Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#1063
n_Axia

n_Axia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.04.2018

View PostEsTeTicu, on 25 aprilie 2016 - 15:03, said:

Problemele de structura sunt niste povesti inventate de concurenta, ce impreuna cu alte motive au dus la faliment. Te invit cu bolobocul sa vezi ca e drept.

Iti recomand la licitatie, la etaje superioare, ai balcon si priveliste bonus, sunt 48.000 euro pentru 56.6 mp sau 53.000 euro pentru 62.7 mp, pentru detalii iti stau la dispozitie, avem nevoie de vecini sa ne încălzim la iarna Posted Image

Buna am eu intrebari vis a vis de Tampa gardens. Vreau sa-mi achizitionez un ap. inca nu stiu in care din cele 3 blocuri au ap disponibile dar as vrea o parere sincera mai ales ca au trecut cativa ani de cand stau goale. Cum sunt costurile de intretinere? Sunt pereti subtiri si se aud chiar asa tare zgomotele? Umiditate? care este treaba cu parcarea?
As fi foarte recunoscatoare pentru raspunsuri!

multumesc

#1064
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

View Postn_Axia, on 16 aprilie 2018 - 08:23, said:



Buna am eu intrebari vis a vis de Tampa gardens. Vreau sa-mi achizitionez un ap. inca nu stiu in care din cele 3 blocuri au ap disponibile dar as vrea o parere sincera mai ales ca au trecut cativa ani de cand stau goale. Cum sunt costurile de intretinere? Sunt pereti subtiri si se aud chiar asa tare zgomotele? Umiditate? care este treaba cu parcarea?
As fi foarte recunoscatoare pentru raspunsuri!

multumesc
Am un prieten care stătea acolo. Avea geam spre parcare și plătea cam 600 de lei iarna la încălzire la 2 camere. La izolația fonică în schimb a fost mulțumit din câte știu.

#1065
EsTeTicu

EsTeTicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.04.2008
Nu conteaza foarte mult ce bloc alegi, conteaza unde mai gasesti liber cu privelistea cea mai frumoasa (gen sa nu ai alt bloc in fata) la etajul pe care ti-l doresti, blocurile 1 si 2 sunt aproape pline, mai gasesti doar pe mijloc / spate.

Intretinerea depinde foarte mult daca ai vecini sus jos, in exterior sunt izolate cu polistiren de 15, oricum nu exagerat, iar in ritmul in care se vand acum, nu o sa mai fie o problema in curand.

Zgomotul iar nu pot spune ca e ceva deosebit, se aud vecinii ca in oricare alt bloc, nu e ca si cum altele au izolatie fonica intre apartamente.

#1066
klauss74k

klauss74k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.07.2007

View Postn_Axia, on 16 aprilie 2018 - 08:23, said:


Buna am eu intrebari vis a vis de Tampa gardens. Vreau sa-mi achizitionez un ap. inca nu stiu in care din cele 3 blocuri au ap disponibile dar as vrea o parere sincera mai ales ca au trecut cativa ani de cand stau goale. Cum sunt costurile de intretinere? Sunt pereti subtiri si se aud chiar asa tare zgomotele? Umiditate? care este treaba cu parcarea?
As fi foarte recunoscatoare pentru raspunsuri!

multumesc
Putin mai jos pe arie am deschis un subiect legat chiar de Tampa Gardens. La momentul acela ma interesa si pe mine o achizitie in complex. Am si fost la discutii, am si vizitat complexul. Am revenit apoi cu concluziile. Citeste subiectul, poate te ajuta sa iti faci o opinie intr-un sens sau altul

#1067
hexoradi

hexoradi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.11.2010
Cateva poze cu ce se construieste in Tractorul. Judecati si voi, mie imi duce gandul la un ghetou nord-coreean...

Attached Files



#1068
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Curuleț în gemuleț. Probabil unora le place asa, ca de cumparat se cumpara.

#1069
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017

View Posthexoradi, on 18 mai 2018 - 13:49, said:

Cateva poze cu ce se construieste in Tractorul. Judecati si voi, mie imi duce gandul la un ghetou nord-coreean...
Fix asa sunt si in Bucuresti, sau ai impresia ca doar la voi e asa si in rest umbla cainii cu covrigi in coada?

Nu cumperi tu, mai sunt 10 la coada in urma ta care abia asteapta sa cumpere, nu vezi ce nebunie e peste tot??

#1070
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
In alta ordine de idei, uitati ce se intampla in Brasov: https://stirileprotv...imobiliari.html

George Scripcaru, primar Braşov: “Suntem aşa, per total, victime. Şi noi ca autorităţi, şi dumneavoastră ca cetăţeni. Sunt foarte mulţi care spun că noi favorizam şi că suntem implicaţi în toată povestea asta. Nu, din contră! Noi am făcut ceea ce a fost posibil, am luat măsurile care s-au impus.”

Gruia Hilohi, arhitect: “Noi distrugem aspectul cu bună ştiinţă construind haotic pe principiul că e parcela mea, fac ce vreau! Ori, urbanismul tocmai asta înseamnă: da, faci ce vrei atâta timp cât eşti în armonie cu interesul public.”

Metrul pătrat construit, în noile ansambluri rezidenţiale din Şchei, costa între 1100 şi 1300 de euro. Investitorii prefera să ridice blocuri, pentru că sunt mai ieftine şi mai uşor de vândut.

#1071
Miklos6996

Miklos6996

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.06.2018
Există vreun forum dedicat Ghimbav Residence sau Nym House? Am înțeles că și acolo ar fi ceva probleme. Vă mulțumesc.

#1072
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 24.09.2017
Salutare,

Intr-un viitor mai apropriat sau indepartat as vrea sa locuiesc in Brasov.Am citit desigur topicul asta si am vazut ca se construieste destul de mult.

Intrebarea mea este: sa zicem ca as avea de facut un drum spre Pitesti pentru servici. As vrea sa stiu unde ar fi mai bine sa cumpar ca sa ies cat mai repede in DN 73.Si totusi sa am in vecinatate gradinite si sa nu fiu izolat de oras.

Ce ansambluri rezidentiale sunt acolo si care sunt decente?

M-am uitat si eu pe maps si centrul vechi parea ok.

Voi ca locuitori stiti mai bine traficul si toate cele, dasta am scris aici.

Edited by bobitad, 10 June 2018 - 10:18.


#1073
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Avantgarden 3 e destul de aproape de dn73 și ușor de ieșit pe ea.

#1074
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016

View PostMiklos6996, on 09 iunie 2018 - 22:27, said:

Există vreun forum dedicat Ghimbav Residence sau Nym House? Am înțeles că și acolo ar fi ceva probleme. Vă mulțumesc.
Toate forum-urile deschise sunt aici: https://forum.softpe...3-restul-tarii/ :).

#1075
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Frumos in Brasov! In purul stil romanesc!
https://stirileprotv...pa-din-put.html

#1076
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Trist ca exista asa ceva. Ce blocuri sunt, ca din imafini nu imi dau seama. Ar trebui sa fie facut public, pentru ca inca au apartamente de vanzare, cel putin asa reiese din material.

#1077
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
E usor de aflat numele ansamblului in cauza.
Concluzia: cascati bine ochii inainte sa cascati punga!

Nu va bazati pe promisiuni, pe institutiile statului, pe justitie.

https://www.google.r...chrome&ie=UTF-8

#1078
mariuscopil

mariuscopil

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.10.2016
Numele ansamblului si al dezvoltatorului este pomenit in reportaj, American Dream. Aia cu lucrarile din Schei, care au rasarit fix sub nasul autoritatilor, fara sa stie nimeni nimic. Trist e ca oamenii au contracte, si mai trist e ca se vor judeca "pe persoana fizica". Nu stiu ce au asteptat atata autoritatile si inspectia in constructii, poate acum se va sesiza cineva.

#1079
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
https://m.stirilepro...icle_id=3788882

#1080
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
În Brașov, dezvoltarea imobiliară născută din ruinele Uzinei ”Tractorul”, pune la încercare mii de oameni care s-au împrumutat pe viață pentru o locuință.
Situația în care au ajuns mii de oameni care au luat credit pe viață pentru o locuință. ”Trotuare nu sunt, asfalt nu e”

https://stirileprotv...sfalt-nu-e.html

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate