Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Bomba de la FOCUS !

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
Cea mai mare gresalah a carcotasilor o fost cand or intrat pe feed-ul de la antena1 si or difuzat pe post cum prezentatoarea se lupta cu mustele. A se sti clar FEED nu este egal cu presah .... deoarece la FEED nu au acces decat un numar limitat de persoane, adica noi si aia din regie care mai stim una alata.

ovex :cursing:

#20
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Carcotasii nu mai sunt ce au fost... si cu asta am incheiat seria de offtopic-uri :naughty:
Deci, sa revenim la reducerile de la Focus
Ieri, 16.09, nu era nimic anuntat la Germanos Brasov :)
Am intrat de curiozitate si am intrebat... vanzatorul se uita ca la masini straine cand i-am spus ca vor fi reduceri :D
In Brasov, cred ca numai cu Peruvision vor face afaceri bune

#21
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@rz

http://www.flamingo....dus.asp?id=7017

ovex :cursing:

#22
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am vazut oferta aia actualizata... ESS/Focus SAT trebuie sa-si aleaga totusi firme de profil, daca vor sa aiba si vanzari serioase
E foarte important ca vanzatorii sa fie in masura sa dea si explicatii tehnice, atunci cand clientii (de multe ori fara tangenta cu satelitii) intreaba curiosi.
Si trebuie sa cheltuiasca mai mult pe publicitate... conteaza enorm aparitiile la televiziunile nationale, zilnic si de 2-3 ori/zi

#23
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
Focus a ales!
Oferta va deveni "oficiala" de la 1 octombrie dupa ce vanzatorii si instalatorii vor semna contractele de parteneriat.Pe langa  lanturile de magazine binecunoscute de noi pe piata vor intra si instalatorii din teritoriu care vor avea comision dupa vanzare in schimb preturile finale vor fi UNICE in toata tara.Preturile de instalare se vor achita direct de catre beneficiar,care va fi informat despre valoarea acesteia la semnarea contractului.Focus a ales acele echipe de instalatori care si la "greu" au tinut tot cu ei.
  Preturile la abonamente se vor definitifa idem dupa 1 octombrie.

#24
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@tylk

FOCUS cu greu or gasit instalatori care au respect si grija fata de client si care pun mai presus decat toate pasiunea si daruirea fata de fenomenul satelistic, decat banii si futaiu ... Dar bine ca i-o gasit in cele din urma ...

ovex :cursing:

#25
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Da' numai cartela cand o sa dea?

#26
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

LR, on Sep 18 2005, 07:56, said:

Da' numai cartela cand o sa dea?

<{POST_SNAPBACK}>



cartela separat nu cred, eventual impreuna cu un CAM si atunci nu ar fi mult mai ieftin decit pachetul cu receptor. Oricum, poti cumpara pachetul cu receptor si sa vinzi receptorul.

#27
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
@onyx sau @ovex, cu patch-ul pentru Kaonul de la Focus ce se mai aude?
A mai umblat cineva la chestia asta... este posibil acum a se instala patch-ul fara a afecta decodarea obisnuita a pachetului Focus, cu abonament ?

Edited by rz, 18 September 2005 - 11:23.


#28
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

rz, on Sep 18 2005, 11:21, said:

este posibil acum a se instala patch-ul fara a afecta decodarea obisnuita a pachetului Focus, cu abonament ?

<{POST_SNAPBACK}>



daca pui patchul adio CAM.

#29
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Ok... deci sigur nu o sa incerc, in cazul in care ma bag la Focus... era super fain sa fie posibil, asa cum e la Max (de ex. cu receptoarele Strong 44XX)
Personal, imi convine sa dau un abonament minim lunar, caci oricum terestru nu prind cateva canale romanesti (restul am cate vreau pe SAT) si sa ma folosesc de un receiver primit gratis :)
Conditia ar fi sa vad in continuare si TPS-POLSAT-CABO-SRG (poate si D+) fara a afecta DTH-ul romanesc
Inca mai astept...

#30
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Oricum, poti cumpara pachetul cu receptor si sa vinzi receptorul.

... din pacate chiar si la pretul nou de 35RON+TVA nu cred ca as gasi un client la acel Kaon pe care o sa mi-l bage FOCUS fortat pe gat (... here FOCUS is like GIGI :angry: ).

#31
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Alta noutate (deocamdata cu titlu de zvon)... daca te abonezi la 2 pachete (acum, 2 pachete = 380.000 lei), pentru un an de zile, primesti gratis receptorul... adica receptorul e a al tau, dupa ce se face anul :D
Dar repet, e doar zvon... publicat pe RDI

#32
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
Nu-i zvon ... este realitate ... FOCUS intra pe o structura de marketing solida si agresiva ... SUBVENTIONAREA RECEIVERELOR. O sa vedeti dupa 1 octombrie ce inseamna FOCUS vs. DIGI ... unii din tabara adversa sunt inca ametziti si nu le vine sa creada. Mai luati o duscah fratilor sa va treziti !!!!

ovex :cursing:

#33
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

FOCUS intra pe o structura de marketing solida si agresiva

SOLID + AGRESIV contra DIGI ar fi sa ofere pachetul Rosu + Albastru = 20RON+TVA  chiar daca ai platii ceva pe receiver ;).

Edited by LR, 18 September 2005 - 22:03.


#34
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Ziua ''F'' se apropie  

0 RON - receptor de satelit, telecomandă și cartelă de acces** oferta este valabilă pentru închirierea unui receptor de satelit pe familie, la o singură adresă poștală
* oferta este valabilă numai pentru persoanele fizice
* oferta include vizionarea celor patru pachete de programe TV existente în ofertă timp de o lună
* contractul de închiriere se încheie pe un an si poate fi prelungit; titularul se obligă să mențină pe toată perioada un abonament la minimum doua pachete de programe TV, la alegere (vezi oferta Focus Sat de programe TV de mai jos)
* disponibile în centrele de relații cu clienții UPC, precum și în magazinele Altex/Media Galaxy, Domo, Flamingo, Flanco, Germanos și Peruvision din țară

25 RON + TVA – taxă de activare, numai in cazul in care se opteaza pentru inchirierea receptorului.

299 RON + TVA (preț de raft recomandat) –receptor de satelit, telecomandă și cartelă de acces**** oferta este valabilă pentru achiziționarea receptorului de satelit daca NU se inchiriaza
** disponibile în magazinele Altex/Media Galaxy, Domo, Flamingo, Flanco, Germanos și Peruvision din țară


82 RON + TVA (preț de raft recomandat) – antenă, LNB, sistem de prindere, accesorii specifice***
*** opționale, în cazul în care clientul deține deja o antenă de satelit și accesoriile specifice
*** disponibile în magazinele Altex/Media Galaxy, Domo, Flamingo, Flanco, Germanos și Peruvision din țară

96 RON + TVA – taxă de instalare standard prin echipe autorizate Focus Sat****
**** opțională; se realizează în termen de 3-5 zile lucrătoare de la achiziție



15,97 RON +TVA un pachet de programe
Bonus: la 6 luni primesti o lun&atilde;, iar la 12 luni 3 luni de vizionare in plus
gratuit pachetul radio si FocusSat tv

P.S. Materialul de mai sus este de pe site-ul www.focussat.ro

Edited by rz, 24 September 2005 - 20:27.


#35
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

15,97 RON +TVA un pachet de programe
Bonus: la 6 luni primesti o lun&atilde;, iar la 12 luni 3 luni de vizionare in plus
gratuit pachetul radio si FocusSat tv

Si ce facem ? Sa le dam ~32RON+TVA ca sa vedem PROTV + TVR? Daca erau intr-un singur pachet eram si eu interesat ;).

#36
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@rz

Am intrat si eu in posesia unor documente de auto-instruire, iar la ceea ce spuneai tu cu inchirierea treaba sta asa:

Taxa de activare este de 25 RON + TVA

MONTAJUL se taxeaza la domiciliu 80 RON + TVA (96 + TVA era cand avea 20 m cablu inclus, mufe, sorici, cleme, etc)
Cablul, mufele, etc se platesc separat
Se face: Garantie, Deviz lucrari, Factura si Chitanta

Clientul are o luna vizionare gratuita de la data achizitionarii Kit-ului, daca nu doreste instalare, si o luna vizionare gratuita de la data instalarii, daca opteaza pt instalare. Ex: daca-l instaleaza astazi are vizionare gratuita pana in 24 octombrie. Abonatul are obligatia sa-si incarce dupa 24 octombrie minim doua pachete 12 luni consecutiv (indiferent pe care le alege), iar dupa aceasta perioada nu mai are nici o obligatie in acest sens.

Se observa inca odata grija fata de client prin faptul ca, luna aia de vizionare gratuita, incepe din momentul in care clientul sta in fotoliu cu telecomanda in mana si schimba canale.  ;)

ovex :cursing:

Edited by ovex, 24 September 2005 - 21:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate