Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Zacusca si muraturi traditionale

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011
Felicitari d-le Funny, ati elucidat misterul, bravo! Nu comentez decat ca stiu si etimologia cuvantului user-ului si ortografia, dar daca ati fi cautat mai atent ati fi vazut ca deja exista forma corecta cand am creat contul. Si nu e frumos sa radeti de cei care nu au atata experienta ca d-voastra in domeniile enumerate mai sus, omul cat traieste invata, nu uitati. Cat despre improscarile cu noroi a unor oameni pe care nu-i cunoasteti si care imi sunt clienti, iar nu e frumos atata timp cat tineti la eticheta si respectati oamenii de pe acest site.
Presupunerea d-voastra cu incercarea de a ridica o corabie demult scufundata, tradeaza inca o data caracterul si frustrarea de care ati dat dovada inca de la inceput.
Eu va urez succes in toate in continuare si va doresc sa va fereasca D-zeu de rele si sa va tina sanatosi,in special pe cel mic! Numai cand o sa aveti probleme grave de sanatate o sa intelegeti cum e sa te ia cineva in ras...

Vand zacusca de vinete, gust exceptional dupa reteta bunicii, naturala, fara conservanti, indicata si persoanelor cu afectiuni gastrice (ceapa nu este prajita). Pentru cantitati mai mari astept comenzi la 0767 694054. Pret 5.5 lei.
De asemenea vand muraturi bio din legume productie proprie (solar), rosii, gogonele, castraveti, ardei iuti si gogosari la otet, varza, pepeni, gust exceptional, fara conservanti. Astept comenzi dupa preferintele si gusturile fiecaruia. Pret incepand de la 2 lei.

Salutare!! Mi-ati fost recomandat de un bun prieten de la Bucuresti la care am avut placerea de a gusta din preparatele dumneavoastra si a-si fi interesat de ceva produse dar mai intai vreau sa stiu, livrati si la Brasov? Sper sa gasim o cale de a colabora. Merci anticipat si astept un raspuns de la dumneavoastra .

P.S. Am citit putin din discutiile de pe forumul dumneavoastra si trenuie sa recunosc ca am ras copios.......se vede ca produsele dumneavoastra produc neliniste in afacerile celorlalti comercianti
[/quote]

Salutare si scuze pt altercatiile in care ati intrat!
Despre livrarea la Brasov o putem face, o sa trimit comanda pe maxi-taxi,numai sa o puteti prelua...Dar cel mai bine ar fi sa ma sunati ca altfel vom fi interpretati de d-l de la antifrauda...deci astept un telefon.

#38
sigeorge

sigeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2011
Ma distrez Danutz ce sa fac si eu ca de cateva ore nu pot sa plec de la comp de parca a-si citi un roman politist dar cred ca ar fi mai bine sa nu mai postez ca intru si eu in atentia domnului funny si mai descopera ca am fost adoptat sau cine stie ce...
Oricum daca si politia romana s-ar autosesiza cum face d-l funny am avea o tara cu o criminalitate mai scazuta decat Germania.....si in legetura cu comanda mai bine vorbim la telefon sa nu starnim gelozia domnului funny ca dupa parerea mea de aici a inceput tot circul dupa toate cele citite de mine domnul este suveran  
aici pe forum si il deranjeaza concurenta.
  


P.S.  Teoria conspiratiei(filmul) e minciuna pe langa ce e se intampla aici.

#39
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008
Mai oameni buni,despre ce concurenta vorbiti voi aici?Unul vinde branza,prepelite,gaini,etc,iar altul vinde zacusca si muraturi.Unde e concurenta?Voi a-ti facut-o de cacao pe prima pagina cu dialogul ala penibil,unde unul facea o zacusca si niste muraturi nemaipomenite iar altul comanda si-i placeau atat de mult incat comanda aproape zilnic zeci de borcane si sute de kg.Eu am comandat de doua ori de la Costi,dar nu am ridicat in slavi produsele lui,desi aveam toate motivele sa o fac.Si alune am luat tot de doua ori de la Dorel si la fel,nu am cerut si a doua zi inca 100 kg.Nu a contestat nimeni calitatea produselor,doar modul de promovare,care nu a fost tocmai in regula.Eu zic sa o lasati cum a picat si daca aveti produse bune sigur se vor gasi clienti,asa ca o sa incep eu prin a va ruga sa-mi faceti o oferta pt gogosari umputi cu struguri (in otet)la borcan de 800g. :peacefingers:

#40
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postalinutzik, on 18th October 2011, 15:49, said:

Mai oameni buni,despre ce concurenta vorbiti voi aici?Unul vinde branza,prepelite,gaini,etc,iar altul vinde zacusca si muraturi.Unde e concurenta?Voi a-ti facut-o de cacao pe prima pagina cu dialogul ala penibil,unde unul facea o zacusca si niste muraturi nemaipomenite iar altul comanda si-i placeau atat de mult incat comanda aproape zilnic zeci de borcane si sute de kg.Eu am comandat de doua ori de la Costi,dar nu am ridicat in slavi produsele lui,desi aveam toate motivele sa o fac.Si alune am luat tot de doua ori de la Dorel si la fel,nu am cerut si a doua zi inca 100 kg.Nu a contestat nimeni calitatea produselor,doar modul de promovare,care nu a fost tocmai in regula.Eu zic sa o lasati cum a picat si daca aveti produse bune sigur se vor gasi clienti,asa ca o sa incep eu prin a va ruga sa-mi faceti o oferta pt gogosari umputi cu struguri (in otet)la borcan de 800g. :peacefingers:

Asa e, concurenta nu e , dar comenzile acelea chiar au existat...de-asta imi pare rau, ca a vrut sa ne ajute si sa le transpuna aici pe cele care nu veneau de la el, dar asta e! Eu primesc comenzi telefonic si am insistant de la inceput sa fiu sunata pt ca nici nu ma pricep prea bine si nici nu am timp sa stau pe aici, azi e o zi mai libera si de-asta pot raspunde.
In ceea ce priveste pretul la gogosarii in otet cu struguri este de 5 lei si il puteti gasi si in lista cu preturile de pe prima pagina. Daca o sa doriti sa comandati, sunati-ma, ca de maine nu o sa mai intru curand.

#41
mihaela115

mihaela115

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.04.2004
Stimate domn Inspector,

Puteti sa imi explicati, va rog, ca de la licentiat la licentiat, cum va permiteti dvs. sa ma jigniti si pe mine si pe mama mea? Va rog sa imi permiteti sa ma repet: RUSINICA!!!! Rusinica celor care v-au angajat, celor care v-au eliberat o diploma, etc. Nici macar "mistoul" dvs nu este unul subtil, de om cult, posesor a mai mult de o carte in biblioteca - care este DEX-ul din cate am inteles - ci unul de sant.

Userul meu este din 2004 deoarece am avut nevoie la vremea aceea sa deschid un fisier si a trebuit sa imi creez un cont. Foarte simplu....si un copil si-ar da seama :). Faptul ca nu am postat nimic nu inseamna decat ca am citit ceea ce m-a interesat, am cules informatia necesara, am luat decizia pe care am considerat-o corecta si nu mi-am pierdut timpul cu "domni inspectori Colombo" care scriu romane pe forumuri in care isi permit sa faca un misto ieftin, de camp (ca tot suntem in sfera agriculturala), sa se laude cu o diploma sau doua, si sa isi etaleze cunostintele de gramatica care i-au fost necesare la admiterea in liceu. In concluzie "Cainii latra, caravana trece".

V-as ramane profund recunoscatoare daca pe viitor nu ma veti mai implica in aceste refulari militienesti pe care nu le pot atribui decat unei cantitati abundente de timp liber pe care il detineti. Altfel ar trebui sa folosesc si ".....si prostul de grija altuia".

Cu multumiri anticipate,

Mihaela

Pentru cei interesati ....zacusca este GENIALA. Pe cuvant de onoare! :)

#42
omnitera

omnitera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 20.08.2009
Si marmota....si caca-oa!... Imi pare rau, da unora nu pot a le ura buna seara acum. Unora ce seamana c-o trupa de circari ambulanti, de papusari versati si colorati.....apropo, rachiu mai vindeti?....Si-s dintro zona pentru care am sentimente, am neamuri minunat de apropiate sufleteste.

Omnitera: -dau palme peste cap, gratis, calitate ireprosabila, cautati-ma!

Minotera:  -vai  domnu' Omnitera am comandat  10 palme peste cap, ce faine-s palmele d-voastra. Dar mai vreau 20 bc si daca aveti, trimiteti-mi si un sac de suturi in cur.

Omnitera: - cum sa nu, miine degraba!

Minotera:- minutata Omnitera, am primit suturile-n cur (...aaaahhhh....ce adinc au intrat....) si palmele peste cap au mers unse! Pentru poimarti doresc dublarea comenzii. Ca discount pentru comenzile de pina acu si clientii de vi-i mai aduc vreau  si un snop de capete-n gura!

Omnitera;- cum sa nu, imediat, servire urgenta! De pastele cailor incepem sa producem traditional si ecologic, pentru cei cu arsuri gastrice, genunchi in stomac si coate-n git! Ieftine si degraba! Si livram oriunde si-n dulcele Levant.

etc, etc....

Edited by omnitera, 18 October 2011 - 21:04.


#43
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
Umor finut (cand trebuie), ironie (cat trebuie), punerea punctului pe "i" (la
timp)......

Sa fie sanatate pentru toti!

#44
cvi

cvi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.09.2009
:smoke:

#45
Marzeac

Marzeac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 19.10.2011
Mai oameni , de e vorba de zacusca traditionala, apai unde gasesc si la cine sau unde , modelul acela de maramures care e foarte consistent , ar mai fi acela de oradea. Am mancat asa ceva si difera cu mult de ce facem noi in sud. Multam de raspunsuri.

#46
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006
M-am abtinut sa intru si sa zic ceva, bucurandu-ma doar de tusa de umor a intregii povesti si de comentariile satirice (multumesc, Omnitera). Dar la solicitarea unor useri, iata ca tre' sa-mi spun si eu parerea.

Nu vreau sa spun daca toata povestea e - sau nu - cusuta cu ata alba. Aici vorbim doar de un principiu: e voarba de sectiunea "bursa agricola", unde fiecare scoate la vanzare ce vrea si-si face reclama cum vrea.

Costi, eu (cunoscandu-te) iti inteleg indignarea si infierbantarea. Dar totusi, trebuie sa intelegem ca tot ce se posteaza pe "bursa" sunt anunturi comerciale, si pana si virgula trebuie sa fie privita si inteleasa ca facand parte dintr-o reclama. Dara-mi-te postarile de raspuns si comenzile "live", pe topic...

Oricine este liber, daca se duce cu marfa la piata, sa-si mai aduca cu el 5 prieteni, care sa faca coada in fata tarabei si ultimul sa strige in gura mare "dati numa' un kil de persoana, sa s-ajunga la toti !".

Tot asa cum, in emisiunile de teleshoping, apar numeroase pensionare si ne impartasesc sfatos cum nu mai puteau ele trai fara tigaia cu gaura-n mijloc, sau cum s-a sculat - dupa o lunga paralizie - mosu' dupa ce a fost masat cu aparatu' de masaj... (asta-i chiar o rautate din partea mea ...).

Dar sa ne intoarcem la zacusca. Pe mine m-a facut sa zambesc cand a fost comanda aia de vreo 100 de kile, care urma sa fie livrata foarte rapid. Cine a facut la viata lui zacusca, stie ca behai de-ata^ta munca sa faci vreo douaj' de kile (coace ardeii, curata-i, coace vinetele, curata-le, toaca rosiile, ceapa, impreuna-le, fierbe-le etc). Pentru comenzi de 100 kg, ce se vor a fi livrate rapid, iti trebuie musai ceva utilaje (semi-)industriale ...

Si inca ceva: la fel cum majoritatea din cei care stiu a gati cunosc, ceea ce-i dietetic in general nu-i si foarte gustos, la fel cum ce-i in general foarte gustos, nu-i si sanatos. Cum e asa "geniala" zacusca aia fara ceapa prajita in untdelemn, ci numai fiarta in apa ? Deci, ori e sanatoasa si dietetica, ori e gustoasa din cale-afara.

Altminteri, poate fi "geniala", frumoasa, laptoasa, si devreme acasa. Si sa se mai duca si cu vaca'.

Edited by horia66, 19 October 2011 - 17:00.


#47
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Posthoria66, on 19th October 2011, 17:58, said:

M-am abtinut sa intru si sa zic ceva, bucurandu-ma doar de tusa de umor a intregii povesti si de comentariile satirice (multumesc, Omnitera). Dar la solicitarea unor useri, iata ca tre' sa-mi spun si eu parerea.

Nu vreau sa spun daca toata povestea e - sau nu - cusuta cu ata alba. Aici vorbim doar de un principiu: e voarba de sectiunea "bursa agricola", unde fiecare scoate la vanzare ce vrea si-si face reclama cum vrea.

Costi, eu (cunoscandu-te) iti inteleg indignarea si infierbantarea. Dar totusi, trebuie sa intelegem ca tot ce se posteaza pe "bursa" sunt anunturi comerciale, si pana si virgula trebuie sa fie privita si inteleasa ca facand parte dintr-o reclama. Dara-mi-te postarile de raspuns si comenzile "live", pe topic...

Oricine este liber, daca se duce cu marfa la piata, sa-si mai aduca cu el 5 prieteni, care sa faca coada in fata tarabei si ultimul sa strige in gura mare "dati numa' un kil de persoana, sa s-ajunga la toti !".

Tot asa cum, in emisiunile de teleshoping, apar numeroase pensionare si ne impartasesc sfatos cum nu mai puteau ele trai fara tigaia cu gaura-n mijloc, sau cum s-a sculat - dupa o lunga paralizie - mosu' dupa ce a fost masat cu aparatu' de masaj... (asta-i chiar o rautate din partea mea ...).

Dar sa ne intoarcem la zacusca. Pe mine m-a facut sa zambesc cand a fost comanda aia de vreo 100 de kile, care urma sa fie livrata foarte rapid. Cine a facut la viata lui zacusca, stie ca behai de-ata^ta munca sa faci vreo douaj' de kile (coace ardeii, curata-i, coace vinetele, curata-le, toaca rosiile, ceapa, impreuna-le, fierbe-le etc). Pentru comenzi de 100 kg, ce se vor a fi livrate rapid, iti trebuie musai ceva utilaje (semi-)industriale ...

Si inca ceva: la fel cum majoritatea din cei care stiu a gati cunosc, ceea ce-i dietetic in general nu-i si foarte gustos, la fel cum ce-i in general foarte gustos, nu-i si sanatos. Cum e asa "geniala" zacusca aia fara ceapa prajita in untdelemn, ci numai fiarta in apa ? Deci, ori e sanatoasa si dietetica, ori e gustoasa din cale-afara.

Altminteri, poate fi "geniala", frumoasa, laptoasa, si devreme acasa. Si sa se mai duca si cu vaca'.
Multumesc d-le Horia pt interventie! E corect ceea ce spuneti si perfect adevarat, numai ca referitor la gust si cantitate vreau sa va contrazic, pt ca intr-adevar e o munca covarsitoare la prepararea zacustii, dar pt aceasta munca am avut concediu, am avut familia, finii, prietenii care m-au ajutat la copt si decojit, caci aici e marele chin, am muncit multe zile , in mai multe etape si nu am folosit nimic industrial. Pur si simplu avand gradina si solar, legumele fiind ieftine in toamna asta (deci nu merita sa le vand) si pe fondul unei munci pe care oricum o faceam pt familie si cunoscuti, am imbratisat propunerea de a incerca sa ne scoatem cumva investitia si munca din primavara pana in toamna, in acest mod, de a procesa legumele si a le vinde astfel. Intr-adevar pare mult si de necrezut cantitatea, dar credeti-ma ca la fiecare tura fac zacusca din 120 de kg de vanata si cam tot atatea de ardei, ceapa...Am 2 ceaune mari de 6 galeti fiecare si in ele prepar zacusca, apoi 3 aragazuri unde o pasteurizez...si un beci de 6/5 unde o depozitez. Si nu am facut doar zacusca, am facut si restul conservelor. Deci intr-adevar munca e covarsitoare!
In ceea ce priveste gustul, nu am spus vreodata ca fierb ceapa si atat, bineinteles ca aceasta dupa ce o fierb o pun cu restul ingredientelor la ceaun si am si cateva secrete de-ale bunicii care ii desavarsesc gustul, si nu e deloc fada sau fara gust, asa cum am  mai spus ,este exact gustul pe care-l stie toata lumea, gustul bun de la  bunica, fara nici o reclama.
De asemenea am folosit termenul "bio" pt ca legumele sunt in gradina si in solar, puse pt consum propriu, ca in fiecare an, deci fara stropiri cu chimicale si ingrasaminte daunatoare, ci cu ceaiuri si alte fierturi de plante si substante bio. La conserve folosesc si miere pt ca asa avem retetele de ani si ani, si pt ca avem si cateva familii de albine strict pt noi si pt afectiunile de care sufera unii din familie.
Cam asta e misterul cu cantitatile si gustul, plus ca am mai spus ca am clienti care nu au cont sa-si spuna parerile, plus ca sunt de pe alte site-uri si folosesc doar telefonul.
Va doresc o seara buna, succes in toate si va multumesc inca o data pt mesaj si pt oportunitatea de a ma explica!

#48
Marzeac

Marzeac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 19.10.2011
E expusa pe undeva zacusca maramuresana sau cea din oradea..?

#49
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Cica e si BIO ! Deja ne jucam cu niste termeni pentru care unii platesc scump sa ii poata folosi LEGAL pentru a-i ajuta in vanzare. Si eu vand produse de la tara dar nu am avut niciodata TUPEUL sa MINT ca ar fi bio.  Poate unele chiar sunt , dar nu pot dovedi asa ca m-am limitat la termenul de TARANESC sau TRADITIONAL. Plus de asta sa ajungi sa mai faci si clone si sa tii monologuri pe care altii sa le perceapa ca dialoguri este REVOLTATOR !
Eu sunt un adept al respectului, al cinstei , al bunului simt, asa am fost crescut si asa ma simt bine !

Cat despre zacusca Horia e verificata de mine, doi insi au realizat aproape 100 de borcane de 400 g intr-o zi. Ce-i drept s-a folosit un gratar mare si un tuci pe pirostrii .

PS:
Uite ca intre timp a intrat si .... nu stiu, Gabriela sau Bogdan , ca pana la urma tot nu se intelege care foloseste contul ! Si iata ca si doamna Mihaela din Grecia citeste subiectul in acelasi timp! :) Toata familia e pe Softpedia ca sa sa dea cu parfum peste rahatul ce ai iesit din afacerea cu  legumele bio !

Edited by kos_funny, 19 October 2011 - 19:28.


#50
kAos

kAos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 20.12.2005
Eu zic asa: mostre gratuite de zacusca la cei interesati si decidem dupa aceea ce e minciuna si ce e real.

My 2 cents. ;)

Edited by kAos, 19 October 2011 - 19:52.


#51
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010

View Postkos_funny, on 19th October 2011, 20:19, said:

Cica e si BIO ! Deja ne jucam cu niste termeni pentru care unii platesc scump sa ii poata folosi LEGAL pentru a-i ajuta in vanzare. Si eu vand produse de la tara dar nu am avut niciodata TUPEUL sa MINT ca ar fi bio.  Poate unele chiar sunt , dar nu pot dovedi asa ca m-am limitat la termenul de TARANESC sau TRADITIONAL. Plus de asta sa ajungi sa mai faci si clone si sa tii monologuri pe care altii sa le perceapa ca dialoguri este REVOLTATOR !
Eu sunt un adept al respectului, al cinstei , al bunului simt, asa am fost crescut si asa ma simt bine !

Cat despre zacusca Horia e verificata de mine, doi insi au realizat aproape 100 de borcane de 400 g intr-o zi. Ce-i drept s-a folosit un gratar mare si un tuci pe pirostrii .

PS:
Uite ca intre timp a intrat si .... nu stiu, Gabriela sau Bogdan , ca pana la urma tot nu se intelege care foloseste contul ! Si iata ca si doamna Mihaela din Grecia citeste subiectul in acelasi timp! :) Toata familia e pe Softpedia ca sa sa dea cu parfum peste rahatul ce ai iesit din afacerea cu  legumele bio !
am lipsit 2 zile si deja vad ca s-a ajuns f departe, deja esti un fel de arici in spume! daca lipseste o virgula..tipi, daca intervin pers neutre cu o parere...deja e clan, afisam diplome, studii..si toate astea pt ce? ce vrei sa demonstrezi, unde vrei sa ajungi? crezi ca lumea a inceput cu tine si altul ca tine nu mai exista? care e scopul final?
s-au spus cuvinte multe si urate la adresa multora care au indraznit sa combata pe kostelusu funny...pt ce?
sincer nu am atata timp sa iti raspund la toate mizeriile de mesaje si acuze...te rog du-te la alta "taraba" si latra acolo. Nu-ti convine CE si cum(unde am recunoscut ca am gresit pe alocuri) se vinde aici...NU cumpara, e simplu pt unii dar pt altii e mai greu.
PS. de ce oare nu s-a inflamat Dnu Horia sau alti useri??

#52
mircea11s

mircea11s

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 25.12.2009

View Postgabyanca, on 19th October 2011, 21:56, said:

PS. de ce oare nu s-a inflamat Dnu Horia sau alti useri??
Poate pentru ca suntem mai induratori cu ticalosia ?

#53
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 24.02.2011

View Postmircea11s, on 19th October 2011, 22:07, said:

PS. de ce oare nu s-a inflamat Dnu Horia sau alti useri??
Mie mi se pare ca domnu' Horia si-a exprimat pozitia destul de clar, dar intr-un mod mai diplomat.

Edited by sandel1, 19 October 2011 - 21:20.


#54
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011

View Postkos_funny, on 19th October 2011, 20:19, said:

Cica e si BIO ! Deja ne jucam cu niste termeni pentru care unii platesc scump sa ii poata folosi LEGAL pentru a-i ajuta in vanzare. Si eu vand produse de la tara dar nu am avut niciodata TUPEUL sa MINT ca ar fi bio.  Poate unele chiar sunt , dar nu pot dovedi asa ca m-am limitat la termenul de TARANESC sau TRADITIONAL. Plus de asta sa ajungi sa mai faci si clone si sa tii monologuri pe care altii sa le perceapa ca dialoguri este REVOLTATOR !
Eu sunt un adept al respectului, al cinstei , al bunului simt, asa am fost crescut si asa ma simt bine !

Cat despre zacusca Horia e verificata de mine, doi insi au realizat aproape 100 de borcane de 400 g intr-o zi. Ce-i drept s-a folosit un gratar mare si un tuci pe pirostrii .

PS:
Uite ca intre timp a intrat si .... nu stiu, Gabriela sau Bogdan , ca pana la urma tot nu se intelege care foloseste contul ! Si iata ca si doamna Mihaela din Grecia citeste subiectul in acelasi timp! :) Toata familia e pe Softpedia ca sa sa dea cu parfum peste rahatul ce ai iesit din afacerea cu  legumele bio !


D-le kos, vad ca nu mai intelegeti ce intelegeati pana acum...cu gabriela, cu bogdan, cu kayla, cu anca...cam multi pt un monolog, nu credeti? Nu stiu care dintre noi e cu monologul in fapt, dar daca tot am o familie asa numeroasa eu zic sa va potoliti ca nu se stie cine mai face parte din familie si poate nimerim vreun sef ceva de-al d-voastra, sau poate vreo cunostinta pe la OPC, sau poate chiar mai rau, nu se stie. Ma mira faptul ca nu l-ati introdus si pe d-l Horia in familie!!
Si daca tot ati fost crescut cu atat de mult bun simt, si sunteti atat de respectuos, cinstit, legist, licentiat etc, cum de nu reiese nimic de genul asta din tot ce spuneti si tot ce faceti? Credeti ca bisnita pe care o faceti, de a lua niste produse la un pret si a le vinde la un superpret, va face mai bun, sau mai cinstit , sau mai respectuos ca mine, care le fac eu si pe care le vand tot eu?? Daca asa va simtiti bine e problema d-voastra, nu a tuturor. Aaa, si sa stiti, am si eu gaini si alte oratanii in curte, dar tocmai pt ca ati fost dragut la inceput si mi-ati urat succes, nu le-am mai pomenit aici, ca oricum fiind crescute de mine va furam clientii cu pretul meu.
Ma joc cu termenii??Daca sustin de niste legume ca sunt crescute de mine si familia mea in conditii bio, oare trebuie sa platesc pt asta?? Ati vazuit vreo eticheta falsificata? Eu cred ca e mult mai periculos ce faceti d-voastra pt sanatatea oamenilor, si spun doar ca ce vindeti e marfa perisabila, dezvoltatoare de bacterii foarte pericoloase, care fiind si transportata la distante mari, in conditii nepropice, poate deveni chiar fatala. Asa ca eu spun sa ne vedem fiecare de ale lui, cu bune si rele, si nu uitati ca aveti un copil si o sotie pt care sa va faceti griji!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate