Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA
 Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...
 Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...
 Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?
 

Reziliere contract ROMTELECOM

- - - - -
  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#721
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 pluticoman, on 10 august 2014 - 10:27, said:

... oare iarasi te vor obliga sa platesti ptr Look tv???
desigur. scrie clar in anunt: 9.5 lei lunar.

#722
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 20.02.2006
Doar daca optezi pentru pachetul respectiv. Altfel nu.

#723
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 04.09.2006

 diesel, on 10 august 2014 - 10:10, said:

Nu am chirie modem pe factura. Este un model Thomson ST585(i) V6 speedtouch.

Atunci e 100% cadou de la RTC.

#724
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 27.02.2006
pai tu vezi in avans look tv? spun in anunt incepand cu saptamana viitoare? sau vezi look plus?

#725
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 14.04.2006
Si la mine se vede acum look plus. Pe look tv ince e ecranul negru cu mesaj.

#726
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,200
  • Înscris: 18.04.2008
ce vă plângeți de LookTV la 9,5 lei? :lol:
La UPC e 10 lei, deci se poate și mai rău Posted Image

#727
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 27.02.2006
cu 0.5 lei? ma faci sa rad....
atentie la upc abonamentul este in lei, iar la romtelecom este in  euro!

Edited by Iaro, 11 August 2014 - 21:03.


#728
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Am reziliat contractul in Iunie cu romtelecom si acuma primesc factura de 82 de lei,atunci au inchis toate si nu au venit dupa echipamente.In factura scrie ca au suspendat tv pentru 4 zile,a sunat azi tata la ei si au zis ca avem contract dar nu stim noi,i-a cerut operatorului sa-i arate contractul,atunci s-a infuria si a zis ca o sa ne ia banii fortat si o sa ne dea in judecata...in ce tara traim oare?un fel de a zice noi avem contract cu tine dar nu si tu cu noi...solutia ar fi cererea trimiterii contractului si in termen de 14 zile sa-l reziliem sau marea firma romtelecom face contracte pe viata?

#729
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 guest36, on 19 august 2014 - 20:48, said:

Am reziliat contractul in Iunie cu romtelecom si acuma primesc factura de 82 de lei,atunci au inchis toate si nu au venit dupa echipamente.In factura scrie ca au suspendat tv pentru 4 zile,a sunat azi tata la ei si au zis ca avem contract dar nu stim noi,i-a cerut operatorului sa-i arate contractul,atunci s-a infuria si a zis ca o sa ne ia banii fortat si o sa ne dea in judecata...in ce tara traim oare?un fel de a zice noi avem contract cu tine dar nu si tu cu noi...solutia ar fi cererea trimiterii contractului si in termen de 14 zile sa-l reziliem sau marea firma romtelecom face contracte pe viata?
se poate sa-ti fi facturat chirie pt echipamentele nepredate. nu astepta sa vina cineva dupa ele, du-te la magazin cu ele si preda-le. pastreaza pv-ul.
pentru faza cu contractul exista o singura solutie: ANPC! faci reclamatie la ei si se rezolva repede. chiar daca s-a discutat o eventuala prelungire trebuia sa primesti noul contract prin posta si de atunci aveai 14 zile sa renunti la el.
se poate sa fi avut perioada contractuala mai mare la tv. dar daca ai solicitat rezilierea si erai in perioada contractuala era normal sa fi fost anuntat iar daca voiai in continuare sa reziliezi (din motive neimputabile romtelecom) sa platesti eventuale despagubiri (taxa de reziliere).

#730
blackshaddow

blackshaddow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.12.2008
am de la RTC telefonie fixa si internet contractul,ultimul mi-a expirat in luna februarie a.c. Eram la al doilea contract pe 2 ani si am renuntat la prelungirea lui pe inca doi ani,conform contractului nu am nimic imprumutat sau in custodie de la ei.
Acum vreau sa reziliez contractul de tot pentru ca plec din tara
Care este cea mai sigura ca o sa mi-l inchida metoda de reziliere?
telefonic sa solicit rezilierea sau sa o fac scris la ei, daca o fac scris pot sa fac rezilierea si intr-un magazin Cosmote sau neaparat la RTC?
mentionez ca din februarie contractul a decurs de la luna la luna fara perioada contractuala.
multumesc

#731
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
In magazin romtelecom sau cererea trimisa pe fax unde apare confirmarea de primire .

#732
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

 blackshaddow, on 20 august 2014 - 08:22, said:

mentionez ca din februarie contractul a decurs de la luna la luna fara perioada contractuala.
multumesc
La RTL se prelungeşte automat cu perioade succesive egale cu perioada iniţială.

#733
blackshaddow

blackshaddow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.12.2008
@retele-ERONAT eu am fost intrebat daca vreau prelungire cu inca doi ani ba chiar mi-a fost bagat pe gat inca un contract(nu intru in detalii dar abuziv) la care in cele 15 zile calendaristice dupa intocmirea contractului AM RENUNTAT si tu spui ca se prelungeste bla bla bla
vezi ca esti prost informat si informezi prost la randul tau
multumesc colegu am sa merg direct in magazin si am sa cer si o copie xerox a cererii de reziliere completata si semnata de mine sa o am ca backup cover

#734
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
http://www.romteleco...icii-operatori/
art. 3 alin. 2

#735
blackshaddow

blackshaddow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.12.2008
pai se prelungeste automat DOAR DACA EU VREAU omule
eu am sunat si le-am spus ca numai vreau contract si le-am dat de ales ORI MERG INAINTE CU ABONAMENTUL DE LA LUNA LA LUNA IAR CAND VREAU REZILIERE IL REZILIEZ FARA PROBLEME ORICAND ori IMI INCHOD ABONAMENTUL LA SFARSITUL PERIOADEI CONTRACTUALE.
au incercat ei marea abureala dar nu a tinut
chiar am mai fost sunat luna trecuta de unu de la ei si mi-a propus un nou contract DECI daca era sa fi fost sub un nou contract incepand cu luna februarie a.c CATEGORIC nu imi mai propunea un nou contract
INTELEGI
eu am intrebat ceva si vad ca tu tii cu ursu ... nu cumva estu si tu un ursulet pe la RTC si bagi dezbinare pe aici?

#736
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

 retele, on 20 august 2014 - 08:51, said:

se prelungeste automat dar il poti denunta fara a achita taxad e reziliere.

#737
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,133
  • Înscris: 25.02.2007
Pe mine ma tot sunau sa-mi ofere mai multe la acelasi pret pt. un nou contract dar am refuzat de fiecare data (era UPC pe vine).
Le-am zis odata ca as face contract doar pt. mai putini bani dar au refuzat. Asa ca am ramas liber de contract pana a venit UPC si m-au reziliat fara penalizari (a trebuit sa le duc eu jucariile inapoi).

Nu stiu daca asa e la toti dar in cazul meu asa a fost. Vreun an or smth am fost fara contract cu perioada obligatorie (pana in Ianuarie anul asta).

#738
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Din ce văd eu în condițiile alea generale de lucru, nu se specifică de situația în care vrei serviciile, dar fără contract.
Dacă renunți la termenul stabilit, eu aș înțelege că renunți de tot la servicii.
De fapt, strict juridic, trebuie să fie un contract la bază între părți, ca să poată exista relația de furnizor/consumator.
Probabil redactarea termenilor contractuali are hibe.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate