Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Vipera de 50 cm, mor !

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#37
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
De ce sa-l omori? Asa ne consideram civilizati? Cu ce am fi mai presus decat triburile din jungla?
Cheama politia animalelor sa-l ia sau baga-l intr-un sac si du-l in padure.
FII OM, chiar si cu animalele!

#38
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011

 alex2010, on 13th July 2011, 22:23, said:

 
Cheama politia animalelor sa-l ia sau baga-l intr-un sac si du-l in padure.

Avem asa ceva in romania? :w00t:


a da am gasit http://www.politiaanimale.ro/
Ce nume au dat siteului ,analfabeti
JUST CALL

Edited by teapavoua, 13 July 2011 - 21:26.


#39
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Politia animalelor e o "asociatie" de pungasi si ilegala pe deasupra! A, si nu ii intereseaza decat de caini!

Sfatul meu ar fi sa ii pui o cursa cu usa sa il prinzi fara sa il omori si sa il duci undeva in padure. E pacat de el daca nu e veninos.

#40
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009

 doctorwho, on 13th July 2011, 20:56, said:

habar nu aveti. numai sa dati sfaturi cum sa omoare bietul animal stiti. nu ati intrebat macar in ce zona sta.


Eu am intrebat.
Nu mi s-a raspuns! :)

#41
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Canta-i o doina, sarpele e un animal sensibil. Poate tine si el ritmul din clopotei, asta..., din zurgalai.

#42
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Doamne, ce sfaturi...
Prietene, in primul rand, cat timp ti-a luat sa te spovedesti aici, cautai pe Gogu dupa criteriul 'vipera' si te informai mult mai rapid. Apoi, trebuia sa stii ca toti serpii au o privire patrunzatoare si asta nu pentru ca nebunii au ispitit-o pe Eva si sunt creatia Satanei, ci pentru ca nu au pleoape, ci doar o membrana transparenta care protejeaza ochii imobili. De aici privirea cu pricina. Si daca vietatea respectiva s-a uitat la tina speriata (de o mie de ori mai infricosata ea de tine decat tu de ea, asta iti garantez) a fost pentr ca lui i-ai parut un bloc de 100 etaje cu ochi.
Apoi, poti astepta si tu ca un bun crestin sau ca om educat/civilizat, daca vrei, ca acel animal care mananca insecte si chestii mai mici decat acumulatorul telefonului tau, sa iasa afara si APOI sa-i asupi vizuina samearga si el la treaba lui.
De cand ma stiu, am intalnit nenumarati vikingi ucigasi de reptile, dar pe onoarea mea daca stiu vreunul muscat de un astfel de monstru...

#43
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009

 YOUR_GOD, on 13th July 2011, 22:34, said:

[...], dar pe onoarea mea daca stiu vreunul muscat de un astfel de monstru...

Eu am fost muscat de asta din avatar.  :thumbup:

#44
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009
Nu ati observat niciunul ca initiatorul topicului nu a mai aparut pe aici dupa ce a deschis subiectul? Eu cred ca deja l-a mancat monstrul. Asa ca hai sa inchidem topicul. :naughty:

#45
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,076
  • Înscris: 02.12.2007
Daca ii astupi gaura cu el inauntru iti va mirosi toata casa a hoit toata vara!

#46
liviu619

liviu619

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 01.03.2011
Multumesc baieti, m-ati mai linistit putin. Ati avut dreptate, m-am grabit sa zic ca e vipera. Cred ca e acel natrix natrix. Totusi, nu-l mai vreau sub casa mea x(

 c72_c72, on 13th July 2011, 21:43, said:

In loc sa-i faci poza de ce nu l-ai trosnit cu ceva? :D
Am zis ca pana ma duc in magazie sa iau ceva unealta, intra si nu il mai gasesc. Plus ca nici nu stiam cum avea sa reactioneze dupa ce-i dadeam una, poate sarea naibii pe mine .


 mihai!, on 13th July 2011, 21:44, said:

Daca esti sigur ca nu are alta iesire decat gaura aia , cu un cancioc si o mistrie ai rezolvat problema.
A mancat de curand sau este plin de oua dupa cum se vede.
Tocmai de asta vreau sa scap de el. O sa faca pui, si o sa am o gradinita de serpi. Crede-ma, chiar nu vreau !


 eug3n92, on 13th July 2011, 21:48, said:

Apropo, unde stai de te-ai trezit cu sarpele ala?
In jud Bacau, intr-o comuna de la marginea orasului (margineni) . Am si vecini, deci nu sunt izolat. Vipere nu am auzit sa fie in zona. Doar la tara la bunica, la vreo 60 km :) (ghimes palanca)


 teapavoua, on 13th July 2011, 21:56, said:

Dar de ce mori daca nu te-a muscat?De ce vrei sa o omori daca nu ti-a facut nimic?Te crezi mai barbat cand omori un sape sau ce?Uite o solutie,il iei cu un bat si il pui intro bidon sau ceva si ii dai drumul in padure,ce e asa greu sa gandesti rational?REPEDE SA OMORI TU.GANDESTE-TE DE 2 ORI INAINTE SA FACI O PROSTIE
@REVENTON AIA CU MANELELE MERGE SIGUR  :first:
Cred ca asta-i sarpele doar o culoare mai deschisa [ http://www.animale.ro/lib/uploads/image/an_2008/luna_01/zi_16/thumbs_640x390/498321e0252c4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  SARPE DE CASA
Il iau cu un bat, si il var undeva. Usor de zis. Cine stie cand o sa mai iasa de acolo? Decat sa-mi vad curtea plina de pui de natrix, mai degraba il trimit pe lumea cealalta. La casa asta sta si fratele meu de 5 ani, si daca-l vede, nu zic ca l-ar ataca, dar se sperie...(ca mine :)) )


 Thomas-, on 13th July 2011, 21:58, said:

E pazitorul bogatiei casei, daca il omori dispare si sporu'. Sau asa zice intelepciunea populara!
Nu cred in superstitii.... Acum na, sa zicem ca e un sarpe inofensiv care sta ascuns si ma scapa de soricei....Da' gandeste-te ca sarpele asta o sa faca pui ! ( a se vedea in poze )


 doctorwho, on 13th July 2011, 22:01, said:

io nu inteleg de ce ai omori un animal care nu ti-a facut nimic si care nici nu reprezinta un pericol.
Cum nu? Mi-a manjit faianta din fata casei cu mucoasa din aia de-a lui (invizibila), mi-a tras o sperietura zdravana, mi-a facut gaura in faianta, cine stie ce catacombe are el pe sub casa mea...x( si mai are si oua in burta !


 zippo68, on 13th July 2011, 22:19, said:

Repede romanul sa distruga sa omoare.Las-l acolo unde a intrat.Va iesi si isi va vedea de treaba.E un sarpe de casa care nu nu o sa te muste sau sa te atace.Ei evita omul.In schimb te va scapa de soricei si alte bidiganii.
De indata ce are adapost, nu vad de ce ar iesi si si-ar gasi de treaba. O sa stea acolo pana o sa se faca atat de gros incat nu o sa mai poate iasa/incapea pe gaura aia... Si daca ramane inauntru peste cateva saptamani/luni tot o sa moara si o sa puta de-ti muta nasu', cum zicea cineva mai sus.


Deci, duminica, atunci am timp, am sa incerc faza cu farfuria de lapte (fara biscuite :) )
Am o fobie la serpi, in niciun caz nu am sa pun mana pe el, poate doar cu o manusa groasa. Si daca se baga in gaura, am sa-l prind de coada, il scot, il bag in ceva, merg 200 m, il zvarl in parau si gata. Vad eu cum fac =)

#47
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007

 b0gdan14, on 13th July 2011, 22:42, said:

Nu ati observat niciunul ca initiatorul topicului nu a mai aparut pe aici dupa ce a deschis subiectul? Eu cred ca deja l-a mancat monstrul. Asa ca hai sa inchidem topicul. :naughty:

Lasa ca poate are si sarpele sa ne zica ceva: "Mi-a dat unu' un acid, l-am dat pe gat, buun ! Dup-aia m-a cinstit cu un diluant... strasnic ! Apoi si-a bagat nasu'n gaura mea si mi s-a facut foame. Ii stie vreunul parola de mess, ca nu m-am saturat ?!"

#48
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
de unde stii ca e femela?
cel mai bun lucru pe care l-ai putea face e sa il bagi cumva intr-un bidon si sa ii dai drumul undeva pe camp.

#49
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Voi unii vorbiti de chestia aia de parca ar fi un catelus ratacit. Propun chiar sa-l plimbi in lesa ca sa nu se intepeneasca in gaura. ^_^
Eu in niciun caz n-as avea curaj sa ma apropii de dracovenie, d-apai sa o bag intr-un borcan. Ori chemi un prieten care are cojones, ori astepti sa plece pur si simplu. In cel mai rau caz ii dai in cap cu ceva, oricat de urat ar putea sa sune...

#50
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009

 liviu619, on 13th July 2011, 21:47, said:

am sa incerc faza cu farfuria de lapte (fara biscuite :) )
Faza cu laptele chiar e adevarata. De preferat lapte proaspat, nu pasteurizat si muls de cat mai recent. Aroma pe care o emana laptele il atrage.

 liviu619, on 13th July 2011, 21:47, said:

am sa-l prind de coada, il scot, il bag in ceva, merg 200 m, il zvarl in parau si gata. Vad eu cum fac =)
Vezi cum il prinzi de coada... :naughty:  Incearca sa il prinzi cat mai aproape de cap, in caz contrar o sa faca o "schema" si se repede cu gura spre tine de o sa te sperii de o mie de ori mai tare decat te-ai speriat acum. Si, probabil, o sa ii dai drumul din mana, el o sa intre iar acolo, si sperial fiind (si el), nu o sa mai iasa o perioada...

Edited by b0gdan14, 13 July 2011 - 21:58.


#51
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

 crank_, on 13th July 2011, 22:53, said:

Ori chemi un prieten care are cojones

supa crema de cojones (daca stii ce e aia - sărci pe goagăl, al treilea rezultat, partea 20. Rețeta de familie) :lol: :roflmao: sau doar cojones?
ce nume ciudat au la site ....

Edited by reventon, 13 July 2011 - 21:59.


#52
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Ce barbati pe-aici!

#53
Osiris1394

Osiris1394

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 10.02.2007
Sarpele de casa sau Natrix natrix.

"Sarpele de casa (Natrix natrix) nu este un sarpe veninos si nici constrictor, fiind frecvent intalnit in Europa si, respectiv, in Romania."

Tipic speciei umane sa distruga TOT ce nu intelege. Si nu numai.

#54
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Doamne Fereste de asa ceva. Oricum sper sa revii cu vesti bune atat pentru tine cat si pentru sarpe. Nu-mi plac serpii, dar asta nu inseamna ca vreau sa-i si vad morti. Dar daca prin absurd as vedea unul in fata, cred ca as muri de inima.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate