Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Sudistii trag tara in jos ?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
151 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Sudistii (178 membri au votat)

Trag sudistii tara in jos ?

  1. Da (60 voturi [33.71%])

    Procentaj al voturilor: 33.71%

  2. Cred ca da (18 voturi [10.11%])

    Procentaj al voturilor: 10.11%

  3. Cred ca nu (17 voturi [9.55%])

    Procentaj al voturilor: 9.55%

  4. Nu (83 voturi [46.63%])

    Procentaj al voturilor: 46.63%

Care regiune este mai civilizata (opinie personala)

  1. Estul (13 voturi [7.30%])

    Procentaj al voturilor: 7.30%

  2. Vestul (89 voturi [50.00%])

    Procentaj al voturilor: 50.00%

  3. Nordul (12 voturi [6.74%])

    Procentaj al voturilor: 6.74%

  4. Sudul (16 voturi [8.99%])

    Procentaj al voturilor: 8.99%

  5. Toate la fel (48 voturi [26.97%])

    Procentaj al voturilor: 26.97%

Votează

#19
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.776
  • Înscris: 13.06.2004
Totuși, să nu uităm că unele județe din sud sunt printre cele mai sărace din România: Ialomița, Călărași, Teleorman, Olt...

#20
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.322
  • Înscris: 01.10.2006

Vizualizare mesajdjl, pe 9th June 2011, 23:12, a scris:

Totuși, să nu uităm că unele județe din sud sunt printre cele mai sărace din România: Ialomița, Călărași, Teleorman, Olt...
E normal. Sunt zone agricole si la noi agricultura inca se face pe terenuri mici. Tot asa, si Baraganul e o zona mai saraca.

Pe de alta parte sa gindim nu in termeni de hirtii, ci de marfa. Cine produce marfurile cele mai necesare? :)

#21
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.360
  • Înscris: 11.08.2008

Vizualizare mesajLILDEBUL, pe 9th June 2011, 23:09, a scris:

Bai nene ce brand au sudistii astia , trag ditai halca de pamint in jos , cit de jos , pina la Polul Sud ?
Din ciclul "Campanii felationiste" e topicu' asta , sau cum. Adica ai auzit tu ca niste oameni au zis in tramvai ca sudistii fac si dreg. Care sudisti , ba Gogule , ca pina acuma io am invatat la scoala ca in Romania sint judete , nu Nord si Sud ? Daca filmul ala cu razboiul de secesiune American te-a marcat in halu' asta , ia un Extraveral , ca devii paranoic si penibil. Prea esti in trendu' actual Basescian ca sa nu ma enervezi.
Uita-te la sondaj: 30% cred ca da, deci este adevarat ca multi au o parere proasta despre sudisti.
Vad ca nu intelegi: Judetele din Sudul Tarii, adica din regiunile: Oltenia, Muntenia, Dobrogea.
Vrei sa strig forta PSD sa-ti fiu pe plac ?

#22
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.837
  • Înscris: 30.10.2006
@ Owidiu: Doua zile ai cerut, eu iti dau cinci. Dupa aia vedem ce a iesit din acest topic. Daca e doar balanganeala standard il sterg pe loc. Daca nu, ramane.

Editat de alalaltu, 09 iunie 2011 - 22:36.


#23
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.069
  • Înscris: 11.05.2009
e o ineptie sa crezi asta.
fara constanta, cernavoda, baragan, bucuresti, pitesti, craiova tara asta nu ar exista.

#24
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011

Vizualizare mesajOwidiu, pe 9th June 2011, 23:29, a scris:

Uita-te la sondaj: 30% cred ca da, deci este adevarat ca multi au o parere proasta despre sudisti.
Vad ca nu intelegi: Judetele din Sudul Tarii, adica din regiunile: Oltenia, Muntenia, Dobrogea.
Vrei sa strig forta PSD sa-ti fiu pe plac ?
Poti sa strigi ce vrei , tot un topic de hindel ai creat.
Vrei sa auzi cum UDMR rade padurile mai din Nord ? Vrei sa auzi cum UDMR , adica forta nordului sprijina si a sprijinit jegu' politic din '90 si pina acuma ?
Auzi , daca nu prea le ai cu nimica , in afara de marea calitate de postac (ca mine) agitator , ce naiba faci prin zona , crezi ca absolut toti sint niste prosti pe care tu ii manevrezi cum vrei , maestrule papusar ?
Haidi pa , ma duc sa .............

#25
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.360
  • Înscris: 11.08.2008

Vizualizare mesajalalaltu, pe 9th June 2011, 23:35, a scris:

@ Owidiu: Doua zile ai cerut, eu iti dau cinci. Dupa aia vedem ce a iesit din acest topic. Daca e doar balanganeala standard il sterg pe loc. Daca nu, ramane.
Ok, sunt perfect de acord.

Sa va explic de ce am deschis topicul:
Merg des prin Ardeal. Cand am stat la o terasa, unul a claxonat (avea numar de DB) si au inceput unii "E cretin din ala de prin Sud". Nu stiu sigur de ce a claxonat, cred ca i-a iesit unul in fata.
Apoi o alta discutie in Pitesti: "Mie nu-mi place in Sud, s-au tiganizat toti, ne trag in jos"

@Lidebul Nu manipulez pe nimeni, daca doream sa o fac, o faceam deja, nu pe forum. Nu ma plateste nimeni sa manipulez. Imi exprim un punct de vedere, fiecare avand dreptul sa ma contrazica sau sa fie de acord cu mine

Editat de Owidiu, 09 iunie 2011 - 22:47.


#26
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.339
  • Înscris: 28.02.2005

Vizualizare mesajdjl, pe 9th June 2011, 22:07, a scris:

Depinde în ce sens trag în jos. Economic Bucureștiul, Ilfovul, Prahova, Mioveniul, Craiova nu trag.
Cei mai civilizați mi se par cei din Vest și poate ardelenii.

ti se pare pentru ca nu prea ai fost pe-acolo... este si la timisoara acelasi lucru ca la bucuresti... de cluj nu mai zic.
pe ei ii salveaza un pic arhitectura oraselor. nu au ajuns comunistii pe acolo cu demolarea de-aia au imaginea asta de "civilizati".

#27
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.889
  • Înscris: 08.10.2006

Vizualizare mesajDihorul Razboinic, pe 9th June 2011, 23:26, a scris:

E normal. Sunt zone agricole si la noi agricultura inca se face pe terenuri mici. Tot asa, si Baraganul e o zona mai saraca.

Pe de alta parte sa gindim nu in termeni de hirtii, ci de marfa. Cine produce marfurile cele mai necesare? :)
Si cand te gandesti ce era odata...pe vremea cand eram granarul Europei...Cand spuneai "Baragan" spuneai implicit grane, holde de grau, porumb etc.

Vizualizare mesajalalaltu, pe 9th June 2011, 23:35, a scris:

@ Owidiu: Doua zile ai cerut, eu iti dau cinci. Dupa aia vedem ce a iesit din acest topic. Daca e doar balanganeala standard il sterg pe loc. Daca nu, ramane.
http://www.giurgiu-n...I-4473/pagina-0
Lucru confirmat chiar de ei:
"La polul opus se situeaza judetele Giurgiu, Calarasi si Tulcea cu procente cuprinse intre 0,7% si 0,8%, insa acestea sunt judete mici, avand o populatie totala de 840.000 de persoane".
Ce vrei mai mult?
Bine, asta nu inseamna neaparat sa generalizam ca tot sudul trage in jos, dar se stie de ani de zile ca in aceste judete treneaza saracia si somajul crescut, la fel ca in Vaslui de ex.

Editat de duculeana, 09 iunie 2011 - 22:49.


#28
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011

Vizualizare mesajPollux, pe 9th June 2011, 23:46, a scris:

ti se pare pentru ca nu prea ai fost pe-acolo... este si la timisoara acelasi lucru ca la bucuresti... de cluj nu mai zic.
pe ei ii salveaza un pic arhitectura oraselor. nu au ajuns comunistii pe acolo cu demolarea de-aia au imaginea asta de "civilizati".
Vorbim de civilizatie in Vest ? Ok , stai sa dau mitraliera pe foc automat.
Cei din Vest au fost sute de ani scalvii imbecili si preaplecati ai Austro-Ungarilor , niste Untermenschen de secol 15 , ca daca se nastea Hitler pe vremea aia....adio arfe de Vest.
Pe vremea comunistilor au fost niste bisnitari obositi care au avut norocul sa aiba granita cu Ungaria si Serbia , sa mai intre un blug , un disc mai occidental , un pachet de Kent. In '99 au avut sansa ca "Revolutia" , observati parantezele , sa inceapa la Timisoara , gindita si planificata de altii , NU DE ROMANI.
Acuma nu mai ai loc de ei , dar daca ne uitam in Guvern , seful mascaricilor vine din Vest. Haoleoooo , scuze , am zis ceva urit de Boc ?
Concluzia este ca unii sint platiti sa agite apele cu regionalizarea , spar ca oamenii inteligenti s-au prins de asta. Este evident , Base ne-o cere.

Editat de LILDEBUL, 09 iunie 2011 - 22:55.


#29
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.422
  • Înscris: 24.05.2009
Mi s-a ridicat.... judetul!

#30
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.360
  • Înscris: 11.08.2008
Lidebul, te rog inceteaza. Faci flame aiurea, aici NU este un topic despre POLITICA. Inclinarea ta spre PSD ca alternativa la actuala guvernare a devenit o obsesie. Argumentele nu sunt indeajuns sa sustii suprematia PSD in fata PDL-ului la guvernare.

#31
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 6.307
  • Înscris: 15.01.2007
N-o mai aburiti bre!

Romania-i toata in aceeasi oala, est, vest nord, sud !

#32
MihaiTJ

MihaiTJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.249
  • Înscris: 24.05.2011

Vizualizare mesajTeodov, pe 9th June 2011, 20:48, a scris:

Moarte ardelenilor!
Fixed.

#33
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.291
  • Înscris: 10.05.2005

Vizualizare mesajAether, pe 9th June 2011, 21:29, a scris:

Pare duda scoasă de un negru dezorientat, poate o uitat că nu se afla în America.

Pana acum asta e singurul lucru intelept si misto spus pe aici.

In rest e polemica celor condamnati la streang cu cei condamnati la glont (fanar vs. austro-ungar)

Editat de cuculili, 09 iunie 2011 - 23:09.


#34
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011

Vizualizare mesajOwidiu, pe 10th June 2011, 00:00, a scris:

Lidebul, te rog inceteaza. Faci flame aiurea, aici NU este un topic despre POLITICA. Inclinarea ta spre PSD ca alternativa la actuala guvernare a devenit o obsesie. Argumentele nu sunt indeajuns sa sustii suprematia PSD in fata PDL-ului la guvernare.
Scoala asta nu tine la mine , tov. securist. Care PSD , ti-e rau , ai mincat stricat ? Unde am scris eu ceva de rahatii aia , pe care ii urasc din suflet , la fel cum urasc TOATA clasa politica din tara asta ? Sa-ti explic ca sint bagabont versat si nu poti s-o intorci cum vrei cu mine ? Cred ca nu are rost , te-ai prins si singur , de aia ai si pus tunurile pe mine. Mai mult decit de "cocalarism" nu ma poti acuza , dar intimplator sint si un amarit de patronas , nu patron mare, care se chinuie sa traiasca de azi pe miine si sa mai plateasca si un impozit. Ce zici , sint totusi un individ relativ responsabil ?
Chiar , tu ce ne mai minti ca esti ?

Editat de LILDEBUL, 09 iunie 2011 - 23:10.


#35
D-M-X

D-M-X

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 296
  • Înscris: 28.05.2011

Vizualizare mesajdjl, pe 9th June 2011, 23:12, a scris:

Totuși, să nu uităm că unele județe din sud sunt printre cele mai sărace din România: Ialomița, Călărași, Teleorman, Olt...
Totusi, nu uita ca de acolo mananci ;)

#36
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.110
  • Înscris: 25.05.2010

Vizualizare mesajlk1, pe 10th June 2011, 00:08, a scris:

Moarte ardelenilor!

Nu ai ce sa stergi, este un citat modificat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate