Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Zacusca si muraturi traditionale

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
sorana2

sorana2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 07.06.2009

View PostMouki, on 22nd October 2011, 16:35, said:

Daca doriti zacusca traditionala de calitate incercati-o pe cea de la BunatatidePoveste ! Este exceptionala ! Plus ca au toate analizele si atestarile necesare... oamenii sunt profesionisti in domeniu !

bunatatidepoveste.blogspot.com
De la oamenii acestia de la BunatatidePoveste,am cumparat si pot sa va confirm ca este o zacusca foarte buna.Au sau aveau de doua feluri:picanta si traditionala .Eu am cumparat din asta nepicanta si am mai vorbit sa imi mai trimita inca vreo 10 borcane saptamana aceasta,dar nu stiu daca mai au,oricum astept raspuns de la ei.Este o zacusca destul de usoara , este cu vinete si ciuperci  si este tare gustoasa.
   Am citit aici ca unii contesta faptul ca uneori ceapa se fierbe la zacusca si este  fals ,cu ceapa prajita este mult mai indigesta decat cu ceapa fiarta.
In ultimii 20 de ani doar in 2 ani nu am facut singura zacusca in anul in care am nascut-o pe fiica-mea si anul acesta cand am avut probleme de sanatate,in rest mi-am facut-o singura si intotdeauna am folosit doar ceapa fiarta, vinete,ardei copti si decojiti ,ciuperci , bulion si ulei ,dar cele de la BunatatidePoveste sunt  dupa parerea mea chiar mai bune decat cele pe care  le-am facut-o eu vreodata .De la altii nu stiu cum este, pentruca doar de la oamenii acestia de la "Bunatati" am cumparat si mi-a placut si sper sa mai aiba macar cele 10 borcanele comandate

#74
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postsorana2, on 15th November 2011, 06:39, said:

De la oamenii acestia de la BunatatidePoveste,am cumparat si pot sa va confirm ca este o zacusca foarte buna.Au sau aveau de doua feluri:picanta si traditionala .Eu am cumparat din asta nepicanta si am mai vorbit sa imi mai trimita inca vreo 10 borcane saptamana aceasta,dar nu stiu daca mai au,oricum astept raspuns de la ei.Este o zacusca destul de usoara , este cu vinete si ciuperci  si este tare gustoasa.
   Am citit aici ca unii contesta faptul ca uneori ceapa se fierbe la zacusca si este  fals ,cu ceapa prajita este mult mai indigesta decat cu ceapa fiarta.
In ultimii 20 de ani doar in 2 ani nu am facut singura zacusca in anul in care am nascut-o pe fiica-mea si anul acesta cand am avut probleme de sanatate,in rest mi-am facut-o singura si intotdeauna am folosit doar ceapa fiarta, vinete,ardei copti si decojiti ,ciuperci , bulion si ulei ,dar cele de la BunatatidePoveste sunt  dupa parerea mea chiar mai bune decat cele pe care  le-am facut-o eu vreodata .De la altii nu stiu cum este, pentruca doar de la oamenii acestia de la "Bunatati" am cumparat si mi-a placut si sper sa mai aiba macar cele 10 borcanele comandate

Da, am inteles, si care e mesajul? Este voie sa se faca reclama la alte site-uri pe topicul meu?
Nu-i vad rostul mesajului, atata timp cat zacusca de pe acest site e de 3 ori mai scumpa ca a mea...si oricum despre gust nu aveti dreptul sa faceti o comparatie, atata timp cat din a mea nu ati gustat...Dar va cred ca aveti nevoie de reclama la asemenea pret.
O zi fructuoasa! ;)

#75
bdragos88

bdragos88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.11.2010

View Postkaylla, on 15th November 2011, 09:09, said:

Da, am inteles, si care e mesajul? Este voie sa se faca reclama la alte site-uri pe topicul meu?
Nu-i vad rostul mesajului, atata timp cat zacusca de pe acest site e de 3 ori mai scumpa ca a mea...si oricum despre gust nu aveti dreptul sa faceti o comparatie, atata timp cat din a mea nu ati gustat...Dar va cred ca aveti nevoie de reclama la asemenea pret.
O zi fructuoasa! ;)

Doamna Kaylla am nevoie de 10000 de borcane de zacusca in judetu Constanta imi puteti onora comanda ?

#76
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postbdragos88, on 15th November 2011, 19:47, said:

Doamna Kaylla am nevoie de 10000 de borcane de zacusca in judetu Constanta imi puteti onora comanda ?

:peacefingers:  D-le Dragos, iau ca o gluma postarea dvs, asa ca nu cred ca merita decat un raspuns pe masura. Deci daca ati fi vrut 50 000 de borcane, cu siguranta maine vi le-as fi adus, dar cu 10 000 nu ma incurc!! :D

#77
bdragos88

bdragos88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.11.2010

View Postkaylla, on 19th November 2011, 11:03, said:

:peacefingers:  D-le Dragos, iau ca o gluma postarea dvs, asa ca nu cred ca merita decat un raspuns pe masura. Deci daca ati fi vrut 50 000 de borcane, cu siguranta maine vi le-as fi adus, dar cu 10 000 nu ma incurc!! :D


Unde am glumit eu ?

#78
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postbdragos88, on 19th November 2011, 14:00, said:

Unde am glumit eu ?

Pai daca o asemenea comanda o postati pe site, ma gandesc ca trebuie sa fie o gluma. Apoi, daca ati fi citit postarile, ati fi vazut ca nu am o afacere in domeniul acesta, adica nu procesez atatea conserve in mod industrial, ci doar in limita consumului familial. Iar acum e deja tarziu pt asemenea comenzi, legume nu mai sunt, iar ce am preparat pana acum deja e pe terminate, insa daca va intereseaza sa colaboram cumva, o putem face anul viitor. Aveti nr meu de tel pe prima pagina, ma puteti suna oricand.

#79
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
sunt singura care observa ca cei care lauda zacusca asta au 1-2 postari pe forum?

on topic: m-am distrat profund (subiectul asta e mai interesant decat alea de pe SL), daaar, ca om care a facut zacusca in fiecare an...as putea spune ca zacusca facuta cu ceapa fiarta n-are gust! merge aia cu ceapa calita in ulei+apa (e dietetica si are si gust). e bunuta si aia facuta la cuptor (puse toate cele in oala), dar aia nu e dietetica pt.bila pt.ca vinetele nu-s coapte. cu mierea-n muraturi...nu mai zic nimic (din experienta mea nu merge deloc...da' poate n-am eu experienta suficienta la cateva sute de borcane/an)

NU vand muraturi/zacusti/etc (deabia am timp sa fac pt.mine!)

ca om destul de strict...as comenta ceva legat de eticheta "bio", eu chiar cultiv legume doar pt.mine si familia mea si vreau sa fie cat mai naturale...si oameni ca mine stiu ca "bio" e greu de obtinut...si ma enerveaza cand folosesc unii aiurea acest termen!

#80
Calin-Ionut

Calin-Ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 31.01.2008
Stimate domnule Horia, stimati participanti la acest subiect,  pe de o parte nu prea sunt de acord cu faptul ,asa cum spunea domnul Horia ,ca fiecare are dreptul sa-si promoveze cum stie produsele,in sensul ca ,atunci cand vezi o reclama,in televiziune ,sau in general si in celelalte componente mass-media,esti "pregatit" ,esti avertizat ca este vorba despre o reclama.......................
Din pacate ,recitind inceputul acestui subiect ,si fiind avertizat de faptul ca totul este de fapt un dialog inexistent interlocutorii fiind una si aceeasi persoana,mi-a lasat un gust amar........
Intelegeti,domnule Horia ,ca nu atat faptul ca domnul sau domnii/doamnele doresc sa -si promoveze un produs este logic sa incerce cumva sa le promoveze ,ci calea aleasa,si anume o cale pe care ,cel putin la prima vedere ,pare a fi o cale sortita sa insele buna credinta a celor care vizioneaza acest subiect si ,deci ,potentiali clienti........Este o diferenta intre a promova vanzarea unui bun ,potentialul client fiind constient de faptul ca eu doresc sa ii vand acel bun,si alta este atunci cand eu ii ascund potentialului client faptul ca de fapt sunt vanzatorul acelui bun prefacandu-ma ca ,de fapt ,sunt un client foarte foarte multumit......................De asemenea personal ,nu mi-au placut aluziile la amenintari privind sanatatea copilului sau a familiei in general ,a celui care ii critica,amenintari extinse si asupra sigurantei locului de munca a acestuia.Un alt aspect relativ negativ a fost ( in ceea ce ma priveste binenteles) reactia fata de o eventuala promovare a unui produs concurent...................................
Pe de alta parte , in primul rand doresc sa imi exprim regretul ca in familia celor care au initiat subiectul exista persoane bolnave in mod serios ( si eu mi-am pierdut deja ambii parinti-la 33 de ani si sunt fiu unic). De asemenea nu pot in nici un caz sa critic calitatea produselor respective -atata timp cat ,din pacate nici nu stiu cum se face zacusca ( pe care o pregatea cand eram copil biata maica-mea)......iar apoi ,nici macar nu am gustat din aceste bunatati. Un plus mi s-a parut faptul ca domana care face zacusca ( acum sincer sa fiu ....nu stiu daca este doamna sau domnul care a initiat de fapt subiectul ) :huh: ...... a facut o oferta GRATUITA unui eventual client pentru a-si promova produsele.Cu conditia ca acest eventual client sa nu fie si el fictiv ( imi cer scuze ,dar ,stiti cand te "frigi" o data "sufli" si in iaurt).........este o metoda de promovare laudabila,diametral opusa sistemului de promovare initial.........................................................................
...............
  Banui ca plata pentru produsele respective se face la primirea bunurilor .....a bunatatilor ca sa ma exprim in mod mai placut.........Deci,daca sunt dubii,se pot solicita cantitati cat mai mici initial ,degusta si apoi ........dat verdictul !!! :))
In consecinta ........sper din tot sufletul ca toti cei care isi promoveaza produsele sa reuseasca sa le vanda  dar in acelasi timp ,mai ales daca ei considera ca au atuul in primul rand al calitatii dar si al pretului ,sa le promoveze in mod cat se poate de corect dand dovada de seriozitate si respect pentru eventualii clienti......

De asemenea doresc sa imi cer scuze fata de persoanele care se afla in spatele unor user-name-uri pentru ca nu le-am folosit ,utilizand in expreimarea mea "cel care " " a celui care"......din motive de prea mare comoditate -nu de alta dar ,pe moment nu am retinut aceste user-name-uri in afara numelui moderatorului ,Horia un nume usor de retinut de altfel. Inca o data scuze.

#81
varucapone

varucapone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.02.2011
Daca doriti o alternativa la produsele din supermarket, si doriti produse naturale preparate la tara, ca zacusca preparata fara conservanti cu suc din rosii proaspete in ceaun, sau ardei capia copti in jar, ardei si castraveciori in otet, gogosari umpluti cu vinete ma puteti contacta. Am si un site cosuldincamara unde puteti vedea toate produsele, ardei,rosii si toate acestea sunt cultivate in gradina proprie. Daca aveti intrebari va stau la dispozitie.

#82
pabloEscobar1985

pabloEscobar1985

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.06.2014
buna seara pot sa vand si eu zacusca buna aici??...........am o socrela care face o zacusca buna borcan de 400 gr- pret 7 lei( va fii facuta in casa din gradina ei legumele etc) dar inainte se degusta sunt din bucuresti si in caz ca va place zacusca  sa nu scrieti aici cine stie ce............ avem telefon nu pierdem timpul pe internet... ... nr de tel 0723566497

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate