Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#1045
MesteruR

MesteruR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.02.2018
CUMPAR APARTAMENT TIP STUDIO (MANSARDA)

In complexul Subcetate Apartamente Green Residence din Sampetru

La ce probleme sa ma astept , atat pana la predarea apartamentului , cat si dupa ???

Cat platiti lunar si cum se calculeaza plata intretinerii ??? La cati mp are apartamentul sau la numarul de persoane care locuiesc in apartament ???

http://www.subcetate...ApartmentId=513

Attached Files

  • Attached File  513.jpg   188.81K   40 downloads


#1046
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Daca vrei modificari, sa le mentionezi pe hirtie cu semnatura, altminteri ei iti promit orice, dar nu fac nimic.
In rest sint destul de ok, nimic spectaculos nici in bine nici in rau.
Predare tirzie, chestii d'astea. Si un contract plin de n-ai voie aia, n-ai voie ailalta.

#1047
MesteruR

MesteruR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.02.2018

 dan78rom, on 25 februarie 2018 - 18:00, said:

Daca vrei modificari, sa le mentionezi pe hirtie cu semnatura, altminteri ei iti promit orice, dar nu fac nimic.
In rest sint destul de ok, nimic spectaculos nici in bine nici in rau.
Predare tirzie, chestii d'astea. Si un contract plin de n-ai voie aia, n-ai voie ailalta.


Da-mi te rog niste exemple ... ce nu am voie ???

#1048
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pai sediu de firma, animal de companie, jardiniere la balcon.
Cel mai simplu le ceri un draft de contract, te lamuresti de acolo.

P.S
Nu stau acolo, sta cineva apropiat, asa am ajuns sa vad contractul.

#1049
MesteruR

MesteruR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.02.2018

 dan78rom, on 26 februarie 2018 - 15:13, said:

Pai sediu de firma, animal de companie, jardiniere la balcon.
Cel mai simplu le ceri un draft de contract, te lamuresti de acolo.

P.S
Nu stau acolo, sta cineva apropiat, asa am ajuns sa vad contractul.


Multumesc ;)
Exista aici pe https://forum.softpedia.com sectiune doar cu discutii despre SUBCETATE APARTAMENTE GREEN RESIDENCE din SANPETRU ???
Eu nu am gasit ...

#1050
Johnyboy87

Johnyboy87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.06.2007
Desi este putin offtopic, dar fiind aici brasoveni vreau sa va atrag atentia asupra firmei de mobila Kalimob sau Mobila levis din intorsura buzaului, avand magazin in mega mobila mall (fostul tekzen) din bartolomeu. Sunt de evitat.
https://forum.softpe...rsura-buzaului/

Si sa fiu ontopic.
Eu am achizitionat apartament nou in Grandis Residence si sunt multumit. Drumul de acces este nasol, dar speram sa se rezolve in timp.

#1051
deeagl

deeagl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 31.10.2014

 Johnyboy87, on 16 martie 2018 - 10:59, said:

Desi este putin offtopic, dar fiind aici brasoveni vreau sa va atrag atentia asupra firmei de mobila Kalimob sau Mobila levis din intorsura buzaului, avand magazin in mega mobila mall (fostul tekzen) din bartolomeu. Sunt de evitat.
https://forum.softpe...rsura-buzaului/

Si sa fiu ontopic.
Eu am achizitionat apartament nou in Grandis Residence si sunt multumit. Drumul de acces este nasol, dar speram sa se rezolve in timp.
Buna! In ce bloc de la Grandis ai apartamentul?

#1052
Johnyboy87

Johnyboy87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.06.2007
Blocul 7.

#1053
Kanda666

Kanda666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.04.2011
Salut, revin cu cateva intrebari despre Sunnyville Garden si House Residence. Ambele sunt amplasate destul de bine, 1 minus ca se termina tocmai anul viitor spre sfarsit.. Sunnyville in octombrie si House in noiembrie '19. Acelasi minus il are si Vivamus (iunie '19 dare in primire), dar e si cam departe de oras, mai degraba in Sanpetru decat in Brasov. Ceva informatii in plus despre vreunu din astia 3? Sunt ok, a luat cineva legatura cu ei si imi pot da cateva informatii in plus?
Multumesc!

#1054
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008
Sunny 2:
Au primit deja autorizatie de constructie, au sapat, urmeaza probabil sa inceapa constructia lunile urmatoare.
Ca toti dezvoltatorii, mai intarzie si ei, deci 100% nu vor fi predate in octombrie 2019, dar deja au vandut 40% din apartamentele din blocul 2.
Cel mai sigur, fata de data pe care ti-o propun ei, mai adaugi vreo 3-4 luni.

House 2:
stiu doar ca House Residence au construit in Tractorul initial.
Zona unde va fi House 2,  stiu ca va fi si un nou Dedeman langa, cam atat.
Cred ca au si ei autorizatie, erau prezenti la targ acum 2 saptamani.


Vivamus:
prea departe, e la periferie in adevaratul sens al cuvantului, eu nu l-as lua in seama deloc.

#1055
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
La Sunnyville trebuie să ai grijă să nu-ți acopere tetrisul arhitectului jumătate de geam. Vezi randarea din exterior ca să înțelegi despre ce vorbesc. Și eventual evită să ai stâlp în mijlocul sufrageriei dacă mai sunt de vânzare apartamente de acest fel.

#1056
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
House residence: in primul rand cei de care "administreaza" acest proiect sunt niste oameni de nimic. Nu urmaresc decat profitul si nu ii intereseaza felul in care este realizata constructia. Feriti-va de discutii cu dl. Ing. Cristan Scrada. Nu as dori sa exprim aici ce fel de om este (eufemistic vorbind este un ordinar). Pereti subtiri, bai facute de dragul de a fi facute. Asa cum am mai specificat, am prieteni care s-au mutat acolo si sunt dezamagiti. Pacat de primul proiect. E intr-o zona faina si arata foarte bine... Din afara.

#1057
DanielaGodri

DanielaGodri

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.04.2018
Salut! Sunt interesată sa cumpăr un apartament, și Tâmpa Gardens este pe lista mea. Doar ca am auzit de la un agent imobiliar ca ar fi fost emise ordine de evacuare in acest complex, ca exista risc sa se dărâme! Știe cineva ceva? Mulțumesc!

#1058
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Vezi de treaba! Din punct de vedere al structurii sint probabil cele mai zdravene blocuri din brasov.
Altele sint problemele acolo.

#1059
DanielaGodri

DanielaGodri

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.04.2018
Mulțumesc de răspuns! Care ar fi alte probleme pe care le-am putea întâmpina din punctul tau de vedere?  Cele pe care nu le întâmpini la un alt bloc de apartamente?

#1060
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Compartimentari din rigips, finisaje facute pe genunchi/neterminate, bucatarie fara geam, parcare subterana scumpa, finisaje fatade care incep sa imbatrineasca.

#1061
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Unde nu se fac compartimentari din rigips, pentru proiectele noi? Tare mi-ar placea sa stiu.

#1062
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

 SPX808, on 12 aprilie 2018 - 16:12, said:

Unde nu se fac compartimentari din rigips, pentru proiectele noi? Tare mi-ar placea sa stiu.
Alea mai scumpe. Gen Coresi Avantgarden.

 DanielaGodri, on 12 aprilie 2018 - 11:13, said:

Salut! Sunt interesată sa cumpăr un apartament, și Tâmpa Gardens este pe lista mea. Doar ca am auzit de la un agent imobiliar ca ar fi fost emise ordine de evacuare in acest complex, ca exista risc sa se dărâme! Știe cineva ceva? Mulțumesc!
Nu știu cât de consolidat e terenul pe care e construit. Timpul va zice.

Edited by blotunga, 12 April 2018 - 17:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate