Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?
 Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 

Vraji, farmece, descantece? Experienta personala

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
Gargaroi

Gargaroi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2021
Va salut,dragilor!
Stie careva cum pot evita o vrajitoare care locuieste in aceeasi curte cu mine?e greu,stiu!Poate careva dintre voi sa mi spuna cum ii pot taia fiecare ocazie de a-si lasa "jucariile" in calea mea?E o persoana destul de apropiata,din familie si la care nu m as fi asteptat vreodata la asa ceva!
A trebuit sa o patesc de multe ori ca sa mi dau seama ca e pe bune iar eu sant tinta principala!
Ma bazez pe ceea ce vad si nu pe aparente!
Sa va povestesc pe scurt:
La doua saptamani dupa nunta,gasesc de 2 3 ori ate scurte rosii cu noduri pe ele jos pe parchet.Pe atunci,imediat ce ma trezeam,maturam apoi lasand usa deschisa,mergeam la baie.De fiecare data aveam aceasi surpriza.
Dupa o perioada de o luna cel mult,au inceput certuri cu sotul,si a pierdut job ul,banii se evaporau etc..
Eram insarcinata in 2 luni.
Ajunsesem sa fim precum cainele si pisica.
Anul urmator 2018 am gasit in prag unghii.
In 2019,si acela a fost momentul zero in care mi am dat seama ce se petrece,o funda facuta din par:PARUL MEU BLOND SI JUMATATE PAR NEGRU iesit putin in afara sub sifonier.
Bete arse de chibrit prin curte si alte porcarii.
Am rezistat asa 2 ani pana am plecat de acasa 3 luni apoi ne am impacat deoarece avem copil si ne iubim!
Lucrurile au stat foarte urat,mi ar lua cateva pagini sa descriu viata mea plus ca aveam si bebelus.
Pur si simplu ajunsesem invizibila pt sotul meu,slabisem pana la 38 kg,iar soacra era toata un zambet!
Aa..am uitat sa specific ca am gasit si salteaua patata de parca cineva a turnat multa apa pe ea,gen harta si cine avea acces la camera atunci cand plecam?doar soacra!
Aveam pisici care aveau nevoie de cele necesare si astfel ii lasam cheia.Cu asta a inceput totul in 2017!
De cand nu i mai permit accesul in camera mea(e separata cu iesire in curte),nu prea ma bag cu ea,fetita nu o las pe la ea,nu iau nu dau niciun lucru,totul e mai ok dar....ea e mama sotului meu,stau in curtea ei si de cate ori incercam sa plecam avem piedici.
Mi e frica



#74
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,516
  • Înscris: 05.06.2009
Cheamă un preot sa-ți sfințească locuința.
Dacă și soțul tău e de acord sa va mutați, cauta locuința, nu spuneti nimănui nimic, o anunți pe soacra fix în ziua în care va încărcați bagajele sa va mutați.

#75
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,167
  • Înscris: 08.01.2021
Eu zic noua locuință s-o verificați cu un popa sau vraci autorizat înainte, să nu ajungeți din lac în put!
Eu nu cred ca as supraviețui unor bețe de chibrit arse în curte...

#76
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 26.01.2009
Căutare pe yt Dragoș Argeșanu.


Elimină frica din tine, aia e o slăbiciune. Vrei sa fie bine, atunci gândești doar de bine, nu lași loc pentru altceva decât bine! Tu îți creezi viitorul prin ceea ce gândești, evident cu Voia Lui Dumnezeu!

Orice greutate pe care o întâlnești în viață e atât de mare, dar atât de mic încât să o depășești! E valabil pentru toată lumea. Și nu uita că Dumnezeu te ajută, doar trebuie să te întorci la Dumnezeu, prin ce faci și cum ești!

#77
Awak3n

Awak3n

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.11.2021
Salutare tuturor! Nu stiu daca a mai trecut cineva prin asta dar cred ca mi-am vandut sufletul.. Nu cred in chesti de genul dar imi aduc aminte ca dupa ce m-a influentat un coleg de clasa sa-mi vand sufletul am cazut intr-o depresie urata pe timpul vacantei de vara ,n-am vorbit cu nimeni am stat izolat 3 luni tot in pat credeam ca nu se mai gata, era iadul pe pamant. Au inceput sa apara tot felul de tulburari mintale, eram foarte anxios, pe timpul liceului n-am avut prieteni luam note tot de 4-5-6 abia cat sa trec clasa.. Am inceput sa consum foarte mult alcool tare aproape in fiecare zi fiindca nu puteam iesi din casa fara sa fiu calm eram mereu tulburat. Am tot felul de boli hemoroizi probleme de sanatate. Sunt anul 2 la o facultate dar nu mai pot continua din cauza la starea mentala.. nu credeam nici in spirite dar simt cum imi influenteaza viata si rad de mine, imi comunica prin tot felul mijloace ca o sa ajung pe strazi de ex. Imi apar melodi pe youtube, feedul de la insta lucruri despre oamenii strazii etc. Nu-mi pare rau de mine cat imi pare rau de parinti fiindca ei sufera dupa mine. Incepe sa ii prinda si pe ei boala incet incet si nu stiu ce sa mai fac.cu oamenii nu pot sa schimb doua vorbe nu mai stiu nici sa vorbesc. Parintii mai au un pic si isi pierd serviciu.. Toate mergeau bine pana in faza aia cand mi-am vandut sufletul..  Am fost la preoti, mi-au facut si slujbe dar degeaba.. Sunt constient abia acum ce prostie mare am putut face dar eram mic si usor influentabil.. Nu stiu daca se mai poate face ceva ..

#78
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Cum adică „ți-ai vândut sufletul”? Da cine te vezi, Faust?

#79
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Sufletul are un corp sau corpul are un suflet?
Sufletul nu poate fi vândut!

Awak3n, tu chiar crezi în prostii cu vândut sufletul?
Lasă internetul, televizorul și alcoolul și apucă-te de muncă și sport.
Pentru liniștea ta, citește Psalmii, când te apucă depresia.

#80
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 26.01.2009
Nu vă îngrijorați de nimic, ci, în orice lucru, aduceți cererile voastre la cunoștința lui Dumnezeu, prin rugăciuni și cereri, cu mulțumiri. Și pacea lui Dumnezeu, care întrece orice pricepere, vă va păzi inimile și gândurile în Hristos Isus.” Filipeni 4: 6-7


Cred că ți-ar fi util:

https://www.stiricre...tatea-si-frica/


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate