Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 "Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 

Din realizarile regimului Basescu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
278 replies to this topic

#253
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,951
  • Înscris: 31.03.2003
Nu inteleg de ce nu au facut toate astea incepand cu 2009.
:)

Ah, 1 milion  de angajati x 1200 ron salariu mediu -25% e egal cu
750 000 salariati x 1200 salariu mediu.
Daca erau bazati, faceau asta in 2009 si erau bengosi.
Restul e poveste.

#254
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010

View Posttavktm, on 16th December 2011, 09:50, said:

Nu mai traiesc cu parintii de multi ani, nu ei au credite facute, daca chiar vrei tu sa stii asa multe.
Atunci e tare naspa daca te rugai de nevasta sa nu faceti credite, dar ea tot a facut. :thumbdown:

#255
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View Posttavktm, on 16th December 2011, 09:50, said:

Ce interesant esti tu ! Daca ai ceva de spus, te rog, daca nu lasa-ma si pe mine sa traiesc, nu e corect asa !?



Dar nu ma plang de job, problema este cu asistatii social, din punctul meu de vedere cel putin.



Nu mai traiesc cu parintii de multi ani, nu ei au credite facute, daca chiar vrei tu sa stii asa multe. Discutia era alta, dar oricum nu am pretentia sa intelegi neaparat ceva, si sa avem un dialog. Oricum as aprecia daca nu ai mai face caracterizari la adresa mea direct, incearca si tu figuri de stil la modul general daca vrei sa ataci pe cineva, asta ca pont.



Pai tocmai asta a facut bine, ca a scazut salariile bugetarilor. A reformat statul, am mai spus-o, numai ca tu nu vrei sa vezi. Acum politia este altfel, fiscul este altfel, etc. Infrastructura mai multa, sisteme informatizate etc. Oricum nu vrei sa intelegi, asa ca nu intru in detalii. Aste sunt realizarile, se putea mai bine, se putea mai mult. Insa trebuie sa tinem cont de faptul ca pana acum s-a facut mai putin decat atat.
stat reformat?iar credeti ca hahaiala inseamna reforma?
sisteme informatizate?cred ca nu ai carnet de munca nene.ai idee cum sta treaba cu sistemele informatizate legate de carnetele de munca?
pe de alta parte ce mare scula ca s-a introdus PC-ul in toate structurile?sau ti se pare kul ca am depasit faza abac?suntem in 2011 hombre.
fiscul?aici simt o mare nevoie sa imi explici cum e fiscul altfel.

#256
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,207
  • Înscris: 03.07.2008

View Postiozefini, on 16th December 2011, 21:26, said:

...ai idee cum sta treaba cu sistemele informatizate legate de carnetele de munca?
...

cum sta treaba cu sistemele informatizate legate de carnetele de munca?  :rolleyes:

#257
DGHIA

DGHIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 24.11.2010

View Postgaleo, on 15th December 2011, 01:00, said:

Romania nu cred ca va mai avea in viitorul apropiat un presedinte cu coloana vertebrala care sa spuna lucrurilor pe nume, asa ca Basescu



Am trait s-o aud si p-asta. Cica Basescu spune lucrurilor pe nume. Pai care-i cel mai mare mincinos, in functie?. Poti sa spui macar o singura promisiune facute de laudatul de tine, care sa se fi respectata?. Macar una.  Povestea cu intors-o ca la Ploiesti, este una din starea naturala de a fi a individului. Azi asa, maina altfel, dupa cum bate vantul intereselor sale personale, sau mai corect, dupa categoria asupra careia i s-a pus pata. O singura treaba a urmarit-o cu consecventa, sa se mentina la putere si sa si-o sporeasca continuu, vorba lui Lenin, zi de zi, ceas de ceas, numai ca ala se referea la cu totul altceva.  Jupanul tau spune lucrurilor pe nume, dar numai acelora care-i convin azi, maine s-ar putea dezice de ce a spus azi, si sa ne spuna cu totul altceva, fara sa se sinchiseasca ca se contrazice, dar niciodata nu spune tururor lucrurilor pe nume, ci numai acelora care-i convin. Minciuna, dezinformarea, manipularea, sunt cele care-l definesc, si nu afirmarea adevarului. Daca  cateodata mai zice si cate un adevar, o face numai pentru a deveni credibil pentru unii care nu vor sa-l vada gol, la suflet si in gandire, ca in povestea Hainele Imparatului.

#258
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View PostImperathor, on 16th December 2011, 21:43, said:

cum sta treaba cu sistemele informatizate legate de carnetele de munca?  :rolleyes:
pai lasa munca la negru si vei afla.Caragiale e mai actual ca niciodata.

#259
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,207
  • Înscris: 03.07.2008

View Postiozefini, on 16th December 2011, 22:31, said:

pai lasa munca la negru si vei afla.Caragiale e mai actual ca niciodata.
Esti in stare ca macar o singura data sa raspunzi concret:

Quote

cum sta treaba cu sistemele informatizate legate de carnetele de munca?

?!?!?

#260
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View PostDGHIA, on 16th December 2011, 21:51, said:

Am trait s-o aud si p-asta. Cica Basescu spune lucrurilor pe nume. Pai care-i cel mai mare mincinos, in functie?. Poti sa spui macar o singura promisiune facute de laudatul de tine, care sa se fi respectata?. Macar una.  Povestea cu intors-o ca la Ploiesti, este una din starea naturala de a fi a individului. Azi asa, maina altfel, dupa cum bate vantul intereselor sale personale, sau mai corect, dupa categoria asupra careia i s-a pus pata. O singura treaba a urmarit-o cu consecventa, sa se mentina la putere si sa si-o sporeasca continuu, vorba lui Lenin, zi de zi, ceas de ceas, numai ca ala se referea la cu totul altceva.  Jupanul tau spune lucrurilor pe nume, dar numai acelora care-i convin azi, maine s-ar putea dezice de ce a spus azi, si sa ne spuna cu totul altceva, fara sa se sinchiseasca ca se contrazice, dar niciodata nu spune tururor lucrurilor pe nume, ci numai acelora care-i convin. Minciuna, dezinformarea, manipularea, sunt cele care-l definesc, si nu afirmarea adevarului. Daca  cateodata mai zice si cate un adevar, o face numai pentru a deveni credibil pentru unii care nu vor sa-l vada gol, la suflet si in gandire, ca in povestea Hainele Imparatului.
stii ca esti naspa,da?basescu chiar spune lucrurilor pe nume

-tiganca imputita
-gaozar
-hai pe masa sa iti arat cum se face
-eram sub influenta bauturilor alcoolice
-... etc

poti sa ma contrazici?

View PostImperathor, on 16th December 2011, 22:34, said:

Esti in stare ca macar o singura data sa raspunzi concret:


?!?!?
daca ai fi cunoscut opera maestrului Caragiale stiai raspunsul.dar nu ma mira fiind vorba de fanii infocati ai lui funeriu.

#261
DGHIA

DGHIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 24.11.2010

View Postiozefini, on 16th December 2011, 22:37, said:

stii ca esti naspa,da?basescu chiar spune lucrurilor pe nume

-tiganca imputita
-gaozar
-hai pe masa sa iti arat cum se face
-eram sub influenta bauturilor alcoolice
-... etc

Oooooo nu. Aici trebuie sa recunosc, ca mitocanul a dat pe gura chiar ce gandeste, fara nici o autocenzura. Da, aici este adevaratul Base, ne arata ce si cum gandeste, daca cumva chiar detine o asemenea proprietate neuronica.

#262
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,207
  • Înscris: 03.07.2008
Esti in stare ca macar o singura data sa raspunzi concret:

Quote

cum sta treaba cu sistemele informatizate legate de carnetele de munca?

View Postiozefini, on 16th December 2011, 22:37, said:

...


daca ai fi cunoscut opera maestrului Caragiale stiai raspunsul.dar nu ma mira fiind vorba de fanii infocati ai lui funeriu.

Am inteles: nu esti in stare!


LE: Hai sa-ti spun o smecherie: cu un singur click pot afla daca patronul meu imi plateste sau nu asigurarea medicala...

#263
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,951
  • Înscris: 31.03.2003
Am dat chiar mai multe clikuri da tot n-am aflat daca patronul tau iti plateste asigurarea medicala.
:)

#264
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,207
  • Înscris: 03.07.2008

View Postoaspetele, on 16th December 2011, 22:50, said:

Am dat chiar mai multe clikuri da tot n-am aflat daca patronul tau iti plateste asigurarea medicala.
:)

Ai avut cea mai buna ocazie din viata ta sa taci. Si ai ratat-o!  :thumbup:

#265
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View PostImperathor, on 16th December 2011, 22:52, said:

Ai avut cea mai buna ocazie din viata ta sa taci. Si ai ratat-o!  :thumbup:
amice stii ca sunt zeci de mii de carnete de munca care nu sunt introduse in sistem?si cate CM-uri nici macar nu au ajuns la sistemele informatizate.
ai o vaga idee?
se pare ca nu.
sisteme informatizate.....hai ca esti tare!si tu si clickul tau.

#266
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,207
  • Înscris: 03.07.2008

View Postiozefini, on 16th December 2011, 23:06, said:

amice stii ca sunt zeci de mii de carnete de munca care nu sunt introduse in sistem? si cate CM-uri nici macar nu au ajuns la sistemele informatizate.
ai o vaga idee?
se pare ca nu.
sisteme informatizate.....hai ca esti tare!si tu si clickul tau.

Cate zeci de mii? 10 mii? 99 de mii? Imi poti da si un link credibil sau tre' sa te cred pe cuvant?

Sa zicem ca ai dreptate: ce procent inseamna asta din populatia activa? Sub 1%! Deci in proportie de 99 % programul este un succes. Cine-i de vina pt nesicronizari? Aceiasi functionari obositi ai ITM care au lucrat acolo si pe timpul lui Tariceanu si pe timpul lui Nastase si care se tem ca informatizarea o sa-i cam rareasca...

PS: Astept link-ul... ;)

#267
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
Deci Nastase si Tariceanu sunt de vina! :coolspeak: Misto logica pupinbasista! :thumbup:

#268
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View PostImperathor, on 17th December 2011, 23:38, said:

Cate zeci de mii? 10 mii? 99 de mii? Imi poti da si un link credibil sau tre' sa te cred pe cuvant?

Sa zicem ca ai dreptate: ce procent inseamna asta din populatia activa? Sub 1%! Deci in proportie de 99 % programul este un succes. Cine-i de vina pt nesicronizari? Aceiasi functionari obositi ai ITM care au lucrat acolo si pe timpul lui Tariceanu si pe timpul lui Nastase si care se tem ca informatizarea o sa-i cam rareasca...

PS: Astept link-ul... ;)
sa iti dau link la carnetele de munca?
esti pe bune?
credeam ca esti ceva mai sus de romax si wezzart.m-am inselat.

#269
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,207
  • Înscris: 03.07.2008

View Postiozefini, on 18th December 2011, 21:39, said:

sa iti dau link la carnetele de munca?
esti pe bune?
credeam ca esti ceva mai sus de romax si wezzart.m-am inselat.

Link pentru stirea cu zecile de mii de carnete de munca neintroduse in sistem... e atat de greu sa iti dai seama?!?!?

Sau le-ai numarat personal?  :huh:

View PostPitot, on 18th December 2011, 10:45, said:

Deci Nastase si Tariceanu sunt de vina! :coolspeak: Misto logica pupinbasista! :thumbup:

Asta ai inteles tu, papusel?

#270
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View PostImperathor, on 18th December 2011, 22:25, said:

Link pentru stirea cu zecile de mii de carnete de munca neintroduse in sistem... e atat de greu sa iti dai seama?!?!?

Sau le-ai numarat personal?  :huh:



Asta ai inteles tu, papusel?
papusel,ia fa tu un drum la o casa de pensii.una oarecare.si intreaba si tu una alta.
tu vrei link?link de la cine?
nu vrei un link cum sa respiri?
hai ca te pupa tata ca n-am vreme de discutat cu tot soiul de "da-mi link sa vad ca ninge".

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate