Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#1081
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Așa se întâmplă dacă cumpără lumea în neștire, fără să-l intereseze ce și cum. Eu fără asfalt nici n-aș sta de vorbă.

#1082
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Iar fac astia reportaje pe tema asta? Alte idei nu au? Oricum nu se rezolva nimic, din pacate.

#1083
persona666

persona666

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.06.2017
Nu ca iau apararea dezvoltatorilor, dar acuma primaria vrea sa scoata castanele din foc cu mana altora. De ce le-a dat avize sa construiasca pe tot campul, daca nu s-a gandit nimeni de la urbanism sa faca inainte infrastructura? Se stia foarte bine ca sunt strazi cu probleme legate de proprietate, dar nu au facut nimic pentru asta inainte sa inceapa sa se planga lumea de drumuri.
Eu cred ca asta cu zona Tractorul e umflata artificial, ca sa se abata atentia de la neregulile din constructii din zona Schei. Am auzit ca oamenii de acolo vor sa dea in judecata primaria si pe cei care construiesc acolo pentru ca se tem ca or sa o ia dealurile la vale peste casele construite in zona.

#1084
roshu09

roshu09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.05.2017
Salut! Colegii sunt intr-o dilema și as dori cu ajutorul dumneavoastră sa ma puteți ajuta cu niște păreri sau o idee in legătura cu o investiție. Doresc achiziționarea unui apartament 2-3 camere mobilat utilat pana in 80.000, intr-un cartier unde merg bine chiriile, unde și-ar menține valoarea și unde exista un preț-calitate avantajos. Eu nu doresc sa locuiesc in viitorul apropiat in el, vreau doar sa cumpăr și sa dau chirie. Știu ca ar fi un pic imposibil dar totuși nu îmi pierd speranța. Voi ce spune-ți? merita sa fac o investiție in Brașov. Aștept va rog păreri. Mulțumesc anticipat!

#1085
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Păi și ce randament speri să obții? Cu 80000 3 camere și mobilat e cam imposibil.

#1086
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 31.07.2011
Investeste banii in ceva, decat sa ii fie afectati de inflatie. Omul intreaba de zona in primul rand!

Edited by cammelia08, 08 September 2018 - 19:31.


#1087
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Repet, depinde de buget și așteptări. La 80000 se poate lua 2 camere oarecum central sau 3 camere mai la periferie (gen Tractorul/Rulmentul). La nici-unul nu m-aș aștepta la mai mult de 5-600 de euro pe lună (mobilat). Probabil mai aproape de 4-500.

#1088
Bianca1972

Bianca1972

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.10.2018
Am văzut recent acest complex rezidențial pe acest site Bobalna residence Brașov. Știe cineva despre el?

Edited by Bianca1972, 16 October 2018 - 11:59.


#1089
Amivea

Amivea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 31.12.2015
Baieti, stie cineva ceva de acest complex: https://new.flatfy.r...sidence-brașov ?

Eu locuiesc in strainatate si as dori sa cumpar ceva in BV dar nu prea mai stiu zonele foarte bine Posted Image S-a schimbat si Brasovul la greu.

Este ok 50 de mii un apartament?? Stie cineva acest complex?

Multam fain Posted Image

Edited by Amivea, 16 October 2018 - 12:09.


#1090
Bianca1972

Bianca1972

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.10.2018
Prețul pentru m2 de la 860 €
Viitorii proprietari ai House Residence 2, locatari sau investitori, vor putea alege din mai multe tipuri de compartimentari (garsoniere, aparamente cu 2, 3 si 4 camere).

Edited by Bianca1972, 16 October 2018 - 12:01.


#1091
Amivea

Amivea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 31.12.2015
Cred ca am o problema tehnica sau ceva...imi arata ca se incarca pagina, dar nu o face.

#1092
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
@Amivea: cam aproape de linii pentru gustul meu. Eu mai degrabă aș lua de la unii mai mari și mai serioși, chiar dacă mai scump, gen Coresi, Urban etc.

#1093
Bianca1972

Bianca1972

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.10.2018

 blotunga, on 17 octombrie 2018 - 17:15, said:

@Amivea: cam aproape de linii pentru gustul meu. Eu mai degrabă aș lua de la unii mai mari și mai serioși, chiar dacă mai scump, gen Coresi, Urban etc.

Unde pot găsi informații despre Coresi?

#1094
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Intreaba-l pe google

#1095
Amivea

Amivea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 31.12.2015

 blotunga, on 17 octombrie 2018 - 17:15, said:

@Amivea: cam aproape de linii pentru gustul meu. Eu mai degrabă aș lua de la unii mai mari și mai serioși, chiar dacă mai scump, gen Coresi, Urban etc.

Deocamdata sunt in dubii. Mi-as dori foarte mult sa iau ceva in Brasov, pe de alta parte o vad si ca o investitie, eu locuind in strainatate. Nu stiu cat merita sa dau 80-100 de mii pe un apartament in BV cand la aceeasi bani pot lua un apartament in Bucuresti.

#1096
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008

 Amivea, on 21 octombrie 2018 - 08:50, said:


Deocamdata sunt in dubii. Mi-as dori foarte mult sa iau ceva in Brasov, pe de alta parte o vad si ca o investitie, eu locuind in strainatate. Nu stiu cat merita sa dau 80-100 de mii pe un apartament in BV cand la aceeasi bani pot lua un apartament in Bucuresti.

Exact in situatia asta ma aflam si eu (apartament nou Bucuresti vs Brasov). Desi Brasov e mai ieftin (ce gasesti in Bucuresti la 90-120k gasesti in Brasov la 70-90k), este cred mai limitat ca investitie fata de Bucuresti - ma refer strict la apartamentele noi. In plus unde se construieste la Brasov e spatiu destul sa se extinda incontinuu, deci nu vad de ce ar creste mult preturile in acele zone.

#1097
bc_stefan

bc_stefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2006
Ma aflu in acceeasi situatie:Am cautat in Bucuresti Initial insa preturile depasascu bugetul pe care l planificasem pentru investitie asa ca am inceput cautarile in Brasov.
Pina in acest moment am gasit urmatoarele(ordinea este aleatorie) pentru apartament de 2 camere:

1.Maurer Villas-Tractorul
-pret aproximativ 60k pentru 59m patrati
-blocuri de 2 etaje plus masarda
-loc de parcare platit separat 5000 subteran si 2300 suprateran


2 Coresi Tractorul
-pret aproximativ 69k pt 56m patrati+9m terasa
-loc de parcare si boxa incluse in pret
-incalzire prin pardoseala inclusa in pret

3.Urban -Tractorul
-pret 65k pentru 2 camere-63m patrati
-loc de parcare si boxa inclusa in pret
-incazire prin pardoseala inclusa in pret

4.Qualis 1 si 2
-preturi ceva mai mici incepind de la 50k in Q2 unde sint foarte multe disponibile(cred ca proiectule este la inceput)
-loc de parcare 3000 suprateran

5.Isaran
-pret aproximativ 68k petru 71m patrati
-loc de parcare 2900 suprateran si 6900 subteran


Orice parere/cometariu/corectura la lista de mai sus este binevenita

#1098
danny

danny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 27.03.2002

 bc_stefan, on 24 octombrie 2018 - 10:18, said:

Ma aflu in acceeasi situatie:Am cautat in Bucuresti Initial insa preturile depasascu bugetul pe care l planificasem pentru investitie asa ca am inceput cautarile in Brasov.

In primul rand defineste ce inseamna investitie. Mizezi pe cresterea preturilor (revanzarea mai scumpa) sau pe chirie?
Dpmdv investitia in apartamente acum nu e o investitie buna acum. In imobiliare era si o vorba, sa cumperi cand toata lumea vrea sa vanda si sa vinzi cand toata lumea vrea sa cumpere. Acum, dupa cum vad in ultimele mesaje, toata lumea vrea sa cumpere.

 bc_stefan, on 24 octombrie 2018 - 10:18, said:

Pina in acest moment am gasit urmatoarele(ordinea este aleatorie) pentru apartament de 2 camere:

1.Maurer Villas-Tractorul
-pret aproximativ 60k pentru 59m patrati
-blocuri de 2 etaje plus masarda
-loc de parcare platit separat 5000 subteran si 2300 suprateran


2 Coresi Tractorul
-pret aproximativ 69k pt 56m patrati+9m terasa
-loc de parcare si boxa incluse in pret
-incalzire prin pardoseala inclusa in pret

3.Urban -Tractorul
-pret 65k pentru 2 camere-63m patrati
-loc de parcare si boxa inclusa in pret
-incazire prin pardoseala inclusa in pret

4.Qualis 1 si 2
-preturi ceva mai mici incepind de la 50k in Q2 unde sint foarte multe disponibile(cred ca proiectule este la inceput)
-loc de parcare 3000 suprateran

5.Isaran
-pret aproximativ 68k petru 71m patrati
-loc de parcare 2900 suprateran si 6900 subteran


Orice parere/cometariu/corectura la lista de mai sus este binevenita

Toate sunt in camp, intr-o zona unde se construieste destul de mult si infrastructura nu tine pasul cu noile constructii. Plus, ca se construieste in continuu fara a se gandi la sustenabilitate - 13 decembrie - in dreptul pasajului CFR deja e super aglomerat la orele de varf.
Daca vrei neaparat in tractorul, eu m-as uita la coresi avantgarten, intre coresi mall si parcul tractorul. Tot terenul e al lor deci nu ai suprize mai tarziu din partea altor dezvoltatori ca iti trantesc un alt bloc la 3m, si isi pot amenaja/asfalta cum vor strazile interioare. Dezavantajul e ca apartamentele sunt mai mici si mai scumpe decat in celelalte ansambluri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate