Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vraji, farmece, descantece? Experienta personala

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#55
Strongholder

Strongholder

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.09.2016
chiar f urat ... eu am doar ce am spus mai sus... ma gandeam poate stie care despre asa zisa "fata" ce mi-a aparut ...

#56
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Entitatile pozitive nu apar in felul acesta,Clar e o fantoma sau o entitate negativa.De aceea ti-am spus:cauta un radiestezist.Poate intreba si masura ceea ce se afla in casa ta,ceea ce vine pe tine.In situatii de genul asta nu prea poti primi ajutor pe aici.Daca ai curiozitatea sa citesti despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 ani ...exista aici un topic-Probleme grave cu entitati paranormale-unde,pe parcursul a vreo 30 de pagini ,apare situatia mea din acea perioada.

#57
carmen2307

carmen2307

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.09.2017
Buna seara tuturor!

   Am fost casatorita timp de 18 ani.....desi sotul meu este un tip deosebit nimic bun nu s-a legat între noi si relatia noastra s-a deteriorat cu timpul pâna la divort....soacra mea era o vrajitoare, o persoana cu puteri nefaste, care, de când ne-am cunoscut a vrut sa ne desparta....am trait evenimente incredibile si aberante tot timpul....am divortat în 2004 si, dupa câtiva ani am încercat de mai multe ori sa ne reconciliem, sa evoluam împreuna......simteam ca il iubesc si, cu toate acestea, de câte ori se apropia de mine îmi venea sa vomit ( la propriu)....recent, fosta mea soacra a murit....si fostul meu sot mi-a adus un inel pe care ea l-a lasat cu limba de moarte pentru mine ( cel putin asa mi-a spus el . de când a intrat acest inel în casa ( vreo 10 zile) am parte în fiecare zi numai de evenimente negative care ar avea foarte putine sanse sa se produca, mai ales cu o astfel de cadenta....stiu ca soacra mea pastra o gramada de obiecte care îmi apartineau ( inclusiv pachete de tigari goale - sotul meu nu fuma) si sunt convinsa ca nu a ezitat sa se serveasca de ele împotriva mea....chiar asa la distanta (caci noi am parasit tara în 1990).
  Intrebarile mele - si va rog sa-mi raspundeti, daca stiti : 1. ce se întâmpla cu vrajile atunci când persoana care le-a facut moare? 2. ce ar trebui sa fac cu acest inel fara sa-l ofensez pe fostul meu sot (caci indiferent ce personalitate are, fiecare individ îsi iubeste mama)

Edited by carmen2307, 26 September 2017 - 19:49.


#58
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

 carmen2307, on 26 septembrie 2017 - 19:20, said:

simteam sa il iubesc si, cu toate acestea, de câte ori se apropia de mine îmi venea sa vomit ( la propriu)...

Habar nu am cum vine asta. Mie imi pare contradictie de termeni.

Edited by christinne69, 26 September 2017 - 19:28.


#59
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Inelul trebuie aruncat, evident, și tu știi asta!

 christinne69, on 26 septembrie 2017 - 19:27, said:

Habar nu am cum vine asta. Mie imi pare contradictie de termeni.

Nu este.
Îl iubește, își dorește o relație fizică, dar atunci când să se întâmple, spiritul necurat intervine cu senzația de vomă.

#60
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

 dark, on 26 septembrie 2017 - 20:15, said:

Nu este.
Îl iubește, își dorește o relație fizică, dar atunci când să se întâmple, spiritul necurat intervine cu senzația de vomă.

Mai degraba nu-s compatibili fizic, nu e chimie.

Nu inteleg de ce eu n-am avut in viata mea nicio experienta de niciun fel cu vreun "spirit", in timp ce altii numai d-astea au. Oh wait, poate pt ca spiritele nu exista decat in capul unora?

Inelul trebuie aruncat, clar, asa macar scapa de ideea ce i-a fost inoculata si de care nu va scapa altfel. Sau, si mai bine, sa-l vanda sau sa-l amaneteze, daca-i un inel valoros.

Edited by christinne69, 26 September 2017 - 20:29.


#61
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004

 christinne69, on 26 septembrie 2017 - 20:28, said:

Nu inteleg de ce eu n-am avut in viata mea nicio experienta de niciun fel cu vreun "spirit"

Majoritatea oamenilor nu au astfel de experiențe.

#62
vscorpion

vscorpion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2017
Buna , nu stiu cata lumea de pe aici au avut experiente paranormale sau intamplari ciudate dar eu pot sa spun ca sunt printre cei ce au avut cel putin una cat se poate de reala...

#63
Kostyrapper

Kostyrapper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.06.2008

 carmen2307, on 26 septembrie 2017 - 19:20, said:

Buna seara tuturor!

   Am fost casatorita timp de 18 ani.....desi sotul meu este un tip deosebit nimic bun nu s-a legat între noi si relatia noastra s-a deteriorat cu timpul pâna la divort....soacra mea era o vrajitoare, o persoana cu puteri nefaste, care, de când ne-am cunoscut a vrut sa ne desparta....am trait evenimente incredibile si aberante tot timpul....am divortat în 2004 si, dupa câtiva ani am încercat de mai multe ori sa ne reconciliem, sa evoluam împreuna......simteam ca il iubesc si, cu toate acestea, de câte ori se apropia de mine îmi venea sa vomit ( la propriu)....recent, fosta mea soacra a murit....si fostul meu sot mi-a adus un inel pe care ea l-a lasat cu limba de moarte pentru mine ( cel putin asa mi-a spus el . de când a intrat acest inel în casa ( vreo 10 zile) am parte în fiecare zi numai de evenimente negative care ar avea foarte putine sanse sa se produca, mai ales cu o astfel de cadenta....stiu ca soacra mea pastra o gramada de obiecte care îmi apartineau ( inclusiv pachete de tigari goale - sotul meu nu fuma) si sunt convinsa ca nu a ezitat sa se serveasca de ele împotriva mea....chiar asa la distanta (caci noi am parasit tara în 1990).
  Intrebarile mele - si va rog sa-mi raspundeti, daca stiti : 1. ce se întâmpla cu vrajile atunci când persoana care le-a facut moare? 2. ce ar trebui sa fac cu acest inel fara sa-l ofensez pe fostul meu sot (caci indiferent ce personalitate are, fiecare individ îsi iubeste mama)


Daca vrei sa scapi, trebuie sa ingropi inelul sau sa il arunci in apa curgatoare. Ii spui pur si simplu ca l-ai pierdut. Apoi, spovedeste-te si Impartaseste-te. Daca esti ortodoxa daca nu, ar trebui sa te convertesti sa te botezi. In ambele cazuri incepi cu inelul. Fa o groapa undeva si ingroapa-l. Nu degeaba a vrut ea sa ajuga la tine. Pe viitor nu mai primi nimic de la persoane care stii ca ar avea vreun motiv sa iti faca ceva.

 vscorpion, on 28 septembrie 2017 - 00:27, said:

Buna , nu stiu cata lumea de pe aici au avut experiente paranormale sau intamplari ciudate dar eu pot sa spun ca sunt printre cei ce au avut cel putin una cat se poate de reala...

Salut. Eu am avut multe experiente. Ai scapat de ele sau inca se mai manifesta...

#64
Kostyrapper

Kostyrapper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.06.2008

 christinne69, on 26 septembrie 2017 - 20:28, said:

Mai degraba nu-s compatibili fizic, nu e chimie.

Nu inteleg de ce eu n-am avut in viata mea nicio experienta de niciun fel cu vreun "spirit", in timp ce altii numai d-astea au. Oh wait, poate pt ca spiritele nu exista decat in capul unora?

Inelul trebuie aruncat, clar, asa macar scapa de ideea ce i-a fost inoculata si de care nu va scapa altfel. Sau, si mai bine, sa-l vanda sau sa-l amaneteze, daca-i un inel valoros.


Mai bine sa il ingroape, banii va mananca capul. Tu nu ai patit, altii au patit. Te-as sfatui sa nu iti doresti sa treci prin asa ceva. Nu stii ce sunt astea...

#65
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

 Kostyrapper, on 28 septembrie 2017 - 15:03, said:

Mai bine sa il ingroape, banii va mananca capul. Tu nu ai patit, altii au patit. Te-as sfatui sa nu iti doresti sa treci prin asa ceva. Nu stii ce sunt astea...

Stiu ce sunt. Prostii, auto-conditionari, daca nu le crezi, nu au nici un efect. Mintea isi creeza singura demoni si dumnezei.

Cand eram in facultate aveam un grup de colegi care faceau spiritism, sau ceva de genul asta. Am fost si eu de curiozitate, ba chiar, in ciuda interdictiei, am iesit afara din "cercul magic" si le-am zis: "Mai oameni buni, asta-i doar un cerc trasat de voi cu creta". M-am dus linistita si m-am culcat. Nu m-a bantuit nici un spirit.

Daca insa as fi crezut tampeniile respective, mi-as fi inoculat in subconstient ca trebuie sa patesc ceva, iar mintea mi-ar fi servit exact ceea ce as fi crezut.

Suntem in secolul 21, nu in evul mediu.

Edited by christinne69, 28 September 2017 - 21:09.


#66
Kostyrapper

Kostyrapper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.06.2008

 christinne69, on 28 septembrie 2017 - 21:06, said:

Stiu ce sunt. Prostii, auto-conditionari, daca nu le crezi, nu au nici un efect. Mintea isi creeza singura demoni si dumnezei.

Cand eram in facultate aveam un grup de colegi care faceau spiritism, sau ceva de genul asta. Am fost si eu de curiozitate, ba chiar, in ciuda interdictiei, am iesit afara din "cercul magic" si le-am zis: "Mai oameni buni, asta-i doar un cerc trasat de voi cu creta". M-am dus linistita si m-am culcat. Nu m-a bantuit nici un spirit.

Daca insa as fi crezut tampeniile respective, mi-as fi inoculat in subconstient ca trebuie sa patesc ceva, iar mintea mi-ar fi servit exact ceea ce as fi crezut.

Suntem in secolul 21, nu in evul mediu.

Lasa tu prostiile copilaresti, aici e vorba de vraji adevarate. Cu efect... nu vorbim de ce ai vazut tu la colegi. Ca si copii se joaca cu masinute de jucarie, asta nu inseamna ca nu exista masini adevarate. Cam asta afirmi tu. Daca voi v-ati jucat si nu s-a intamplat nimic... tocmai asta e funny ca in secolul 21 mai sunt oameni ca tine, care habar nu au ce fac aici pe pamant.

Edited by Kostyrapper, 28 September 2017 - 21:43.


#67
vscorpion

vscorpion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2017
E o intamplare din trecut ,cam de acum 10 ani, in 2007 . Nu am mai avut alte intamplari de atunci , dar a fost ceva destul de straniu.m am gandit sa povestesc intamplarea asta,  pentru ca mi se pare notabila sa zic pentru realitatea de zi cu zi si pentru cei care au mai avut intamplari asemanatoare sau ciudate.Totul s a intamplat intr o zi din octombrie , era toamna, intr o dupa amiaza cred ca era ora 15:00. Era o zi inorata , linistita sa zic , nu prea era miscare nici pe strada mea , nici la mine in casa , eram cam singur, doar cu mama care era afara. Eram in camera mea atunci la pc ma jucam ceva ,eram cat se poate de treaz , in spatele meu in camera aveam pe un scaun niste panataloni de trening care aveau prindere la calcai cu scai in loc de fermoar ,cu toate ca eram concentrat  la ce ma jucam, dintr o data am auzit ca si cum s ar desface prinderea acea , fosnet care mi a atras atentia , m am intors sa ma uit in spate

O silueta mica de statura ,alba,transparenta putin, a scos un sunet, in timp ce a disparut ca intr o fuga prin pereti , am ramas putin socat de ce am vazut , nu am mai avut asemenea intamplare , dar mi am revenit destul de repede , probabil nici nu constientizam ceea ce am vazut fiind si mai mic , ramane doar o intamplare inexplicabila de care am avut parte.

#68
Kostyrapper

Kostyrapper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.06.2008

 vscorpion, on 29 septembrie 2017 - 01:39, said:

E o intamplare din trecut ,cam de acum 10 ani, in 2007 . Nu am mai avut alte intamplari de atunci , dar a fost ceva destul de straniu.m am gandit sa povestesc intamplarea asta,  pentru ca mi se pare notabila sa zic pentru realitatea de zi cu zi si pentru cei care au mai avut intamplari asemanatoare sau ciudate.Totul s a intamplat intr o zi din octombrie , era toamna, intr o dupa amiaza cred ca era ora 15:00. Era o zi inorata , linistita sa zic , nu prea era miscare nici pe strada mea , nici la mine in casa , eram cam singur, doar cu mama care era afara. Eram in camera mea atunci la pc ma jucam ceva ,eram cat se poate de treaz , in spatele meu in camera aveam pe un scaun niste panataloni de trening care aveau prindere la calcai cu scai in loc de fermoar ,cu toate ca eram concentrat  la ce ma jucam, dintr o data am auzit ca si cum s ar desface prinderea acea , fosnet care mi a atras atentia , m am intors sa ma uit in spate

O silueta mica de statura ,alba,transparenta putin, a scos un sunet, in timp ce a disparut ca intr o fuga prin pereti , am ramas putin socat de ce am vazut , nu am mai avut asemenea intamplare , dar mi am revenit destul de repede , probabil nici nu constientizam ceea ce am vazut fiind si mai mic , ramane doar o intamplare inexplicabila de care am avut parte.
S-au intamplat lucruri mult mai grave. Zi multam ca numai atata ai vazut.

#69
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004

 christinne69, on 28 septembrie 2017 - 21:06, said:

Suntem in secolul 21, nu in evul mediu.

Oamenii fac magie și acum, la fel de mult ca în evul mediu. Numai că nu-i zic magie ci ”new-age”.

#70
vscorpion

vscorpion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2017
Probabil ca s au mai intamplat si altele nu stiu despre alte persoane dar e diferenta intre intamplari care par ciudate si altele care chiar le ai vazut real cu ochii tai  , cert e, ca exista multe lucruri ce sunt supra  gandiri si inchipuiri noastre ,

#71
Kostyrapper

Kostyrapper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.06.2008
Da, iar cine nu a vazut nimic nici nu stie nimic si nici nu va crede. Se cred rationali...

#72
Kostyrapper

Kostyrapper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.06.2008

 dark, on 26 septembrie 2017 - 20:34, said:

Majoritatea oamenilor nu au astfel de experiențe.

Mai sunt cazuri cand au experiente dar nu isi dau seama ce sunt alea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate