Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Bacalaureat (BAC) 2012

- - - - -
  • Please log in to reply
11021 replies to this topic

#37
Sportiv

Sportiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.01.2012
Am aflat: 225-250 ron.

#38
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postyozmo, on 15th January 2012, 23:50, said:

Asa o sa fie bacul la matematica anul asta:
1. Aflati valoarea lui x din ecuatia: x = 2.
2. Suma a douã numere este 4. Numerele sunt egale. Aflati mãcar unul din cele douã numere.
3. Calistrat avea 10 ani când mama lui l-a ars cu un fier încins pentru cã a luat un 9 la matematicã. Câti ani are Calistrat la 2 ani dupã tristul eveniment?
4. Desenati un pãtrat.
5. Imaginati-vã un trunchi de piramidã triunghiularã regulatã.
6. Puneti în ordine crescãtoare numerele: 1,2,3,4,5,6,7,8,9.
7. Gânditi-vã la douã numere la alegere si scrieti-l pe cel mai mare.
[ http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si tot ar pica elevii pe capete :D

#39
carla22

carla22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 25.08.2011
Dau si eu bac anul acesta, iar pentru a 3a proba am ales anatomie ( sunt la stiintele naturii). Am o problema si anume nu reusesc sa gasesc cele 100 de variante la anatomie din 2009, le gasesc doar pe cele din 2008, care difera ca structura fata de cele din 2009...Ma poate ajuta cineva care le are?

#40
Nevrax18

Nevrax18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 15.06.2011

View Postyozmo, on 15th January 2012, 23:50, said:

Asa o sa fie bacul la matematica anul asta:
1. Aflati valoarea lui x din ecuatia: x = 2.
2. Suma a douã numere este 4. Numerele sunt egale. Aflati mãcar unul din cele douã numere.
3. Calistrat avea 10 ani când mama lui l-a ars cu un fier încins pentru cã a luat un 9 la matematicã. Câti ani are Calistrat la 2 ani dupã tristul eveniment?
4. Desenati un pãtrat.
5. Imaginati-vã un trunchi de piramidã triunghiularã regulatã.
6. Puneti în ordine crescãtoare numerele: 1,2,3,4,5,6,7,8,9.
7. Gânditi-vã la douã numere la alegere si scrieti-l pe cel mai mare.

Yeah, sure... :deadtongue: . Se scria pe topicul BAC 2011 asta vara ca voi ati primit subiecte de "Olimpiada Nationala", iar tu zici ca noi o sa avem subiecte super simple. No way!
Mai mult ca sigur cei care au scris ca au fost subiecte de Olimpiada au fost cei care abia au luat 5-ul.

@carla22

Cred ca e pentru a 3a oara cand pun LINK-UL asta.

#41
carla22

carla22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 25.08.2011

View PostNevrax18, on 17th January 2012, 21:15, said:

Yeah, sure... :deadtongue: . Se scria pe topicul BAC 2011 asta vara ca voi ati primit subiecte de "Olimpiada Nationala", iar tu zici ca noi o sa avem subiecte super simple. No way!
Mai mult ca sigur cei care au scris ca au fost subiecte de Olimpiada au fost cei care abia au luat 5-ul.

@carla22

Cred ca e pentru a 3a oara cand pun LINK-UL asta.


De subiectele astea stiam si eu, doar ca probabil tu nu dai la biologie. Daca ai fi dat, ai fi observat ca structura de acum a bacului la bio nu mai este precum cea din lnkul pe care mi l`ai dat. Tocmai de asta intrebam.. Daca vrei sa verifici ce spun. uita`te la o varianta la anatomie din ce mi`ai trimis tu si la cea care s`a dat in iunie 2011 si vei intelege! Multumesc oricum!

#42
aillig

aillig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.08.2010
Salut ! :) E cineva pe aici de la liceul militar din Breaza?

#43
Nevrax18

Nevrax18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 15.06.2011

View Postcarla22, on 21st January 2012, 18:17, said:

De subiectele astea stiam si eu, doar ca probabil tu nu dai la biologie. Daca ai fi dat, ai fi observat ca structura de acum a bacului la bio nu mai este precum cea din lnkul pe care mi l`ai dat. Tocmai de asta intrebam.. Daca vrei sa verifici ce spun. uita`te la o varianta la anatomie din ce mi`ai trimis tu si la cea care s`a dat in iunie 2011 si vei intelege! Multumesc oricum!

Ai dreptate, scuze.
Doar ca tu ai cerut variantele din 2009 si alea pe care le-am pus eu sunt din 2009. Nu cred ca exista mai noi de atat.
Apropo, eu dau la fizica. :)

#44
polap

polap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.11.2009
Si totusi , vati pus pe invatat ?Se pare ca s-a cam gatat cu gluma...  sincer nu stiu in ce masura putem invata atata materie la romana in special ,subiectul 3 dar nici celelalte nu sunt de neglijat..

#45
Nevrax18

Nevrax18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 15.06.2011
La romana inca nu m-am apucat de invatat, in schimb la mate si fizica da ;) .
Da, e destul de mult la romana. :|

#46
polap

polap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.11.2009
Totusi inca mai putem copia ...o modalitate destul de sigura fiind casca aceea minuscula ce se lipeste pe timpan...destul de multi au recurs si la metoda asta...

#47
carla22

carla22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 25.08.2011

View PostNevrax18, on 22nd January 2012, 11:20, said:

Ai dreptate, scuze.
Doar ca tu ai cerut variantele din 2009 si alea pe care le-am pus eu sunt din 2009. Nu cred ca exista mai noi de atat.
Apropo, eu dau la fizica. :)


Bafta la fizica atunci!

#48
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostNevrax18, on 22nd January 2012, 15:28, said:

Da, e destul de mult la romana. :|

La romana trebuie sa stii foarte bine schemele alea cu ce trebuie sa scrii la o caracterizare, ce trebuie sa scrii la o demonstrare etc. Apoi, daca stii operele toate, aplici schema la fiecare opera in parte si nu e deloc greu.

Iar la sub 1 si 2, e abureala. La primul lalaiesti o metafora si la al 2-lea faci o premisa, 2 argumente si o incheiere.

View Postpolap, on 22nd January 2012, 15:31, said:

Totusi inca mai putem copia ...o modalitate destul de sigura fiind casca aceea minuscula ce se lipeste pe timpan...destul de multi au recurs si la metoda asta...

Eu zic sa nu te bazezi pe asta, multi si-au luat teapa.

#49
Nevrax18

Nevrax18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 15.06.2011
@ carla22

Multumesc la fel!  :D

@ polap

Nu cred ca asta e o solutie. Eu n-as incerca.

@ malls

Subiectul 2 mi se pare cel mai accesibil. Sper sa ma descurc si sa iau in jur de 9, poate putin peste ar  fi super. Tu cat ai luat?

#50
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostNevrax18, on 22nd January 2012, 15:59, said:

@ malls

Subiectul 2 mi se pare cel mai accesibil. Sper sa ma descurc si sa iau in jur de 9, poate putin peste ar  fi super. Tu cat ai luat?

La mine admiterea era mult mai importanta, deci nu prea m-am axat pe bac. Am invatat cu numai cateva zile inainte(dar am invatat sistematic din a 9-a, am citit toate cartile etc), iar la prima si a doua parte m-am multumit cu vreo 2, 3 modele facute la clasa, in timpul anului scolar...si cu toate astea, 9.20. Am avut si noroc de subiect ok, il iubesc pe Sorescu...daca mi-ar fi picat vreun Pillat, nu stiu ce as fi facut :D

Edited by malls, 22 January 2012 - 16:09.


#51
polap

polap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.11.2009
malls ,suna simplu ce zici dar cand aduni toate operele nu stiu in ce masura mai sti sa zici despre fiecare...cu copiatu intradevar riscant si nu prea merita riscul ...apai om vedea noi

#52
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postpolap, on 22nd January 2012, 16:18, said:

...apai om vedea noi

O sa fie bine ;)

#53
Nevrax18

Nevrax18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 15.06.2011
E foarte bine 9.20. Bravo!

Eu n-am prea invatat la romana in liceu, recunosc, dar am citit si eu operele aproximativ. Sper sa ma descurc.

#54
CalinEu

CalinEu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.05.2011
O sa fie si Patul lui Procust la romana ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate