Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Hurghada

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
459 replies to this topic

#127
galinei

galinei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2008

 aditzuuu1556, on 04 iunie 2013 - 12:55, said:

da am sunat la o agentie de turism si s-a anulat charterul de hurghada pentru ca ar fii putine cereri!
Agentia respectiva mi-a recomandat Tunisia!
A fost ciineva in Tunisia? Cum e acolo e liniste sau tot asa trebuie sa umble un soldat inarmat cu noi in autoar defiecare-data cand plecam in vre-o excursie?



multumesc

Unele zboruri au fost anulate, însă mai există pachete de sejur în Hurghada cu plecare din Bucureşti din 13 August până în Octombrie.

Mai există varianta bilet avion (nu există zbor direct şi faci vreo 11 ore) şi cazare prin booking.

Edited by galinei, 13 June 2013 - 16:50.


#128
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Nu sunt de acord sa anuleze tour operatorii zborurile. Din punctul meu de vedere sunt multi care ar vrea sa ajunga in Egipt (de ex. eu). Am fost de doua ori si anul acesta tot in Egipt as dori sa ajung.
In privinta Tunisiei : am fost de cateva ori (mai exact 3 ori) : prima data la Sousse si de doua ori pe insula Djerba. Nu ar trebui sa va fie frica, deoarece nimeni nu iti face nimic. Daca dai cate un dinar bacsis, esti tratat corespunzator. Daca nu dai, nu prea te baga lumea in seama.
O sa plec la Sharm el Sheikh, din Budapesta, cu Kartago Hungary.

Edited by asztalos, 20 June 2013 - 14:36.


#129
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Daca ar fi multi doritori , ar fi inghesuiala la tur-operatori pt aceasta destinatie .
E frica mare de teroristii arabi si de rechini , asa ca se prefera eterna Antalie

#130
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Din cate stiu eu, rechini nu prea intalnesti ziua si mai ales pe perioada verii. Din cate am inteles de la localnici, rechinii apar mai mult "iarna". In ceea ce priveste teroristii : poate la Cairo sunt probleme gen proteste, dar nu cred ca la Hurghada sau Sharm El Sheikh o sa fie probleme din aceasta cauza. Oricum : s-au construit sute de hoteluri in ultimii ani, iar acum numarul turistilor s-a injumatatit...

#131
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Cum spuneam acum multe luni in urma , de la primele semne de revolutie, egiptenii au cazut din lac in put, aburii libertatii au fost frumosi, insa s-a ajuns in aceeasi situatie cum a fost si acum cativa ani si merge mai inspre rau.  Politica dusa spre un islamism accentuat + problemele legate de nivelul de trai si protestele din Cairo , fac probleme turismului din Egipt

#132
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Daca stam sa ne gandim, si in Turcia sunt proteste... Oricum, vedem ce last minut-uri o sa avem direct din Ungaria si o sa luam o decizie (cu bagajele gata facute deja)...

#133
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Dar Turcia pana acum a fost ok , nu au existat eventimentele care au fost in Egipt . Oricum si Turcia este in scadere, dar nu datorita problemelor de acolo ci datorita pretului care an de an este mai mare

#134
kosmin_d

kosmin_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 25.03.2007
Cine vine maine la Budapesta pentru Sharm el Sheikh ?
Tel . 0724080512

Edited by kosmin_d, 01 July 2013 - 16:27.


#135
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010
Incepand cu data de miercuri 11.06.2014 vor debuta primele zboruri charter din acest an spre aeroportul din Hurghada - Egipt, de pe aeroporturile din: Cluj-Napoca si Bucuresti (OTP).

Attached Files


Edited by raul_6776, 22 February 2014 - 16:21.


#136
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010

 raul_6776, on 22 februarie 2014 - 16:20, said:

Incepand cu data de miercuri 11.06.2014 vor debuta primele zboruri charter din acest an spre aeroportul din Hurghada - Egipt, de pe aeroporturile din: Cluj-Napoca si Bucuresti (OTP).
Aceste zboruri charter vor fi efectuate de catre compania aeriana egipteana  Nesma Airlines.

Attached Files


Edited by raul_6776, 04 March 2014 - 18:37.


#137
Ioan76

Ioan76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 28.06.2006
A fost cineva în Hurgada la SENTIDO Mamlouk Palace Resort ?
Am primit o ofertă care mi se pare destul de interesantă ( 14 zile pentru ~1600 de euro două persoane, cu zbor din Budapesta ) și eram curios de păreri ... :)

Inițial am vrut Sharm nu Hurgada dar se pare că e super-avertizare de securitate și nu mai există nici un zbor/ofertă nimic ... să renunț și să aștept că poate "la anu'" sau e OK/similară totuși stațiunea ?

Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri ... :)

#138
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010

 Ioan76, on 23 martie 2014 - 07:36, said:

--- Inițial am vrut Sharm nu Hurgada dar se pare că e super-avertizare de securitate și nu mai există nici un zbor/ofertă nimic ... ---
In aceasta primavara sunt zboruri spre Sharm El Skeikh si din Budapesta si din Bucuresti.

Attached Files


Edited by raul_6776, 23 March 2014 - 09:12.


#139
do_it

do_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 18.05.2007
Salut. Am fost de curind (Ian.2014) in Hurghada si nu au fost problem. Personalul hotelier destul de amabil. Vinzatorii un ic cam insistenti dar cred ca asa sunt ei mereu. In vara vreau sa ma duc iar. Recomand hotel de minim 4 stele. Am zburat din München.

#140
mischaela

mischaela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.10.2005
Buna ziua.
Ma intereseaza sa ajung in hurgada la vara. Am "masa si casa" acolo.
Ce variante de transport am?
Cumva e posibil sa ma lipesc de un charter daca nu iau si cazare?

#141
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Cam greu cu charter . Poti incerca mai bine sa iei un zbor de linie pana in Cairo si de acolo un autocar pana in Hurghada . Este mai obositor dar ..nu prea ai ce face

#142
delpiero

delpiero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.12.2003

 mischaela, on 04 aprilie 2014 - 05:46, said:

Buna ziua.
Ma intereseaza sa ajung in hurgada la vara. Am "masa si casa" acolo.
Ce variante de transport am?
Cumva e posibil sa ma lipesc de un charter daca nu iau si cazare?


Bucuresti - Cairo din cate stiu eu nu exista zbor direct.
Deci ai varianta Buc - Ist - Hurghada cu escala in Istanbul cu Turkish. La plecare legatura e f buna, la intoarcere... ai ocazia sa vezi Istanbulul pt o zi.
In felul asta scapi de autocarul Cairo - Hurghada care... prezinta un anumit risc, parerea mea...

#143
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010

 delpiero, on 06 aprilie 2014 - 21:04, said:

--- ai varianta Buc - Ist - Hurghada cu escala in Istanbul cu Turkish. La plecare legatura e f buna, la intoarcere... ai ocazia sa vezi Istanbulul pt o zi. ---
Este buna varianta OTP - IST - HRG,  o am si eu in calcul pentru o viitoare "escapada" in Egipt.

 delpiero, on 06 aprilie 2014 - 21:04, said:

--- In felul asta scapi de autocarul Cairo - Hurghada care... ---
Am facut acest traseu cu autocarul, 7-8 ore "obositoare" in care ai prilejul la inceput sa vezi capitala Cairo cu amestecul ei de bogatie si multa saracie, apoi nesfarsitul desert starjuit la stanga de golful Suez si Marea Rosie, iar la dreapta de un lant muntos fara vegetatie.

Edited by raul_6776, 07 April 2014 - 09:06.


#144
aylla

aylla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 26.06.2007

 Ioan76, on 23 martie 2014 - 07:36, said:

A fost cineva în Hurgada la SENTIDO Mamlouk Palace Resort ?
Am primit o ofertă care mi se pare destul de interesantă ( 14 zile pentru ~1600 de euro două persoane, cu zbor din Budapesta ) și eram curios de păreri ... Posted Image

Inițial am vrut Sharm nu Hurgada dar se pare că e super-avertizare de securitate și nu mai există nici un zbor/ofertă nimic ... să renunț și să aștept că poate "la anu'" sau e OK/similară totuși stațiunea ?

Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri ... Posted Image

Am fost in iarna lui 2012, atunci nu se numea Sentido , hotelul e frumos, noua ne-a placut mult...am platit 1200-1300 euro / 2 pers dar doar ptr 7 zile, cred ca am scris un review despre hotel , o sa incerc sa-l caut !

Am gasit , am pus si un link cu poze de pe picasa !

http://forum.softped...k/page__st__252

Edited by aylla, 19 April 2014 - 23:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate