Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Vipera de 50 cm, mor !

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#55
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
personal as omorî sau .... mai bine zis, eutanasia sau ..... si mai bine zis alunga orice vietuitoare care incurca desfasurarea corecta a activitatii romanului de rand
adica muste, lilieci, serpi, jumate din viespi, ursi, caini vagabonzi, basescu boc, tântari - adica mai toate zburatoarele, tigani (ciori) si se mai gasesc ...

cum zicea si .. parca cheloo, as da un test la toti romanii cu 10 intrebari: cine ia sub 5 -> impuscat (mai mult ca sigur jumatate din cocalarii cu bmw-uri)

Edited by reventon, 13 July 2011 - 22:17.


#56
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009
Nu-l omora! Dar nici nu-l apuca de coada!
Asa cum a zis cineva mai sus, o sa faca o schema ca Bruce Lee si o sa te sperii rau de tot. De patit ceva, nu..nu patesti,dar sperietura aia... :confuzzled:

Ori il apuci fix de dupa cap, ori chemi pe cineva, ori il zidesti inauntru...
Totusi, pacat sa moara.

View Postreventon, on 13th July 2011, 23:15, said:

personal as omorî sau .... mai bine zis, eutanasia sau ..... si mai bine zis alunga orice vietuitoare care incurca desfasurarea corecta a activitatii romanului de rand
adica muste, lilieci, serpi, jumate din viespi, ursi, caini vagabonzi, basescu boc, tântari - adica mai toate zburatoarele, tigani (ciori) si se mai gasesc ...

cum zicea si .. parca cheloo, as da un test la toti romanii cu 10 intrebari: cine ia sub 5 -> impuscat (mai mult ca sigur jumatate din cocalarii cu bmw-uri)


Erai simpatic in cateva posturi.Acum ai dat cu batu' in balta.. Pacat de tine.

#57
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
Doamne, cat am ras la topicu' asta!  :roflmaofast:

Sigur nu e potrivit sectiunii "Fun" ?  :D

Nu mai pot, ma dor falcile!  :roflmao:

#58
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
@reventon
e clar. eu pe tine te-as impusca primul.

#59
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Eu asta vara lucram la un sopron,scoteam cofragii de la stalpii,cum bateam eu sa scot cuiele vine mama langa mine,striga speriata la mine "sarpele la capul tau!",statuse incolacit pe beton pe la sageac,cand am intors capul eram la vreo 30 cm de el ne uitam unul la altul,l-am dat jos cu un bat si s-a dus in gradina.
Dupa vreo 2 saptamani a iesit iar intalnindu-ma cu el pe o poteca,l-am omorat nu stiam cat de inofensiv este,dupa care am facut si o festanie...asta e!M-au speriat babele de prin sat ca cica "ar fi trimis".

Tin sa mentionez ca desi am 2 pisici, am avut o invazie de soareci in stupii de albine(iarna),lucru care nu mi s-a intamplat pana acum,mi-au stricat o gramada de faguri.

Bafta!

#60
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
dar tu ce sarpe aia acolo tarantulo ? :-?

#61
SonyAD

SonyAD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 24.10.2010
N-ai și tu un satâr în casă de te lamentezi pe forum?

Îl scurtezi de câtă coadă e afară din gaură și îl lași să exsangvineze.

Problem solved!

#62
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

View Posttarantula21, on 13th July 2011, 23:18, said:

Erai simpatic in cateva posturi.Acum ai dat cu batu' in balta.. Pacat de tine.
eram sarcastic :lol:

totusi, n-as pune nici privirea pe un asa organism

Edited by reventon, 13 July 2011 - 22:37.


#63
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
@SonyAD
Mosotti avea dreptate. nu e nimic de capul tau. cum sa propui o asa cruzime? stiu ca pentru mintea ta ingusta pare de neconceput, dar sarpele alea e inofensiv, si simte durerea.

#64
forceone

forceone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.09.2010
Ba frateee,aveam 10-12 ani cand aveam incolaciti pe mana serpisori din astia,dar asa e cand esti pui de gostat :P

Stai linistit e total inofensiv si fuge el primul...

#65
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010
Cel mai TARE TOPIC DIN ULTIMELE 24H. Pățanii am avut și eu cu asa specimene. Eram odată la munte intr-o căsuța de lemn, un champing, când m-am trezit dimineața colcaia de șerpi pe lângă căsuța. Când am deschis ușa toți au fugit dedesupt de căsuță, dar de aia tot nu m-am mutat de acolo. A doua intâmplare am avut-o pe cheile Nerei când am dat nas în nas cu o viperă ce se tăvălea la soare. Atunci am avut o bâta în mâna și am fugit după ea, îi rupsesem coada, dar a scăpat sub o piatră. Eu spun să faci rost de un soricel mort pe care îl bagi pe un tub lung, dublu lungimea șarpelui. Tubul îl astupi la capăt și vâri șoricelul acolo, în capăt de tot. Cind simte șarpele miros de barbecue se va băga acolo la servit masa. Odată intrat acolo nu mai poate da cu spatele să iasă. Îl iei frumos și îl transporti la noua locuința, nu înainte să astupi și intrarea, nu cumva de frică să-l scapi afară. :peacefingers:



P.S. Vezi să pui tub tot atâta cât diametrul șarpelui, să nu aibe loc să se întoarcă.

Edited by TGB, 13 July 2011 - 22:56.


#66
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

View PostTGB, on 13th July 2011, 23:47, said:

Cel mai TARE TOPIC DIN ULTIMELE 24H. Pățanii am avut și eu cu asa specimene. Eram odată la munte intr-o căsuța de lemn, un champing, când m-am trezit dimineața colcaia de șerpi pe lângă căsuța. Când am deschis ușa toți au fugit dedesupt de căsuță, dar de aia tot nu m-am mutat de acolo. A doua intâmplare am avut-o pe cheile Nerei când am dat nas în nas cu o viperă ce se tăvălea la soare. Atunci am avut o bâta în mâna și am fugit după ea, îi rupsesem coada, dar a scăpat sub o piatră. Eu spun să faci rost de un soricel mort pe care îl bagi pe un tub lung, dublu lungimea șarpelui. Tubul îl astupi la capăt și vâri șoricelul acolo, în capăt de tot. Cind simte șarpele miros de barbecue se va băga acolo la servit masa. Odată intrat acolo nu mai poate da cu spatele să iasă. Îl iei frumos și îl transporti la noua locuința, nu înainte să astupi și intrarea, nu cumva de frică să-l scapi afară. :peacefingers:

+1

#67
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Nu stiu ce ai de gand sa faci cu el sau nu, dar si mie mi-e frica rau de tot de serpi si alte vietati asemanatoare!

#68
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010

View Postcopil_Cuminte19, on 13th July 2011, 23:56, said:

Nu stiu ce ai de gand sa faci cu el sau nu, dar si mie mi-e frica rau de tot de serpi si alte vietati asemanatoare!
  Animalele au fost făcute să se teamă de om. Mai bine păzește-te de oameni, sunt mai periculoși pentru că gândesc. :console:

#69
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009

View PostTGB, on 13th July 2011, 23:58, said:

Animalele au fost făcute să se teamă de om. Mai bine păzește-te de oameni, sunt mai periculoși pentru că gândesc. :console:


+10.000 !

View PostPiktoree, on 13th July 2011, 23:27, said:

dar tu ce sarpe aia acolo tarantulo ? :-?


Un Amelanistic (corn snake :P ) tot inofensiv...cu oamenii  :naughty:

#70
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View PostTGB, on 13th July 2011, 23:47, said:

Cel mai TARE TOPIC DIN ULTIMELE 24H. Pățanii am avut și eu cu asa specimene. Eram odată la munte intr-o căsuța de lemn, un champing, când m-am trezit dimineața colcaia de șerpi pe lângă căsuța. Când am deschis ușa toți au fugit dedesupt de căsuță, dar de aia tot nu m-am mutat de acolo. A doua intâmplare am avut-o pe cheile Nerei când am dat nas în nas cu o viperă ce se tăvălea la soare. Atunci am avut o bâta în mâna și am fugit după ea, îi rupsesem coada, dar a scăpat sub o piatră. Eu spun să faci rost de un soricel mort pe care îl bagi pe un tub lung, dublu lungimea șarpelui. Tubul îl astupi la capăt și vâri șoricelul acolo, în capăt de tot. Cind simte șarpele miros de barbecue se va băga acolo la servit masa. Odată intrat acolo nu mai poate da cu spatele să iasă. Îl iei frumos și îl transporti la noua locuința, nu înainte să astupi și intrarea, nu cumva de frică să-l scapi afară. :peacefingers:



P.S. Vezi să pui tub tot atâta cât diametrul șarpelui, să nu aibe loc să se întoarcă.

Si ce-ai avut cu biata vipera?

#71
Fulgeratoru

Fulgeratoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 04.07.2010
Nu-l omori, cheama un vecin sa il ia de acolo daca tie ti-e frica si sa-l duca undeva pe un camp.
Gandirea asta "cum vezi un animal sa-l omori" e demna de evul mediu.
Pacat ca la noi multi au ramas la fel de prosti ca acum 500 de ani. Inca mai cred ce le zic babele... ca sarpele e necuratul, ca l-a trimis cineva si alte prostii de acest gen.

#72
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postliviu619, on 13th July 2011, 20:38, said:

Buna, stau la casa, si azi pe la ora 13 in plina arsita, am observat la la marginea casei, intr-un colt, UN SARPE  :death: . Cred ca e vipera, dupa felul in care s-a uitat la mine. Nu pot aprecia foarte bine, dar dupa mine are intre 40 si 60 cm. E o gaura, pe unde a si intrat. Acum sper sa nu ma trezesc cu el in casa  :o
Vreau sa stiu ce e de facut, sa scap de el o data. M-am gandit, cand o sa fie cald, sa il momesc cu o bucata de carne, si cand iese afara, il ard. Sau sa torn ceva lichid in acea gaura, dar nu stiu ce, ceva sa gasesc si de cumparat. Gen acid, diluant sau altele. Am sunat la politie, dar din pacate nu traim in USA, deci nu au ce sa faca.
Va rog, spuneti-mi ce sa fac, sunt ingrozit, e vipera....pana nu o vad moarta, nu ma linistesc.

Mai bine chemi o echipa de muncitori si un utilaj tip buldozer si te apuci de darmat casa, de sus in jos , bucata cu bucata, pana ajungi la gaurica unde a intrat sarpele, apoi il prinzi si il omori.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate