Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Way To Go Upc ... Pe Cand Si Astral ?

- - - - -
  • Please log in to reply
539 replies to this topic

#523
thedoctor

thedoctor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.04.2005
Dial up la 12 $ de la astral !!! :naughty:

Attached Files



#524
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Ma scuzati de offtopic... Iata ce anunt le-a bubuit mintea celor de la Astral... L-am vazut din intamplare si era sa cad pe jos de ras...

Attached Files



#525
lemnarm

lemnarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 06.10.2005
Hehehe ... cine stie ce le-o fi bubuit mintea la aia de la Senso TV  , probabil sa ceara mai multi bani de la Astral ca sa le difuzeze canalu si Astral le-o fi zis-o pe aia cu Bascula ... :)) :)) :))

Mircea

#526
cipman

cipman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 28.02.2005
Problema de aseara a fost cauzata de caderea legaturilor pe extern, accesul ramanand doar pe conexiunile de backup (pe telia net). Pe metro sau intern mergea bine. Nu stiu cand s-a reparat (nu depindea de astral) dar pb. s-a manifestat sigur intre orele 20 si 02.
La ora asta merge cam cu 0.8 - 1.2 Mbps pe extern. Rezonabil pentru ziua si ora asta.

#527
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004

Quote

P.S.2 pe cine mai foloseste Astralul ca si carrier in afara de SNR?

M-as mira sa foloseasca SNR pentru SDH. Probabil Orange/Electrica/CFR

#528
AxY

AxY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.05.2004
Pina la urma cei care sunt la abonamentul de 26.5 Euro sunt multumiti sau nu?
Pentru ca ma bate si pe mine gandul sa trec de la cel de 12$ la cel de 26.5E (pentru ca am sunat la ei si mi-au spus ca nu au de gand sa modifice tipurile de abonament in viitorul apropiat...ceea ce e mi se pare nasol..complet dezechilibrate...dar cum pe la mine prin bloc/cartier/sector nu trece decat teava lor ...)

#529
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
Eu sunt mulțumit, chiar dacă nu este la fel de stabil ca înainte. Înainte, netul mergea constant, acum înregistrează fluctuații destul de mari (sunt momente în care practic pică, dar nu durează mai mult de câteva zeci de secunde).
Parcă de câteva zile a devenit ceva mai stabil, deci este posibil ca treptat să se regleze. Oricum, saltul a fost foarte mare și probabil că mulți s-au repezit să descarce tot internetul :lol: și acum s-au mai calmat.

#530
lemnarm

lemnarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 06.10.2005
Si eu subscriu , sunt multumit , chiar foarte multumit de el ... adica mere la 100k constant cel putin de la situri non-fantoma , si de pe dc din retelele legate in metro cu astral merge cu 100-150k/s ... deci este un pas inainte bigtime ... acuma ca diferentele is asa de mari chiar nu merita sa stai la alea diferite de 26.5 euro ... nu merita chiar deloc ...

Mircea

#531
kimy

kimy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 21.01.2006
Si eu am abonament de 26,5 euro.Dupa ce am depasit 6 giga extern pe saptamana m-au limitat la 32KB extern.Si acum sunt limitat extern la 45KB dupa ce saptamana trecuta am dat telefoane o jumatate de ora si am vorbit cu ei.Mi-au zis ca este o problema la ei si se rezolva.Deci din luna decembrie de cand am abonamentul de 26,5 euro a mers bine doar cateva zile in decembrie si cateva zile in ianuarie.Si traficul meu este  Trafic CPE*:   11.77 GBytes pana acuma.Ciudat este ca un prieten are acelasi abonament si ii merge bine.Daca tot asa fac si in luna februarie,din martie trec la abonamentul de 12 dolari caci cel de 26,5 euro la mine nu renteaza.

#532
lemnarm

lemnarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 06.10.2005

View Postkimy, on Jan 24 2006, 19:35, said:

Si eu am abonament de 26,5 euro.Dupa ce am depasit 6 giga extern pe saptamana m-au limitat la 32KB extern.Si acum sunt limitat extern la 45KB dupa ce saptamana trecuta am dat telefoane o jumatate de ora si am vorbit cu ei.Mi-au zis ca este o problema la ei si se rezolva.Deci din luna decembrie de cand am abonamentul de 26,5 euro a mers bine doar cateva zile in decembrie si cateva zile in ianuarie.Si traficul meu este  Trafic CPE*:   11.77 GBytes pana acuma.Ciudat este ca un prieten are acelasi abonament si ii merge bine.Daca tot asa fac si in luna februarie,din martie trec la abonamentul de 12 dolari caci cel de 26,5 euro la mine nu renteaza.


Hmmm ... cred ca intr-adevar ii cum t-i nororcul acuma pana se stabilizeaza , eu am avut full teava ....si deja am tras luna asta 38GB ...

#533
AxY

AxY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.05.2004

View Postlemnarm, on Jan 24 2006, 21:20, said:

Hmmm ... cred ca intr-adevar ii cum t-i nororcul acuma pana se stabilizeaza , eu am avut full teava ....si deja am tras luna asta 38GB ...
apropo...contorizarea se face ca la vechile abonamente? sau e mai stricta acu? ca la mine pe cel de 12$ imi arata mult mai putin la trafic ...

#534
adibr

adibr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.01.2006

View Postgeojoking, on Nov 8 2005, 21:54, said:

eu pot sa va spun ca astralu a luat o tzapa imensa la triplay. sa va explic. azi vara cand au lansat triplay pe site scria negru pe alb: "clientilor actuali le va fi inlocuit modemul actual cu unul nou gratis". tuturor clientilor, si nu numai clientilor cu modem inchiriat. asa m-am dus si mi-am facut contract, mi-or schimbat modemul, toate bune si frumoase, pana dupa o luna. suna o donsoara de la astral cluj si spune ca tre sa vin sa platesc diferenta de 30 $$$. s-a dus tata si o facut scandal la astral si ne-o dat modemul fara sa mai platin diferenta. la urma urmei era vina astral. cand am facut noul contract am intrebat clar daca mai tre sa platim diferenta la modem si or zis nu!!! drept e ca atunci cand am fost cu tata la scandal, tipa care ne facuse contract nu mai era.... cati credeti ca nu au mai platit diferenta????

un modem nou nout poae nici nu atinge 5euro, astralul eu zic ca si-a batut joc de clienti cu chiria pe modem, pe cand upc-ul, pe langa faptul ca ti-l da in custodie (adik gratis pe perioada utilizari internetului dela ei), ti-l schimba repede la orice proasta functionare. uneori poate chiar daca e vina utilizatorului (desi nu recomand nimanui sa joace fotbal cu modemul ca nu se stie niciodata  :death: ). Oricum Astralul o sa-si modifice drastic abonamentele, reteaua, ofertele, etc. , defapt va fi UPC. Cat despre viteza ea va creste din ce in ce mai mult, dar trebuie avut rabdare, ca nimic nu se poate face peste noapte. Oricum UPC-ul si-a crescut banda la abonamentul standard de 12euro+tva de la 384 la 512kbps.

#535
adibr

adibr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.01.2006

View PostAxY, on Jan 24 2006, 15:35, said:

Pina la urma cei care sunt la abonamentul de 26.5 Euro sunt multumiti sau nu?
Pentru ca ma bate si pe mine gandul sa trec de la cel de 12$ la cel de 26.5E (pentru ca am sunat la ei si mi-au spus ca nu au de gand sa modifice tipurile de abonament in viitorul apropiat...ceea ce e mi se pare nasol..complet dezechilibrate...dar cum pe la mine prin bloc/cartier/sector nu trece decat teava lor ...)

Iti recomand cel de 19.5E si nu o sa-ti para rau

#536
adibr

adibr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.01.2006

View PostLR, on Nov 9 2005, 09:39, said:

ha ha ha... mai bine te dai pe dial-up my friend ;)

sa te dai tu pe dail up daca vrei sa imbatranesti langa calculator pana se incarca pagina :death:

#537
AxY

AxY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.05.2004

View Postadibr, on Jan 29 2006, 12:12, said:

Iti recomand cel de 19.5E si nu o sa-ti para rau
cu draga inima l-as lua..dar deocamdata sunt pe astral ..  :mellow:  si aici sunt abonamente f bine echilibrate : 12 $ viteza 256kbs, 21$ viteza 256$ si apoi 26.5 E cu 1536Kbps ....

#538
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
E picat externu la astral? Că pe intern merge brici, dar pe extern nu mai pot accesa nimic de o oră. la 9399 spune "Post telefonic deranjat temporar" iar numărul din Astral sună ocupat.

#539
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
Nici mie nu imi merge externul deloc

Quote

root@server:~# tracepath www.google.com
1:  home-022060.b.astral.ro (83.103.227.232)             asymm 64   2.463ms pmtu 1500
1:  ubr1-ca8-1-0-gw.bucuresti.astralnet.ro (194.105.24.1)  12.789ms
2:  r1-ge5-1-v269-gw.bucuresti.astralnet.ro.255.231.193.in-addr.arpa (193.231.255.33) asymm  1  10.194ms
3:  de-fra01a-rd2-pos-4-0.aorta.net (213.46.160.77)      asymm  2  31.464ms
4:  at-vie01a-rd1-ge-15-0.aorta.net (213.46.173.137)     asymm  3  41.696ms
5:  at-vie02a-ri1-pos-4-0.aorta.net (213.46.173.6)       asymm  4  28.621ms
6:  no reply
7:  no reply

Edited by nicudotro, 30 January 2006 - 17:36.


#540
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Si-a revenit

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate