Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 

ghetute ortopedice

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
livisor27

livisor27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 13.08.2009
am si eu o problema cu o fetita de 1 an si 2 luni.

Am fost cu fetita la un ortoped si rezultatul consultatiei-ghetute ortopedice.

Medicul e din gj, iar eu din mh.
M-a trimis la un magazin de specialitate. Problema e ca cei de la magazin mi-au zis ca le pot comanda si peste o luna jumatate le primim si trebuie platite circa 320 lei.
In acest timp sa bag dosar la c.a.s mh pentru decontare.

L-am inregistrat la casa din Severin, dar acolo mi-au spus ca au dosare in asteptare din februarie, si dureaza.

Cucoana de acolo  a zis ca ma anunta si cand imi va da decizia va merge cu mine si cu fetita la un furnizor pt a le comanda.

Nu inteleg o chestie.
Cei de la Gorj imi zic ca le pot face si apoi sa merg cu decizia la magazin pt a le deconta, iar cei din mehedinti zic ca sunt obligat sa ma duc la un furnizor cu ei.
Va rog ajutati-ma ce sa fac.

Daca astept decizia e prea tarziu cca 6 luni.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,684
  • Înscris: 26.11.2001
Am avut prb cu fetita acum 2 ani si au trebui nsite proteze de plastic, pe comanda.
Stiu ca am avut optiune se fac decontare, dar m-am lipsit.

Problema ta este la "magazin".
Discuta cu ei care sunt conditiile pe care le accepta, pt ca nu e o solutie sa astepti 6 luni!
Daca stai dupa marinimosul stat roman... mori cu zile, si e pacat.

320 RON nu e o suma imensa pt sanatatea copilului, insa e drept ca trebuie sa ii ai.
1.5 luni mi s epare imens, mai ales ca piciorul la copii creste repede, deci ai sanse sa nu ii poata folosi multa vreme.

Noi dupa proteze am folosit o incataminte speciala de la firma Ortopedica (dar depinde de problema anatomica ce trebuie corectata).
Si acum cumparam pantofi cu suport la calcai.

Au magazine in Bucuresti in magazinul Bucur Obor si Unirii.

#3
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Țara de rahat, văd că fiecare oraș este cu visele lui, teoretic ar trebui să faci dosarul, apoi te duci la atelier, acolo măsoară piciorul, îți spun când să revii.
Ce problemă are: Coloană, picior, talpa?

#4
livisor27

livisor27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 13.08.2009
piciorusul stang,calca spre interior cu el

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Eu am maladie Lobstein, din cauza unei operatii am ramas de la 5 ani cu piciorul stang mai scurt cu 5cm. Inainte faceam ghetele gratuit la Pirogof. Acuma daca s-a desfiintat am fost nevoit sa le fac la o firma particulara, nu ii dau numele sa nu ii fac reclama si le-am platit integralm nimeni nu imi face nici o reducere. Au costat 700 lei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate