Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Bomba de la FOCUS !

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Focus Sat vor sa se impuna pe piata de echipamente satelit prin cateva miscari foarte agresive, incepand cu 15 septembrie 2005. pe scurt:
1. micsorare pret kitt complet receptie satelit de la 10 mil lei la 4,5 mil lei (nu include instalarea).
2. Vor da receptoare satelit in chirie cu plata zero lei (se va percepe doar o taxa de conectare de 250 000 lei care revine firmei Flamingo Computers).
3. Vor exista mai multe optiuni de achizitionare a pachetelor Focus Sat:
-kitt complet (receptor cu antena) la 4 575 000 lei (fara instalare)
-achizitionarea receptorului la 3 600 000 lei
-montaj optional la maxim 1 200 000 lei, se taxeaza de catre echipa de montaj in momentul instalarii (Flamingo Computers nu are nici o legatura cu echipele de montaj)
-receptor in chirie, cu plata 0 lei (se plateste doar o taxa de conectare 250 000 lei) + o luna gratis la toate pachetele de programe disponibile.

pentru mai multe informatii contactati reteaua de magazine Flamingo Computers S.A.

sursa http://www.rdi-sat.c...pic.php?t=47199

Edited by onyx, 14 September 2005 - 23:12.


#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sursa...?!

#3
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Era si timpul... bravo ESS/Focus SAT :D
Nu vreau sa agit spiritele, dar va spun sigur ca RCS/Digi TV va reactiona la miscarea concurentei (probabil si Max)
Sa vedeti ''cutremure'' cand va intra si QTV pe piata :D

#4
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Era si timpul... bravo ESS/Focus SAT

Asa este dar din pacate aceasta reducere vine cam tarziu si inca, cu toate ca isi permit, se pare ca nu vreau sa dea numai cartela :(. Insa pretul lunar al pachetelor oferite (nu uitati ca e nevoie sa platesti 2 pachete separate ca sa vezi spre exemplu TVR-ul si PRO TV-ul in acelasi timp :( ) a ramas neschimbat si este cu mult mai mare decat la concurenta si nu stiu cati vor pune "botul" chiar si cu noile preturi scazute la kitul complet. Focus trebuie sa inteleaga odata pentru totdeauna ca daca vrea sa faca ceva sa revina trebuie sa umble la pretul abonamentului lunar ca acum in loc de un singur concutent pe piata are doi (DIGI & MAX) si pana acum s-a dovedit ca pe romani de la tara, avand in vedere segmentul de piata din RO caruia i se adreseaza DTH-ul (excluzand hobbystii), nu ii prea atrage calitatea oferita ei preferand, se pare, pe cel care ofera cat mai ieftin...

Edited by LR, 15 September 2005 - 06:50.


#5
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,516
  • Înscris: 30.03.2005
Cei care au cumparat pana acum kitul, se pot inscrie in Clubul Tzeputilor ? :cursing:

Hoo, nu sariti pe mine :D

Edited by KENSINGTON, 15 September 2005 - 08:04.


#6
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nu e vorba de teapa... pur si simplu aia a fost oferta (sa nu uitam ca a fost fara abonament lunar, din primavara si pana acum)
La fel se intampla si in alte domenii (vezi reducerile de la telefoanele mobile), oricand poate aparea o reducere semnificativa, totul e sa stii cand sa cumperi

Da, LR, aia am zis si eu... ''unificarea'' canalelor romanesti
Decat 10.000 abonati cu 380.000 lei/luna mai bine 100.000 abonati cu 190.000 lei/luna
190.000 lei/lunar pentru o grila ce contine toate canalele romanesti ar fi chiar o bomba si multa lume (din zone fara CATV) s-ar baga, mai ales ca se poate lua receptorul gratis

Dar sa vedem si confirmarea oficiala a ofertei Focus TV... eu mai putin si ma bag :D

#7
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@spare-me

Sursa este un mail de pe ruta Flamingo - Flamingo, ajuns in posesia lui @niros. Am vazut si eu documentul, care contine antet, sigle, etc. si pare a fi autentic. Dupa ce se va confirma public, voi afisa scanat continutul documentului, cu pastrarea intimitatii (dupa ce sterg nume, numere de telefon, e-mail, etc.), asta ca sa vezi ca a avut dreptate colegul @niros.

Probabil sti ca, o informatie publica se poate obtine chiar in acest moment, sunand la magazinul FLAMINGO din orasul tau ...  ;)

ovex  :cursing:

Edited by ovex, 15 September 2005 - 09:51.


#8
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Un prieten de la Germanos mi-a confirmat ca se reduce drastic oferta la receptoarele Focus, insa nu a fost in stare sa confirme noile preturi, mi-a zis ca stiedespre acest lucru (au fost anuntati) insa nu a primit inca oferta. Deci se confirma ca Focus scade preturile.

#9
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

190.000 lei/lunar pentru o grila ce contine toate canalele romanesti ar fi chiar o bomba si multa lume

Asa este ;). Dar sa vezi ce bomba ar fi sa apara cineva care sa inchirieze doar 1 TP pe satelit sau sa se incepa un proiect DTT si in Romania (ca ar cam fi cazul) si sa emita numai TVR1, TVR2, PRO TV, ACASA, PRO Cinema, ANTENA1, NATIONAL TV, B1 TV, REALITATEA, ANTENA3, N24, MTV, TV SPORT la o suma modica ;). Cred ca ar avea > 500.000 potentiali clienti inclusiv din cei care sunt acuma abonati CATV din cauza ca marea majoritate a romanilor nu prea sunt interesati de canale tematice asa cum ar crede lumea ci vreau DOAR sa aiba access la programele nationale cat mai ieftin cu putinta.

#10
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@MrMxyzptlk & @ALL

"@niros" said:

Focus Sat vor sa se impuna pe piata de echipamente satelit prin cateva miscari foarte agresive, incepand cu 15 septembrie 2005.

Suntem deja in 15 septembrie si prea multe "trambitze si surle" oficiale nu se aud inca. Este posibil ca aceasta informatie, venita prin intermediul colegului @niros, sa fie ushor prematura in ceea ce priveste actiunea pe care are de gand s-o initieze FOCUS.  :rolleyes:

ovex  :cursing:

#11
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
La Flamingo Brasov nu se stie nimic de noua oferta... mai asteptam :)

#12
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

rz, on Sep 15 2005, 13:10, said:

La Flamingo Brasov nu se stie nimic de noua oferta... mai asteptam :)

<{POST_SNAPBACK}>



incearca la Peruvision, se pare ca ei au primit deja instiintarea

#13
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Saptamana viitoare am drum la peru... dar pana atunci poate se lamuresc treburile

#14
lheloo

lheloo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 12.06.2004

LR, on Sep 15 2005, 10:17, said:

sa emita numai TVR1, TVR2, PRO TV, ACASA, PRO Cinema, ANTENA1, NATIONAL TV, B1 TV, REALITATEA, ANTENA3, N24, MTV, TV SPORT la o suma modica ;).

Ar mai fi si Prima TV - este un post bun plus ca aici sunt si carcotasii.

#15
petrarca2055

petrarca2055

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.05.2005
cat vor mai tine si carcotasii astia ? glumele lor sunt cam rasuflate !
fuck prima tv ! mai degraba aici ma uit la "tradati in dragoste"...e o buna emisiune de umor...mult mai buna decat carcotasii..........!!!!!!!

#16
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Aici se poate vedea dovada... REDUCERILE DE LA FOCUS SAT se confirma!

#17
lheloo

lheloo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 12.06.2004

petrarca2055, on Sep 15 2005, 19:26, said:

cat vor mai tine si carcotasii astia ? glumele lor sunt cam rasuflate !

<{POST_SNAPBACK}>

Eu nu ma uit la carcotasi ca la o emisiune de umor pentru ca intr-adevar glumele lor incep sa fie cam rasuflate, ci ca la o scurta sinteza la  ce se intampla intr-o saptamana pe la toate televiziunile. Deranjant la carcotasi este si publicitatea exagerata pentru kiss fm.

Edited by lheloo, 16 September 2005 - 22:28.


#18
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Ar mai fi si Prima TV - este un post bun plus ca aici sunt si carcotasii.

Scuze... ca am uitat de Prima.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate