Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 

Începutul sfârșitului: Grecia nu mai are voie să-și încaseze taxele

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

Poll: Începutul sfârșitului: Grecia nu mai are voie să-și încaseze taxele (56 member(s) have cast votes)

Sustineti ideea infiintarii unui protectorat strain pentru Grecia care sa colecteze taxele in locul Guvernului elen ?

  1. Da (38 votes [67.86%])

    Percentage of vote: 67.86%

  2. Nu (17 votes [30.36%])

    Percentage of vote: 30.36%

  3. Alt raspuns (1 votes [1.79%])

    Percentage of vote: 1.79%

Vote Guests cannot vote

#37
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
+1

#38
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Topicul asta e un fel de "rade ciob de oala sparta". Romania sta MULT mai prost decat Grecia, atat la capitolul financiar cat si "ideologic" ca sa zic asa, prin clasa de politicieni si felul de a "gandi" al romanului de rand. Din fericire noi nu o sa riscam sa ajungem in situatii de-astea prea curand pentru ca Romania nu are nici o problema sa-si dea jos fustita  si chiloteii de catifea roz si sa si-o ia drept in fund de la Vest. Grecii macar au ceva mandrie si o sa iasa cu scandal, romanilor li se scade salariul cu 30%, se scad fondurile pentru scoli, sanatate, whatever, nici o problema, se tace si se inghite in sec (ca bani de haleala nu prea e....)

Fiti fara grija, testoasa aia de la capat cu fundul in apa e nimeni alta decat:    ROMANIA !!!!

[ http://medias2.cafebabel.com/141/thumb/355/-/greece-portugal-and-romania-save-your-species-greece-portugal-and-romania-save-your-species.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://buddhalova.files.wordpress.com/2008/07/caricatura_zilei-2341.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Dustere, nu mai deschibe mei frațicule țâșpe mii de topicuri cu greția.

#40
duster2010

duster2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,912
  • Înscris: 29.01.2011
asta e un topic care va face rating!

te rog sa permiti ca oamenii sa voteze.

IA SA VEDEM NOI CE CRED FORUMISTII.

Edited by duster2010, 30 May 2011 - 20:07.


#41
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PosttheMisuser, on 30th May 2011, 19:13, said:

Si noi la vanzare de Delta, Carpati Dunare&co nu ajungem ?

Pai petrolul s-a cam dus, gazul urmeaza...

Cel putin in cazul nemtilor la greci, cum nemtii sunt pe +, putem presupune ca-i intereseaza macar putin si ce se-ntampla cu tara proprie. Si cum beleaua greceasca le strica lor socotelile cu Euro, o parte din micul lor interes national se va rasfrange in rezolvarea situatiei greciei.

In jocul de-a capitalul nu intereseaza pe nimeni socotelile la nivel de natiune. Ceea ce nu intelege chibitzu' e ca natiunea este egala cu poolimea. Cercurile in care se-nvirt interesele fata de activele grecesti nu sint egale cu poolimea

Deci da. Daca as fi grec, as manifesta sa intre grecia sub indrumarea guvernului german. Asa, pana trece greul.

Aaa deci te-a interesat ca petrolul urma sa fie administrat de practic tot un fel de nemti. Ooookkk

p.s. nu toata lumea e asa nenorocita-n spirit ca romanul; unii pun mai sus de paranoia locala cladirea unui imperiu functional si competitiv - desigur, viermii romani nu au cum sa inteleaga asta

Cind e vorba de capital nu prea e loc de pardon

In toata lumea finantelor indiferent de coordinatele geografice poolimea este egala cu zero. Uita repede de interese nationale si alte texte halucinante  :lol:

#42
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
-----

Edited by iDorin, 30 May 2011 - 20:23.


#43
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,128
  • Înscris: 25.02.2007

View Postvata_pa_batz, on 30th May 2011, 21:14, said:

In toata lumea finantelor indiferent de coordinatele geografice poolimea este egala cu zero. Uita repede de interese nationale si alte texte halucinante  :lol:
Si pe nemtii aia cine-i voteaza ?
Daca ti-ar ajunge voturile din familie si de la firma, poolimea ar fi egala cu zero (nu ca ar fi mult dupa virgula).

View Postvata_pa_batz, on 30th May 2011, 21:14, said:

Aaa deci te-a interesat ca petrolul urma sa fie administrat de practic tot un fel de nemti. Ooookkk
Asta-i ca aia, romanii ie tigani ca am vazut eu unu tuciuriu cu cablu de la tren in mana. Amesteci lucrurile.

Sa simplific putin ce-am zis. Reprezentantii poolimii din nemtia au cel putin un interes marginal in soarta poolimii din grecia. Via (macar) propriile alegeri.

Edited by theMisuser, 30 May 2011 - 20:34.


#44
r-bruce

r-bruce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 06.11.2005

View Postduster2010, on 30th May 2011, 20:14, said:

1. Ue n-are mama, n-are tata.

Vrea companiile grecesti, porturile.

DUPA AIA CRIZA TRECE.

Care companii? Ruinele? O tara ca Grecia care traieste din ce au facut altii acum mii de ani merita falimentul. Si la fel merita si prostii care isi tin banii in bancile grecesti pe care le-a lasat BNR sa intre foarte usor pe piata bancara romaneasca. Si una din ele, culmea nesimtirii, se numeste banca romaneasca. Amintiti-va ca penelistul Pantis a vandut ieftin Romtelecomul grecilor, iar de atunci nici nu s-a mai auzit de el. Si alt grec a fost prim ministru...

De fapt alta tara care traieste din ce au construit altii acum mii de ani este Egiptul. Dar astia mai au si canalul Suez, construit tot de altii si ei l-au nationalizat. Si astia ar merita falimentul.

#45
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PosttheMisuser, on 30th May 2011, 20:33, said:

Si pe nemtii aia cine-i voteaza ?
Daca ti-ar ajunge voturile din familie si de la firma, poolimea ar fi egala cu zero (nu ca ar fi mult dupa virgula).


Asta-i ca aia, romanii ie tigani ca am vazut eu unu tuciuriu cu cablu de la tren in mana. Amesteci lucrurile.

Sa simplific putin ce-am zis. Reprezentantii poolimii din nemtia au cel putin un interes marginal in soarta poolimii din grecia. Via (macar) propriile alegeri.

Ce anume te face sa crezi treaba asta?

Poolimea este egala cu zero. Contrazi-ma

#46
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,128
  • Înscris: 25.02.2007

View Postvata_pa_batz, on 30th May 2011, 22:02, said:

Poolimea este egala cu zero. Contrazi-ma
:)
Comparativ cu ce ?
Sunt curios cum denumesti tu entitatile suprastatale, altele decat imperiile si mai ales, din ce sunt ele construite.
In functie de asta poate am si un raspuns pt. tine.

#47
traby

traby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 13.06.2008
duster ce tot o dai cu  Grecia...isi merita soarta,grecii-s un popor de puturosi lenesi care stau toata ziua la cafele si tigari ori cei de pe tarmuri cu burta la soare si asta pe bani multi.Cat credeai ca o sa-i mai poata tine statul elen? Gata si cu vacanta "all year long",ori devin seriosi si se pun pe treaba ori stau in continuare la soare dar in kurul gol!

#48
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Eu cred ca daca Grecia va fi administrata de Uniunea Europeana, aka Germania, o sa fie mult mai bine pentru bugetul Greciei .

#49
SDan222

SDan222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,925
  • Înscris: 06.04.2006
Hmmm ... nu prea vad cum ar putea fi realizata treaba asta. Practic vorbind.

#50
lrl

lrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 31.01.2008
Tot  nu inteleg pe grecii si nici pe creditorii lor. Au salarii de 4 ori mai mare la bugetar ca cei din statele central europene. Nu ar fi normal ca si salariile lor sa scada la nivelul nivelul nostru.

In conditiile actuale cred ca asta ar fi cel mai bun lucru pentru ei, ca doar nici noi nu murim de foame, cu tot cu salariile astea.

Edited by lrl, 31 May 2011 - 06:57.


#51
Ballano

Ballano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 30.01.2010

View PostKokoshmare, on 30th May 2011, 15:56, said:

Cred ca este cel mai bun lucru care se poate intampla Greciei, Romaniei, Bulgariei. Sa vina niste nemti fara mama, fara tata sa ne administreze.

  :confuzzled: in folosul...cui? Cand eram sub ocupatie otomana plateam tribut turcilor, dar ne puteam impaca cu ideea pentru ca luasem bataie pe front. In situatiea de asa zisa "pace", care sunt motivele ocupatiei straine, daca nu se recunoaste deschis "ocupatia" pe criterii economice. Suntem intr-un razboi economic, dus de pe aria SPIONAJULUI ECONOMIC, cu metoda sabotajului economiei din interior. Revolta maselor este aproape de a fi generalizata, iar obiectivul final va fi indepartarea actualei clase politico-administrative formata din clanuri de multi-miliardari. Ghici cine va profita de o asemenea situatie??? Arabii? Chinezii? Rusii? (sau toti la un loc?) :naughty:

#52
duster2010

duster2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,912
  • Înscris: 29.01.2011
Unde ajung banii din taxe? la creditori?

cine sunt creditorii grecie? germania, franta? mai multe tari ue?

#53
masinistu

masinistu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 17.03.2010

View Postbuteliearagaz, on 31st May 2011, 02:41, said:

Eu cred ca daca Grecia va fi administrata de Uniunea Europeana, aka Germania, o sa fie mult mai bine pentru bugetul Greciei .


Cred ca asta e viitorul..Doamne ajuta!

#54
duster2010

duster2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,912
  • Înscris: 29.01.2011
pai daca petrom e administrata de austrieci- atunci ajunge profitul la bugetul tarii noatre?

daca administratorii ne exporta tot profitul la ei, daca exporta gazele si titeiul la ei?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate