Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Bomba de la FOCUS !

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
@ovex
Pai nici alea nu mai pot fi considerate bombe, din moment ce la concurenta sunt in grila de multa vreme
Bombe ar pute fi numite de ex: lansarea a 3 TP-uri deodata, cabale in exclusivitate (nu erotice), canale proprii, etc. Din pacate sunt doar...vise

#56
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005

View Postovex, on Sep 18 2005, 20:23, said:

Nu-i zvon ... este realitate ... FOCUS intra pe o structura de marketing solida si agresiva ... SUBVENTIONAREA RECEIVERELOR. O sa vedeti dupa 1 octombrie ce inseamna FOCUS vs. DIGI ... unii din tabara adversa sunt inca ametziti si nu le vine sa creada. Mai luati o duscah fratilor sa va treziti !!!!

ovex :cursing:

Tot trag la duscah si nu m-am trezit deloc, ba chiar m-am facut manga! Hac!

Ovex, nimic-nimic nou?
Numa' maine nu-i poimaine si internetu' nu-i! :naughty:

Faza tare, sun la nr. lor de tel. la Focus sa intreb si gagicutza de la relatii ma intreaba pe un ton rugator: cum, chiar numai internetul va intereseaza? Nu vreti sa aflati mai multe despre oferta noastra de programe?
Cred ca sunt disperati, au aruncat bomba si nu stiu pe unde sa scoata camasa! Nashpa rau! :wallbash:

#57
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Internet de la Focus Sat
Abonatii Focus Sat pot beneficia acum de conexiune la Internet.

Modemul este oferit gratuit in custodie celor interesati.

Viteza de transfer este de 153 Kbps (kilobiti pe secunda), iar pretul pentru 20 de ore este 55 de RON (550.000 lei vechi, inclusiv TVA).
Serviciul este de tip pre-paid iar cartelele vor fi disponibile in curand prin reteaua de distributie Focus Sat.

Modemul se comanda on-line la www.focussat.ro sau sunand la Call Center 021 406 72 20 si se expediaza prin curier rapid.

La primire, clientul primeste instructiunile de folosire datele contului de utilizator si achita primele 20 de ore de utilizare (55 RON).
In plus, Focus Sat pune la dispozitie si un cont gratuit de e-mail: [email protected] iar costurile de curierat sunt suportate de Focus Sat.

In momentul in care clientul face comanda trebuie sa comunice numele si seria smart-cardului.

Detalii si comenzi la 021 406 72 20.

Cei care au solicitat acest serviciu prin e-mailuri si apeluri telefonice au prioritate, livrarile se vor face in ordinea comenzilor. Ne cerem scuze pentru eventualele intarzieri care pot surveni din cauza numarului mare de cereri.

Focus Sat are in vedere cresterea vitezei de download cu pana la 2 Mbps.

#58
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Viteza de transfer este de 153 Kbps (kilobiti pe secunda), iar pretul pentru 20 de ore este 55 de RON (550.000 lei vechi, inclusiv TVA)

Exagerat... de scump.

#59
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005

View Posta_d_y, on Nov 30 2005, 18:46, said:

Cei care au solicitat acest serviciu prin e-mailuri si apeluri telefonice au prioritate, livrarile se vor face in ordinea comenzilor. Ne cerem scuze pentru eventualele intarzieri care pot surveni din cauza numarului mare de cereri.

Curios, pentru ca mie personal nu mi-au raspuns la nici un mail in care am cerut detalii suplimentare iar la telefon, asa cum v-am mai spus, nu m-au lamurit absolut deloc, spunandu-mi doar ca toate noutatile vor apare pe site. Cand s-au facut acest gen de inscrieri?
Cred ca intarzierile vor fi foarte mari!
Astept (asteptam cu totii) o veste de la cei ce intra in posesia modemului!

#60
klaxhu

klaxhu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.02.2005

View Postbeerman, on Dec 3 2005, 12:32, said:

Curios, pentru ca mie personal nu mi-au raspuns la nici un mail in care am cerut detalii suplimentare iar la telefon, asa cum v-am mai spus, nu m-au lamurit absolut deloc, spunandu-mi doar ca toate noutatile vor apare pe site. Cand s-au facut acest gen de inscrieri?
Cred ca intarzierile vor fi foarte mari!
Astept (asteptam cu totii) o veste de la cei ce intra in posesia modemului!
un fel de kaka romanesc.asta e la fel peste tot .aici toti sunt egali.
cred ca yar s-au aruncat cei de la hocus focus si nu se pot tine de promisiune :)
asta e un fel de : veniti la mine ca am nush ce model de nush ce rahat (plus...doar preturi miciiiiiiii si nu mint au numai preturi mici si nimic altceva..produse pauza) si cand te duci acolo gasesti de toate si numa produsul la care yau facut pub nu."strategie" ar zice unii.prostie zic eu.
everyone get serious.la 50 lei pe luna e un fel de zapp care pika mai mult decat merge.si numa viteza aia astronomica de 2mpbs..sau cat o fi in cazul focus de inceput (256)(dupa stirea mea /8=250 kb-adik dldu ar trebui sa mearga cu 256kb/sec right ?cand o sa gasiti voi un loc in romania unde o sa mearga la viteza asta...la semnal ma refer...ma mut acolo)

#61
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
fucus lucreaza repede ca digi devine monopol!!! si nu e bine.
o spune un abonat digi!

#62
MadCow

MadCow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.04.2005
Salut! Sunt noua in domeniu acesta si am cateva"mici"nelamuriri.Locuiesc in Bucuresti intr-un bloc cu 10 etaje la etaju' 9;vreau sa cumpar o antena de satelit insa nu am inteles prea bine cum sta treaba cu abonamentul(daca vorbesc tampenii imi cer scuze :huh: )se plateste un abonament lunar asha cum platim la astral sau rcs ?daca da atunci care sunt avantajele montarii unei antene de satelit?


Multumesc anticipat xxx

#63
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Exact... avantaje au doar oamenii care locuiesc in zone fara cablu, adica pot vedea si ei ce vad abonatii CATV
Sunt zone in care se pot receptiona doar 2 TVR-uri si, in cel mai fericit caz, inca 2-3 canale... deci este binevenit un astfel de sistem DTH

#64
costelinon1

costelinon1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 15.10.2005

View Postrz, on Sep 14 2005, 23:23, said:

Era si timpul... bravo ESS/Focus SAT :D
Nu vreau sa agit spiritele, dar va spun sigur ca RCS/Digi TV va reactiona la miscarea concurentei (probabil si Max)
Sa vedeti ''cutremure'' cand va intra si QTV pe piata :D
A reactionat, dupa cum se vede.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate