Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...
 

Ministrul Vreme : Să facem în așa fel încât persoanele în vârstă să fie mai puține

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
93 replies to this topic

#37
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postlmk, on 13th September 2011, 12:55, said:

Nu, pur si simplu... am citit articolul!

De ce-ai face asta? De ce-ai citi articolul? Lor le ajunge sa citeze o fraza scoasa din context si sa spameze toata softpedia cu ea...

#38
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010
repet sa priceapa toate vuvuzelele USL
ca de obicei jegurile de la Antena 3 si Realitatea TV, platite de USL, scot din context afirmatii si le prezinta mincinos ca stiri

:rolleyes:

ministrul a fost prezent la o scoala si vorbea despre copii, el a vrut sa spuna ca trebuie crescuta natalitatea
"Să facem în așa fel încât persoanele în vârstă să fie din ce în ce mai puține" = trebuie sa crestem natalitatea

Edited by Wezzart, 13 September 2011 - 16:38.


#39
contraBas

contraBas

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 274
  • Înscris: 11.08.2011

View PostWezzart, on 13th September 2011, 17:34, said:

repet sa priceapa toate vuvuzelele USL
ca de obicei jegurile de la Antena 3 si Realitatea TV, platite de USL, scot din context afirmatii si le prezinta mincinos ca stiri

:rolleyes:

ministrul a fost prezent la o scoala si vorbea despre copii, el a vrut sa spuna ca trebuie crescuta natalitatea
"Să facem în așa fel încât persoanele în vârstă să fie din ce în ce mai puține" = trebuie sa crestem natalitatea
nu mai e chestia aia cu parafrazare din Grigore Moisil? =))))
s-a schimbat? v-au trimis alt sms? =))))

sa vuvuziti bineee!

Edited by contraBas, 13 September 2011 - 16:41.


#40
SylexMM

SylexMM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 15.04.2010
Și cum natalitatea va crește la pulivară, rămân două soluții, și anume:
- cursuri de informatică pentru moșotârci, finanțați din banii de mită electorală
- excursii gratuite pentru pensionari la viitorul baraj de la Roșia Montană

Nu te mai ocupa de traduceri, că traduci prost și nici dracu nu te crede

#41
dura-

dura-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,818
  • Înscris: 30.04.2009

View PostcontraBas, on 13th September 2011, 17:40, said:

nu mai e chestia aia cu parafrazare din Grigore Moisil? =))))
s-a schimbat? v-au trimis alt sms? =))))

sa vuvuziti bineee!
Asa au primit emailul de la Kensigton Communication

#42
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010
"Să facem în așa fel încât persoanele în vârstă să fie din ce în ce mai puține" = trebuie sa crestem natalitatea

View PostSylexMM, on 13th September 2011, 17:52, said:

Nu te mai ocupa de traduceri, că traduci prost și nici dracu nu te crede
te crezi dracu?
eu traduc pt aia care n-au destui neuroni sa priceapa singuri chestii logice, simple, de bun simt...adica pt votantii USL

Edited by Wezzart, 13 September 2011 - 17:00.


#43
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,642
  • Înscris: 26.03.2008

View PostWezzart, on 13th September 2011, 17:34, said:

...............
"Să facem în așa fel încât persoanele în vârstă să fie din ce în ce mai puține" = trebuie sa crestem natalitatea

:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast: e cea mai buna de la Copernic incoace..... ce vrea ministru sa facem? Copii pe E-mail / chat / messenger ?

#44
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postvaliro, on 13th September 2011, 11:58, said:

ups...
a scapat pe gura directiva de partid  :rolleyes:
... e o directiva la nivel mondial !  :rolleyes:

#45
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010
ala a zis ceva iar voi va prefaceti ca intelegeti altceva

#46
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009

Quote

Ministrul Vreme : Să facem în așa fel încât persoanele în vârstă să fie mai puține
Sa inceapa cu tac-su si cu ma-sa, dar sa nu se uite nici pe el insusi, ca ce rost are sa mai astepte sa imbatraneasca ? Sa realizeze planul inainte de termen.

Edited by Yoda2009, 13 September 2011 - 18:49.


#47
Ballano

Ballano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 30.01.2010

View PostParapantaFlavia, on 13th September 2011, 12:06, said:

Ăla anonimu' de la comunicații. Pe care îl doare în bască de DVB-T. Și de altele.


Mă tu lucrezi la protv? Nimeni nu e prost cu premeditare. Așa se întâmplă când ești un tâmpit gângav și citești sau memorezi niște lucruri scrise de alții pe niște fițuici. Când se satură și consilierii de tine muști chifteaua de nu se poate, mai ales dacă ești din pedele și ți-e lene să gândești și ce citești.

De data asta m-ai uns la inima :coolspeak:

#48
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010

View PostYoda2009, on 13th September 2011, 19:47, said:

Sa realizeze planul inainte de termen.
prietene, ti-am tradus ca pt...votanti USL, ministrul Vreme s-a referit la cresterea natalitatii, vorbea la o scoala

"Să facem în așa fel încât persoanele în vârstă să fie din ce în ce mai puține" = trebuie sa crestem natalitatea

#49
assyrian

assyrian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 843
  • Înscris: 09.09.2010

View PostWezzart, on 13th September 2011, 19:16, said:

prietene, ti-am tradus ca pt...votanti USL, ministrul Vreme s-a referit la cresterea natalitatii, vorbea la o scoala

"Să facem în așa fel încât persoanele în vârstă să fie din ce în ce mai puține" = trebuie sa crestem natalitatea
Wezzart,nu te supara dar traducerea ta e aiurea,gresita...Pur si simplu nu poti sa intelegi asa cum zici tu c-ai inteles...E vorba despre rarirea batranilor.Asta a dat el de inteles,folosind acele vorbe...daca folosea alte cuvinte...dar n-a folosit!

#50
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010

View Postassyrian, on 13th September 2011, 20:22, said:

Wezzart,nu te supara dar traducerea ta e aiurea,gresita...Pur si simplu nu poti sa intelegi asa cum zici tu c-ai inteles...E vorba despre rarirea batranilor.Asta a dat el de inteles,folosind acele vorbe...daca folosea alte cuvinte...dar n-a folosit!
nu-i adevarat, tu ai inteles gresit
a zis "sa fie mai putine" adica daca va creste natalitatea numarul batranilor va fi automat mai mic

in Europa natalitatea a scazut si numarul pensionarilor e tot mai mare, de aceea in multe tari din UE creste varsta de pensionare
chiar ieri se vorbea despre faptul ca multe femei din UE avorteaza cand afla ca vor naste fetite pt ca majoritatea isi doresc baieti

Edited by Wezzart, 13 September 2011 - 19:32.


#51
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 16.01.2007

View Postlmk, on 13th September 2011, 12:05, said:

Gafa este facuta din neatentie, prostie si nu din rautate.
Traiască toți miniștri neatenți și proști! Traiască România! Jos POPORUL român!

#52
assyrian

assyrian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 843
  • Înscris: 09.09.2010

View PostWezzart, on 13th September 2011, 19:29, said:

nu-i adevarat, tu ai inteles gresit..
In fine,nu vreau sa ma contrazic cu tine...Ii sugerez ca altadata sa-si aleaga mai bine cuvintele,ptr ca vezi tu vorbele oficialitatilor se analizeaza foarte mult si foarte atent,si asta peste tot in lume...ma rog,in tarile civilizate(Japonia,Germania &comp.).Recunoaste macar ca ce zic eu e corect...please,recunoaste... :kisstogether:

#53
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004
Cobulet, insisti in a te face de ras. Nimic deosebit, stiu, dar respira un pic, da click pe link, google si stirea daca vrei, si o sa vezi unde isi are originea gafa asta. Nu, Cobulet, nu a vrut sa spuna ca trebuie sa-i lichidam pe batrani, dar nici nu are nimic de-aface cu natalitatea.

De aia rad eu de cei care sustin ca exista "postaci (ca mine)" platiti, etc. Daca ar exista, cred ca toti suntem de acord ca Wezz/Cobb ar fi un suspect principal: luati insa exemplul de fata - el e sincer in obsesia lui pro-basisto-pdlista, anti-psdisto-uslista; nu e nici prima, nici ultima data, cand tipul ia apararea astora cum poate el mai bine, fara sa sa fie macar la curent cu scuza "oficiala".

#54
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010

View Postassyrian, on 13th September 2011, 20:39, said:

Recunoaste macar ca ce zic eu e corect...please,recunoaste... :kisstogether:
nu s-a exprimat cum trebuia, asta e clar ...a lasat loc interpretarilor
majoritatea ministrilor nu stiu sa vorbeasca in asa fel incat sa inteleaga toata lumea ce dracu au in cap

View Postoopsminded, on 13th September 2011, 20:41, said:

nu a vrut sa spuna ca trebuie sa-i lichidam pe batrani, dar nici nu are nimic de-aface cu natalitatea.
eu am comentat strict pe citatul aparut aici pe forum, n-am vazut declaratia altundeva
si sincer ma intereseaza mai mult vizita lui Basescu in SUA decat interpretarile rau voitoare ale unor angajati USL

Edited by Wezzart, 13 September 2011 - 19:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate