Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Inceput de ulcer duodenal

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
olgacrys

olgacrys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.04.2012
Salut, Numele meu este Olga si as dori sa stiu care este alimentatia corecta pentru inceput de ulcer duodenal?
Am 21 de ani si am fost diagnosticata acum aproximativ 1 saptamana. Tin sa mentionez ca ulcerul meu nu a fost provocat de  microbul Helicobacter Pylori. Am cautat pe internet alimentatia corecta dar am gasit variante in contradictoriu. Ma poate ajuta cineva? Multumesc frumos

#2
gondurasul

gondurasul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 27.02.2012

View Postolgacrys, on 1st April 2012, 23:55, said:

Salut, Numele meu este Olga si as dori sa stiu care este alimentatia corecta pentru inceput de ulcer duodenal?
Am 21 de ani si am fost diagnosticata acum aproximativ 1 saptamana. Tin sa mentionez ca ulcerul meu nu a fost provocat de  microbul Helicobacter Pylori. Am cautat pe internet alimentatia corecta dar am gasit variante in contradictoriu. Ma poate ajuta cineva? Multumesc frumos

diagnostic prin endoscopie?

#3
olgacrys

olgacrys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.04.2012

View Postgondurasul, on 1st April 2012, 12:06, said:

diagnostic prin endoscopie?


Salut, diagnosticul a fost prin radiografie, am baut sulfat de bariu

#4
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,882
  • Înscris: 11.01.2006

View Postolgacrys, on 1st April 2012, 23:55, said:

Salut, Numele meu este Olga si as dori sa stiu care este alimentatia corecta pentru inceput de ulcer duodenal?
Am 21 de ani si am fost diagnosticata acum aproximativ 1 saptamana. Tin sa mentionez ca ulcerul meu nu a fost provocat de  microbul Helicobacter Pylori. Am cautat pe internet alimentatia corecta dar am gasit variante in contradictoriu. Ma poate ajuta cineva? Multumesc frumos


IA produsul ULCEROFIT [STOMAC SANATOS] de la plafar si te vindeci in 6 saptamani cu doar un milion lei.
PRODUS testat clinic.
CA alimentatie,iti recomand o dieta naturista,cu suc de varza sau de cartofi si salate de varza,fara acrituri,sucuri din comert,alimente piperate ,conserve carne etc
MULTE fructe,in special mere si legume care nu irita,de preferat sfecla rosie sau morcovi,supe usoare de pui.FARA prajeli sau excitante ,gen cafea etc

#5
olgacrys

olgacrys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.04.2012

View PostCABLE MAN, on 1st April 2012, 14:32, said:

IA produsul ULCEROFIT [STOMAC SANATOS] de la plafar si te vindeci in 6 saptamani cu doar un milion lei.
PRODUS testat clinic.
CA alimentatie,iti recomand o dieta naturista,cu suc de varza sau de cartofi si salate de varza,fara acrituri,sucuri din comert,alimente piperate ,conserve carne etc
MULTE fructe,in special mere si legume care nu irita,de preferat sfecla rosie sau morcovi,supe usoare de pui.FARA prajeli sau excitante ,gen cafea etc

Mersi frumos :)

#6
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Eu zic sa nu mergi pe leacuri babesti gen ala de sus care ma indoiesc ca are studii clinice serioase (care costaaaaa). Alimentatia in schimb e ok numai sa te poti tine de ea. Doctorul ce tratament a prescris ? Inhibitotii de pompa de protoni gen Omeran,Controloc rezolva ulcerul mai ales daca e incipient si au si studii clinice beton. Esti cumva o persoana nervoasa, colerica ?

#7
olgacrys

olgacrys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.04.2012

View PostRemicade, on 2nd April 2012, 21:54, said:

Eu zic sa nu mergi pe leacuri babesti gen ala de sus care ma indoiesc ca are studii clinice serioase (care costaaaaa). Alimentatia in schimb e ok numai sa te poti tine de ea. Doctorul ce tratament a prescris ? Inhibitotii de pompa de protoni gen Omeran,Controloc rezolva ulcerul mai ales daca e incipient si au si studii clinice beton. Esti cumva o persoana nervoasa, colerica ?



Pai acum mi-a ramas sa iau doar un tip de pastile si anume pe baza de pantoprazol de 40  mg. Trebuie sa mai iau aceste medicamente pentru 1 luna jumate. Ideea e ca nu ma mai doare stomacul, doar ca m-am ingrasat destul de mult de cand am ulcer(cam 5-6 kg).
Nervoasa, nu as putea spune ca sunt, dar imi sare tandara destul de repede dar ma si calmez la fel de repede. In general am o viata calma.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate