Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vraji, farmece, descantece? Experienta personala

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#19
center2001

center2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 11.09.2011

View Postinpain, on 9th January 2012, 16:52, said:

ce cosmaruri ai avut? strabunicul tau a omorat pe cineva cat timp a fost in alea doua razboaie? e posibil ca acea casa pe care ai mostenit-o sa fie bantuita si poate chiar si blestemata datorita strabunicului tau.eu am nimerit intr-un apartament in care traise un om care si-a omorat sotia si una din camere era bantuita. ar fi de preferat sa vinzi casa aia urgent si sa te muti de acolo.
Ai vazut midnightk? Un agramat ti-a zis ca exista fantome. Asculta-l.

#20
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
:lol: Mai am un pic si cred. S-au auzit chestii de case blestemate, dar ... in cazul lui mi se pare ca nu e cazul. Sau poate nu a spus tot.
Attached File  photo_de_fantome.jpg   151.15K   131 downloads

Edited by 10nut, 09 January 2012 - 17:05.


#21
inocenta30

inocenta30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.09.2011

View Postmidnightk, on 9th January 2012, 16:26, said:

Tot ceea ce incercam sa fac a fost sortit esecului. Absolut tot. Nu m-am gandit la chestii precum farmece, blesteme, etc. V-am spus, nu prea cred in asa ceva.

Imi verific rar mesajele si defapt m-am inscris aici pt cu totul alt subiect.Infine,important e ca ti-am citit postarea si iti simt disperarea fata de necunoscut pentru ca si eu trec prin aceasi grozavie ca tine.Se pare ca intra-devar la tine e casa {"mostenita{" e de vina.
Nici eu nu cred in farmece si unga-bunga de gen,ba mai mult ma enervez cand mai aud cate o prietena ca merg la vrajitoare pt dezlegat sau la preoti.
Insa ciuda unor oameni da pot face rau.
Data viitoare nu te lauda cu nimic,taci si faci.
Tot ce pot sa iti recomand este ca Tu sa te rogi,intruna,daca e necesar si scapa de toate legaturile celor care au facut gura pt casa si inclusiv de casa.
Inca odata se adevereste ca Cezarul isi cere drepturile si la fel si Dumnezeul.
Ai sa vezi ca odata ce te-ai detasat si ai scapat oficial de toate si toti iti vei reveni.

#22
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006

View Postinpain, on 9th January 2012, 16:52, said:

ce cosmaruri ai avut? strabunicul tau a omorat pe cineva cat timp a fost in alea doua razboaie? e posibil ca acea casa care ai mostenit-o sa fie bantuita si poate chiar si blestemata datorita strabunicului tau.eu am nimerit intr-un apartament in care traise un om care si-a omorat sotia si una din camere era bantuita. ar fi de preferat sa vinzi casa aia urgent si sa te muti de acolo.

Se pare ca nu doar americanii sunt retarzi si pun botu' la emisiunile cu fantome de pe Discovery.

Uite d-asta face Dan Diaconescu rating si bani.

#23
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011
nu sunt nici agramata nici retardata.
center prepozitia pe este optionala, dar din cate vad nu stii limba romana deloc. si nici nu vezi ca nu sunt barbat.RCG, crezi ca daca ma faci retardata tu esti mai inteligent? te crezi atoatestiutor, dar de fapt stii prea putine lucruri.

#24
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postinpain, on 9th January 2012, 18:32, said:

nu sunt nici agramata nici retardata.
center prepozitia pe este optionala, dar din cate vad nu stii limba romana deloc. si nici nu vezi ca nu sunt barbat.RCG, crezi ca daca ma faci retardata tu esti mai inteligent? te crezi atoatestiutor, dar de fapt stii prea putine lucruri.

Cam cate fantome ai vazut pana acuma? Bine, fara sa bei, ca si io cand beau vorbesc cu spiritu' lu' Napoleon. Ai vazut mai multe decat baietii aia care au emisiunea aia de comedie de pe Discovery? Stii tu, aia ce se plimba prin podurile caselor si simt tot felu' de fiori cum ii penetreaza.

#25
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
Romanian Horror Story

#26
midnightk

midnightk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.07.2005
usor, usor, calmati-va va rog! nu e cazul sa ajungem la injurii si alte cele. Putina decenta nu strica. Referitor la faptele de arme ale strabunicului meu...nu am nici o idee. Dar iti dai seama ca daca ai facut 2 razboaie mondiale e foarteeee posibil sa sugrumi cateva persoane. Totusi, e razboi. Cosmarurile pe care le am le am de mult, iar cand eram mai mic visam mereu acelasi lucru: ca muream impuscat urcand un deal, imbracat in uniforma militara. Pana m-a dus bunica-mea la o baba sa ma descante si am scapat (aveam vreo 7 ani).

#27
corina_171

corina_171

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.01.2012

View Postmidnightk, on 9th January 2012, 15:26, said:

Salutare tuturor! Am decis sa deschid un topic nou, cu tenta de paranormal, legat de vraji si farmece. Mai bine zis o sa va povestesc o experienta personala. Am niste anisori, nu cred in tot ceea ce misca (vrajitoare, cititoare in cafea/ness/oase/ceapa, etc), sincer nici in Biserica nu prea cred, nefiind altceva decat o institutie pusa sa faca bani pe spinarea omului de rand, credul si cu un coeficient de inteligenta nu prea mare. Cred ca exista un Dumnezeu acolo sus, dar daca ar stii cu ce se ocupa institutia care il reprezinta, ar ramane socat. La fel, cum exista un Dumnezeu, exista si un Diavol. Pentru ca orice lucru in universul asta este bazat pe principiul actiune-reactiune.Orice lucru bun are compensare in rau. Sau invers. Asta deja da nastere la o discutie mult prea filozofica. Haideti sa va spun povestea mea.
Anul 2008. Proaspat casatorit, apartament cu chirie, job full time super bun, job part time super bun. Toate erau ok, mergeau ca pe roate. Banuti erau, intelegere in familie era, nici ca se putea mai bine. Situatia asta dura de vreun an si ceva..chiar ma bucuram ca imi merge asa de bine. In acelasi an, bunicii mei se hotarasc sa imi faca acte pe casa. Nimic anormal, eu am fost crescut de ei, sunt ca si parintii mei. Ei au avut doi copii, frati gemeni: tatal meu, Dzeu sa-l odihneasca, si un unchi mai carcotas. Prieteni de familie...o groaza. Cei mai buni: un preot casatorit cu nasa mea de botez. Preot doar cu numele, ca bea, fuma si cine stie ce mai facea. Cand s-a aflat ca bunicii mi-au facut acte, au inceput scandalurile. Unchiul cu bunicii, matusa cu bunicii, si culmea...prietenii de familie s-au trezit sa faca gura mare ca de ce mi s-a dat mie casa respectiva (casa batraneasca, cu vreo 800 de m de teren, in centrul unei statiuni). Eu nu am pus la suflet. Am zis..invidia, bat-o vina. Cu ceva inainte de nunta mea, acolo fusese vanduta o parcela de teren de vreo 400 mp. Buuun. Se fac actele, si incepe distractia: la 3 luni sunt implicat intr-un accident nasol, am iesit vinovat, slava Domnului ca nu a murit nimeni si nu am ajuns la mititica. Dupa care in cateva luni raman fara munca. Din senin, fara nici un motiv. Aveam o firma deschisa cu un magazin on-line care mergea foarte bine...s-a dus pe apa sambetei in mai putin de un an. Masina luata pe leasing pe firma...a trebuit returnata pentru ca nu a mai putut fii platita, masina personala a trebuit sa fie vanduta pentru ca se acumulasera datorii, firma...faliment. Am ramas apoi si fara jobul part time...de la un venit de 2000-3000 de euro pe luna, am ajuns la un venit de 600 ron, salariul sotiei. Am incercat multe: masini aduse de afara, sa imi gasesc un job, sa fac un pic de bisnita, sa filmez pe la nunti, sa fiu dj, sa fiu multe. NIMIC nu s-a mai legat. Aduceam o masina, la care castigul meu ar fi fost de 2-300 de euro,  indiferent la ce pret as fi pus-o, nu se vindea. Tot ceea ce incercam sa fac a fost sortit esecului. Absolut tot. Nu m-am gandit la chestii precum farmece, blesteme, etc. V-am spus, nu prea cred in asa ceva. O treaba interesanta insa: zgomotele. Multe, de unde nu te asteptai. Paraituri in casa atat ziua cat si noaptea. Lustra care se misca. Cosmaruri. Vise aiurea. Am incercat sa mergem la biserica. La biserici de fapt. Nici un efect. Ba chiar mai rau as putea spune. La finalul anului trecut, am decis sa divortez. Motivele chiar nu cotneaza. Dar iata ca e o mare suma de evenimente neplacute care pentru mine nu au nici o explicatie. Am zis sa renunt la casa respectiva. Sa o dea bunicii mei cui o vrea-o. Eu am impresia ca de cand aceasta mostenire, s-a ales praful de tot ceea ce realizasem pana atunci. Cineva mi-a zis ca am farmece facute. Dar de ce si de cine, nu a zis. Treaba e ca ma duc in jos pe zi ce trece, si nu gasesc o iesire din asta. Ce m-ati sfatui sa fac? Nu doresc mesaje la misto, rog cei care nu au nimic de spus sa isi tina glumele pentru altcineva. Multumesc
un singur lucru
omul potrivit ....la locul potrivit
iti dau un sfat
stai la casa ai spus cauta fereastra care este la rasarit ,timp de o saptamana incepand de marti  17 ian , pune un pahar cu apa de la chiuveta , il pui inainte sa apuna soarele si il iei dupa ce rasare .Daca nu ai fereastra pune-l jos dar in casa .

#28
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
what the fuck..

#29
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002

View Postmidnightk, on 9th January 2012, 16:26, said:

................................

nu am citit in detaliu descrierea ta, mai mult in partea a doua dar am inteles problema
in primul rand trebuia deschisa problema undeva pe aria de religie - cultul ortodox. Vrajile farmecele si blestemele nu sunt ceva anormal in ziua de azi. Nici macar nu sunt de domeniul paranormalului. Sunt reale si se intampla. Sunt multi care se confrunta cu asa ceva. Mergi de ex la o manastire mai renumita (Petru Voda  (Neamt) de e exmplu, sau Frasinei in Rm Valcea) si vorbeste cu lumea care merge acolo. Vei afla o multime de lucruri.

Daca vrei sa  rezolvi problema trebuie sa stii intai impotriva carui dusman lupti. Evident impotriva diavolului dar trebuie sa afli cine este persoana sau persoanele care ti-au facut farmece.  Daca persoana respectiva nu mai e in viata, si acum nimeni nu mai face farmece asupra ta, problema se rezolva  relativ usor.
Daca persoana respectiva e in viata si iti face farmece non stop,  greu scapi de asa ceva , va trebui sa lupti multi ani impotriva lor.
Ca sa afli cine ti-a facut farmececauta cativa preoti cu har care pot sa-ti dea indicii. E greu de gasit, dar poti afla de al altii. Intreaba lumea care merge des la biserica.
Daca cel putin 3-4 preoti iti dau aceleasi indicii care fac referire la o singura persoana , atunci ai aflat.
Apoi incepe sa mergi des la manastirii sa platesti acatiste, sa participi la Sf Maslu, si cauta un preot/duhovnic care iti poate citi rugacinule Sf Vasile impotriva blestemelor. E foarte greu de gasit un preot care citeste aceste rugaciuni deoarece diavolul se  razbuna puternic si pe preot si pe persoanele care participa.  Trebuie sa fii spovedit inainte.  De altflel trebuie sa te spovedesti des.  Sa ai grija ca de fiecare data  cand un preot se roaga ptr tine  diavolul se razbuna si pe tine si pe preot si pe persoana care ti-a facut vraji . Vei avea diverse probleme de sanatate, care apar instantaneu si dureaza maxim 3 zile.  Probleme de sanatate de genul nu de doare nimic dar nu te poti misca. etc.  Daca mergi la medic, mergi degeaba; pana se chinuie el sa-si dea seama de e suferi te vei vindeca.  
Si mai cauta preoti care lupta cu diavolul la propriu. Vezi ca nu prea iti zice nimeni asta, dar poti afla de la cei cunoscuti preotului.

Sau mergi  la muntele Athos, acolo se fac  rugaciuni puternice. Sau poti trimite acatiste prin posta, gasesti pe internet cum si unde.

Daca vrei o solutie  mai radicala,  desi e neortodoxa, poti cauta un rabin  - preot al religie ebraice. Sunt putini evrei in Romania. si cu atat mai greu de gasit un rabin. Dar poate sa nu fie neaparat rabin, e suficient sa fie slujitor in sinagoga. Rugaciunile evreilor sunt destul de puternice, si diavolul se razbuna puternic pe tine. Vei avea probleme ridicole de genul te accidentezi in casa (de exemplu te scoli de pe scaun sa mergi la fereastra, cazi jos, si nu te mai poti ridica de acolo, desi nu te doare nimic), ameteli de cap,  incapacitate de a misca mainile si picioarele etc.  ba chiar diavolul te poate ameninta cu moartea, la propriu: ti se intuneca in fata ochilor si auzi o voce. Sau in clipa cand faci semnul crucii, iti amorteste mana si nu poti sa o misti 12 ore.  Sunt lucruri infricosatoare dar daca vrei sa lupti, treci prin toate.


Ideal ar fi sa nu apelezi la rabin, ci sa incerci sa rezolvi problema la un duhovnic ortodox.

Daca mergi la vrajitoare, complici situatia. ele nu au putere sa faca bine;

Cat despre cei care nu cred, si isi bat joc de problemele oamenilor, e simplu: fie nu au mai mult de 10 ani, fie la ei functioneaza zicala "omul sanatos nu crede pe cel bolnav".  Asa cum un cioban din mijlocul muntilor nu intelege ecuatiile lui Maxwell sau integralele de suprafata, asa  nici ateii nu vor intelege cum e treaba cu religia ortodoxa si cu lupta crestinilor cu diavolul.

Edited by StarTrek, 23 April 2012 - 20:34.


#30
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010
Si de ce crezi ca tu o intelegi ?

View PostStarTrek, on 23rd April 2012, 21:33, said:

Asa cum un cioban din mijlocul muntilor nu intelege ecuatiile lui Maxwell sau integralele de suprafata, asa  nici ateii nu vor intelege cum e treaba cu religia ortodoxa si cu lupta crestinilor cu diavolul.
Si de ce crezi ca tu o intelegi ?

#31
unika01

unika01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 04.08.2012
Esti crestin? Crezi in Dumnezeu? In Sfanta Treime? Iti pot trimite un ritual vechi de curatare daca DA. Si cum trebuie sa procedezi ca sa obtii accesul la Lumina. Nu ai nevoie de prezenta nimanui si nu costa nimic.

#32
dancingcolors

dancingcolors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.05.2012

View Postunika01, on 16th August 2012, 06:03, said:

Esti crestin? Crezi in Dumnezeu? In Sfanta Treime? Iti pot trimite un ritual vechi de curatare daca DA. Si cum trebuie sa procedezi ca sa obtii accesul la Lumina. Nu ai nevoie de prezenta nimanui si nu costa nimic.


crestinul nu foloseste ritualuri de niciun fel ci doar se roaga.

#33
unika01

unika01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 04.08.2012

View Postdancingcolors, on 17th August 2012, 10:02, said:

crestinul nu foloseste ritualuri de niciun fel ci doar se roaga.

comunicarea directa cu Sfanta Treime (a cere si a primi Lumina cu parametrii necesari pentru curatare) este un "ritual". de fapt o metoda de curatare, care include, pe langa rugaciune cateva elemente de curatare preliminara - a gandirii rationale, a corpului spiritual, fizic (interior si exterior) si a corpului energetic. adica tot ce sta in puterea noastra. Pentru ceea ce nu sta in puterea noastra apelam direct la cel ce detine Lumina necesara curatarii in profunzime. include creearea unei stari minime necesare (interioare si exterioare) pentru ca mesajul nostru sa aiba sansa de a fi receptionat.

asta pentru ca o rugaciune nu se spune oricum, lumina de la capatul lumanarii nu este Lumina ci un simbol al ei, nu neaparat necesar si pentru ca trebuie sa stii exact ce sa ceri si cum sa formulezi ca sa primesti exact (in ce masura, depinde de fiecare) ceea ce vrei. Evident, cine ajunge sa considere aceasta metoda necesara, se cunoaste pe sine, crede in Lumina, in Sfanta Treime, este botezat crestin, intelege ca relatia directa cu Dumnezeu este posibila si care sunt conditiile/limitele respective. Are deci un anumit ... nivel de intelegere. nu crede ca adam si eva au ajuns din rai pe pamant cu parasuta si ca daca sapi o groapa in curte si bagi mana in apa scursa de la burlan prinzi stelele ca pe pesti.

tot ce nu este direct este .... prin intermediari. a merge pe o cale ocolita. e un fel de "pana la Dumnezeu te mananca sfintii".

#34
dancingcolors

dancingcolors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.05.2012

View Postunika01, on 17th August 2012, 13:28, said:

tot ce nu este direct este .... prin intermediari. a merge pe o cale ocolita. e un fel de "pana la Dumnezeu te mananca sfintii".

deci nu putem avea acces direct la Dumnezeu? asta ai vrut sa spui?

#35
unika01

unika01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 04.08.2012

View Postdancingcolors, on 17th August 2012, 14:07, said:

deci nu putem avea acces direct la Dumnezeu? asta ai vrut sa spui?


am vrut sa spun si am spus exact contrariul.

Lumina primita direct de la Sfanta Treime te curata si de spatiile sau entitatile malefice atasate de corpul de lumina prin  vraji, farmece, descantece si alte mizerii. Adica iti curata spatiul energetic DACA esti suficient de curat pe celelalte planuri atunci cand ceri acest ajutor. Cum am spus mai jos:  "o curatare preliminara - a gandirii rationale, a corpului spiritual, fizic (interior si exterior) " este necesara.

Edited by unika01, 17 August 2012 - 14:03.


#36
dancingcolors

dancingcolors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.05.2012

View Postunika01, on 17th August 2012, 14:56, said:

am vrut sa spun si am spus exact contrariul.

nu ai spus contrariul, din moment ce afirmi ca este necesar sa executi ritualuri pentru a te apropia de Domnul.

nu e nevoie de ritualuri, nu e nevoie de nimic decat starea inimii tale.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate