Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Realitatea si natura constiintei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#19
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
As fi dat un raspuns serios la un post serios. Dar cum nu e cazul, trecem mai departe.

Sa ne uitam la avatare apropo, sa vedem cine e mai "roz"....

#20
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 mrproper, on 30th September 2011, 21:57, said:

As fi dat un raspuns serios la un post serios. Dar cum nu e cazul, trecem mai departe.

Sa ne uitam la avatare apropo, sa vedem cine e mai "roz"....
postu e cât se poate de serios.

să mă ierți cu avataru, data viitoare-l îmbrac pe hrebenciuc în roz ca să fii și dumneata fericit :wub:

#21
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

 gigel de hohențolărn, on 30th September 2011, 23:00, said:

postu e cât se poate de serios.
Atunci noi doi avem definitii diferite pentru serios si penibil. Iti recomand DEX.

#22
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011

 mrproper, on 30th September 2011, 22:44, said:

Cred ca dorea sa spuna "creierul meu este incapabil de cognitie inalta atat timp cat nu este necesara pentru satisfactia nevoilor fiziologice si psihotrope si respinge si este dezgustat de activitatile ce nu intra in aceasta categorie".
Vorbeste bre romaneste...

#23
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

 dgamma, on 1st October 2011, 00:03, said:

Vorbeste bre romaneste...
Cred ca doresti sa spui: "creierul meu este incapabil de cognitie inalta atat timp cat interlocutorul foloseste cuvinte complicate si mai putin folosite si considera orice cuvant din aceasta categorie ca fiind parte a vocabularului unei alte limbi decat Limba Romana".

Multumim pentru timpul acordat si pentru oferirea parerii personale cu privire la inceputul topicului. Iti uram o seara placuta si vom incerca pe viitor sa cream topicuri mai potrivite pentru preferintele tale daca vom considera acesta a fi un lucru dorit.

#24
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Esti frate cu Nostradamus???
Ma mir ca cred si ateii in ceva.
Apropo misto video. Imagine normala in stanga, imagine belita in PS in dreapta. :chair:

Edited by dgamma, 01 October 2011 - 12:27.


#25
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

 dgamma, on 1st October 2011, 13:26, said:

Apropo misto video. Imagine normala in stanga, imagine belita in PS in dreapta. :chair:
Deci ai inteles ca in stanga este un video clip normal, si in dreapta e o imagine prelucrata in Adobe Photoshop. Poti confirma?

#26
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006
Ar fi in stare sa acuze ca si radiografiile sunt prelucrari in PhotoShop ... Orice numai sa dezinformezi si dezorienteze lumea si sa nu rupa randurile teismului.

#27
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

 Takumi, on 24th September 2011, 21:12, said:

Nu mai bate campii, autoreflexia si autoanaliza nu le explici mecanic in veci vecilor.
Nu ca celelalte procese ale gandirii s-ar explica astfel, dar astea chiar n-au nicio treaba cu mecanica.
Topic pentru mistocareala.
Bineinteles, la tine gandirea se petrece haotic. Daca stai si iti analizezi gandurile o sa vezi ca toate sunt cauzate de alte ganduri sau de exterior. Autoreflexia\analiza sunt si ele cauzate, nu le folosesti tot timpul, doar cand ceva te determina.

#28
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

 archaeus5, on 1st October 2011, 13:57, said:

Ar fi in stare sa acuze ca si radiografiile sunt prelucrari in PhotoShop ... Orice numai sa dezinformezi si dezorienteze lumea si sa nu rupa randurile teismului.
Nu cred ca incerca sa dezinformeze sau dezorienteze pe altcineva. Ci doar pe el. De ce ar face un om un lucru impotriva lui, e irational. Probabil o conditie psihica modificata, cu posibile cauze gen lovituri la cap, presiuni sociale, economice si de securitate, spalari pe creier, impact emotional puternic in urma unor experiente traumatizante, virusi ai mintii... nu vom sti niciodata pentru ca nu il putem studia :)

#29
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006

 mrproper, on 1st October 2011, 13:02, said:

.... nu vom sti niciodata pentru ca nu il putem studia :)
Pai asta e motorul teismului: ei incearca sa se pacaleasca pe ei insusi, dar pentru a reusi trebuie sa ii pacaleasca si pe cei din jur pentru a nu le strica propriile iluzii. E o reactie in lant fara sfarsit ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate