Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Samsung I9001 Galaxy S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3291 replies to this topic

#2629
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Din cauza plictiselii (azi a fost urat afara) si din curiozitate (fiindca pe asta nu l-am instalat niciodata), am instalat cel mai bun ICS din XDA:
- http://forum.xda-dev...d.php?t=1650615
N-o spun eu, ci toti userii, develop. @Arco fiind "tatal" develop. SGS+ din XDA. I-am mai instalat si un K^kernel_3 v1.5 ICS al lui @Kris83 si sa-l vad ce "poate" in comparatie cu Open Nordic. La prima impresie, in afara de ceea ce se stie (e chelit de multe aplic. stock) functioneaza tot pe el si e rapid la conexiuni. Il tin vreo cateva zile sa vad cum se comporta. Cam asa arata:

Edited by cenick, 12 May 2013 - 19:48.


#2630
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Uite-l si customizat un pic Posted Image :

Edited by cenick, 12 May 2013 - 20:49.


#2631
Narcis38

Narcis38

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.09.2007
am postat gresit,stergeti-mi postul va rog . Scuze !!

Edited by Narcis38, 12 May 2013 - 21:54.


#2632
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
L-am pus la index si pe asta; in seara asta a trebuit sa-l pun l-a incarcat. "Subtirica" autonomia, asa ca, "I'm back in Open Nordic"... Posted Image

LE: - aplic. pt. vreme, f. buna, precisa, cu alerte, forecast pe 10 zile/24 de ore, locatii multiple si e free Posted Image :
- https://play.google....nJlbGxhLncydSJd

Edited by cenick, 13 May 2013 - 22:35.


#2633
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postbogdan08s, on 26 aprilie 2013 - 07:08, said:

Va merge HD Voice la Cosmote? Am inteles ca trebuie activat codecul la telefon. Eu cand tastez *#197328640# sau *#*#197328640#*#* nu se intampla nimic. De ce? Am Open Nordic 2.3.6 cu root.

View PostAndrei9, on 26 aprilie 2013 - 15:17, said:

@bogdan08s
si la mine face la fel, adica nimic...

View Postpyt80, on 26 aprilie 2013 - 19:16, said:

si la mine face la fel, adica nimic...
Pe  Open Nordic 2.3.6 nu merge combinatia de coduri.
Trebuie sa fie compatibil cu HD Voice si SGS+ nu este: - http://www.cosmote.r...10000&cid=21220

#2634
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
O aplic. f. buna si complexa pt. monitorizarea consumului bateriei Posted Image : - https://play.google....GFicy5iYm0iXQ..

#2635
razvanmarcu

razvanmarcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.05.2013
A facut cineva update cu kies la 2.3.6?

#2636
gicatheman

gicatheman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.06.2009

View Postrazvanmarcu, on 16 mai 2013 - 16:32, said:

A facut cineva update cu kies la 2.3.6?

Da frate,am și uitat de când.Da nu locuiesc în țară.

Da frate,am și uitat de când.Da nu locuiesc în țară.

#2637
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Acum am instalat alt JB 4.2.2, pe asta: - http://forum.xda-dev...d.php?t=2190459
E promitator, voi vedea cum se comporta. Ca prima impresie, este f.f. rapid in conexiuni, GPS-ul de ex., s-a conectat in 2-3 sec. Asa arata EHNDROIX III :

Edited by cenick, 19 May 2013 - 14:59.


#2638
Comy

Comy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 21.12.2001

View Postcenick, on 19 mai 2013 - 14:58, said:

Acum am instalat alt JB 4.2.2, pe asta: - http://forum.xda-dev...d.php?t=2190459
E promitator, voi vedea cum se comporta. Ca prima impresie, este f.f. rapid in conexiuni, GPS-ul de ex., s-a conectat in 2-3 sec. Asa arata EHNDROIX III :

Salut,
poti face, te rog si un mic ghid de instalare?
Multumesc

#2639
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostComy, on 20 mai 2013 - 11:11, said:

Salut,
poti face, te rog si un mic ghid de instalare?
Multumesc
SanatatePosted Image
Scrie deja pe site cum se instaleaza, adica:
"- Download ROM, Download EhndroGapps, Wipe Data, Wipe Dalvik Cache, Flash EhndroiX III, Flash EhndroGapps, Restart. "
Insa eu nu fac asa, tocmai pt. a evita ORICE fel de surprize neplacute. Avand deja backup-ul la stock in sdcard_ext. (pe microSD), CWM compatibil si bifate memoria de masa si depanarea USB, intru in CWM si execut urmatoarele:
- wipe data/factory
- wipe cache partition
- in advance: - wipe dalvik cache si battery stats
- in mount&storage: format system, data, cache, sdcard (formateaza doar mem. interna, nu si microSD-ul)
- clic pe mount USB, conectezi cablul USB in pc si telefon, apare mem. interna (F) si copiezi ROM-ul, GApps si eventual addon-uri sau kernel-uri
- deconectezi din bara pc-ului USB (F), apoi clic pe Unmount USB in CWM, scoti cablul, tasta back si ajungi in primul meniu al CWM
- install zip from...> choose zip from internal > flash ROM- EHN. 3 > flash pe Gapps
- in advance clic pe fix permissions, back si reboot system; gata!
Daca vrei alt kernel (eu am flash-uit pe cel de 390 MB), dupa un backup in CWM, intri din nou in CWM, instal. zip from..., flash kernel, wipe cache si dalvik cache, fix permissions si reboot system.
LE: - Toate manevrele astea le fac intotdeauna cand schimb OS-ul, de la GB la ICS/JB sau invers, cand fac restore din ICS/JB in GB.

Edited by cenick, 20 May 2013 - 12:17.


#2640
executiv

executiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.03.2012
Cenick...
Spuneai zielele trecute ca acumulatorul te tine cam 4 zile. Intrebarea e cam indiscreta si imi cer scuze: poti sa imi spui cum iti utilizezi telefonul? Te joci, asculti muzica, video, etc. ? Scuze si multumesc!

#2641
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postexecutiv, on 20 mai 2013 - 13:27, said:

Cenick...
Spuneai zielele trecute ca acumulatorul te tine cam 4 zile. Intrebarea e cam indiscreta si imi cer scuze: poti sa imi spui cum iti utilizezi telefonul? Te joci, asculti muzica, video, etc. ? Scuze si multumesc!
N-ai pt. ce...Posted Image
Nuu...nimic din cele enumerate, la varsta mea nu ma joc, nu youtube, nu video...Posted Image Eu il folosesc doar ca telefon si cand am nevoie, wifi, 3G, date, browsing un pic, TV, radio, iGO rar. Intr-un fel il "chinui" la 15-20-30 de ani si altfel la 60...Posted Image

Edited by cenick, 20 May 2013 - 14:15.


#2642
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Mda...se confirma a nu stiu cata oara. Niciun custom nu atinge autonomia stock-ului si mai ales J.B. 4.2.2 (CM10.1). E clar, daca vrei sa pui un custom, pregateste-te sa il incarci in fiecare seara sau sa porti incarcatorul cu tine. Ma intorc in stock Nordic, deja m-am plictisit de atatea testari. Cum scriam mai sus, nici macar nu sant un gamer impatimit, nu stau cu wifi, 3G conectate tot timpul si iata rezultatul de ieri pana azi:

#2643
executiv

executiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.03.2012
Multumesc mult pentru raspuns!

In acest caz, acumulatorul meu e bun. Sa stii ca de multe ori te-am ascultat si am aplicat din recomandarile tale. ...Pana la Nordic. pentru ca, pantru mine asta e softul perfect. Inca o data multumesc!

#2644
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postexecutiv, on 20 mai 2013 - 15:08, said:

Multumesc mult pentru raspuns!
In acest caz, acumulatorul meu e bun. Sa stii ca de multe ori te-am ascultat si am aplicat din recomandarile tale. ...Pana la Nordic. pentru ca, pantru mine asta e softul perfect. Inca o data multumesc!
Sanatate Posted Image

#2645
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013

View Postrazvanmarcu, on 16 mai 2013 - 16:32, said:

A facut cineva update cu kies la 2.3.6?
da eu am facut

#2646
nechiformarius

nechiformarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.04.2013
Se poate pune stock Nordic cu Kies, pe un telefon luat de la VODAFONE? Acum am stock 2.3.6 de la vodafone.  Nordic are și limba romana? Mulțumesc mult.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate