul cu unul de voce, pentru 24 de ore nu am avut restrictia din server pe 256kbps (la upload era pusa), si testele de viteza imi aratau pe undeva pe la 1.5 Mbps si tare frumos mai era...asa ca I wait and hope

#53
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
io inca nu cred ca astralu o sa dea asa oferta.... pana nu o vad pe site....

#54
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Toma necredinciosul ....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate