Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Reziliere contract ROMTELECOM

- - - - -
  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#1
catalin_2007

catalin_2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.03.2007
Poate sa mi spuna si mie cineva care si a reziliat contractul de voce cu ROMTELECOM, care este procedura?

Am auzit ca exista posibilitatea sa ti ofere abonament cost 0, urmand sa platesti doar costul convorbirilor. E real sau nu.

Multumesc

#2
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
da

#3
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postcatalin_2007, on 18th January 2012, 19:30, said:

Poate sa mi spuna si mie cineva care si a reziliat contractul de voce cu ROMTELECOM, care este procedura?

Am auzit ca exista posibilitatea sa ti ofere abonament cost 0, urmand sa platesti doar costul convorbirilor. E real sau nu.

Multumesc
raspunsul ti-l poate oferi cineva din echipa de rezileri/retention a rtc.

#4
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
Tocmai am vorbit cu cei de la 1930 despre abonamentul cu 0 lei, adica Voce 0. Mi-au spus ca nu se poate trece la acest abonament ca e un abonament doar la pachet cu alte servicii de internet si televiziune. Cred ca ma aburesc, sa nu renut la actualul abonament care e foarte avantajos pentru ei.
Am sunat de 2 ori, prima data am vorbit cu o tipa care nu stia nici pe ce lume traieste, m-am inteles foarte greu cu ea, parca vorbeam limbi diferite. Am mai sunat odata, am vb cu un operator care mi-a zis ca nu pot beneficia de voce 0, doar daca imi iau si tv si net de la ei la pachet. O sa mai incerc sa sun, pote voi da de unul mai binevoitor.
Cat despre reziliere a contractului, iarasi m-a bagat in ceata, trebuie sa trimit o cerere si o copie de buletin la ei prin fax, o mare tampenie. Cred ca fac procedura de reziliere complicata intentionat. mai incerc poate obtin voce 0, daca nu nu mai platesc niciun abonament, sa ma dea in judecata, eu nu alerg prin oras dupa fax ca sa renunt la ei.
Deci se poate trece la abonamentul VOCE 0?
Daca obti tu cataline ceva informatii in plus despre asta, posteaza te rog aici, ca ma intereseaza si pe mine.

#5
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postrhdghdhs, on 20th January 2012, 15:08, said:

Tocmai am vorbit cu cei de la 1930 despre abonamentul cu 0 lei, adica Voce 0. Mi-au spus ca nu se poate trece la acest abonament ca e un abonament doar la pachet cu alte servicii de internet si televiziune.
Am la unii dintre bunici acest abonament de fix, fara alte servicii. A fost initial pe un tip vechi, Voce seara si week-end cred. La prima solicitare de reziliere le-au oferit 3 luni gratuite cu prelungire pe 1 an. Dupa expirarea perioadei, pentru ca le-a parut rau ca au prelungit, au solicitat din nou relizierea. De data aceasta le-a oferit abonamentul Voce Zero, fara alte servicii sau obligatii. Au schimbat si numarul de data asta. Nu am acces la factura si nici cont pe site-ul lor dar se poate oferi si individual acest abonament, fara alte servicii. Sau se putea...

Edited by danutz1, 20 January 2012 - 15:16.


#6
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
O sa sun maine din nou, daca nu rezolv, reziliez contractul si gata. Am in casa 4 telefoane mobile.

#7
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Un subiect despre cum se face il gasesti aici . http://forum.softped...howtopic=688016 Userul Wirespot prezinta ce trebuie sa faci , daca te ei dupa ce "recomanda" 1930 .
Una la mina , faci o notificare , o depui la sediu/posta , neaparat sa ai un nr. de inregistrare ! Copie dupa buletin (cred ca e doar o prostie asta !!) , ca asa cer ei .
Depui cu minim 30 de zile inainte de data de facturare .
Restul e doar "nervi",incearca doar sa fi calm si la obiect .

#8
ovledo

ovledo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 14.01.2007

View Postrhdghdhs, on 20th January 2012, 14:08, said:

Tocmai am vorbit cu cei de la 1930 despre abonamentul cu 0 lei, adica Voce 0. Mi-au spus ca nu se poate trece la acest abonament ca e un abonament doar la pachet cu alte servicii de internet si televiziune. Cred ca ma aburesc, sa nu renut la actualul abonament care e foarte avantajos pentru ei.

asa e..nu te abureste nimeni, abonamentu Voce Zero e disponibil doar la pachet cu alte servicii

#9
dragosh_m3

dragosh_m3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 28.05.2007
Poti beneficia de voce zero daca faci cerere de desfiintare si negociezi cu operatorul de la rezilieri care te va suna.. Se incheie insa cu contract pe 2 ani de zile, nu platesti nimic insa trebuie sa ramai cu nr in retea. Se plateste doar ce se vorbeste..

#10
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
Ok, dar dati-mi va rog un model de cerere de reziliere,de desfiintare a liniei, nu stiu de unde sa o iau.

#11
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007

View Postrhdghdhs, on 11th February 2012, 18:46, said:

Ok, dar dati-mi va rog un model de cerere de reziliere,de desfiintare a liniei, nu stiu de unde sa o iau.
Incearca sa folosesti search !
"Un subiect despre cum se face il gasesti aici . http://forum.softped...howtopic=688016 Userul Wirespot prezinta ce trebuie sa faci , daca te ei dupa ce "recomanda" 1930 .
Una  la mina , faci o notificare , o depui la sediu/posta , neaparat sa ai  un nr. de inregistrare ! Copie dupa buletin (cred ca e doar o prostie  asta !!) , ca asa cer ei .
Depui cu minim 30 de zile inainte de data de facturare .
Restul e doar "nervi",incearca doar sa fi calm si la obiect ."
In rest , trebuie sa fi foarte RABDATOR cu cei de la RTC !

#12
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
Ia cauta tu cu functia de "serach" acea cerere de reziliere, sa vad daca o gasesti. Parca mai odata m-ai trimis pe topicul ala sa caut acul in carul cu fan. Intrebam de acea cerere, poate o are cineva, sau stie cineva de unde pot sa o descarc. Stiu procedura, cu buletinul, cu 30 de zile, dar nu stiu de unde sa iau cererea. Se pare ca de ei divortezi mult mai greu decat de nevasta... :D

#13
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 11.08.2009

View Postrhdghdhs, on 12th February 2012, 20:39, said:

Ia cauta tu cu functia de "serach" acea cerere de reziliere, sa vad daca o gasesti. Parca mai odata m-ai trimis pe topicul ala sa caut acul in carul cu fan. Intrebam de acea cerere, poate o are cineva, sau stie cineva de unde pot sa o descarc. Stiu procedura, cu buletinul, cu 30 de zile, dar nu stiu de unde sa iau cererea. Se pare ca de ei divortezi mult mai greu decat de nevasta... :D
Model cerere
http://suport.romtel...detail/a_id/285

#14
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
Mersi, asta voiam. ;)

#15
enter

enter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 13.01.2006
Nu apelati la aceasta nenorocita de firma niciodata. Sunt niste tilhari ordinari. Am cerere de reziliere si ei inca mai trimit facturi. Leprele astea imi percep factura de 90 lei pt 50 programe TV si zero la telefon. Si vor sa ma dea si in judecata ca nu le-am platit ultimile 2 facturi.

#16
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postenter, on 14th February 2012, 07:49, said:

Nu apelati la aceasta nenorocita de firma niciodata. Sunt niste tilhari ordinari. Am cerere de reziliere si ei inca mai trimit facturi. Leprele astea imi percep factura de 90 lei pt 50 programe TV si zero la telefon. Si vor sa ma dea si in judecata ca nu le-am platit ultimile 2 facturi.
pai se cheama ca esti viitor tepar ?plateste obligatiile asumate contractual si sanatate.altfel black list & shitrecuperatori.

#17
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postun_terorist, on 16th February 2012, 02:54, said:

Din ce am inteles din postul lu' enter contractul a trecut de perioada contractuala, deci......
a trecut doar perioada minima obligatorie (deci si promotia). contractul nu inceteaza de la sine. trebuie solicitat  in scris si cu preaviz de 30 de zile. care se platesc ,evident. totul este perfect legal si normal.anormal este limbajul folosit de unii .... :thumbdown:

#18
un_terorist

un_terorist

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,707
  • Înscris: 03.01.2012
Nu inteleg, cine naiba editeaza aiurea posturile ?intre al meu si a lu' enter mai era un post...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate