Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Hurghada

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
459 replies to this topic

#109
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010

View Postroiban, on 18 mai 2013 - 12:23, said:

---  in Egipt (deoarece este acelasi touroperator pt Tunisia si Egipt - asa au zis de la agentie).
In ce perioada ai fi vrut sa pleci in Egipt ? Vad ca sunt oferte pentru alta statiune AICI

Edited by raul_6776, 18 May 2013 - 16:23.


#110
roiban

roiban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.01.2011
Trebuia sa fiu pe 06.09.2013 in Hurghada. Anul asta merg in alta parte, iar la anul o sa incerc sa ajung acolo. Poate trece perioada asta grea de conflicte interne de la ei. Am vazut si pe situl Ministerului afacerilor externe ca sunt probleme (poate ca nu e chiar asa, dar daca operatorul a anulat cursele inseamna ca e ceva). Nu e un capat de tara, ca nu pleaca Egiptul de acolo. Multumesc pt informatii.

#111
danagh

danagh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 20.07.2010

View Postroiban, on 18 mai 2013 - 16:32, said:

Trebuia sa fiu pe 06.09.2013 in Hurghada. Anul asta merg in alta parte, iar la anul o sa incerc sa ajung acolo. Poate trece perioada asta grea de conflicte interne de la ei. Am vazut si pe situl Ministerului afacerilor externe ca sunt probleme (poate ca nu e chiar asa, dar daca operatorul a anulat cursele inseamna ca e ceva). Nu e un capat de tara, ca nu pleaca Egiptul de acolo. Multumesc pt informatii.

Nu e perioada grea de conflicte interne. E o trecere economica dificila insa, destul de naspa pentru cine pica la mijloc. Si egiptenii descopera placerea teribila de a face politica cu voce tare.... pana si pe mine m-a prins flama seara in Tahrir .... dupa ce m-am asezat pe un scaun la o cafea am ridicat ochii inmarmurit la Intercontinentalul din fata si senzatia unui deja-vu m-a napadit odata cu urletele unui megafon din partea stanga care chema pe cei din Black Bloc la oprirea circulatiei pe un pod.....  Sinai e zona ciudata, acolo beduinii fac tranzactii cu arme - asa cum au facut mereu, doar ca de-abia acum circula liber informatia spre noi, Israelul viseaza la o mare bucata din peninsula si face valuri, rivalitatea dintre armata si politie e mare si da pe-afara, beduinii nu prea mai vor sa plateasca "dreptul" ca de obicei - ca e criza - asa ca mai bine fac bisnita cu politai rapiti, samd .... Ar fi mai bine sa ignori comunicatele de la noi, MAE e diletant. Pur si simplu colectivul pe care-l au e alcatuit din diletanti. Imi pare foarte rau, enorm de rau, nu asa mi-am imaginat oamenii care sa-mi reprezinte tara. Priveste doar la sediul Oracle de la ei si ai sa intelegi ce inseamna comportamentul de vesnic incepator naiv in relatiile cu o tara de unde am putea scoate SI noi bani destul de buni.... de fapt, mai bine uita-te la ce au in Smart Village de langa Cairo... si daca aia-s prosti ca se duc acolo, io-mi vopsesc in roz sprancenele.... si Egiptul arata cu totul altfel decat ni se da noua din biberon. Regretabil ..... Cursele se anuleaza din lipsa de clienti autohtoni. Nu sunt bani.

#112
roiban

roiban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.01.2011
Ai dreptate, dar din pacate nu avem ce face. Sper ca la anul sa nu mai fie probleme si sa pot ajunge.

#113
roiban

roiban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.01.2011
Anul asta a picat Egipt. Voi merge in Malta, asa ca ma mut pe cealalta pagina, ca sa ma documentez. Voi tine insa sub observatie aceasta pagina.

Edited by roiban, 21 May 2013 - 08:46.


#114
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010

View Postroiban, on 18 mai 2013 - 16:32, said:

Trebuia sa fiu pe 06.09.2013 in Hurghada. ---
Touroperatorul pe care l-ai ales "o cam da in bara" cu plecatul in Egipt pe timpul verii toride egiptene ( mai - septembrie ).
Am fost de doua ori in Egipt, iarna si recomand acest anotimp in care poti face plaja, inot, snorkeling, scuba, croaziere si excursii la obiectivele civilizatiei vechi egiptene.
Azi este un zbor Bucuresti - Hurghada operat de compania aeriana Air Bucharest.
Am citit ca ai ales alta destinatie pentru acest an, dar poate mai sunt altii care au ales acelasi touroperator ca si tine si care vor sa plece in Egipt.

Attached Files


Edited by raul_6776, 21 May 2013 - 10:24.


#115
roiban

roiban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.01.2011
Am ales agentia de langa restaurantul Craiova, care este una mare la nivel national  (stii tu care ca esti din Craiova ca si mine).  Anul trecut am fost cu agentia de la Casa Alba (ca nu putem da nume) in Grecia. Acolo cand am ajuns la hotelul respectiv, nu am avut rezervare, cu toate ca voucherele venisera din Germania si m-au trimis la alt hotel. Asa ca nu mai stii cum sa o dai sa iasa bine si cu cine sa pleci. La anul daca o sa ma hotarasc la Egipt o sa caut pe la toate agentiile sa fiu sigur ca nu mai ratez Egiptul.

#116
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
roiban : observ pe holiday pirates tot mai multe oferte catre egipt cu plecare din germania sau anglia. Sincer , eu as lua in calcul aceasta varianta  , preturile sunt f mici , gen 300 euro, sau 450 euro 12 nopti, mai pui 200 e pe bilet pana acolo dar pleci cu niste agentii  recunoscute iar riscul este minim .

#117
roiban

roiban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.01.2011
Multumesc de informatii, dar m-am hotarat la Malta. Am refacut si actele. La anu' Egipt. Plus ca nu imi place sa ma complic cu bilete dintr-o parte si cu transportul din alta.

#118
dalyda

dalyda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.05.2011

View Postroiban, on 21 mai 2013 - 15:10, said:

Multumesc de informatii, dar m-am hotarat la Malta. Am refacut si actele. La anu' Egipt. Plus ca nu imi place sa ma complic cu bilete dintr-o parte si cu transportul din alta.

@roiban.Am fost exact in aceeasi situatie ca si tine; am avut sejurul, 14 nopti,achitat integral pt.hurghada.in final am gasit cu charter din Budapesta.Sper sa nu mai avem parte de surprize.cat priveste  charter din Germania, Austria, etc., nu numai ca e trambaleala dar adta mai inseamna si sa inoptezi cel putin o noapte, la plecare, in aeroportul respectiv.

Noi avem pana in Budapesta 420 km si pana la Bucuresti 500, asa ca nu a fost problema sa plecam din Budapesta.

#119
aditzuuu1556

aditzuuu1556

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 02.06.2006
Chiar s-a anulat charterul de hurghada pt vara asta sau nu inteleg eu bine?

#120
roiban

roiban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.01.2011
Da la mine s-a anulat, la alte agentii din tara poate nu s-a anulat.

#121
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Da , se pare ca inca sunt probleme la formarea unui numar suficient de doritori asa incat sa reziste un charter

#122
aditzuuu1556

aditzuuu1556

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 02.06.2006
da am sunat la o agentie de turism si s-a anulat charterul de hurghada pentru ca ar fii putine cereri!
Agentia respectiva mi-a recomandat Tunisia!
A fost ciineva in Tunisia? Cum e acolo e liniste sau tot asa trebuie sa umble un soldat inarmat cu noi in autoar defiecare-data cand plecam in vre-o excursie?


multumesc

#123
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Cica incep rusii iar cu charterele pe Egipt .

#124
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Este mai lejera situatia in Tunisia.   Referitor la rusi au mai incercat si in primavara si au dus-o 2 luni si gata , pe cand acum 2-3 ani mergeau cu Hurghada si Sharm in paralel si aveau si planuri de extindere pe Timisoara si Cluj

#125
dalyda

dalyda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.05.2011

View Postroiban, on 19 mai 2013 - 07:36, said:

Ai dreptate, dar din pacate nu avem ce face. Sper ca la anul sa nu mai fie probleme si sa pot ajunge.

View Postadi_ab, on 04 iunie 2013 - 08:53, said:

Da , se pare ca inca sunt probleme la formarea unui numar suficient de doritori asa incat sa reziste un charter
Buna seara
Da,se pare ca s-au anulat toate zborurile charter de pe teritoriul Romaniei spre Egipt.Ei spun ca datorita numarului scazut de cereri,insa eu am gasit locuri deabea la al treile hotel ales,asa ca...Am avut biletele achitate integral si in jur de 18 mai(nu retin data exacta)mi s-a comunica ca nu se mai pleaca si sa ma reorientez.Am reusit totusi sa luam bilete spre Hurghada,insa cu plecare din Budapesta,de la o agentie din Romania.Cred ca inca se mai gasesc.

View Postaditzuuu1556, on 03 iunie 2013 - 19:22, said:

Chiar s-a anulat charterul de hurghada pt vara asta sau nu inteleg eu bine?
Da,mi s-a comunicat de catre una din cele mai mari agentii de turism ca s-au anulat toate zborurile charter catre Egipt pe perioada sezonul de vara 2013/

#126
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Locurile la hotel au fost ocupate de turisti din alte tari , de aceea nu ai gasit .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate