Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Zacusca si muraturi traditionale

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#55
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postgabyanca, on 19th October 2011, 21:56, said:

am lipsit 2 zile si deja vad ca s-a ajuns f departe, deja esti un fel de arici in spume! daca lipseste o virgula..tipi, daca intervin pers neutre cu o parere...deja e clan, afisam diplome, studii..si toate astea pt ce? ce vrei sa demonstrezi, unde vrei sa ajungi? crezi ca lumea a inceput cu tine si altul ca tine nu mai exista? care e scopul final?
s-au spus cuvinte multe si urate la adresa multora care au indraznit sa combata pe kostelusu funny...pt ce?
sincer nu am atata timp sa iti raspund la toate mizeriile de mesaje si acuze...te rog du-te la alta "taraba" si latra acolo. Nu-ti convine CE si cum(unde am recunoscut ca am gresit pe alocuri) se vinde aici...NU cumpara, e simplu pt unii dar pt altii e mai greu.
PS. de ce oare nu s-a inflamat Dnu Horia sau alti useri??

Acum cine vorbeste? Bogdan sau Gabriela, ca tot nu ai precizat! :)

Nu imi convine cum te-ai scuzat pentru ca ai folosit alte minciuni. Cunosc genul tau de caracter, nu vei recunoaste niciodata de aceea eu te voi combate de cate ori voi avea ocazia pe acest forum. Si deasemenea , in masura in care voi putea , nu te voi lasa sa prostesti pe nimeni aici , pe aria agricola ! Pentru vanzare poti folosi alte canale de comunicare. Ai ales sa vinzi pe un forum iti asumi dreptul la opinie publica. Nu iti convine, da anunturi la ziar sau mergi la targuri de produse traditionale numai ca acolo iti va trebui un certificat de atestare BIO !

Eu sincer daca as fi fost prins cu mata in sac cu ai fost tu (voi)  nici nu as mai fi avut macar tupeul sa mai aplic vreo scuza cat ar fi fost de plauzibila. Tu ai mai avut si nesimtirea sa te scuzi cu  alta vrajeala si mai "gogonata" ! Daca erai destept iti faceai alt cont si o luai de la capat fara sa mai repeti greselile facute.

Edited by kos_funny, 19 October 2011 - 21:48.


#56
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Cearta intre bisnitari , care mai de care in slujba bucuresteanului flamand de bunatati taranesti .
Unde sunt organele statului sa va puna bratari pe manute dragi mei evazionisti? nu va este teama sa vindeti lapte la pet , carne si alte produse perisabile in strada? eliberati bon fiscal ceva? ca numai producatori nu va puteti numi.
:nonobad:

#57
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Subiectul aceasta ar trebuie inchis si redeschis de la 0. Deja a ajuns o "caricatura" de subiect. Consider ca pe bursa agricolo nu ar trebui sa avem astfel de subiecte.

#58
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View PostkAos, on 19th October 2011, 20:51, said:

Eu zic asa: mostre gratuite de zacusca la cei interesati si decidem dupa aceea ce e minciuna si ce e real.

My 2 cents. ;)

:) Eu una, nu zic nu! Pt cine doreste am sa ofer si o mostra gratuita, nu pt a dovedi ca nu e minciuna ci pt a demonstra cat e de buna ;)

View PostMarzeac, on 19th October 2011, 10:23, said:

Mai oameni , de e vorba de zacusca traditionala, apai unde gasesc si la cine sau unde , modelul acela de maramures care e foarte consistent , ar mai fi acela de oradea. Am mancat asa ceva si difera cu mult de ce facem noi in sud. Multam de raspunsuri.

Este vorba de zacusca traditionala, dar cu parere de rau nu am gustat vreodata din cea de maramures sau oradea, insa va pot oferi o mostra gratuita sa gustati sa vedeti daca seamana cu ceea ce cautati.
Urmatoarea livrare va fi marti, 25 octombrie, asa ca daca doriti sunati-ma sau dati un mail, sau lasati un nr de telefon.

#59
maco

maco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.01.2007
deja m-am saturat de insinuarile acestui ko(yo)s. ar trebui un moderator sa-i stearga posturile, fiindca nu a facut decat sa polueze topicul unui alt user. pe bursa ar trebui sa ramana doar posturile persoanelor interesate, nu si ale celor care fac garagara pentru a face mai multe postari.
pentru toti ofuscatii, ar trebui sa stiti ca nu e neaparat ca cei ce citesc acest forum sa-si faca si cont, dovada sta in numarul de vizitatori unici pe care ii are softpedia ;-)

#60
Marzeac

Marzeac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 19.10.2011
Deci sa mizez pe ce atraditionala! Lasa ca ma interesez si vad ce model de zacusca o fi si va contactez si poate cumpar de la voi.

#61
Mouki

Mouki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.01.2007

View PostMarzeac, on 21st October 2011, 08:06, said:

Deci sa mizez pe ce atraditionala! Lasa ca ma interesez si vad ce model de zacusca o fi si va contactez si poate cumpar de la voi.
  

Daca doriti zacusca traditionala de calitate incercati-o pe cea de la BunatatidePoveste ! Este exceptionala ! Plus ca au toate analizele si atestarile necesare... oamenii sunt profesionisti in domeniu !

bunatatidepoveste.blogspot.com

#62
rebel1474

rebel1474

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.08.2010
am cumparat de la dna Gabriela zacusca si muraturi ....puteti lua cu incredere sunt f bune

#63
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postrebel1474, on 24th October 2011, 09:27, said:

am cumparat de la dna Gabriela zacusca si muraturi ....puteti lua cu incredere sunt f bune

Va multumesc frumos pt aprecieri, ma bucur ca v-au placut produsele! Sanatate, numai lucuri bune!

#64
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011
Urmatoarea livrare va fi vineri si sambata. Daca mai doreste cineva ceva sa ma anunte pana maine, ca e posibil sa vin de joi seara.

#65
sigeorge

sigeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2011
Foarte bune produsele!!! Felicitari!!!
Recomand nu o sa va para rau.

#66
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Posthoria66, on 19th October 2011, 16:58, said:

Cine a facut la viata lui zacusca, stie ca behai de-ata^ta munca sa faci vreo douaj' de kile (coace ardeii, curata-i, coace vinetele, curata-le, toaca rosiile, ceapa, impreuna-le, fierbe-le etc). Pentru comenzi de 100 kg, ce se vor a fi livrate rapid, iti trebuie musai ceva utilaje (semi-)industriale ...
Urmaresc de ceva vreme vanzarea de zacusca de pe topicul asta si nu reusesc sa ma lamuresc daca zacusca e sau nu ca la "mama acasa". Am mai testat 2 tipuri de zacusca la targul de produse traditionale care a fost acum o saptamana la Piatra Neamt si am fost extrem de dezamagit. Is un halitor profesionist si un mare gurmand in ceea ce priveste zacusca dar din pacate nu am gasit zacusca diferita de cea de la Billa.

Pana la urma zacusca vanduta de initiator e facuta industrial si pus knorr in ea sau e ca cea facuta de mama nașã-mii?

Vad aprecieri venite de la useri pe care eu nu prea i-am intalnit pe SP si de aia nu stiu ce sa cred. Daca as fi 100% convins ca e ceea ce vreau, as comanda. Dar nici nu as vrea sa platesc 2 borcane degeaba si sa faca floare prin debara ca nu le mananca nimeni.

#67
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postsigeorge, on 31st October 2011, 16:23, said:

Foarte bune produsele!!! Felicitari!!!
Recomand nu o sa va para rau.

Ma bucur foarte tare ca au placut la toata familia si va multumesc pt postare!

#68
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View PostDecember, on 31st October 2011, 16:32, said:

Urmaresc de ceva vreme vanzarea de zacusca de pe topicul asta si nu reusesc sa ma lamuresc daca zacusca e sau nu ca la "mama acasa". Am mai testat 2 tipuri de zacusca la targul de produse traditionale care a fost acum o saptamana la Piatra Neamt si am fost extrem de dezamagit. Is un halitor profesionist si un mare gurmand in ceea ce priveste zacusca dar din pacate nu am gasit zacusca diferita de cea de la Billa.

Pana la urma zacusca vanduta de initiator e facuta industrial si pus knorr in ea sau e ca cea facuta de mama nașã-mii?

Vad aprecieri venite de la useri pe care eu nu prea i-am intalnit pe SP si de aia nu stiu ce sa cred. Daca as fi 100% convins ca e ceea ce vreau, as comanda. Dar nici nu as vrea sa platesc 2 borcane degeaba si sa faca floare prin debara ca nu le mananca nimeni.


Singurul mod prin care va puteti lamuri 100% este acela de a lua un borcan sa gustati, altfel nu se poate. Nici unul dintre clientii mei nu a luat in cantitati mari de la inceput, asa mi se pare si firesc. Zacusca este facuta in casa, gustul este cel pe care il stiti din copilarie, iar comparatia cu zacusca de la Billa sau alte magazine chiar ma deranjeaza. Asa ca eu va propun sa va trimit cumva un borcanel, fara sa-l platiti, si-apoi sa va postati parerile aici, foarte sincer, si bineinteles sa va retrageti analogiile cu alte tipuri de zacusca pe care le-ati incercat :). Vad ca sunteti din Piatra-Neamt, daca ati fi avut pe cineva in Bucuresti chiar azi v-as fi dat un borcanel, pt ca am lasat la matusa mea in Bucuresti cateva borcane si v-as fi putut pune in legatura cu dansa sa mergeti sa-l luati.
Cat priveste modul de preparae industrial al zacustii, vedeti mai sus ca am explicat destul de sincer si clar cum o prepar. Iar de knorr nici sa nu va ganditi, pt ca nu folosim absolut deloc asa ceva, la nici un fel de mancare, asta pt ca ne straduim sa mancam cat mai natural si-apoi pt ca in familie am oameni bolnavi, inclusiv de cancer, si nu folosim nici macar zaharul , dar alte E-uri!?!Si in afara de asta, cei care nu consuma knorr, disting imediat gustul acestuia in mancare.
REferitor la aprecierile celor pe care nu i-ati mai intalnit pe aici, e foarte simplu: sunt oameni care folosesc acest forum fara sa-si dea cu parerea la vreun anunt pur si simplu pt ca prefera sa aibe un raspuns rapid la intrebari, astfel ca pun mana pe telefon si suna sau dau un m ail, si mai sunt si oameni care nu au folosit vreodata acest forum, dar au gasit anuntul meu, au cumparat, le-au placut produsele si-apoi si-au facut cont special ca sa-si poate exprima parerile pt alti doritori sau pt a ma sustine in fata celor care au incercat sa puna la indoiala inexistenta mea sau a produselor.
Deci, daca stiti vreo posibilitate de a va trimite o mostra cumva, candva, anuntati-ma, nr meu de tel il gasiti pe prima pagina.
Pana atunci va doresc numai bine, sanatate si o saptamana usoara!!

#69
zanduka

zanduka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2008
Nu stiu si nici nu ma intereseaza cine a impersonat pe cine, de ce e concurenta suparata si de ce e toata lumea nervoasa. Eu pot doar sa va spun ca am gasit anuntul asta pe forum, am sunat-o pe dna Gabi si am comandat zacusca, ardei kapia in otet, ardei cu varza in otet si muraturi. Nu ne faceam foarte multe sperante, fiind destul de "fitosi" la zacusca. Dar pot sa va zic cu mana pe inima ca zacusca doamnei Gabi chiar e foarte gustoasa, ne-a adus aminte perfect de cea facuta de noi acasa cand inca mai aveam timp si chef de asa ceva. Nu are nicio legatura cu porcariile cumparate din comert. Si celelalte produse sunt la fel de bune. Va felicitam! :)

Doamna Gabi, cand mai veniti la Bucuresti? Mai am si eu o comanda. Va dau detaliile pe telefon. :)

PS - nu, nu sunt clona nimanui, se poate verifica...

#70
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postzanduka, on 1st November 2011, 15:42, said:

Nu stiu si nici nu ma intereseaza cine a impersonat pe cine, de ce e concurenta suparata si de ce e toata lumea nervoasa. Eu pot doar sa va spun ca am gasit anuntul asta pe forum, am sunat-o pe dna Gabi si am comandat zacusca, ardei kapia in otet, ardei cu varza in otet si muraturi. Nu ne faceam foarte multe sperante, fiind destul de "fitosi" la zacusca. Dar pot sa va zic cu mana pe inima ca zacusca doamnei Gabi chiar e foarte gustoasa, ne-a adus aminte perfect de cea facuta de noi acasa cand inca mai aveam timp si chef de asa ceva. Nu are nicio legatura cu porcariile cumparate din comert. Si celelalte produse sunt la fel de bune. Va felicitam! :)

Doamna Gabi, cand mai veniti la Bucuresti? Mai am si eu o comanda. Va dau detaliile pe telefon. :)

PS - nu, nu sunt clona nimanui, se poate verifica...

Multumesc pentru aprecieri si pentru postare! Astept telefonul d-voastra ca sa stiu si cine sunteti, ca nu prea imi dau seama...:)
Urmatoarea livrare va fi probabil vineri, inca nu sunt foarte sigura, dar maine aflu si anunt aici.

Pana atunci va doresc o seara frumoasa!

#71
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011
Confirm livrarea pentru vineri, 4 noiembrie.

#72
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011
Urmatoarea livrare va fi miercuri, 16 noiembrie. Zile frumoase!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate