Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Egreat R6S, R150, R200s, R300

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3855 replies to this topic

#1099
ZaitzDucu

ZaitzDucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 07.12.2008
Stie cineva cum sa schimb MAC-ul la un R6S?

#1100
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010
indexarea pe NAS se face pentru SRJG
- NAS  /tmp/nfs/
- USB /tmp/usbmounts/
- HDD  /tmp/hdd/volumes/HDD1/

#1101
adymoritz

adymoritz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.10.2003
testing1b, Da.

#1102
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Multumesc. Am sa l instalez in acest weekend.

Edited by _DelSte_, 08 February 2013 - 18:48.
-scos citat inutil-


#1103
adymoritz

adymoritz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.10.2003
Se misca mult mai bine decat xEgreat, dar problemele sunt aceleasi ( subtitrare, resetari dar mai rare etc.)

#1104
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Postcristianstoica, on 07 februarie 2013 - 22:18, said:

indexarea pe NAS se face pentru SRJG
- NAS  /tmp/nfs/
- USB /tmp/usbmounts/
- HDD  /tmp/hdd/volumes/HDD1/

da merge dar subtitrarea e pe o banda neagra mare de tot si nici nu poti schimba marime font etc...
cred ca revin la dune... am gasit deja modelul tinta -> http://dune-hd.com/e...edia_players/36 - stabilitate, suport software, performanta, jukebox yadis - simplu, rapid, eficient, aspectuos
sincer, realtek nu se compara cu sigma... experienta proprie.

Edited by dan b., 08 February 2013 - 07:58.


#1105
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Subscriu, este f bun dune, fix modelul ala il am si eu de ieri. Mult peste r6s, doar hd4all lipsa la el :)) Ce e jukebox yadis ala ?

#1106
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,806
  • Înscris: 13.11.2006
899 lei versus 350 lei, nu prea se poate face comparatie.
In plus la r6s ai si hd4all.

#1107
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

View Postadymoritz, on 07 februarie 2013 - 23:02, said:

testing1b, Da.
Posesorii de r300 mi au spus ca cel mai bun fw aparut pana acum este 2.1.6.0.Testez diverse fw deoarece mi se intampla urmatorul lucru: cu ultima versiune de fw 2.6.8.0, cateodata in mod aleatoriu, cand pun STOP la un film care ruleaza de pe HDDul intern mi se blocheaza mediaplayerul si trebuie oprit din butonul aflat pe spate.Spre exemplu am vazut patru filme si nu s-a intamplat nimic. La urmatorul film, cand s-a terminat, am pus STOP si s-a blocat.Inca nu mi am dat seama daca este de la fw sau de la aparat.

#1108
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005

View Postdydysoft, on 08 februarie 2013 - 15:20, said:

899 lei versus 350 lei, nu prea se poate face comparatie.
In plus la r6s ai si hd4all.
O să mai scadă și dune la preț,  nici r6s nu a fost 350 cand am luat eu. Oricum, nici 350 nu merită r6s. Nu știu alte modele egreat cum sunt dar ăsta e varză. Mulțumesc celor care se ocupă de hd4all și custom fw, fără ei îl aruncam de mult.

#1109
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Postdanyxp, on 08 februarie 2013 - 09:55, said:

Subscriu, este f bun dune, fix modelul ala il am si eu de ieri. Mult peste r6s, doar hd4all lipsa la el Posted Image) Ce e jukebox yadis ala ?
Yet Another Dune Indexer & Skinner
synopsis pt filme (poster, descriere etc). download si joaca-te cu el Posted Image - http://www.mpcclub.c...ead.php?t=22993 - http://www.mpcclub.c...ead.php?t=25899

View Postdydysoft, on 08 februarie 2013 - 15:20, said:

899 lei versus 350 lei, nu prea se poate face comparatie.
In plus la r6s ai si hd4all.

tocmai: dai un ban dar stii ca face! hd4all... da... superutil... l-am incercat si am si uitat de el.... daca stii sa te joci cu dune bagi chestii similare hd4all cate vrei... dar in definitiv e player, il iei pt bluray 3d iso in principal. (cel putin eu, altfel ramaneam la dune hd max -pe care l-am mutat in dormitor- si la egreat s5a - pe care l-am dat)...

Edited by dan b., 08 February 2013 - 18:46.


#1110
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Eu nu inteleg ce probleme sunt cu R6S eu il am de vreun an si merge foarte bine inclusiv cu ultimul firmware, cel controversat.
Calitatea imaginii este foarte buna, doar chipul Marvell il poate depasi, ruleaza orice HD indiferent de bitrate sau format, sunetul multicanal pe digital este super ok chiar daca nu are valente audiofile, la mine nu s-a blocat niciodata cu HDD USB3 WD iar in retea la redare din PC merge flawless.
Singura problema este subtitrarea care revine la default, nu memoreaza setarea si trebuie selectata mereu la inceperea redarii.Redarea dupa internet online nu ma pasioneaza deloc dar din ce am testat merge ok cu toata ca nu stiu cine ar putea urmarii mizeriile alea mizerabile.La fel si cu prostii gen torenti, NAS, copy/paste, nimic relevant.Relevant este cum reda ISO-DVD si aici este remarcabil upscalingul fiind decent.
Parca era vorba de un player HD, full-HD, eventual 3D, nu sub-divx cu bitrate de 3mb/sec.

Am avut mai multe playere cu chipuri Sigma(Tvix, WD-LIVE) si cu Realtek: HDP-R1 Asus si personal agreez Realtek care dincolo de benchmarkuri sau puncte in teste, are ceva care imi place mai mult, fluiditatea miscarii, echilibrul cromatic...greu de definit.

#1111
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005
de functionat... e ok pt pretul pe care il are... dar are f multe lipsuri si pb... mie, spre ex, mi se patre f deranjant ca nu tine minte cum setez subtitrarea... vertical position etc
iar mi se pare suparator ca n-are un media skin indexer sa am synopsis la filme (nu mizeriile alea de jukeboxuri din custom fw), asta ca sa enumar numai 2 pb.
am vazut un dune cum ruleaza un bluray 3d iso din nfs si samba... pai egreat r6s e bebelus...
ai avut cu Sigma Designs 8642? sau mai nou cu Sigma Designs 8672/8673 si Sigma Designs SMP8911? ce-ai enumerat tu e un sigma din primele generatii... hai sa comparam din aceeasi clasa. nu comparam logan cu jeep, comparam logan cu un c klasse daca vrei... Posted Image

Edited by _DelSte_, 08 February 2013 - 19:41.
-scos citat inutil-


#1112
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,806
  • Înscris: 13.11.2006
dan b. in ce sens este bebelus r6s la redarea unui 3d din nfs?
Eu cel putin de cand rulez materialul media de pe NAS, niciodata nu a dat eroare, blocaje sacadari, etc.
Am luat playerul pentru a vedea filme si seriale online, ruleaza perfect de pe vplay si alte site-uri.
Sa nu mai vorbim ca hd4all nu este inclus in pretul de achizitie, eu zic ca pretul este chiar ok pentru ce stie sa faca.
Nici mie nu-mi place faza cu traducerea care trebuie setata cateodata, dar m-am obisnuit pana la urma.

Avem noroc cu CS ca se ocupa de fw, altfel foloseam fw original care chiar este plin de buguri.

#1113
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Nu, nu am vazut chipurile noi sigma.
Ce au in plus la calitatea video, audio si ce facilitati unice au din moment ce costa dublu?

#1114
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010

View Postdan b., on 08 februarie 2013 - 07:56, said:

da merge dar subtitrarea e pe o banda neagra mare de tot si nici nu poti schimba marime font etc...
cred ca revin la dune... am gasit deja modelul tinta -> http://dune-hd.com/e...edia_players/36 - stabilitate, suport software, performanta, jukebox yadis - simplu, rapid, eficient, aspectuos
sincer, realtek nu se compara cu sigma... experienta proprie.

Se poate seta font, culoare, marime, pozitie, transparenta in meniu de config/display.
Daca tot iti place yaDIS generaza folder.fpg, si poster.jpg  si foloseste cover mode (butonul galben) repectiv poster mode (butonul albastru).
Oricum atat se poate face, mai mult sa faca producatorul.  CS

Edited by cristianstoica, 08 February 2013 - 23:00.


#1115
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005
sa nu fiu inteles gresit: toata aprecierea pt munca ta! si, da! ai dreptate: producatorul ar trebui sa faca mai multe...

View Postdydysoft, on 08 februarie 2013 - 22:45, said:

dan b. in ce sens este bebelus r6s la redarea unui 3d din nfs?
eu cumpar un player pt a fi player nu pt vplay si alte floricele... cum am spus: la pretul asta e ok. dar nu se compara cu dune sau popcorn hour bazate pe sigma...

#1116
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,806
  • Înscris: 13.11.2006
Ai dreptate, nu poti compara asa ceva, fac parte din clase diferite.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate