Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 

Way To Go Upc ... Pe Cand Si Astral ?

- - - - -
  • Please log in to reply
539 replies to this topic

#55
AxY

AxY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.05.2004

View Postgeojoking, on Nov 6 2005, 11:16, said:

io inca nu cred ca astralu o sa dea asa oferta.... pana nu o vad pe site....
nici nu trebuie sa apara pe site...vreau sa o simt...:D

#56
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001
Hmm ce darnicie, sper sa fie adevarat, problema este... cand si in Bucuresti ?

Le face fata reteaua ?

#57
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Dintre toti care va intrebati in legatura cu "oferta", a sunat vreunul la Astral Cluj sa se intereseze care-i faza?  :)

#58
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Mie imi apare o ciudatenie la http://192.168.100.1/

Configuration Parameters:
Computers Allowed by Service Provider: 2
Computers Detected by Modem: 1

Computers Allowed by Service Provider trebuiau sa fie 1 ... nu 2. Cred ca modifica ceva, pentru ca au fost scurte perioade cand modemul facea ciudat, dupa care si-a revenit. Oricum, sper sa fie adevarata faza cu 1.5Mbps.

#59
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,052
  • Înscris: 18.02.2004

View PostBorisFlokow, on Nov 6 2005, 13:14, said:

Mie imi apare o ciudatenie la http://192.168.100.1/

Configuration Parameters:
Computers Allowed by Service Provider: 2
Computers Detected by Modem: 1

Computers Allowed by Service Provider trebuiau sa fie 1 ... nu 2. Cred ca modifica ceva, pentru ca au fost scurte perioade cand modemul facea ciudat, dupa care si-a revenit. Oricum, sper sa fie adevarata faza cu 1.5Mbps.

Sunt 2 CPE-uri: 1 este placa de retea, iar celalat MAC-ul de la telefonie

#60
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003

View Postdon_dannielo, on Nov 6 2005, 12:51, said:

Dintre toti care va intrebati in legatura cu "oferta", a sunat vreunul la Astral Cluj sa se intereseze care-i faza?  :)



Daca iti raspunde cineva in primele 15 minute de sunat la Astral e mare lucru .

#61
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
La mine:
Configuration Parameters:
Computers Allowed by Service Provider: 3
Computers Detected by Modem: 2
Cu toate ca n-am decat un calculator si parca inainte era altfel adica 2 cu 1
Ciudat oricum dar nu cred ca are vreo relevanta

#62
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

View PostIntel, on Nov 6 2005, 14:24, said:

La mine:
Configuration Parameters:
Computers Allowed by Service Provider: 3
Computers Detected by Modem: 2
Cu toate ca n-am decat un calculator si parca inainte era altfel adica 2 cu 1
Ciudat oricum dar nu cred ca are vreo relevanta
Probabil ai un modem Thomson THG520 cu port de telefonie. Practic la tine modemul este deschis la 3 cpe-uri pentru ca unul este calculatorul tau , al doilea este portul usb (desi nu este folosit apare in spate cu o adresa invalida 0.0.0.0) si al treilea este telefonia ta. Am vazut aceeasi problema si la unele modemuri Webstar, asta in functie de firmware-ul care il aveau.

#63
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
check this:

http://blog.fubar.ro...-numita-astral/

#64
tibi_Lord

tibi_Lord

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 01.03.2004
LR - aia e veche de pute, preturile nu se potrivesc, oferta nu e aceeasi, etc. :)

#65
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Apropo ... eu nu am modem cu voce si am 2 Computers Allowed by Provider. Cat m-am rugat eu de ei inainte sa-mi dea 2 ip-uri si nu au vrut :)) .... si acum vad ca mi le-au dat din proprie initiativa.

#66
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005

View PostBorisFlokow, on Nov 6 2005, 17:26, said:

Apropo ... eu nu am modem cu voce si am 2 Computers Allowed by Provider. Cat m-am rugat eu de ei inainte sa-mi dea 2 ip-uri si nu au vrut :)) .... si acum vad ca mi le-au dat din proprie initiativa.

Alea nu-s IP-uri :) ce vezi tu acolo e MaxCPE=2 pe undeva prin cm. Asta inseamna ca modemul are voie sa tina  in spate 2 mac-uri daca-i infipt intre-un switch/hub. Degeaba poate modemul sa-ti tina 2 macuri in spate daca Astralul nu-ti aloca Ip-uri suplimentare. Ca doar trebuie sa pui niscai Ip-uri pe PC-urile din spatele modemului nu?

#67
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Da ... dar inainte aveam Computer allowed by provider:1 acum am 2. Ce se intampla ?

#68
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
eu îs convins că astralul va trece destul de fundând la prețurile upc, pe de-o parte că așa e normal ca în cadrul firmei să fie practicate prețuri uniforme, iar pe de altă parte trebuie să țina piept la noile oferte adsl ale rtl-ului, de 512 și 1024kbps.

#69
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005
Pai simplu, din cauza telefoniei :) pe langa calculatorul tau mai trebuie sa mearga si un telefon pe cm-ul ala nu ? De ca naiba sa se chinuie oamenii sa vada cine are contract de voip si cine nu are...e mult mai simplu si mai sigur sa puna maxcpe=2 pe toate cm-urile servite modemurilor.

#70
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005
Lasand marirea de banda la o parte cred ca cei de la UPC sunt putin nepregatiti pentru preluarea Astral. Baietii au dat banul iar cei de la Astral au spus "poftim cheile" si au plecat :) Asta dupa ce au acumulat cat mai multi clienti in anul anterior pregatindu-se pentru vanzare si au oferit un internet de calitate ca de, doar trebuiau sa tina clientii fericiti ca sa primeasca cat mai mult banet de la UPC . Cam de 2 luni de cand cei de la UPC au preluat afacerea au inceput sa apara problemele...vizibile mai ales de cei cu AIPA din Bucuresti (nu cunosc situatia in alte orase) concret au inceput sa aiba loss pe extern de 10-20% in general seara dupa 18-19 si in weekend  :nonobad: Exact ca la RDS :D Daca dai telefon la suport incep sa te abureasca cu "din punctul nostru de vedere internetul merge conform conntractului....nu garantam nimic pe extern"  :death: Way to go UPC ... Contractele de bussiness merg excelent in continuare.

#71
eyeobs

eyeobs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.03.2004
relativ.... la mine raspunsul a fost altul: cunoastem problema, au mai fost si alte sesizari si vom remedia situatia in curand.
sau poate am avut eu noroc de raspunsuri mai la obiect.

una peste alta, raspunsurile nu tin loc de internet


eyeobs

#72
fourmi

fourmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.11.2004
ing are ceva dreptate, de vreo luna si ceva au intrat noile limitari. daca inainte aveam tzeava tavan la 384, acuma am 80-90 kbps! intr-adevar, astralu' a fost pregatit de maritat, banii cheltuiti pe client au fost minimi, da' acu' a venit timpu' nostru': trust me, a venit vremea sa ne fie bine: 1.5 mbps.
So, wait up & have faith. Sunt sigur ca astral nu e de capul lui!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate