Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 

LG Optimus Net

- - - - -
  • Please log in to reply
1568 replies to this topic

#361
sierra_maxx

sierra_maxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 22.08.2006
Rom sony? Care anume?

#362
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostBobses, on 29 decembrie 2012 - 19:03, said:

Ei bine, atîta vreme cît nu merge camera... nu mă pasionează. Posted Image Nu fac cine știe ce poze cu ea, dar îmi plce ca, atunci cînd văd ceva interesant/amuzant, etc., să pot s-o folosesc.
Rămîn, deocamdată, la ROM-ul meu Sony (care mă mulțumește), căci n-am timp acum să-l testez pe ăla italian.
Noi vorbeam de ROM-ul asta care e stock optimizat,nu de CM 10.
sierra_maxx,deci,esti multumit :). Adevarul e ca Stock optimizat e tot ce-mi trebe pana la un CM 10 stabil (n-am testat ultima varianta,nu s-a descarcat decat pana la 86.6 MB)

#363
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002
@deiuma: Știu de care vorbeai, dar tocmai spusesei de ultimul CM10 de la Marco. :) Eu la ăsta mă refeream.
@sierra_maxx: am zis de el aici - http://forum.softped...2#entry12119649

#364
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Cam cat te tine bateria?

#365
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002
Vreo 2 zile, la o folosire normală: puțin net, cîteva convorbiri, puțin Angry Birds...

#366
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Maine voi testa CM10 :D

#367
rastaman

rastaman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.10.2005
Ura, am root !Pentru toti disperatii care o sa ajung in situatia mea , ca telefonul sa nu aiba nici ,root , nici unroot  , uite cum am facut :am pus stock rom , au reaparut aplicatiile originale , apoi am facut root fara nici o problema cu Unlockroot .Bine inteles ca au mai fost probleme dupa , din cauza la Link2SD , care s-au rezolvat cu un factory reset .
Root-ul asta e cu 2 taisuri , iti da mai multe posibilitati de a instala programe noi, dar si ocazia de a avea noi probleme , asa ca programele instalate trebuie alese atent.
Un An Nou Fericit !

#368
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002

View Postdeiuma, on 30 decembrie 2012 - 23:30, said:

Maine voi testa CM10 Posted Image

Azi e "mîine". :) L-ai testat?

#369
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Nu,astept sa imi vina stick-ul cu el de la un prieten (net tampit,am pierdut 6h sa il descarc si nu am putut).
Pe seara il instalez

Edited by deiuma, 31 December 2012 - 11:44.


#370
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Am testat CM10. Camera nu merge,SD Cardul nu merge,lockscreen-ul ale lag....Eu raman la stock optimizat. Pan'-apare ceva stabil/fara buguri imi iau alt telefon...

#371
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002
OK, mersi. :) În cazul ăsta rămîn și eu la ROM-ul meu bazat pe Sony.
La Mulți Ani!

#372
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
La multi ani!
deiuma pana la urma ai reusit sa rezolvi autonomia bateriei la acel jelly cream based rom? Sau din cauza aceea ai trecut la stock optimizat?

#373
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
La multi ani!
N-am reusit sa fac nimic cu JellyCream,tot autonomie de 1 zi si ceva.  De aceea am trecut la stock optimizat de care sunt mai mult decat multumit. Il recomand Posted Image.
Autonomie e din cauza kernelului. ROM-ul stock,cu acelasi kernel de pe JC,are autonomie de...o zi Posted Image.
Cat despre CM10.... Imi spunea ca SD Card-ul meu e distrus si trebuie formatat,desi il recunostea bine pana cand intra in deep-sleep/lockscreen. Dupa,mare noroc sa aveti sa nu va zica "Card SD deteriorat" sau "Puteti extrage cardul SD in siguranta". O fi si cardul meu de vina,dar nu imi explic cum pe stock/CM7 merge ok,numai pe CM9/10 nu. Deci,varianta asta pica.
Lockscreen-ul are lag,adica,dupa ce apas pe orice buton,mai sta 3-5 secunde pana ecranul "prinde viata".
In concluzie,nici una din problemele intalnite in versiunile anterioare de CM9/10 nu s-a rezolvat. De acum incolo,nu cred ca voi mai testa ce vine/ce se bazeaza pe ROM-urile lui Marko.
PS:Mini 2 va primi 4.1 oficial! Pe noi LG ne lasa balta? Pan' la urma,LG Optimus Net = Samsung Galaxy Mini 2 dpdv hardware.

Edited by deiuma, 01 January 2013 - 13:28.


#374
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Autonomie stockrom + stock kernel. Cred ca e ok,avand in vedere timpul de WiFi :)
Attached File  2013-01-02-16-47-28.png   25.39K   16 downloadsAttached File  2013-01-02-16-47-47.png   18.68K   16 downloads

#375
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
E root-at rom-ul sau trebuie sa ii faci tu root? Poti folosi app2sd pentru marirea partitiei system?

#376
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,792
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdeiuma, on 02 ianuarie 2013 - 17:06, said:

Autonomie stockrom + stock kernel. Cred ca e ok,avand in vedere timpul de WiFi Posted Image
Wifi-ul nu consuma mult daca nu ai navigat pe el... doar ca sta conectat si face eventual trafic un messenger nu trage mult din baterie.

#377
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostMembruAnonim, on 02 ianuarie 2013 - 20:14, said:

E root-at rom-ul sau trebuie sa ii faci tu root? Poti folosi app2sd pentru marirea partitiei system?
E rootat. De A2SD nu stiu (nu folosesc). O sa incerc si iti spun :)

View Postandreic, on 02 ianuarie 2013 - 20:27, said:

Wifi-ul nu consuma mult daca nu ai navigat pe el... doar ca sta conectat si face eventual trafic un messenger nu trage mult din baterie.
A fost folosit in continuu cu navigat pe net,facebook,descarcat aplicatii,m-am mai jucat cu Alice (Siri pt Android).

#378
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-am pus si eu acel stock rom sa vad cum e. A2SD nu merge din prima, trebuie sa instalezi tu scripturile. E mai greu sa te obisnuiesti cu interfata dupa ce ai folosit CM7 (lipsa butoanelor din Notifications).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate