Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Akta Internet

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
884 replies to this topic

#397
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,840
  • Înscris: 14.10.2008
Akta pare a fi o firma de debara. Niciodata nu am inteles ce vor. Insa pe rural le merge.

Pe rural ai zice ca TV-ul e mai important, dar nici TV calumea nu au.

#398
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostLunaCrystal, on 13 martie 2019 - 01:23, said:

Incredibil la ce gainarii se preteaza, mai rau si ca retelele de cartier.
retelele de cartier erau parfum pe langa astia. la aia daca le propuneai ceva, legat de instalare sa zicem,
faceau in asa fel incat sa se poata si in general, sa fie clientu' multumit. sau pana mea, macar te injurau
si abia dup-aia se carau.

View PostNeaceasca85, on 13 martie 2019 - 02:49, said:

Pana si pasionatii de TV de la tara prefera DTH-uri satelitare decat Akta
nici nu trebuie sa fie pasionati. se uita la grila, se uita la pret si normal ca DTH-ul castiga.

View PosttheMisuser, on 13 martie 2019 - 09:04, said:

Pacat ca-s asa gainari.
Ei nu se uita ca vine netul mobil peste ei ? Si ca e concurenta mare in rest ?
pestele de la cap se-mpute. ce pretentii sa ai de la unii platiti cu minimul pe economie (stiu din sursa sigura)?
la minimul pe economie, tu ca si companie nu o sa ai niciodata tehnicieni in adevaratul sens al cuvantului, iar
calitatea umana a angajatilor in general (si mai ales a celora care activeaza pe zone rurale) va fi undeva sub
genunchiul broastei.

View PostNeaceasca85, on 13 martie 2019 - 11:39, said:

Akta pare a fi este o firma de debara. cotineata
there, fixed it.

Edited by dygey, 13 March 2019 - 12:54.


#399
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,658
  • Înscris: 06.03.2004

View PostNeaceasca85, on 13 martie 2019 - 11:39, said:

Insa pe rural le merge.

Le merge unde nu au concurenta reala (Digi sau UPC).Unde intra unul dintre cei doi zboara mai toti abonatii.Parintii mei au intr-o comuna din Valcea Akta  din lipsa de optiuni.
A cerut Digi avize pentru introducerea de fibra optica.Parca-i vad pe cei de la Akta cu oferte la jumatete,doar doar sa mai pastreze ceva.Am dat intructiuni clare sa nu accepte Posted Image

Edited by clader, 13 March 2019 - 14:30.


#400
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,840
  • Înscris: 14.10.2008
dygey & co, rabdarica, Akta se albastreste in curand, deal is done. Fiberlink 1000 la Spineni. Cum ar fi asta?

#401
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,658
  • Înscris: 06.03.2004
De unde ai informatia?

#402
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,840
  • Înscris: 14.10.2008
De la un in-SSID-er. Se va dezvalui el daca vrea. Cica e deja divulgata pe forum dar pe Cafeneaua Akta in zona de Radio/TV.

#403
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019
Akta a fost cumparat de RCS-RDS. S-a anuntat si pe aria de TV.

#404
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,840
  • Înscris: 14.10.2008
dygey s-a enervat degeaba.

#405
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostNeaceasca85, on 13 martie 2019 - 17:32, said:

dygey & co, rabdarica, Akta se albastreste in curand
stiam, aflasem cu cateva ore inainte sa se anunte p-aci. vulpe batrana, deh :D

ideea e ca, daca facem abstractie de treaba asta (sau nu, fiecare cum doreste), oricum o dai tot nu e bine.
nu faci astfel de magarii nici daca te cumpara NASA. pana mea, decat sa te duci la instalari degeaba doar
ca sa fie niste prosti pe drum...mai bine stai dracu' acasa.

#406
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postmirabcd, on 13 martie 2019 - 23:31, said:

Akta a fost cumparat de RCS-RDS. S-a anuntat si pe aria de TV.
E adevarat ? Daca da ...e cea mai tare stire.

Am in localitate trasa fibra dar nu sa abonat nici naiba la ei la cat de scumpi sunt.

#407
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,840
  • Înscris: 14.10.2008
E adevarat. Vom avea FTTH de 1000 mbps disponibil la orice casa din Romania.

#408
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Acum cu Telekom care mi-a dat motiv să rezilieze cu scumpirea lor de 2 lei am zis sa incerc iar la akta să mă abonez, ei sunt de ceva ani la mine in sat după ce au preluat o firmă locală. Pe strada mea lumea are cablu de la ei insa doar tv, cel de internet aflu că este în capătul strazii (4 stâlpi distanță). Sun la ei, le zic situația iar tehnicianul îmi zice că nu se pot aproba asemenea investiții că cică ar trebui sa mai pună 2 căsuțe până la mine și că nu e rentabil dar daca mai aduc 2 clienți și suportam noi costurile e ok, se face . Am zis WTF ? Cum să îți plătesc eu extinderea rețelei tale ? Pai Telekom cat sunt ei de pârliți mi-au tras cablu doar pentru mine aprox 200m. Și mai mult m-a indignat sictirul cu care am fost tratat de acel domn tehnician că tare as vrea sa dau ochii cu el într-o zi. Acum seara vad pe Facebook că au fost preluați de DIGI ceea ce extraordinar ....macar ăștia știu să se comporte cu clienții în cele mai multe cazuri și știu că un client nu trebuie să facă eforturi pentru a se abonat la ei ci invers, ei sa facă toate facilitățile că eu să mă pot abona și să fiu mulțumit. Sper sa fie adevărată vestea.  
(Ps: la Telekom am sarma ghimpată și viteza de max 2 mbps, de aia vreau să mă mut).

#409
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postmarcel201, on 14 martie 2019 - 20:27, said:

Acum cu Telekom care mi-a dat motiv să rezilieze cu scumpirea lor de 2 lei am zis sa incerc iar la akta să mă abonez, ei sunt de ceva ani la mine in sat după ce au preluat o firmă locală. Pe strada mea lumea are cablu de la ei insa doar tv, cel de internet aflu că este în capătul strazii (4 stâlpi distanță). Sun la ei, le zic situația iar tehnicianul îmi zice că nu se pot aproba asemenea investiții că cică ar trebui sa mai pună 2 căsuțe până la mine și că nu e rentabil dar daca mai aduc 2 clienți și suportam noi costurile e ok, se face . Am zis WTF ? Cum să îți plătesc eu extinderea rețelei tale ? Pai Telekom cat sunt ei de pârliți mi-au tras cablu doar pentru mine aprox 200m. Și mai mult m-a indignat sictirul cu care am fost tratat de acel domn tehnician că tare as vrea sa dau ochii cu el într-o zi. Acum seara vad pe Facebook că au fost preluați de DIGI ceea ce extraordinar ....macar ăștia știu să se comporte cu clienții în cele mai multe cazuri și știu că un client nu trebuie să facă eforturi pentru a se abonat la ei ci invers, ei sa facă toate facilitățile că eu să mă pot abona și să fiu mulțumit. Sper sa fie adevărată vestea.  
(Ps: la Telekom am sarma ghimpată și viteza de max 2 mbps, de aia vreau să mă mut).
Nu este adevarat.Au preluat doar cativa clienti din anumite zone.Stiam ca esti din jud.Botosani,deci slabe sanse...

Edited by mariusr1976, 14 March 2019 - 21:13.


#410
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Am sa sun mâine la Digi să văd dacă au preluat sau au în plan acest lucru. Deocamdată nu am văzut pe nicăieri ceva despre Botosani

#411
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Am sperat că vor prelua și jud Botoșani dat fiind că aici nu prea au acoperire pe cablu.

#412
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View Postmariusr1976, on 15 martie 2019 - 07:26, said:

Am sperat că vor prelua și jud Botoșani dat fiind că aici nu prea au acoperire pe cablu.
Au luat si Botosani, yeey.
Attached File  Screenshot_20190315_082252_com.kiwibrowser.browser.jpg   151.33K   62 downloads

#413
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Tam...tam... Ieri eram sus in nori aseara cazusem jos de tot dar vad ca de dimineata o iau in sus din nou.
Sper sa raman acolo...

#414
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Ups...am cazut din nou.
Botosani nu a trecut la digi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate