Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Zacusca si muraturi traditionale

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#1
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011
Vand zacusca de vinete, gust exceptional dupa reteta bunicii, naturala, fara conservanti, indicata si persoanelor cu afectiuni gastrice (ceapa nu este prajita). Pentru cantitati mai mari astept comenzi la 0767 694054. Pret 5.5 lei.
De asemenea vand muraturi bio din legume productie proprie (solar), rosii, gogonele, castraveti, ardei iuti si gogosari la otet, varza, pepeni, gust exceptional, fara conservanti. Astept comenzi dupa preferintele si gusturile fiecaruia. Pret incepand de la 2 lei.

#2
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010

View Postkaylla, on 12th September 2011, 15:38, said:

Vand zacusca de vinete, gust exceptional dupa reteta bunicii, naturala, fara conservanti, indicata si persoanelor cu afectiuni gastrice (ceapa nu este prajita). Pentru cantitati mai mari astept comenzi la 0767 694054. Pret 5.5 lei.
De asemenea vand muraturi bio din legume productie proprie (solar), rosii, gogonele, castraveti, ardei iuti si gogosari la otet, varza, pepeni, gust exceptional, fara conservanti. Astept comenzi dupa preferintele si gusturile fiecaruia. Pret incepand de la 2 lei.
cred ca as vrea si eu si zacusca si ceva borcane de castraveti si gogosarti la otet. pana anul acesta am tot facut in casa aceste mici provizii pt iarna..dar anul asta nu mai avem timp si de asa ceva si parca nu as vrea sa ma despart de aceste gusturi facute in casa si sa cumpar de la supermarket chimicale la borcan. trimiteti-mi va rog o oferta pe pm pt 10-20borcane zcusca, 20borcane castraveti si 20 gogosari.  
anul trecut am facut impreuna cu sotia o reteta..ardei gras umpluti cu varza..puteti face asa ceva..? va multumesc si astept raspuns pe pm.

#3
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postgabyanca, on 12th September 2011, 15:45, said:

cred ca as vrea si eu si zacusca si ceva borcane de castraveti si gogosarti la otet. pana anul acesta am tot facut in casa aceste mici provizii pt iarna..dar anul asta nu mai avem timp si de asa ceva si parca nu as vrea sa ma despart de aceste gusturi facute in casa si sa cumpar de la supermarket chimicale la borcan. trimiteti-mi va rog o oferta pe pm pt 10-20borcane zcusca, 20borcane castraveti si 20 gogosari.  
anul trecut am facut impreuna cu sotia o reteta..ardei gras umpluti cu varza..puteti face asa ceva..? va multumesc si astept raspuns pe pm.


Bineinteles ca putem face si ardei umpluti cu varza, numai sa-mi spuneti cate borcane v-ar trebui si o data la care sa facem livrarea.
Cat priveste oferta de pret la cele de sus,va pot spune doar pretul la castraveti si gogosari - 3/3,5 lei, de calcule va ocupati d-voastra, functie de cantitatea dorita. Eu sunt din zona Brailei, sa-mi spuneti de unde sunteti ca sa vedem cum facem cu transportul.
Imi cer scuze ca am scris aici, dar nu sunt asa priceputa la internet...

Edited by kaylla, 12 September 2011 - 15:35.


#4
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010

View Postkaylla, on 12th September 2011, 16:14, said:

Bineinteles ca putem face si ardei umpluti cu varza, numai sa-mi spuneti cate borcane v-ar trebui si o data la care sa facem livrarea.
Cat priveste oferta de pret la cele de sus,va pot spune doar pretul la castraveti si gogosari - 3/3,5 lei, de calcule va ocupati d-voastra, functie de cantitatea dorita. Eu sunt din zona Brailei, sa-mi spuneti de unde sunteti ca sa vedem cum facem cu transportul.
Imi cer scuze ca am scris aici, dar nu sunt asa priceputa la internet...
Lucrez si locuiesc in bucuresti...cred ca pt inceput 10 borcane ar fi ok. un pret? daca e ok sa va pregatiti de o comanda mai buna pt ca mai cunosc familii in aceeasi situatie ca si mine care ar dori sa isi aminteasca de gustul preparatelor facute in casa. eu v-am trimis si un mesaj pe privat dar se pare ca e mai bine aici. ardei copti aveti? pret/gramaj?
Parerea mea este ca ar fi bine sa incercati sa faceti o oferta detaliata..sortiment,  gramaj, pret, poza(daca e cazul), doritori sunt sigur ca vor fi. ramane dvs sa va axati pe calitate si preturi bune. succes :thumbup:

Edited by gabyanca, 12 September 2011 - 15:41.


#5
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Iti urez bafta, frumoasa initiativa pe care trebuie sa o recunosc ca o am si eu in minte. Tine-te de treaba si sa stii ca loc e pe piata destul!
De curiozitate, la ce gramaj e zacusca la 5,5 lei?

#6
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011
[quote name='kos_funny' post='10424017' date='12th September 2011, 21:58']Iti urez bafta, frumoasa initiativa pe care trebuie sa o recunosc ca o am si eu in minte. Tine-te de treaba si sa stii ca loc e pe piata destul!
De curiozitate, la ce gramaj e zacusca la 5,5 lei?[/quote]

Multumesc frumos! Sa dea Domnul sa mearga bine pt toata lumea!
E la gramaj de 400 grame, pretul include si borcanul...cu borcan la schimb e 4,5 lei.

[quote name='gabyanca' date='12th September 2011, 16:40' post='10422389']
Lucrez si locuiesc in bucuresti...cred ca pt inceput 10 borcane ar fi ok. un pret? daca e ok sa va pregatiti de o comanda mai buna pt ca mai cunosc familii in aceeasi situatie ca si mine care ar dori sa isi aminteasca de gustul preparatelor facute in casa. eu v-am trimis si un mesaj pe privat dar se pare ca e mai bine aici. ardei copti aveti? pret/gramaj?
Parerea mea este ca ar fi bine sa incercati sa faceti o oferta detaliata..sortiment,  gramaj, pret, poza(daca e cazul), doritori sunt sigur ca vor fi. ramane dvs sa va axati pe calitate si preturi bune. succes :thumbup:


E ok daca sunteti din bucuresti, spre exemplu vinerea asta si in weekend o sa fiu acolo si vin destul de des. Pt castraveti, gogosari si gogosarii cu varza pretul este de 4.5 lei sau 3.5 lei cu borcan la schimb, borcan de 800 grame. Produsele sunt cat se poate de naturale, adica in loc de zahar folosesc miere, sare cat sa aibe gust, ceapa la zacusca nu o prajesc...O sa incerc sa fac si o lista cu toate produsele, dar abia am revenit din concediu si am foarte multa treaba si foarte putin timp... Multumesc foarte mult pentru sugestii si incurajari!

Edited by kaylla, 13 September 2011 - 11:47.


#7
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010
ok..am sa va sun sa stabilim toate detaliile. astept cu nerabdare sa gust toate bunatatile....o seara buna. vad ca e mai greu cu pm :D

#8
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010
am devorat cu familia 2borcane de zacusca pe nerasuflate. recomand cu toata incredrea sa gustati macar...sunt deosebite, raport calitate pret excelent. am sa revin cu o comanda mai serioasa in 1-2saptamani la cum decurg lucrurile:).  sper sa fie la fel si data viitoare. si ardeii capia copti la otet sunt fantastici. multumesc pt produse. voi dori un butoi mare de varza murata si unul de pepeni..dar despre asta vorbim la telefon. o seara buna.

#9
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postgabyanca, on 17th September 2011, 21:44, said:

am devorat cu familia 2borcane de zacusca pe nerasuflate. recomand cu toata incredrea sa gustati macar...sunt deosebite, raport calitate pret excelent. am sa revin cu o comanda mai serioasa in 1-2saptamani la cum decurg lucrurile:).  sper sa fie la fel si data viitoare. si ardeii capia copti la otet sunt fantastici. multumesc pt produse. voi dori un butoi mare de varza murata si unul de pepeni..dar despre asta vorbim la telefon. o seara buna.
ma bucur ca v-a placut si pentru apreciere. pt butoaiele de varza murata si pepeni as dori sa stiu cantitatea exacta . pret 2lei/kg.

#10
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010
staim eu ca asa se va intampla:). as mai dori 40zacusca, 20 capia la otet si 20 borcane de gogosari cu varza. recunosc ca nu e doar comanda mea:). am facut furori cu produsele dvs. vreau daca se poate si 2-3 borcane de muraturi asortate dar in borcan de 5-10kg. cand mai veniti la bucuresti?

#11
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postgabyanca, on 26th September 2011, 19:42, said:

staim eu ca asa se va intampla:). as mai dori 40zacusca, 20 capia la otet si 20 borcane de gogosari cu varza. recunosc ca nu e doar comanda mea:). am facut furori cu produsele dvs. vreau daca se poate si 2-3 borcane de muraturi asortate dar in borcan de 5-10kg. cand mai veniti la bucuresti?
la bucuresti ajung duminica sau cel tarziu marti...daca mai e ceva de adaugat la lista sau mai este cineva interesat anuntati-ma la telefon sau aici pana sambata seara. va multumesc

#12
rebel1474

rebel1474

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.08.2010
buna ziua
ma intereseaza 2 borcane de zacusca
aveti cumva si castraveti in saramura?

#13
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 26.01.2009
Cand mai ajungeti in Bucuresti?

Edited by imnotsmith, 04 October 2011 - 23:24.


#14
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postimnotsmith, on 5th October 2011, 00:24, said:

Cand mai ajungeti in Bucuresti?
saptamana viitoare 10-15oct sunt la bucuresti. imi cer scuze ca nu am putut onora omenzile venite tarziu sau celor care au trimis pm....nu am mai avut timp de asa ceva. promit ca sapt viitoare se va rezolva.
si....promit ca voi intra mai des pe forum...
ce anume va intereseaza din lista? pt detalii suplimentare va stau la dispozitie fie aici pe forum..fie la tel 0767.694.054, gabriela. o seara buna tuturor!


View Postrebel1474, on 3rd October 2011, 13:18, said:

buna ziua
ma intereseaza 2 borcane de zacusca
aveti cumva si castraveti in saramura?
f multe persoane prefera castravetii in saramura...si recunosc ca sunt si preferatii familiei mele...bineinteles ca am si asa ceva.lasatimi va rog o adresa si un nr de telefon si bineinteles comanda finala fie prin mesaj privat fie la telefon...va multumesc.

#15
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011
intrucat am primit mai multe telefoane in care eram rugata sa fac o lista detaliata cu produsele si gramajele..am schitat in fuga o mica lista cu produsele pt vanzare...bineinteles la aceasta lista se poate adauga mai mereu alte si alte produse. oricum produsele principale cam astea ar fi:
zacusca borcan 400gr 5.5lei, borcan 800gr 10lei
castraveti murati sau la otet 800gr 5 lei
ardei kapia copti la otet 800gr  6.5 lei
gogsari la otet 800gr 5lei
gogosari umpluti cu varza sau varza si struguri la otet 800gr 5lei
gogonele murate borcan 800gr 5lei
muraturi asortate(gognele, castraveti, conopida) 5litri 35lei
pepeni murati sau gognele murate la butoi 2lei/kg
rosii cherry in bulion, bulion, pasta de gogosari si capia etc daca am uitat ceva sau nu regasiti ceea ce doriti in lista..intrebati-ma ca e mai sigur:)

#16
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010
[quote name='kaylla' date='7th October 2011, 23:14' post='10530164']
saptamana viitoare 10-15oct sunt la bucuresti.

sunteti deja in bucuresti? daca nu..cand ajungeti mai exact? as vrea un bidon de 100litri de varza murata, 3 borcane de 10litri de muraturi asortate, 15 de zacusca pt mama mea( nu credeam ca apuc ziua in care mama sa spuna ca e mai buna ca zacusca facuta de ea:), si as vrea si cateva de kapia copti. sper sa reusiti sa mi le aduceti cat mai repede. o seara buna

#17
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011
sunteti deja in bucuresti? daca nu..cand ajungeti mai exact? as vrea un bidon de 100litri de varza murata, 3 borcane de 10litri de muraturi asortate, 15 de zacusca pt mama mea( nu credeam ca apuc ziua in care mama sa spuna ca e mai buna ca zacusca facuta de ea:), si as vrea si cateva de kapia copti. sper sa reusiti sa mi le aduceti cat mai repede. o seara buna
[/quote]
joi 13.10 sau vineri  ajung la bucuresti. Urmatoarea vizita in bucuresti va fi miercuri 18.10 cand vine sotul meu la nu stiu ce meci :).
varza la butoi de 100l nu cred ca v-o pot aduce acum, va voi explica si de ce. restul comenzii se aduc fara probleme. daca mai apare ceva anuntati-ma fie telefonic fie aici pana miercuri seara.
ma bucur sa aud astfel de aprecieri din partea mamei dvs despre care mi-ati spus ca este o gospodina desavarsita.

#18
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010

View Postkaylla, on 11th October 2011, 11:21, said:

joi 13.10 sau vineri  ajung la bucuresti. Urmatoarea vizita in bucuresti va fi miercuri 18.10 cand vine sotul meu la nu stiu ce meci :).
varza la butoi de 100l nu cred ca v-o pot aduce acum, va voi explica si de ce. restul comenzii se aduc fara probleme. daca mai apare ceva anuntati-ma fie telefonic fie aici pana miercuri seara.
ma bucur sa aud astfel de aprecieri din partea mamei dvs despre care mi-ati spus ca este o gospodina desavarsita.
sa stiti ca nu am auzit-o vreodata sa zica asa ceva, oricum exista si un dar, ca dvs coaceti totul la gratar si fierbeti totul la pirostrii fata de ea care o face la aragaz si bineinteles ca are un gust deosebit:).  va astept joi dupamiaza cum ati spus. se pare ca ar mai avea mama ceva comenzi pt dvs dar pt saptamana cu meciul:). o zi buna si spor la treaba!

Edited by gabyanca, 12 October 2011 - 10:47.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate