Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Zacusca si muraturi traditionale

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Stimate utilizator @gabyanca de ce nu va asumati aceasta afacere si faceti prosteala publica pentru clienti? Aveti ceva de ascuns? Nu sunt ok produsele? Urmariti sa dati vreo teapa?
Recitind acest topic m-am simtit sincer zgariat la ureche de posturile dvs. si mi s-a parut cam trasa de par treaba. Asa ca l-am rugat pe prietenul google sa ma ajute si dupa cateva minute am descoperit ca dvs si dna Gabriela (daca exista ) sunteti ambii posesori ai adresei de mail [email protected]

Plus de asta mai sunt cateva chestii care v-au dat de gol si va incrimineaza dar chiar nu vreau sa imi mai pierd timpul.


O regula importanta  in vanzarile directe este respectul fata de client ! Asta face diferenta dintre vanzator si bisnitar!

Edited by kos_funny, 13 October 2011 - 23:54.


#20
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008
Credeam ca sunt singurul care mi-am dat seama de prosteala.Nu am zis nimic pt ca am mai avut ceva contre cu acest user si nu am vrut sa creada ca am ceva personal cu el.Penibil  :thumbdown:

#21
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Mai jos sunt dovezile acestui act de impostura :

Attached Files



#22
mihaela115

mihaela115

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.04.2004

View Postkos_funny, on 14th October 2011, 14:27, said:

Mai jos sunt dovezile acestui act de impostura :


Eu chiar nu inteleg de ce este un act de impostura. Doamna se ocupa de afacerea "Zacusca" :) iar domnul transporta marfa si construieste SOLARII (ma gandesc ca si-a construit si singur acasa de unde si materia prima ptr conserve). Nu este neaparata nevoie sa dea 2 numere de telefon si sa aiba doua adrese de email.
Plus ca dansa este din zona Braila - Galati ca si anuntul cu solarul.
Ar fi de bun simt sa ne punem si capul la contributie nu numai pe "prietenul google".

PS. Doamna Gabi...va multumim din Grecia pentru o zacusca exceptionala....:)

#23
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Doamna facea zacusca iar domnul gabyanca se dadea drept client multumit si ridica in slavi produsele ! A pomenit cineva de transport? Se pare ca dvs stiti mai multe ! :)


Si un copil care citeste acest topic si apoi priveste dovezile puse de mine isi da seama de gainarie, ma mir ca dvs nu vedeti esenta.
Oricum si interventia dvs e trasa de par ca sa nu zic dubioasa, initiatoarea topicului a intrat astazi pe forum (se vede in profil) si se putea justifica desi nu prea vad cum!

PS Poate un moderator lamureste situatia si verifica daca nu este vorba de cont clonat!

Edited by kos_funny, 14 October 2011 - 22:24.


#24
mihaela115

mihaela115

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.04.2004
Doamna se numeste Gabriela si chiar face o zacusca exceptionala :). Transportul l-am pomenit ptr ca dumneavoastra ati atasat ca "dovada la actul de impostura" un printscreen cu un anunt prin care se ofereau servicii de transport marfa...nu este chiar teoria relativitatii ca sa pui totul cap la cap.
Interventia mea nu este trasa nici de par si nici de altceva, sunt doar un client foarte multumit, daca nu eram, as fi postat acest lucru ca sa fie lumea avertizata.

Chiar nu inteleg de ce ar trebui cineva sa se justifice in fata dvs. pentru micile afaceri pe care le intreprinde si pentru cum comunica cu clientii (5 numere de telefon diferite sau doar unul singur ori o adresa de email pe numele fratelui cumnatului etc).

In concluzie, clona sau nu, produsele sunt de calitate, foarte gustoase si livrate cu promptitudine.....si un copil daca va citi acest thread va intelege ceea ce este de inteles si va cere bunicii sa ii cumpere un borcan de muraturi :).

PS. O zi excelenta Sherlock Holmes.

PS2. Am uitat sa laud si castravetii....absolut geniali....:). Promit ca atunci cand desfac si borcanul de gogosari voi posta impresiile.

In continuarea postului de mai sus, de abia acum am vazut ca si dvs. oferiti cam aceleasi servicii (produse traditionale, direct de la producator, etc)...iar acum chiar si un SUGAR ar intelege ca ceea ce faceti dumneavoastra se numeste CONCURENTA NELOIALA!

Rusinica....

#25
mircea11s

mircea11s

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 25.12.2009

View Postmihaela115, on 15th October 2011, 12:57, said:

Am uitat sa laud si castravetii....absolut geniali....:).
Castravetii pot fi geniali ???
Sau folosesti cuvantul in sensul arhicunoscut ,inainte de anii 90, catravete=militar.Atunci ar avea o noima !

#26
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postmihaela115, on 15th October 2011, 12:57, said:

Doamna se numeste Gabriela si chiar face o zacusca exceptionala :). Transportul l-am pomenit ptr ca dumneavoastra ati atasat ca "dovada la actul de impostura" un printscreen cu un anunt prin care se ofereau servicii de transport marfa...nu este chiar teoria relativitatii ca sa pui totul cap la cap.
Interventia mea nu este trasa nici de par si nici de altceva, sunt doar un client foarte multumit, daca nu eram, as fi postat acest lucru ca sa fie lumea avertizata.

Chiar nu inteleg de ce ar trebui cineva sa se justifice in fata dvs. pentru micile afaceri pe care le intreprinde si pentru cum comunica cu clientii (5 numere de telefon diferite sau doar unul singur ori o adresa de email pe numele fratelui cumnatului etc).

In concluzie, clona sau nu, produsele sunt de calitate, foarte gustoase si livrate cu promptitudine.....si un copil daca va citi acest thread va intelege ceea ce este de inteles si va cere bunicii sa ii cumpere un borcan de muraturi :).

PS. O zi excelenta Sherlock Holmes.

PS2. Am uitat sa laud si castravetii....absolut geniali....:). Promit ca atunci cand desfac si borcanul de gogosari voi posta impresiile.

In continuarea postului de mai sus, de abia acum am vazut ca si dvs. oferiti cam aceleasi servicii (produse traditionale, direct de la producator, etc)...iar acum chiar si un SUGAR ar intelege ca ceea ce faceti dumneavoastra se numeste CONCURENTA NELOIALA!

Rusinica....


Sunteti geniala precum castravetii dlui gabyanca ! Si un copil daca va citi acest topic va realiza asta !

Nu am pomenit nimic despre calitatea produselor pe care si le lauda singur dl "gabyanca"  , desi tind sa ma indoiesc de unele atribute cum ar fi "bio" si "productie proprie"! Atata timp cat echipa kaylla-gabyanca recurge la teatrul acesta mincinos   pentru a atrage clienti seriozitatea lor e indoielnica !

Cat despre concurenta sa stiti ca nu consideram acest topic ca al unui concurent, nici macar nu aveam aceleasi produse iar daca aveam, nu eu eram cel care facea concurenta neloiala ci invers. Probabil ca aveti o problema de perceptie! :)

Oricum tind sa cred ca si dvs faceti parte din echipa mai sus mentionata atata timp cat sustineti ca negrul e alb ! Dar poate nu ati realizat care e gainaria in acest topic, vedeti ca mai este o pagina anterioara cu posturi, cititi-o atent si priviti si ce useri dialogheaza  !

  
:thumbdown: Rusinica pentu altii, nu pentru mine!  :thumbdown:

#27
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
Mai kos_funny, ai grija, vine d-na mihaela 115 din Grecia si te ia de mot (daca nu esti chel)!
De ce strici afacerile oamenilor....?

Numai bine!

Danutz_un om semi-chel

#28
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010

View Postkos_funny, on 14th October 2011, 00:47, said:

Stimate utilizator @gabyanca de ce nu va asumati aceasta afacere si faceti prosteala publica pentru clienti? Aveti ceva de ascuns? Nu sunt ok produsele? Urmariti sa dati vreo teapa?
Recitind acest topic m-am simtit sincer zgariat la ureche de posturile dvs. si mi s-a parut cam trasa de par treaba. Asa ca l-am rugat pe prietenul google sa ma ajute si dupa cateva minute am descoperit ca dvs si dna Gabriela (daca exista ) sunteti ambii posesori ai adresei de mail [email protected]

Plus de asta mai sunt cateva chestii care v-au dat de gol si va incrimineaza dar chiar nu vreau sa imi mai pierd timpul.


O regula importanta  in vanzarile directe este respectul fata de client ! Asta face diferenta dintre vanzator si bisnitar!
domnule Kos...felicitari ! colombo ar fi invidios, si-ar da demisia cu siguranta. va multumesc pt tot timpul acordat si pentru atentia acordata. am citit din ziua in care ati pus "dovezile" dar sincer nu am avut nici timp nici dispozitia necesara pentru un raspuns.
dna gabriela exista in carne si oase, clientii pot confirma.
gabyanca este id meu, locuiesc in bucuresti..sunt nascut in galati si sunt prieten vechi cu familia gabrielei. id meu de yahoo este [email protected]. tin legatura cu aceasta familie si atunci cand au avut ceva de vanzare sau ceva de oferit in prestari servicii eu am facut cunoscut pt ca ei nu au nici timp si nici nu se pricep prea bine in acest domeniu. bineinteles ca eu am pus adresa mea de email ptt ca asa cerea siteul de anunturi. conteaza oare ce adresa de email are sau ce produse ofera?? afacerea "zacusca" asa cum o numea cineva mai sus sa stiti ca exista mai de mult in aceasta familie..eu si familia mea fiind clienti fideli! cat despre aceasta strategie...va rog impuscati-ma, omorati-ma dar eu sunt singurul "vinovat" pt aceasta idee. eu doar m-am oferit ca o voi sustine atat pe ea cat si pe sotul ei(unul din prietenii mei cei mai buni) ca le voi publica anunturile pe net.
comenizle care apareau pe forum sa stiti ca exista cu adevarat iar parerea mea despre produsele familiei gabrielei sunt cat se poate de reale si sincere. daca nu credeti sa stiti ca exista si posibilitatea sa va convingeti :)
cam atat pt seara asta, e tarziu si maine incepem muncile...
dnule kos nu vreau sa cataloghez intervenia dvs ca fiind rautacioasa...
dna mihalea 115 dupa cat se vede are contul din 2004..acum chiar ca exagerati.. insa as vrea sa pastrez un ton linistit in aceasta conversatie din 2 motive: asa se face pe un sforum de calitate si 2. nu-mi sta in caracter sa fac asa ceva in astfel de situatii.
si inca un sfat dnule kos...chiar nu aveti alta treaba, am inteles..ati observat, ati spus.. si va raspundeam negresit..dar dvs chiar ati investit timp in cautarea "dovezilor" cu unul din prieteni ..google! fantastic.
toate persoanele care vor mai aprea cu interventii pe acest subiect vor fi supuse unor cautari detaliate..aviz celor cu probleme de email, ip etc:)


View Postalinutzik, on 14th October 2011, 12:10, said:

Credeam ca sunt singurul care mi-am dat seama de prosteala.Nu am zis nimic pt ca am mai avut ceva contre cu acest user si nu am vrut sa creada ca am ceva personal cu el.Penibil  :thumbdown:
prosteala , penibil...ocoleste te rog subiectul "zacusca". sunt atatea altele care pot fi atragatoare pt tine. parerea ta chiar nu ma intereseaza..

View Postkos_funny, on 14th October 2011, 00:47, said:

Plus de asta mai sunt cateva chestii care v-au dat de gol si va incrimineaza dar chiar nu vreau sa imi mai pierd timpul.


[b]O regula importanta  in vanzarile directe este respectul fata de client ! Asta face diferenta dintre vanzator si bisnitar!
am vazut ca vi l-ati pierdut:)
respectul gabrielei fata de clienti consta in respectarea termenelor, calitate ireprosabila, preturi competitive. promovarea mea insa a lasat de dorit..
gabriela insa nu are nici o vina deoarece ea nici nu stie sa intre pe acest forum...ea doar prelua comenzile telefoinic sau de forum i le transmiteam eu.
aaa...si inca ceva referitor la bisnitareala de care amintiti...gabriela e producator la toate produsele enumerate anterior...ea le face, ea le aduce, ea le vinde...pe cand dvs nu stiu inca la ce produse din lista sunteti producator din cate am citit eu acolo am vazut ca aveti furnizori de produse ..vecini, cunsotinte etc..mi-e greu sa cred ca nu aveti profit acolo ci doar faceti asta ca bucurestenii sa manance sanatos:)) nu stiu care e mai bisnitar dintre gabriela si dvs!

Edited by gabyanca, 16 October 2011 - 21:04.


#29
omnitera

omnitera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 20.08.2009
.....Si marmota invelea ciocolata-n staniol....sau staniolul in ciocolata....sau pe Milka-n staniol....sau marmota-n ciocolata....Ptiu drace!

#30
strabun_backup_2

strabun_backup_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 23.03.2011

View Postgabyanca, on 16th October 2011, 22:12, said:

gabyanca este id meu, locuiesc in bucuresti..sunt nascut in galati si sunt prieten vechi cu familia gabrielei. id meu de yahoo este [email protected]. tin legatura cu aceasta familie si atunci cand au avut ceva de vanzare sau ceva de oferit in prestari servicii eu am facut cunoscut
Si zici ca e OK teatrul pe care l-ai facut pe prima pagina?

#31
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010

View Poststrabun_backup_2, on 16th October 2011, 22:30, said:

Si zici ca e OK teatrul pe care l-ai facut pe prima pagina?
:notangel: nimeni nu e perfect...si nu consider ca am facut "teatrul" pt a trage vreo "teapa"(vb lu kos). am gandit ca afisandu-mi propiile opinii despre produse precum si activitatea comenzilor mele lumea va fi mai interesata de aceste produse..eu nu consider ca am exagerat in vreun fel cand vb de gabriela si ale ei produse..
cine a gustat poate confirma ca gabriela si familia ei fac produse pt iarna si nu  numai...fantastice.

Edited by gabyanca, 16 October 2011 - 22:00.


#32
kaylla

kaylla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2011
buna ziua! in primul rand vreau sa-i multumesc d-nei mihaela pt aprecieri, probabil sunteti fiica d-nei mariana din grecia, si de asemenea pt sustinere. in al doliea rand vreau sa confirm cele spuse de prietenul sotului meu si sa sustin in continuare seriozitatea si calitatea produselor mele. nu este un act de impostura, nici o farsa, este o strategie de marketing daca-i pot spune asa,mai ales ca toate comenzile si aprecierile au fost reale, chiar daca ele veneau de la alte persoane de pe alte site-uri si erau transpuse aici de gabyanca, pt ca la fel ca si mine sunt persoane care nu stiu sa foloseasca internetul prea bine si recurg la telefon pt a comanda sau a ma felicita. mai mult de atat nu am ce spune pt ca deja am un portofoliu de clienti multumiti, asta nu numai cu cei de pe acest site ci si de pe alte site-uri, am incredere in munca mea si in retetele bunicii si sunt mandra de tot ceea ce fac.
iar pt cei care au indoieli in ceea ce priveste existenta mea sau a produselor mele nu le pot spune decat ca singurul mod de a se convinge este sa faca un efort de 5 lei sau 10 lei si sa se convinga singuri!
anuntul este valabil in continuare pt cei interesati.

Edited by kaylla, 17 October 2011 - 19:07.


#33
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
Doamnu' Gabyanca, spuneti-i doamnei Kaylla, fiindca vad ca nu prea le are cu internetul, ca nu stiu de unde este reteta, dar zacusca este delicioasa. Zacusca facuta de mine, evident!  :bigwhitegrin:
   Va multumesc pentru intelegere!

#34
sigeorge

sigeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2011
[quote name='kaylla' date='12th September 2011, 15:38' post='10422104']
Vand zacusca de vinete, gust exceptional dupa reteta bunicii, naturala, fara conservanti, indicata si persoanelor cu afectiuni gastrice (ceapa nu este prajita). Pentru cantitati mai mari astept comenzi la 0767 694054. Pret 5.5 lei.
De asemenea vand muraturi bio din legume productie proprie (solar), rosii, gogonele, castraveti, ardei iuti si gogosari la otet, varza, pepeni, gust exceptional, fara conservanti. Astept comenzi dupa preferintele si gusturile fiecaruia. Pret incepand de la 2 lei.

Salutare!! Mi-ati fost recomandat de un bun prieten de la Bucuresti la care am avut placerea de a gusta din preparatele dumneavoastra si a-si fi interesat de ceva produse dar mai intai vreau sa stiu, livrati si la Brasov? Sper sa gasim o cale de a colabora. Merci anticipat si astept un raspuns de la dumneavoastra .

P.S. Am citit putin din discutiile de pe forumul dumneavoastra si trenuie sa recunosc ca am ras copios.......se vede ca produsele dumneavoastra produc neliniste in afacerile celorlalti comercianti

#35
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
Disteaza-te sigeorge! Merita!
Meciul continua!
Pana la urma sacos are dreptate: zacusca produsa de mine este mai buna decat a lui,
decat a gabrielei, mihaelei......etc!

Numai bine!

Danut- un om care face o zacusca "geniala"

#36
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
:thumbdown:

Alooo !  Echipa de "zacusca"  !!! (am vrut initial sa scriu "de comedie" dar nu meritati)
Deveniti din ce in ce mai "varza murata" (se poate citi "penibili") si s-ar putea sa se supere bunica pe voi si sa va ia dreptul de a-i mai pangari reteta !! Eu va propun sa o inregistrati repede la OSIM ! Dar sa nu mai spuneti ca e "bio" pentru ca va trebuie "ceferticat" !

" domnule Kos...felicitari ! colombo ar fi invidios, si-ar da demisia cu siguranta. va multumesc pt tot timpul acordat si pentru atentia acordata. am citit din ziua in care ati pus "dovezile" dar sincer nu am avut nici timp nici dispozitia necesara pentru un raspuns. "

Domnule , (sa inteleg Bogdan?), tin sa va aduc la cunostinta ca am pierdut mai mult timp urmarind acest topic (chiar apreciasem  initiativa ), decat sa demasc demagogia (vezi DEX) din continutul acestuia.
Tin sa te informez ca de cativa ani lucrez ca inspector de daune si fac munca de antifrauda in domeniul asigurarilor. Momentan sunt in concediul de crestere a copilului , asa ca am ceva timp liber . Coroborat cu flerul personal si cu experienta dobandita in campul muncii, acest topic nu a facut decat sa imi trezeasca simturile devenind o provocare pentru mine demascarea dvs. care trebuie sa recunosc nu a fost o operatiune dificila! Considerati ca pentru mine a fost ca un antrenament si va multumesc pentru ocazie !
"Doamnu' " (Felicitari Sacos pt. termen! ) Gabyanca, cand spuneti ca ati vazut postarea dovezilor din prima zi va precizez ca aveti partial dreptate. Asta pentru ca atunci cand le-ati vazut  erati logat pe contul doamnei "Kaylla". Pe contul "Gabyanca" s-a intrat dupa doua zile ! Sa nu ma intrebati de unde stiu ca sa mor daca va spun !  Si sa nu va aparati spunind ca le-ati vazut fara sa va logati pentru ca astfel nu ati fi putut vizualiza atasamentele !



" dna gabriela exista in carne si oase, clientii pot confirma "
Se asteapta pentru confirmare clienti multumiti care au pipait-o pe dna Gabriela !
Miaiela lu' tanti Mareana din Glecia nu se pune. Din 2004 de cand e contul nu are postari decat aici. O fi primit vreun S.O.S sau contul apartine tot echipei de "castraveti geniali" ! La fel " si George" poate fi un membru al clanului , contul @sigeorge fiind creat cu putin timp inaintea postarii.


" gabyanca este id meu, locuiesc in bucuresti..sunt nascut in galati si sunt prieten vechi cu familia gabrielei. id meu de yahoo este [email protected]. tin legatura cu aceasta familie si atunci cand au avut ceva de vanzare sau ceva de oferit in prestari servicii eu am facut cunoscut pt ca ei nu au nici timp si nici nu se pricep prea bine in acest domeniu. bineinteles ca eu am pus adresa mea de email ptt ca asa cerea siteul de anunturi. conteaza oare ce adresa de email are sau ce produse ofera?? afacerea "zacusca" asa cum o numea cineva mai sus sa stiti ca exista mai de mult in aceasta familie..eu si familia mea fiind clienti fideli! cat despre aceasta strategie...va rog impuscati-ma, omorati-ma dar eu sunt singurul "vinovat" pt aceasta idee. eu doar m-am oferit ca o voi sustine atat pe ea cat si pe sotul ei(unul din prietenii mei cei mai buni) ca le voi publica anunturile pe net. "

Sa inteleg ca dna sau sotul nu se pricep sa puna niste anunturi pe net dar stiu sa faca legumicultura bio? :) Sunteti un prieten de nadejde domnule daca ii sprijiniti in vanzare si in descoperirea tainelor internetului . Iata ca doamna Gabriela a invat sa isi faca cont pe un forum, sa deschida un topic si chiar sa si modifice o postare recenta. Bravo domnule, meditatiile dvs au dat rezultate!
Apropo, sotul doamnei stie ca nikul dvs pe acest forum are in componenta numele sotiei? Nu de alta dar poate isi face ganduri negre !

"dnule kos nu vreau sa cataloghez intervenia dvs ca fiind rautacioasa..."

Ba chiar va rog ! Chiar am fost revoltat de actiunile dvs. Din partea mea, unul ca dumneavoastra nu mai are ce cauta aici, pe aria agricola. Vad ca stiti sa vizualizati profile. Ar trebui sa stiti ca de acolo se poate afla si istoricul postarilor. Inainte sa raspundeti acuzelor pe care vi le-am adus trebuia sa va studiati adversarul. E o regula generala in orice domeniu. Astfel ati fi vazut cine sunt, ce fac, cum fac, cum gandesc si cum vorbesc. Pe topicul meu de vanzare al produselor de la tara sunt precum o carte deschisa. Nu am ascuns nimic din ce priveste persoana mea sau produsele pe care le vand. Clientul trebuie sa fie respectat si sa aiba posibilitatea de a cunoaste vanzatorul si produsul pe baza unor informatii reale.
Tu (nu voi mai folosi formule de politete deoarece esti doar un "username") cine esti? Ce reprezinti?Din ce balbai pe aici nu se intelege nimic. Te-ai prezentat pe undeva ca nu am vazut. Vad  ca in data de 4 iunie 2010 te-ai inscris pe forum fara sa comletezi nimic la profil. In aceeasi data ai deschis un topic de vanzare de furaje granulate si in paralel pe aria de crestere a animalelor ai mai deschis un topic dezbatere pentru incurajarea folosirii acestora. Chiar va faceti de ras pe acest topic deoarece v-ati lovit de profesionisti in domeniu care v-au demonstrat ca nu prea va cunoasteti bine produsul sau il il laudati excesiv.
Ulterior apar multe alte topicuri de vanzare unde vindeti nuci , caini etc. Sa intelegem ca tot pentru madam Gabriela, pentru ca  numarul ei de telefon apare pe multe siteuri de anunturi cu aceste produse in aceleasi perioade. Culmea apare si cu un anunt in care vinde interferon si rivabirina, produse farmaceutice folosite pentru tratarea hepatitei C de care suferi si tu si iti doresc sincer sanatate. Scrie asta intr-un topic deschis de tine. In niciun topic de vanzare nu spui ca ai pus anunturi pentru cineva, chiar sustii ca sunt produse proprii. De fapt toata activitatea ta aici , pe Aria Agricola s-a rezumat numai la vanzari pentru madam Gabriela? Eu nu cred. Tin sa iti aduc la cunostinta pentru ca sigur nu stii chiar daca ai fi putut afla aceasta arie agricola s-a infiintat greu, cu mult timp investit si multi nervi tociti de catre un grup de oameni din care fac si eu parte.
Dovada o ai aici si ar fi bine sa citesti tot topicul :

ARIA AGRICOLA

Si dupa inchiderea abuziva a topicului "lupta" a continuat pe alte fronturi nu s-a incheiat repede. Si toate astea pentru ca unul ca tine , care confunda marketingul cu minciuna , sa poata prosti lumea? Eu nu sunt de acord si te voi combate cat pot de mult!
Pe numerele tale de telefon apar zeci de anunturi agricole din mai multe ramuri. Se intelege ca ai ceva cunostinte in domeniu. Ce aport de informatie  ai adus tu acestei arii in mod gratuit si dezinteresat? Iti spun eu , 0 ! Ti-am citit toate cele o suta si ceva de posturi si din analiza lor reiese caracterul tau de bisnitar !
Recunosc ca am pierdut ceva timp pe subiectul asta si am facut asta tocmai pentu ca respect aceasta arie a Softpediei , o arie cu informatii si oameni de calitate , o arie de viitor care nu vreau sa se altereze cu personaje ca tine . Ai la dispozitie sectiune generala anunturi si multe alte sute de situri pentru afacerea ta.


"si inca un sfat dnule kos...chiar nu aveti alta treaba, am inteles..ati observat, ati spus.. si va raspundeam negresit..dar dvs chiar ati investit timp in cautarea "dovezilor" cu unul din prieteni ..google! fantastic.
toate persoanele care vor mai aprea cu interventii pe acest subiect vor fi supuse unor cautari detaliate..aviz celor cu probleme de email, ip etc:)
"

Unde e sfatul ca nu il vad? Oricum nu esti in masura sa imi dai sfaturi!


"aaa...si inca ceva referitor la bisnitareala de care amintiti...gabriela e producator la toate produsele enumerate anterior...ea le face, ea le aduce, ea le vinde...pe cand dvs nu stiu inca la ce produse din lista sunteti producator din cate am citit eu acolo am vazut ca aveti furnizori de produse ..vecini, cunsotinte etc..mi-e greu sa cred ca nu aveti profit acolo ci doar faceti asta ca bucurestenii sa manance sanatos:)) nu stiu care e mai bisnitar dintre gabriela si dvs! "

Iti redau un pasaj din topicul deschis de mine:
Am avut rosii si vinete care sunt la mine in curte, in solar sau afara, la picurare acoperite de folie de mulcire. Din ele mananca si baietelul meu de 1 an si doua luni, mai mult nu am ce spune.
Branza si laptele sunt luate de la producatori din comuna , selectati. Avem in comuna 5 familii detinatoare a cel putin 3 vaci, 6 crescatori de capre (peste 50 bucati), 3 crescatori de ovine si caprine la un loc , care fac branza "amestec". In principiu m-am cam hotarat cu care sa colaborez dar inca nu sunt stabiliti exact.
Prepelitele si ouale de prepelita sunt de la un prieten din sat, tot fost orasan sictirit de praf si bitum care a lasat in urma un servici destul de bun pentru a trai cu minim de stres si maxim de sanatate. Fetita lui de 4 ani manaca zilnic oua de la pasarile din crescatorie.
Pasarile si ouale de gaina sunt adunate de la diverse babute din sat care in fiecare duminica se duc sa isi vanda surplusul din gospodarie intr-un targ la 10 km. Acolo , cel tarziu la ora 8 nu mai gasesti un ou in piata deoarece le colecteaza diversi intermediari care le plaseaza pe la cofetarii , patiserii sau diverse familii. Asa ca am siguranta ca nu sunt mai vechi de o saptamana cel mult. Pasarile sunt hranite natural pentru ca zilnic le feresc cu masina cand traverseaza la "pascut" de pe un sant pe altul , cand se intorc de la islaz si de la balta. Ele sunt sacrificate in gospodaria socrilor mei de catre membrii familiei. Si sa stii ca avem norme de igiena destul de ridicate. Chiar daca stam la tara sa stii ca avem aici baie si bucatarie chiar mai mari si mai utlilate decat la apartamentul din Bucuresti.
Tuica o fac personal din boasca preparata de socrul meu. Aceasta boasca e compusa din fructe alterate sau refuzate din doua aprozare din Bucuresti ale unui bun prieten.
Painea e facuta din faina obtinuta din grau propriu. O face soacra mea sau o vecina !

Intentionez sa mai adaug la lista de produse toata gama de animale si pasari, majoritatea crescute de consatenii mei si mierea de la cumnatul meu pe care ma chinui sa il conving sa nu mai dea toata productia catre centrele de procesare la pret scazut.
Mai am in vedere ca toata productia de floarea soarelui sa o duc la presa in vederea obtinerii prin presare la rece de ulei alimentar si a sroturilor pentru furajarea animalelor din gospodarie.


Deasemenea nu am spus nicaieri ca fac munca patriotica dar nici ca din afacerea asta traiesc. Cu castigul de aici imi acopar cheltuiele cu deplasarile pe care oricum trebuie sa le fac la Bucuresti . Bineinteles ca in timp vreau sa ajung sa traiesc din asta si sa imi produc singur sau prin asociere intreaga paleta de produse dar mai e de munca pana atunci. Nu mai vreau sa raspund de calitatea produselor altuia si nici sa ajung in neplacuta situatie in care sunt si acum la unele produse, situatia de out of stock . Daca eram bisnitar nu s-ar mai fi intamplat asta pentru ca aveam posibilitatea sa iau aceste produse de piata, de la taranii veniti in Bucuresti fara sa mai pot garanta pentru calitatea produselor. Clientii mei pot confirma de exemplu ca in perioada asta nu mai pot procura asa usor oua de gaina cu toate ca in piata dimineata sunt tarani cu zeci de galeti. Din pacate nu ii cunosc si nu stiu cat de proaspete sunt.


Si acum sa trecem la latura feminina , la stapana "muraturilor", madam Kaylla. Ce frumos , Kaylla ! Dvs ati ales nick-ul sau bunul samaritean? :) Cunoasteti etimologia acestui nume? La modul cum scrieti, banuiesc ca nu.Sau tasteaza Gabyanca in locul dvs?Pana la urma cine dracu posteaza? Doamna Mareana ? :)
La inceput am vazut ca erau cat de cat corecte postarile. Majuscule unde trebuie, alineate, semne de punctuatie etc, dar de la un timp postarile au inceput sa-si piarda din "calitatile literar-gramaticale".Nu tu majuscule, numai virgule, sensuri fara sens , nu tu cap si nu tu coada. :)  Ma refer aici la postarile de pe ambele conturi , "kaylla" si "gabyanca" care la o analiza atenta duc la concluzia ca sunt scrise de acelasi elev (submediocru). Am facut precizarea asta nu pentru a jigni , pentru ca la zarzavaturi nu trebuie multa scoala ci pentru a scoate iar la suprafata minciunile si penibilul din postarile tale, "mister" Gabyanca !

Coana Gabriela daca la dumitale asta inseamana marketing va spun ca ca va inselati.  Intamplator am studiat marketingul si comertul 4 ani in liceul economic , cate ceva prin facultate, am absolvit doua cursuri de vanzari si negociere si am lucrat in vanzari vreo 5 ani. Asa ca va spun eu , ce ati facut aici, pe acest topic se numeste gainarie !
Cat despre promovarea in continuare a vanzarii pe acest topic nu stiu ce sa spun , cred ca nu sunteti constienta ca incercati sa ridicati panzele la o corabie demult scufundata.

In fine , sa revenim la etimologia numelui Kaylla. Este un nume vechi , irlandez si s-ar traduce ca "subtire si echitabil" !

ECHITABIL = ECHITÁBIL, -Ă adj. Întemeiat pe dreptate, pe adevăr; drept, nepărtinitor. [Cf. fr. équitable].

Exact asta lipseste !!!

PS: Bogdan, decat sa persisti in penibil puteai sa alegi o varianta de genul :

Tu, Bogdan, sotia Gabriela, fiica Anca (de aici gabyanca), cateaua Kaylla ! :) O afacere de familie pe care o intelegea oricine!

Edited by kos_funny, 18 October 2011 - 07:32.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate