Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Segregare la baza stalpului

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 

iPhone 4S - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
3551 replies to this topic

#2053
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,311
  • Înscris: 10.04.2007
Ciudat , nu am ce sa spun , incearca sa il pui in DFU si restore din iTunes.

#2054
paulpetres007

paulpetres007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 27.10.2013
Salut, am o problema (pentru mine mare), la update facebook si alte cateva programe imi arata un ID si imi cere parola. Cum pot scapa de aceasta, mentionez am facut hard reset, am sters si restaurat totul, dar nu functioneaza.

#2055
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postpaulpetres007, on 27 octombrie 2013 - 08:48, said:

Salut, am o problema (pentru mine mare), la update facebook si alte cateva programe imi arata un ID si imi cere parola. Cum pot scapa de aceasta, mentionez am facut hard reset, am sters si restaurat totul, dar nu functioneaza.

Pai foloseste contul cu care ai activat telefonul - contul de iTunes.

#2056
SilviuPopovici

SilviuPopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.02.2012
DFU Mode -> Restore = Nimic..

Nu stiu ce naiba sa ii mai fac.

Wi-FI Adress - N/A

Sigur e de la IOS-ul asta..

Edited by SilviuPopovici, 27 October 2013 - 10:54.


#2057
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Daca mai ai garantie, du-l la service, ca ala-i defect hardware. Eu am patit-o cu un ipod touch cand am trecut de la ios4 la ios5. Nu i-a mai mers BT. La garantie mi l-au inlocuit cu altul nou.

#2058
SilviuPopovici

SilviuPopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.02.2012

View Postfilip.serban, on 27 octombrie 2013 - 11:25, said:

Daca mai ai garantie, du-l la service, ca ala-i defect hardware. Eu am patit-o cu un ipod touch cand am trecut de la ios4 la ios5. Nu i-a mai mers BT. La garantie mi l-au inlocuit cu altul nou.
Nu mai am garantie. Cam cat ar putea ajunge ca sa il inlocuiesc si eu ?

#2059
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostSilviuPopovici, on 27 octombrie 2013 - 12:22, said:

Nu mai am garantie. Cam cat ar putea ajunge ca sa il inlocuiesc si eu ?

Asta nu cred ca-ti pot spune dcat cei de la service. Incearca la iStyle sau Noumax, care au service autorizat, nu te incurca cu service-ul de la coltul strazii.

#2060
petre_m

petre_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.01.2007
Salut,

M-am conectat la o retea wifi cu o parola pe care intre timp am uitat-o. Cum pot afla acea parola din telefon? Exista vreo aplicatie care sa mi-o arate?

Multumesc,

#2061
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006

View Postpaulpetres007, on 27 octombrie 2013 - 08:48, said:

Salut, am o problema (pentru mine mare), la update facebook si alte cateva programe imi arata un ID si imi cere parola. Cum pot scapa de aceasta, mentionez am facut hard reset, am sters si restaurat totul, dar nu functioneaza.
e posibil sa fi instalat aplicațiile respective folosind un alt cont. Încearcă sa le dezinstalezi și sa le reinstalezi, folosind contul tău.


#2062
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009
Cum se opreste o plicatie care face actualizare ?
Am un amic care are Iphone 4. Cineva i-a butonat telefonul si acum are o aplicatie care tot ruleaza in fundal.
Este vorba de aplicatia Facebook care a inceput o actualizare si nu se mai opreste. Cum o opresc ?

#2063
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,311
  • Înscris: 10.04.2007
Banuiesc faptul ca te referi la optiunea background app refresh din settings.
Attached File  image.jpg   55.36K   22 downloads

#2064
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009
Ramasese blocata aplicatia Facebook.
Scria "se actualizeaza" tot timpul. I-a dezinstalat cineva aplicatia. Acum incearca s-o instaleze din nou... Din Apps Store se instaleaza, nu ? Acolo o gaseste ?
Nici semnalul nu e prea bun...il prinde de la cineva din zona.

#2065
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,311
  • Înscris: 10.04.2007
Da asa se face ... Interesant cine cumpara iphone acum...

#2066
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009

View Postdr_junior1980, on 05 noiembrie 2013 - 14:45, said:

Da asa se face ... Interesant cine cumpara iphone acum...

Asta ce a vrut sa fie ?!? Un comentariu de smecher ? Posted Image
Nu eu sunt posesor de iPhone. O colega de birou are. Pana acum nu cred ca a avut telefon cu touchscreen. Asa ca mai dureaza pana invata.
Personal, prefer telefoanele pe Android.

Edited by RAPEED, 05 November 2013 - 15:59.


#2067
codz

codz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.02.2006
A inlocuit cineva bateria la 4S?

Eu il am de 2 ani si nu ma mai tine o zi intreaga decat daca il folosesc mai putin pe net, mai exact daca il scot din priza dimineata tine cam pana la \general\usage 2h30 cu standby 6h, deci pana la ora 4-5PM, si pentru asta pun pe off wifi, btooth, location, email check la 30 min, insa raman push pentru restul notificarilor.

Acum nu mai tin minte cum era cand era nou dar parca nu trebuia sa il incarc in mijlocul zilei ca sa ma tina pana seara. E clar ca bateria dupa 2 ani este la cel mult 80% din capacitatea initiala, posibil mai jos. Daca pun una noua si sper sa imi monteze una originala, fac o treaba sau mai bine il incarc in mijlocul zilei?

LE: apropo, am zis sa incerc un S4 pe motiv ca are bateria mai mare (2600mAh) si ecranul fullHD 1920*1080, toate bune si frumoase insa dupa 2-3 zile nu am putut sa ma obisnuiesc cu el si l-am vandut, in primul rand pentru ca nu ma obisnuiam cu ergonomia (marime, utilizare cu o mana) si bibilelile Androidului, instalari, antivirusi, deep sleep, wakelocks, samd samd, telefonul e bun pentru cine vrea ecran mare, bateria tine cam la fel cu iphone-ul, putin mai mult poate, pentru ca display-ul AMOLED de 5" consuma foarte mult, una peste alta imi este mult mai usor sa folosesc iphone-ul, incluzand aici notificarile care apar singure pe ecran si este mult mai usor de vizualizat si accesat, iOS 7 este un pas inainte in ceea ce priveste ergonomia, oricum si iOS 6 era ok asa ca .. raman pe iOS, chiar daca il mai pun la incarcat, e de incredere si merg toate (mai putin sincronizarea care este o pacoste cu iTunes-ul)

Edited by codz, 08 November 2013 - 15:08.


#2068
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Ati mai patit careva ceva de genu?

Am vrut sa fac update la app facebook si nu ma lasa sa o descarc,nici de pe telefon nici de pe itunes,

Ce e de facut?

Attached Files

  • Attached File  poza.PNG   503.8K   27 downloads


#2069
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006
Am sters aplicatia, am reinstalat-o si nu i-am mai facut update-ul.

#2070
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
eha..prea mult de lucru,o sa astept pana isi revine singura, si asa nu-s fan facebook.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate