Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Oare Tanachul se refera la Iisus Hristos?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

#19
Vali29

Vali29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.02.2004

View PostBen_Gal_1, on 29th July 2011, 21:41, said:

Oare Tanachul se refera la Iisus Hristos?

In Isaia, Zaharia, etc., vedem referiri la un martir care are oarecare asemanari spirituale cu Iisus Hristos.
De ex., vedem in Zaharia urmatoarele:
: Zaharia 12:10
Atunci voi turna peste casa lui David și peste locuitorii Ierusalimului un duh de îndurare și de rugăciune, și își vor întoarce privirile spre Mine, pe care L-au străpuns. Îl vor plânge cum plânge cineva pe singurul lui fiu, și-L vor plânge amarnic cum plânge cineva pe un întâi născut.
Ier 31.9; Ier 50.4; Ezec 39.29; Ioel 2.28; Ioan 19.34-37; Apoc 1.7; Ier 6.26; Amos 8.10;
Zaharia 12:11 În ziua aceea, va fi jale mare în Ierusalim, ca jalea din Hadadrimon, în valea Meghidonului


Cine este acel fiu?
Cine este acesta care vine din Edom, din Boțra, în haine roșii, în haine strălucitoare și calcă mândru în plinătatea puterii Lui? - "Eu sunt Cel care am făgăduit mântuirea și am putere să izbăvesc! -
Dar pentru ce Îți sunt hainele roșii, și veșmintele Tale ca veșmintele celui ce calcă în teasc? -
"Eu singur am călcat în teasc, și niciun om dintre popoare nu era cu Mine; i-am călcat astfel în mânia Mea și i-am zdrobit în urgia Mea; așa că sângele lor a țâșnit pe veșmintele Mele, și Mi-am mânjit toate hainele Mele cu el.
Căci în inima Mea era o zi de răzbunare și venise anul celor răscumpărați ai Mei. Isaia 63


~

Din gura Lui ieșea o sabie ascuțită, ca să lovească neamurile cu ea, pe care le va cârmui cu un toiag de fier. Și va călca cu picioarele teascul vinului mâniei aprinse a atotputernicului Dumnezeu.
Pe haină și pe coapsă avea scris numele acesta: "Împăratul împăraților și Domnul domnilor." Apocalipsa 19:15~16


#20
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostVali29, on 2nd August 2011, 21:45, said:

Cine este acesta care vine din Edom, din Boțra, în haine roșii, în haine strălucitoare și calcă mândru în plinătatea puterii Lui? - "Eu sunt Cel care am făgăduit mântuirea și am putere să izbăvesc! -
Dar pentru ce Îți sunt hainele roșii, și veșmintele Tale ca veșmintele celui ce calcă în teasc? -
"Eu singur am călcat în teasc, și niciun om dintre popoare nu era cu Mine; i-am călcat astfel în mânia Mea și i-am zdrobit în urgia Mea; așa că sângele lor a țâșnit pe veșmintele Mele, și Mi-am mânjit toate hainele Mele cu el.
Căci în inima Mea era o zi de răzbunare și venise anul celor răscumpărați ai Mei. Isaia 63


~

Din gura Lui ieșea o sabie ascuțită, ca să lovească neamurile cu ea, pe care le va cârmui cu un toiag de fier. Și va călca cu picioarele teascul vinului mâniei aprinse a atotputernicului Dumnezeu.
Pe haină și pe coapsă avea scris numele acesta: "Împăratul împăraților și Domnul domnilor." Apocalipsa 19:15~16
Da. Si?
Suna cu ceva singeeee.
Intrebarea era:
Cine era fiul?

Ce aveti voi cu toate citatele astea neurmate de comentarii?, dragele mele oitze.

#21
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011
DOVEZILE BIBLIEI ARATĂ CLAR CĂ PROFEȚIILE FĂCUTE SE REFEREAU LA ISUS CRISTOS, SAU MESIA.

#22
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostEugen3, on 3rd August 2011, 09:00, said:

DOVEZILE BIBLIEI ARATĂ CLAR CĂ PROFEȚIILE FĂCUTE SE REFEREAU LA ISUS CRISTOS, SAU MESIA.
Asta asa e. Ori, ori. Se referea la Mesia.
De ce?, intrebi.
* Iisus nu era din Yehuda.
* Nu se nascuse in Betlehem Efrata, ci in Betlehem Galili.
* magarul era catir.
* Yehua nu l-a tradat - vezi Evanghelia dupa Yehuda.
* A inviat? Spun unii ca nici n-a murit. Doar Mesia este ne-muritor, nu-i asa?
* Recunoscut de YHWE ca fiu? Pai YHWE putea scrie asta in VT. A scris ceva de asta?

Observatie Solemna si Rugaminte:
Nu ma coplesiti cu citate, minca-vi-as.

Edited by Ben_Gal_1, 03 August 2011 - 08:33.


#23
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostBen_Gal_1, on 3rd August 2011, 09:26, said:

Asta asa e. Ori, ori. Se referea la Mesia.
De ce?, intrebi.
* Iisus nu era din Yehuda.
* Nu se nascuse in Betlehem Efrata, ci in Betlehem Galili.
* magarul era catir.
* Yehua nu l-a tradat - vezi Evanghelia dupa Yehuda.
* A inviat? Spun unii ca nici n-a murit. Doar Mesia este ne-muritor, nu-i asa?
* Recunoscut de YHWE ca fiu? Pai YHWE putea scrie asta in VT. A scris ceva de asta?

Observatie Solemna si Rugaminte:
Nu ma coplesiti cu citate, minca-vi-as.


Citatele ajuta la calcule si calculele ajuta la descoperirea vremii:


Am proba biblica referitoare la anul nasteri lui Isus Hristos in fata ignorantilor:



25Să știi dar, și să înțelelgi, că dela darea poruncii pentru zidirea din nou a Ierusalimului, pînă la Unsul (Mesia), la Cîrmuitorul, vor trece șapte săptămîni; apoi timp de șasezeci și două de săptămîni, piețele și gropile vor fi zidite din nou, și anume în vremuri de strîmtorare.

Deasemene Ziua.

Luca 1:5
În zilele lui Irod, împăratul Iudeii, era un preot, numit Zaharia, din ceata lui Abia. Nevasta lui era din fetele lui Aaron, și se chema Elisaveta.

1 Cronici 24
3David a împărțit pe fiii lui Aaron, rînduindu -i după slujba pe care o aveau s'o facă; Țadoc făcea parte din urmașii lui Eleazar, și Ahimelec din urmașii lui Itamar.

4Printre fiii lui Eleazar s'au găsit mai multe căpetenii decît printre fiii lui Itamar, și i-au împărțit așa că fiii lui Eleazar aveau șasesprezece căpetenii de case părintești, și fiii lui Itamar opt căpetenii de case părintești.

10al șaptelea, pentru Hacoț; al optulea, pentru Abia;

Douazeci si partu de schimburi pe an, adica 2 pe luna, schimbul  a 8-a era a lui Abia, deci luna a 4-a a calendarului ceremonial. Pentru Ioan .Iar Isus Hristos + 6 luni

Edited by husand, 04 August 2011 - 19:19.


#24
Dumitru56

Dumitru56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 21.04.2010

View PostBen_Gal_1, on 1st August 2011, 10:26, said:

De multe ori am postat aici dovezi care arată clar că Isus NU a fost Mesia, trimisul lui Dumnezeu, dar stii ceva?
Fiecare cu adevarul lui.
Daca Isus nu a fost Mesia ..El care a fost profetizat  in  Biblie ca va veni.. A fost..A venit al ai SAI..si ai sai NU L-a CuNOSCUT..Dupa Tanachul tau..ce mesie va mai veni..Pe cine mai  asteptati..??Nu exista ,,fiecare cu adevarul lui". Exista un SINGUR ADEVAR= Isus Hristos si Cuvantul lui Dumnezeu revelat in Scripturi..Restu e caterinca..?!

#25
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View PostBen_Gal_1, on 1st August 2011, 10:26, said:

De multe ori am postat aici dovezi care arată clar că Isus NU a fost Mesia, trimisul lui Dumnezeu, dar stii ceva?
Fiecare cu adevarul lui.

Nu există mai multe adevăruri, ci unul singur ....

#26
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostEugen3, on 22nd August 2011, 19:09, said:

Nu există mai multe adevăruri, ci unul singur ....
Problema e ca nu-l stim.

View PostDumitru56, on 20th August 2011, 19:14, said:

Daca Isus nu a fost Mesia ..El care a fost profetizat  in  Biblie ca va veni.. A fost..A venit al ai SAI..si ai sai NU L-a CuNOSCUT..Dupa Tanachul tau..ce mesie va mai veni..Pe cine mai  asteptati..??Nu exista ,,fiecare cu adevarul lui". Exista un SINGUR ADEVAR= Isus Hristos si Cuvantul lui Dumnezeu revelat in Scripturi..Restu e caterinca..?!
Asteptam pe acel Mesia care la musulmani se numeste Al Mahdi, iar pt. crestini e cel care revine ca big boss - no offence intended, dimpotriva, caci avem ceva in comun.
Iisus era "ben Iusuf/Iosef", insa adevaratul Mesia trebuie sa fie "ben David".

#27
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011
[quote name='Ben_Gal_1' date='23rd August 2011, 23:00' post='10331507']
Problema e ca nu-l stim.


Asteptam pe acel Mesia care la musulmani se numeste Al Mahdi, iar pt. crestini e cel care revine ca big boss - no offence intended, dimpotriva, caci avem ceva in comun.
Iisus era "ben Iusuf/Iosef", insa adevaratul Mesia trebuie sa fie "ben David".
[/quote
Adevarul se gaseste in Biserica Ortodoxa.Biserica Ortodoxa este precum corabia lui Noe.Asa cum toti care se gaseau in corabie sau salvat asa si cei care se gasesc in Biserica Ortodoxa si respecta invataturile ei se pot mantui.Viu este Domnul ca nu mint si nu doresc sa-mi bat joc de nimeni.

#28
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostEugen3, on 3rd August 2011, 09:00, said:

DOVEZILE BIBLIEI ARATĂ CLAR CĂ PROFEȚIILE FĂCUTE SE REFEREAU LA ISUS CRISTOS, SAU MESIA.
1)     CARE SUNT ACESTE DOVEZI?
2)     CARE SUNT SARCINILE LUI MESIA?
===============================
CIT DIN DOVEZILE DIN 1) SE POTRIVESC LA CERINTELE DIN 2)


View Posthusand, on 4th August 2011, 20:12, said:

Citatele ajuta la calcule si calculele ajuta la descoperirea vremii:
Dumneata crezi ca ai un raspuns beton, insa eu am intrebat alta ceva.

View Postgabyflo, on 26th August 2011, 04:16, said:

Adevarul se gaseste in Biserica Ortodoxa.Biserica Ortodoxa este precum corabia lui Noe.Asa cum toti care se gaseau in corabie sau salvat asa si cei care se gasesc in Biserica Ortodoxa si respecta invataturile ei se pot mantui.Viu este Domnul ca nu mint si nu doresc sa-mi bat joc de nimeni.
Bine, domnule draga. Nu te strofoca. Viata este frumoasa.

#29
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011
Viata este frumoasa cand o traim cuviincios si cu frica de Dumnezeu iar cand i-L scoatem pe Dumnezeu din inima noastra viata asta devine sodomica si gomorica.

#30
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postgabyflo, on 26th August 2011, 10:09, said:

Viata este frumoasa cand o traim cuviincios si cu frica de Dumnezeu iar cand i-L scoatem pe Dumnezeu din inima noastra viata asta devine sodomica si gomorica.
Revenim la intrebarea:
Oare Tanachul se refera la Iisus Hristos?
Daca raspunsul este afirmativ, rog dovezi.
====================^^^^^=================

alt subiect:
Judaism's view of Jesus
http://en.wikipedia....s_view_of_Jesus

fragmente

Judaism has never accepted any of the claimed fulfillments of prophecy that Christianity attributes to Jesus. Judaism also forbids the worship of a person as a form of idolatry since the central belief of Judaism is the absolute unity and singularity of God.
Jewish eschatology holds that the coming of the Messiah will be associated with a specific series of events that have not yet occurred, including the return of Jews to their homeland and the rebuilding of the Temple, a
Messianic Age of peace and understanding during which "the knowledge of God" fills the earth,[6] and since Judaism holds that none of these events occurred during the lifetime of Jesus (nor have they occurred afterwards), he is not a candidate for messiah.

Edited by Ben_Gal_1, 26 August 2011 - 11:30.


#31
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011
Insusi Moise vorbeste despre Domnul Iisus Hristos spunandu-le evreilor ca:Prooroc ca mine va va ridica Domnul de El sa ascultati iar cel care nu va asculta de El sa fie nimicit din Israel.Si din aceasta cauza Domnul le spunea evreilor care nu credeau in El:ca nu Eu va voi judeca pentru necredinta voastra ci  Moise in care voi v-ati pus nadejdea acela va va judeca ca daca a-ti fi ascultat pe Moise si pe Mine m-ati fi ascultat.Si precum Moise a inaltat sarpele de arama in pustie ca toti care erau muscati de acei serpi veninosi privind la el sa traiasca asa si Fiul lui Dumnezeu Domnul nostru Iisus Hristos sa inaltat la cer pentru ca tot omul care crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.Ca zice Domnul :Eu nu am venit sa judec lumea ci sa mantuiesc lumea.Daca vrei mai multe dovezi du-te si vorbeste cu un preot ortodox caci adevarata credinta mantuitoare este ortodoxia iar celelalte credinte crestine sunt erezii facute dupa pofta inimi lor.N-au mai suporta sa traiasca in post si infranare cautand sfintenia si din aceasta cauza si-au facut credite dupa poftele inimi lor spurcate si necurate.Zice Domnul :Fiti sfinti caci si Eu sfant sunt.

#32
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postgabyflo, on 26th August 2011, 13:28, said:

Insusi Moise vorbeste despre Domnul Iisus Hristos spunandu-le evreilor ca:Prooroc ca mine va va ridica Domnul de El sa ascultati iar cel care nu va asculta de El sa fie nimicit din Israel.Si din aceasta cauza Domnul le spunea evreilor care nu credeau in El:ca nu Eu va voi judeca pentru necredinta voastra ci  Moise in care voi v-ati pus nadejdea acela va va judeca ca daca a-ti fi ascultat pe Moise si pe Mine m-ati fi ascultat.Si precum Moise a inaltat sarpele de arama in pustie ca toti care erau muscati de acei serpi veninosi privind la el sa traiasca asa si Fiul lui Dumnezeu Domnul nostru Iisus Hristos sa inaltat la cer pentru ca tot omul care crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.Ca zice Domnul :Eu nu am venit sa judec lumea ci sa mantuiesc lumea.Daca vrei mai multe dovezi du-te si vorbeste cu un preot ortodox caci adevarata credinta mantuitoare este ortodoxia iar celelalte credinte crestine sunt erezii facute dupa pofta inimi lor.N-au mai suporta sa traiasca in post si infranare cautand sfintenia si din aceasta cauza si-au facut credite dupa poftele inimi lor spurcate si necurate.Zice Domnul :Fiti sfinti caci si Eu sfant sunt.
Hai ca exagerezi. Pomeneste Moise numele Iisus?
Acest "Eu nu am venit sa judec lumea ci sa mantuiesc lumea" ce e? Pe cine a mintuit Iisus? Nu intelegi ca Iisus nu a facut nimic din ceea ce urmeaza sa faca Mesia? Ce e greu de inteles aici? Sa vorbesc cu un popa? N-as crede. Dumneata imi esti mult prea indeajuns. Totusi vad ca esti harnic, insa eficient ca o baba habotnica care nu distinge litera Cartii.
Nu te supara, insa cred ca ai trebui sa urmezi niste cursuri de religie, de logica si de limba romana. Dupa aceea iti recomand odihna lunga intr-un trib de pigmei idolatri.

#33
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011

View PostBen_Gal_1, on 26th August 2011, 19:36, said:

Hai ca exagerezi. Pomeneste Moise numele Iisus?
Acest "Eu nu am venit sa judec lumea ci sa mantuiesc lumea" ce e? Pe cine a mintuit Iisus? Nu intelegi ca Iisus nu a facut nimic din ceea ce urmeaza sa faca Mesia? Ce e greu de inteles aici? Sa vorbesc cu un popa? N-as crede. Dumneata imi esti mult prea indeajuns. Totusi vad ca esti harnic, insa eficient ca o baba habotnica care nu distinge litera Cartii.
Nu te supara, insa cred ca ai trebui sa urmezi niste cursuri de religie, de logica si de limba romana. Dupa aceea iti recomand odihna lunga intr-un trib de pigmei idolatri.
Domnul nostru Iisus Hristos Fiul lui Dumnezeu mantuieste pe tot omul care crede in El si asculta de invatatura Lui.Dupa ce a inviat din morti le-a spus apostolilor Sai:precum Tatal M-a trimis pe Mine in lume asa si Eu va trimit pe voi in lume botezand neamurile in numele Tatalui  al Fiului si al Sfantului Duh.Cine va crede si se va boteza se va mantui iar cine nu va crede si nu se va boteza se va osandi.Caci nu poate omul sa intre in Imparatia Cerurilor  daca nu este botezat cu apa si cu Duh.Ce este nascut din trup, trup este iar ce este nascut din Duh, duh este.Iar voi fiind nebotezati sunteti trup si cautati la lucrurile de jos trupesti si nu duhovnicesti.Voi nu cautati la Imparatia Cerurilor ci vreti sa va faceti aici pe pamant o imparatie caci in cea de sus nu puteti intra nefiind botezati in numele Tatalui al Fiului si al Sfantului Duh.Iar Mesia pe care voi il asteptati este antihrist care va va oferi imparatia cea de jos cea pamanteasca ca la cea de sus nu aveti acces.Antihrist se va naste dintr-o femeie desfranata si un cazut de la credinta.Vedeti inaintea cui va inchinati voi?Bine a zis Domnul neam desfranat si precurvar.In ceea ce priveste scrisul mai fac unele greseli ca nu sunt deprins cu tastarea dar ceea ce scriu nu scriu pentru ai duce pe oameni in ratacire sau sa-mi bat joc ci incerc si eu pe dupa puterile mele sa fac putina lumina in aceasta mare de intuneric.

#34
Vali29

Vali29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.02.2004

View Postgabyflo, on 26th August 2011, 20:20, said:

Domnul nostru Iisus Hristos Fiul lui Dumnezeu mantuieste pe tot omul care crede in El si asculta de invatatura Lui.Dupa ce a inviat din morti le-a spus apostolilor Sai:precum Tatal M-a trimis pe Mine in lume asa si Eu va trimit pe voi in lume botezand neamurile in numele Tatalui  al Fiului si al Sfantului Duh.Cine va crede si se va boteza se va mantui iar cine nu va crede si nu se va boteza se va osandi.Caci nu poate omul sa intre in Imparatia Cerurilor  daca nu este botezat cu apa si cu Duh.Ce este nascut din trup, trup este iar ce este nascut din Duh, duh este.Iar voi fiind nebotezati sunteti trup si cautati la lucrurile de jos trupesti si nu duhovnicesti.Voi nu cautati la Imparatia Cerurilor ci vreti sa va faceti aici pe pamant o imparatie caci in cea de sus nu puteti intra nefiind botezati in numele Tatalui al Fiului si al Sfantului Duh.Iar Mesia pe care voi il asteptati este antihrist care va va oferi imparatia cea de jos cea pamanteasca ca la cea de sus nu aveti acces.Antihrist se va naste dintr-o femeie desfranata si un cazut de la credinta.Vedeti inaintea cui va inchinati voi?Bine a zis Domnul neam desfranat si precurvar.In ceea ce priveste scrisul mai fac unele greseli ca nu sunt deprins cu tastarea dar ceea ce scriu nu scriu pentru ai duce pe oameni in ratacire sau sa-mi bat joc ci incerc si eu pe dupa puterile mele sa fac putina lumina in aceasta mare de intuneric.
Si care este Numele Tatalui si numele Fiului?

Tata este nume?
Fiu este nume?

#35
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postgabyflo, on 26th August 2011, 21:20, said:

Domnul nostru Iisus Hristos Fiul lui Dumnezeu mantuieste pe tot omul care crede in El si asculta de invatatura Lui.Dupa ce a inviat din morti le-a spus apostolilor Sai:precum Tatal M-a trimis pe Mine in lume asa si Eu va trimit pe voi in lume botezand neamurile in numele Tatalui  al Fiului si al Sfantului Duh.Cine va crede si se va boteza se va mantui iar cine nu va crede si nu se va boteza se va osandi.Caci nu poate omul sa intre in Imparatia Cerurilor  daca nu este botezat cu apa si cu Duh.Ce este nascut din trup, trup este iar ce este nascut din Duh, duh este.Iar voi fiind nebotezati sunteti trup si cautati la lucrurile de jos trupesti si nu duhovnicesti.Voi nu cautati la Imparatia Cerurilor ci vreti sa va faceti aici pe pamant o imparatie caci in cea de sus nu puteti intra nefiind botezati in numele Tatalui al Fiului si al Sfantului Duh.Iar Mesia pe care voi il asteptati este antihrist care va va oferi imparatia cea de jos cea pamanteasca ca la cea de sus nu aveti acces.Antihrist se va naste dintr-o femeie desfranata si un cazut de la credinta.Vedeti inaintea cui va inchinati voi?Bine a zis Domnul neam desfranat si precurvar.In ceea ce priveste scrisul mai fac unele greseli ca nu sunt deprins cu tastarea dar ceea ce scriu nu scriu pentru ai duce pe oameni in ratacire sau sa-mi bat joc ci incerc si eu pe dupa puterile mele sa fac putina lumina in aceasta mare de intuneric.
Nu ai raspuns.

#36
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011

View PostVali29, on 26th August 2011, 22:49, said:

Si care este Numele Tatalui si numele Fiului?

Tata este nume?
Fiu este nume?
Asa cum o caramida este un intreg dar formata din trei elemente:apa foc si pamant, asa si Dumnezeirea este un intreg adica "Dumnezeu" format din trei persoane:Tatal, Fiul si Duhul Sfant

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate