Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica
 

Temperaturi mari

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
In cazul asta, zi-i sa-ti ia Katana 3 AMD, daca ai si spatiu in carcasa (cam 14,5 cm). Crede-ma, face toti banii (ai vazut print-screen-ul de mai sus, sper).

LE: vine cu o pasta termica destul de buna, talpa e finisata foarte bine, e silentios pana la 1400-1600 rom (pe la 1800 incepe sa-si faca simtita prezenta). Se instaleaza extrem de usor, are destul cupru in structura.

Attached Files


Edited by Lucian_M, 07 August 2011 - 09:41.


#38
Gabytzzul

Gabytzzul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 961
  • Înscris: 28.03.2010

View PostLucian_M, on 7th August 2011, 10:31, said:

In cazul asta, zi-i sa-ti ia Katana 3 AMD, daca ai si spatiu in carcasa (cam 14,5 cm). Crede-ma, face toti banii (ai vazut print-screen-ul de mai sus, sper).

LE: vine cu o pasta termica destul de buna, talpa e finisata foarte bine, e silentios pana la 1400-1600 rom (pe la 1800 incepe sa-si faca simtita prezenta). Se instaleaza extrem de usor, are destul cupru in structura.


Asa am si eu placa video.Apropo u mai ai un cooler sub sursa???Asa e coolerul meu care face racirea :)

Uite temperaturile mele...

Attached Files


Edited by Gabytzzul, 07 August 2011 - 11:23.


#39
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Sub sursa e coolerul procesorului, ala care-l vezi in a doua poza, Katana 3 amd de la Scythe. Placa video e Gainward GTS 450 512 mb, 128 bit.

Daca te referi la vent-ul de la carcasa, ala e pus pentru a trage mai rapid afara aerul cald produs de Katana.

Edited by Lucian_M, 07 August 2011 - 11:32.


#40
Gabytzzul

Gabytzzul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 961
  • Înscris: 28.03.2010

View PostLucian_M, on 7th August 2011, 12:31, said:

Sub sursa e coolerul procesorului, ala care-l vezi in a doua poza, Katana 3 amd de la Scythe. Placa video e Gainward GTS 450 512 mb, 128 bit.

Daca te referi la vent-ul de la carcasa, ala e pus pentru a trage mai rapid afara aerul cald produs de Katana.


Am si eu un vent ca acela imi mai trebuie un cablu ceva sa`l montez la sursa sau nu e obligatoriu???

#41
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Nu mai da quote la mesajul anterior, foloseste butonul "Raspuns rapid".

Eu am conectat vent-ul carcasei la placa de baza, cu un cablu 3 pini. Placa de baza stie sa controleze turatia lor, il tin la 100% deoarece e destul de silentios (recom 8 cm, vreo 13 db). Nu stiu ce si cum ai tu racordurile acolo, o poza ar fi mult mai edificatoare. Oricum, in configuratia actuala, acel vent nu te ajuta mai deloc, coolerul tau imprastie caldura uniform, nu o directioneaza spre un anumit punct.

#42
Gabytzzul

Gabytzzul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 961
  • Înscris: 28.03.2010
Eu ziceam ca o sa imi cumpar  cooler`ul  Katana 3 AMD si daca este obligatoriu sa montez ca tine acel vent pe carcasa sau pot sta si fara?

#43
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Daca ai sitele de aerisire in dreptul jetului de evacuare, nu e musai nevoie. Eu l-am pus pentru eficienta crescuta si pentru ca... tot l-am luat, macar sa-i gasesc o utilitate. Vezi la pcgarage- e mai ieftin ca la emag.
http://www.pcgarage....e/katana-3-amd/

Edited by Lucian_M, 07 August 2011 - 15:14.


#44
Gabytzzul

Gabytzzul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 961
  • Înscris: 28.03.2010
Multumesc mult de ajutor o sa fac comanda.

#45
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Daca iei de la pcgarage, plateste cu cardul (nu mai dai rambursul 12 lei). Pui si un voucher si mai ai si o mica reducere, nu ceva de pomina, dar decat deloc...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate