Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Hackintosh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
747 replies to this topic

#55
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postsew900i, on 22nd April 2012, 18:54, said:

Ia mai taiati-o cu bla bla bla ilegalitati, si lasa-ti oamenii sa-si faca cate hackintosh-uri vor. ;)
Stiu ca asa anonim te dai mare, rastorni muntii !

#56
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postsew900i, on 22nd April 2012, 17:54, said:

Ia mai taiati-o cu bla bla bla ilegalitati, si lasa-ti oamenii sa-si faca cate hackintosh-uri vor. ;)
Mă, tu ai crescut în junglă. Civilizează-te. (nu, nu e o jignire, așa au fost circumstanțele, nu e vina ta)

#57
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006

View PostJJackFLASH, on 22nd April 2012, 18:55, said:

Te-ai întrebat pentru CE vrei să ai Mac OS X?
CE are Mac OS X atât de seducător, încât te-ai hotărât să-l instalezi ilegal?


Ce treaba are una cu alta? Motivul instalarii hackintosh este in general doar pentru cei care stiu ce inseamna apple macintosh, primul meu Apple l-am avut in 1992, iar colegii si prietenii au mai toti apple mac. Unii dintre ei nu au posibilitatea sa plateasca designe-ul si aluminiul lu Apple, si ajungem la metoda hackintosh.

Tu te-ai intrebat vreodata cei care folosesc in ultimii 20 de ani, daca vor sa investeasca timp in a invata windows sau linux? Ha?

View PostOriginalCopy, on 22nd April 2012, 18:58, said:

Mă, tu ai crescut în junglă. Civilizează-te. (nu, nu e o jignire, așa au fost circumstanțele, nu e vina ta)


Si tu cine esti, catelusu care vine la latrat?

View Postneagu_laurentiu, on 22nd April 2012, 18:56, said:

Stiu ca asa anonim te dai mare, rastorni muntii !
Tu crezi ca vei intimida vreodata pe cei care vor sa-si faca hackintosh?

Ha ha ha

#58
JJackFLASH

JJackFLASH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 18.06.2010
Eu cred că acela, care este decis să-și instaleze un Hackintosh,
nu face vâlvă pe forum, dar se apucă de treabă.
În internet sunt „over 9000” tutoriale dedicate.

Pe riscul propriu, bineînțeles.

#59
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postsew900i, on 22nd April 2012, 19:00, said:

Si tu cine esti, catelusu care vine la latrat?
Bai nene, noi facem softul, asta-i painea noastra, noi suntem cei din spatele a ce utilizezi tu. Declina-ti identitatea sau adresa si hai sa vedem cat mai esti de tare.

Quote

2. Permitted License Uses and Restrictions.
A. Standard and Preinstalled Apple Software License. Subject to the terms and conditions of this License,
unless you obtained the Apple Software from the Mac App Store or under a volume license, maintenance or
other written agreement from Apple, you are granted a limited, non-exclusive license to install, use and run
one (1) copy of the Apple Software on a single Apple-branded computer
at any one time. For example, these
standard single-copy license terms apply to you if you obtained the Apple Software preinstalled on Apple-
branded hardware.

Edited by neagu_laurentiu, 22 April 2012 - 18:07.


#60
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006

View Postneagu_laurentiu, on 22nd April 2012, 19:03, said:

Bai nene, noi facem softul, asta-i painea noastra, noi suntem cei din spatele a ce utilizezi tu. Declina-ti identitea sau adresa si hai sa vedem cat mai esti de tare.
Bravo voua,

Atunci face-ti-l mai bine, sa nu vi-l hacuiasca altii. ;)



View Postneagu_laurentiu, on 22nd April 2012, 19:03, said:

Bai nene, noi facem softul, asta-i painea noastra, noi suntem cei din spatele a ce utilizezi tu. Declina-ti identitea sau adresa si hai sa vedem cat mai esti de tare.
Cuvantul ilegal?

#61
JJackFLASH

JJackFLASH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 18.06.2010

View Postsew900i, on 22nd April 2012, 19:06, said:

Atunci face-ti-l mai bine, sa nu vi-l hacuiasca altii. ;)

A zis acela, care prin 1992 avea un Mac ...

#62
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006

View Postsew900i, on 22nd April 2012, 19:06, said:

Bravo voua,

Atunci face-ti-l mai bine, sa nu vi-l hacuiasca altii. ;)




Cuvantul ilegal?


Cati utilizatori hackintosh ati dat in judecata pana acum batrane? Iti spun eu: NONE! :D

Eu cred ca esti programatoru lu peste.. ha ha ha

Ai venit sa te dai mare aici pe forum ca lucrezi la Apple?

Iar pe internet dreptul la anonimitate este o exclusivitate. Atata timp cat dreptul meu la libertate nu-l incalca pe al tau, nu sunt o persoana non-grata iar pe mine nici macar in vis nu m-ar interesa identitatea ta.

Nu vrei hackintosh, tu in schimb nu incalca dpreturile esentiale ale omului, acela de a gandi/vorbi liber.

Eu cred ca pe forum, gandim si vorbim liber. In rest... aduna-ti catelusii.

#63
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postsew900i, on 22nd April 2012, 18:06, said:

Cuvantul ilegal?
Tu doar dacă vezi acolo "ilegal" sau "cătușe" pricepi, așa-i?

După cum am zis, Jungla...

#64
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006

View PostJJackFLASH, on 22nd April 2012, 19:07, said:

A zis acela, care prin 1992 avea un Mac ...
Da, il am si acuma.

Ii o mare minune lucru asta? ca doar nu-i un lamborghini... sau avion jet
ha ha ha ha

Probabil tu in 1992 erai inca la gradinita... de aia ti se pare straniu...

#65
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Vorbeste liber, nu eu iti interzic ceva.
Pe acest forum moderatorii iti pot interzice ceva. Aviz lor.

Edited by neagu_laurentiu, 22 April 2012 - 18:15.


#66
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006

View Postneagu_laurentiu, on 22nd April 2012, 19:14, said:

Vorbeste liber, nu eu iti interzic ceva.
Pe acest forum moderatorii iti pot interzice ceva. Aviz lor.
Deci sa inteleg, tu esti un fel de gica contra?
De la avatarul care-l ai inteleg ca esti o rusine pentru apple, un pinguin care tine in brate strans logo-ul windows, deci ai linux si iubesti windows-ul?

Ha ha ha ha

Bravo batrane, tine-o tot asa. Tu ii fi printre aia care vor sa voteze ACTA, SOPA, PIPA.. nu?



In fine, mi-a facut placere sa discut cu tine, o pierdere de timp.

Oricine vrea pot sa ajut la hackintosh.

:)

Edited by sew900i, 22 April 2012 - 18:31.


#67
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006

View Postneagu_laurentiu, on 22nd April 2012, 19:03, said:

Bai nene, noi facem softul, asta-i painea noastra, noi suntem cei din spatele a ce utilizezi tu. Declina-ti identitatea sau adresa si hai sa vedem cat mai esti de tare.
Ce vrei sa vi sa ma bati? Sau ce?

:naughty:

#68
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Bataie ? Niciodata.

#69
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006

View PostOriginalCopy, on 22nd April 2012, 19:11, said:

Tu doar dacă vezi acolo "ilegal" sau "cătușe" pricepi, așa-i?

După cum am zis, Jungla...

Eu cred ca am inceput sa discut cat se poate de civilizat si cu argumente. Intre timp ati aparut in haita la atac. Te rog sa-mi spui unde te-am jignit eu, si de ce as accepta sa ma jignesti tu pe mine... cu jungla..etc.
Alles klar?



View Postneagu_laurentiu, on 22nd April 2012, 20:22, said:

Bataie ? Niciodata.
Perfect,

Atunci, trebuie sa intelegi ca nu poti pune pumnul in gura nimanui, fiecare este liber sa-si aleaga conditionat sau neconditionat ce sa faca cu banii, cu calculatorul si cu libertatea...

In general, obiectivul discutiei pe acest topic este cum sa faci un hackintosh, si nu cat de legal este sau ilegal. Daca tu vrei sa discuti despre ilegalitatea faptului, n-ai decat sa deschizi un topic nou.

O alta relatare, destul de importanta, nu cred ca exista cineva care sa nu aiba cel putin 2 grame si jumatate habar despre cum se mananca un mac os x, altfel nu cred ca va incerca vreodata de unu singur sa-si faca un hackintosh.

Apple inchide ochii la hackintosh din n motive.

Ori discutam frumusel despre ce inseamna aventura hackintosh, ori mergem mai departe, ca daca tu esti in spatele softului, ei bine banii ti primeste, deoarece softul a fost cumparat, mi se pare o nesimtire din partea ta inca sa bati cu pumnul in piept ca cineva iti fura munca, daca erai fabricant hardware practic iti pierzi un client, care nu-ti cumpara that piece of hardware but the software.

Cred ca problema este undeva la mijloc, si este vorba de o semi-ilegalitate. Deoarece vezi tu, metoda pe care o folosesc eu pentru hackintosh nu altereaza absolut deloc os-x-ul apple, ci doar bios-ul+bootloader, plus adaugare, atentie adaugare de drivere adecvate custom made pentru diferite componente.

OS -x nu este un sistem operativ cu fitse, este probabil cel ma avansat sistem operativ de pe globul pamantesc. Personal nu cred ca exista ceva mai bun in acest moment. It's just amazingly good.

#70
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Mac OS ti-a fost livrat la acel pret mic fiindca era insotit de un hardware pe care-l plateai. E vorba de o solutie pe care dai banii. Nu-ti convine, nu folosi.
In rest abereaza cat vrei cu drepturile tale. Vrei adevarul, intreaba producatorul, institutiile abiliate, pe oricine crezi ca are autoritatea sa decida, nu trebuie sa crezi aberatiile mele.

#71
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,294
  • Înscris: 09.08.2009
Depinde pentru ce presupui tu ca este cel mai bun. Cu toate ca nici pe segmentul desktop nu e foarte stralucit. Nu ma intelege gresit, e bun, dar nu e ceva nemaintalnit.

#72
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006

View Postneagu_laurentiu, on 22nd April 2012, 20:49, said:

Mac OS ti-a fost livrat la acel pret mic fiindca era insotit de un hardware pe care-l plateai. E vorba de o solutie pe care dai banii. Nu-ti convine, nu folosi.
In rest abereaza cat vrei cu drepturile tale. Vrei adevarul, intreaba producatorul, institutiile abiliate, pe oricine crezi ca are autoritatea sa decida, nu trebuie sa crezi aberatiile mele.
Asta-i punctul unde deviezi, aici discutam despre cum sa faci un hackintosh, pentru partea legala deschide un topic separat.

Daca-ti spune ceva, musca, laptele, zbor deviant... nu te mai rasufla la partea legala/ilegala, cel ce vrea un hackintosh face ceva mai mult decat pipi pe "GRANT", "AGREEMENT" ..ETC...

View Postflegma, on 22nd April 2012, 20:53, said:

Depinde pentru ce presupui tu ca este cel mai bun. Cu toate ca nici pe segmentul desktop nu e foarte stralucit. Nu ma intelege gresit, e bun, dar nu e ceva nemaintalnit.

Absolut, de gustibus, doar n-o sa ajungem la un cassius belli al preferintelor.

Linux, Windows, Mac OS X and whatever sunt preferinte a fiecaruia, plus pareri. Probabil parerea ta este alta referitor la ce este mai bun decat ceea ce consider eu ca este mai bun. Nici prin cap nu mi-ar trece vreodata sa ma cert cu cineva pentru gusturile fiecaruia.

Sanatate!

:thumbup:

View Postneagu_laurentiu, on 22nd April 2012, 20:49, said:

Mac OS ti-a fost livrat la acel pret mic fiindca era insotit de un hardware pe care-l plateai. E vorba de o solutie pe care dai banii. Nu-ti convine, nu folosi.
In rest abereaza cat vrei cu drepturile tale. Vrei adevarul, intreaba producatorul, institutiile abiliate, pe oricine crezi ca are autoritatea sa decida, nu trebuie sa crezi aberatiile mele.
Aici demonstrezi ca esti total afon!!!

In primul rand, daca vrei sa-ti faci singur un mac pro sa zicem, componentele cumparate separat te costa putin mai mult decat l-ai cumpara direct de la apple.

Io zic sa cam stai pe tusa, ca in general esti cam pe dinafara.

WTF Gigi...

Edited by sew900i, 22 April 2012 - 19:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate