Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...
 Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...
 Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect
 

bubite la radacina firului de par

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
ella2na

ella2na

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 29.11.2011
Am pe brate (de la cot in sus) si pe spate, niste "bubite" la radacina fiecarui firicel de par, sunt rosiatice-maronii, si sunt putin in relief (se simte la atingere), nu sunt purulente, nu dor aceste bubite, nu ustura. singura problema este de estetica, dar totusi este o problema, nu pot purta rochii decoltate, maiouri, bluze cu umerii goi etc, singura metoda de ameliorare este soarele, dupa ce ma bronzez parca nu mai sunt asa accentuate. Am fost la medicul de familie pt o trimitere la dermatolog, am ajuns la un dr arab sau turc, nu mai stiu clinica, si dansul imi spune k nu este o boala, nu exista tratament si nu se vindeca, le voi avea toata viata pt ca sunt ereditare. Totusi de atunci au trecut ceva ani, au aparut tot felul de aparate cu laser, ma gandesc si sper ca exista un tratament. Astept parerile domnilor dermatologi. Va multumesc

#2
Consigliero

Consigliero

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 520
  • Înscris: 10.11.2010

View Postella2na, on 1st December 2011, 14:32, said:

Am pe brate (de la cot in sus) si pe spate, niste "bubite" la radacina fiecarui firicel de par, sunt rosiatice-maronii, si sunt putin in relief (se simte la atingere), nu sunt purulente, nu dor aceste bubite, nu ustura. singura problema este de estetica, dar totusi este o problema, nu pot purta rochii decoltate, maiouri, bluze cu umerii goi etc, singura metoda de ameliorare este soarele, dupa ce ma bronzez parca nu mai sunt asa accentuate. Am fost la medicul de familie pt o trimitere la dermatolog, am ajuns la un dr arab sau turc, nu mai stiu clinica, si dansul imi spune k nu este o boala, nu exista tratament si nu se vindeca, le voi avea toata viata pt ca sunt ereditare. Totusi de atunci au trecut ceva ani, au aparut tot felul de aparate cu laser, ma gandesc si sper ca exista un tratament. Astept parerile domnilor dermatologi. Va multumesc
salut am avut si eu o problema ca a ta , in fiecare seara pune pe un pasament iod si tine presat acolo pe toate bubitele , in decurs de 2-3 saptamani o sa iti dispara si eu am umblat mult sa imi zica cineva cum sa scap si am aflat acest leac de la un politist.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate