Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Bomba de la FOCUS !

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
Ce mai vreau sa va spun ... TP3 este pe vine ... nu va pot spune cand, ca nu pot, dar vine si asta.  :)   Odata cu lansarea acestui TP va creste simtitor calitatea imaginii, iar grila se va suplimenta cu canale noi. Tineti aproape si aveti incredere in FOCUS.  ;)

ovex :cursing:

#38
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
O economie mai mare se face daca se achita anticipat pe un an (se primesc 3 luni de vizonare bonus), dar asa cum spunea si @LR, era excelent daca Pro se afla in primul pachet
360 RON pentru receptor + card mi se pare de bun simt, stiind ca receptorul este de calitate, dar atat vreau si eu, sa fie bagat si Pro langa celalalte canale romanesti (din primul pachet)
Daca se va intampla asta, o sa ma aiba de client/abonat... si poate chiar mai mult :naughty:

#39
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

rz, on Sep 24 2005, 21:39, said:

O economie mai mare se face daca se achita anticipat pe un an (se primesc 3 luni de vizonare bonus), dar asa cum spunea si @LR, era excelent daca Pro se afla in primul pachet
360 RON pentru receptor + card mi se pare de bun simt, stiind ca receptorul este de calitate, dar atat vreau si eu, sa fie bagat si Pro langa celalalte canale romanesti (din primul pachet)
Daca se va intampla asta, o sa ma aiba de client/abonat... si poate chiar mai mult :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>


pai mo, daca vrei PRO ia pachetul cu PRO..simplu  :naughty: ...daca ne ascultai mai demult si iti luai receptor cu CI puteai sa iei acum un CAM conax+ card la pret promo si aveai FOCUS alaturi de celelalte pachete care se pot vedea cu patch  :console:

#40
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

360 RON pentru receptor + card mi se pare de bun simt

... sincer nici nu face mai mult de 100€ acel kaon ;). Acuma nu ma luati cu chestii gen "crezi ca conserva este mai buna?" ca dupa mine aia nu face nici 30€ ;).

#41
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
@onyx, daca ma abonez doar la pachetul rosu, nu am TVR Cultural, National TV, MTV Romania, Discovery, iar pentru Prima TV va trebui mereu sa rotesc antena la 62'E... inca astept :)
Eu sper sa vedem o reducere si la pachete... poate un 14 RON TVA inclus/pachet (280 RON - 2 pachete) ar fi ok

#42
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

rz, on Sep 25 2005, 10:26, said:

@onyx, daca ma abonez doar la pachetul rosu, nu am TVR Cultural, National TV, MTV Romania, Discovery, iar pentru Prima TV va trebui mereu sa rotesc antena la 62'E... inca astept :)
Eu sper sa vedem o reducere si la pachete... poate un 14 RON TVA inclus/pachet (280 RON - 2 pachete) ar fi ok

<{POST_SNAPBACK}>



daca iei in calcul bonusul de 3 luni (12 luni platite) iti iese un pachet la 15.2RON (19x12/15) ceea ce nu e foarte rau. La bonusul de o luna (6 luni platite) un pachet iese la 16.2RON(19x6/7) si nu e rau nici asa. Nu e la fel de ieftin ca la DIGI si MAX dar ai pachetul de radiori si calitate mai buna.

#43
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
Pai sincer... pachetul ala de posturi tematice ma atrage mai mult :coolspeak:
Pana la urma, voi lua si decizia finala :)

#44
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004
sa-ti iei televiziune de-asta digitala pentru a asculta radio-uri mi se pare cel putin dubios...  suntem in 2005 si s-a inventat calculatorul si streaming-urile functioneaza foarte bine...

#45
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@experience

Posturile de radio interactive nu au DJ, jingles, ore exacte, publicitate, promo, etc. Sunt niste tonomate, pe care este muzica la curs, cu pauze de cca. 2 secunde. Asadar, pe un SS1, la care pui brachet CI, poti conecta un CONAX CAM + CARD FOCUS si captura pe HDD muzica cat te tine hardul. Pisele sunt complete cap coada si vin si cu 160 kbps, 48 kHz, STEREO. COOL EDIT PRO 2.1 este foarte folositor in astfel de situatii.

De asemenea FOCUS SAT intentioneaza sa lanseze receptorul TOPFIELD, cu HDD incorporat. In cazul in care acesta are USB sau cititor de memorie flash, dinou poate constitui o jucarie frumoasa pentru pasionatii de muzica si film.

Si nu m-i se pare o chestie ilegala copierea de muzica in colectia proprie, atata timp cat platesc pentru ea. Cu datul mai departe este uratah treaba ... stiti voi ...  :)

Un DTH poate fi o jucarie frumoasa din mai multe puncte de vedere, dar totul depinde de operator ...  ;)

ovex :cursing:

#46
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
Asta cu radio via satelit e tot o chestie ce tine de hobby... inca din era analogica am cautat radio (inainte de aparitia satelitilor ascultam muzica buna pe unde scurte :D ) si puteam spune mersi daca gaseam vreo 7-8 posturi bune, pe un singur satelit (pe Astra 19.2'E erau intr-adevar mai multe)
E mult mai mai fain pe satelit... nu ai nevoie de conexiune la net, se aud bine, si asa cum zicea si @ovex, poti asculta muzica fara vorbarie, DJ, stiri, si alte chestii
Ascult deja cateva astfel de posturi, ce pot fi decodate (pe Hotbird & Hispasat), iar inca 10 posturi tematice, de la Focus SAT, nu ar strica :)

#47
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@rz

Si cel mai mportant este ca piesele nu sunt mixate, au pauze intre ele, lasate special pentru a putea fi si copiate. Dar acest lucru este posibil numai intr-un DTH unde se plateste.  ;)

ovex :cursing:

#48
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
Din pacate, nu cunosc ofertele de la Cyfra+ & nordici, dar stiu sigur ca la Cyfra+  (posturile XtraMusic) sunt incluse tot in pachetele cu TV-uri, pachete la bani oricum mai multi decat la Focus
Nu are rost sa mai comparam abonamentele noastre la DTH-uri cu cele din afara... cred ca sunt cele mai avantajoase din Europa (inclusiv Focus SAT) :D

#49
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005

experience, on Sep 25 2005, 14:52, said:

sa-ti iei televiziune de-asta digitala pentru a asculta radio-uri mi se pare cel putin dubios...  suntem in 2005 si s-a inventat calculatorul si streaming-urile functioneaza foarte bine...

<{POST_SNAPBACK}>



Daca ai vreo cunostinta cu "televiziune de-asta digitala"  mergi si incearca sa vezi diferenta  calitativa (atat la radio, cat si la unele posturi TV ).  Iti promit ca o sa fii placut surprins....   :D   sau nu... :huh:

Incearca doar....   Numai bine :peacefingers:

P.S.  Scuze de offtopic :D

Edited by Ami, 27 September 2005 - 09:37.


#50
emilbv

emilbv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.10.2005
Am un offset de 1.3 montata pe balcon si cu placa Skystar2. Are cineva un satfinder in
Brasov sa ma ajute sa o pozitionez, ca eu o mesteresc de o saptamina si nu reusesc nimic. Sunt total incepator in domeniu.

#51
EvoMobiles

EvoMobiles

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.10.2005

Quote

Aboneaza-te la Focus Sat si ai...
Receptorul de satelit GRATIS
Prima luna vizionare GRATUITA pentru toate pachetele de programe!
BONUSURI pe cartelele de reîncarcare Focus Sat!
TREI pachete de programe la pret de DOUA (31,94RON+ TVA)!
De la 1 decembrie, ACCES INTERNET la viteza 153 KBS!

Toti cei care s-au abonat deja la Focus Sat:
au prioritate la un nou receptor GRATIS!
primesc Pachetul Albastru si Pachetul Rosu la pretul UNUIA SINGUR (15,97RON+ TVA) pentru toate perioada platita în avans în intervalul promotional 15 octombrie - 31 decembrie!

Ofera si Internet!

Edited by EvoMobiles, 21 October 2005 - 22:54.


#52
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
BOMBA EROTICA DE LA FOCUS :D

HUSTLER TV & BLUE HUSTLER TV inlocuieste PRIVATE GOLD & BLUE !!!

Edited by rz, 17 November 2005 - 22:23.


#53
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@rz

VAX ... Focus trebuie sa bage TP3 si canale tematice Discovery si Viasat ca sa fie BOMBA.

ovex  :cursing:

#54
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
@ovex,
Sper sa vina si alea... ma intreb daca HUSTLER e mai hard decat PRIVATE  :rolleyes:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate