Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Recomandare Turcia 2012 - familie cu un copil

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

#37
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Buna seara,

Spuneti mi si mie, va rog, ce hoteluri au 2 copii gratis, 5 si 7 ani? Din Kusadasi, Didim, Bodrum chiar si Antalia.
Anul trecut am fost la Tusan si a fost ok.
Ca si buget, cam la nivelul Tusan maxim 50 E/pers/zi fara EB am vrea sa fie. Mai scump nu ne permitem. De aceea am vrea un hotel cu copii gratis.
Ca si dotari nu suntem f pretentiosi, am fost la Grand Efe si Tusan si a fost ok la ambele. Dar am vrea sa vedem si alte hoteluri si chiar alte zone decat Kusadasi.Vream neaparat AI , e mult , mult mai comod cu 2 copii.
Multumesc frumos!

Paula

Edited by alipiticot, 27 November 2011 - 19:42.


#38
PeterCook

PeterCook

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.03.2011
[quote name='dixie' date='11th May 2011, 16:48' post='9871612']
Salut
suntem o familie cu un copil de 6 ani jumate, si as dori o recomandare pentru Turcia 2011 cu cateva cerinte. Am fost in 2009 la Delphin Palace, un hotel super, dar ca minus au fost apa marii f. rece (iunie), zona cam desertica si atunci caldura era sufocanta (43 de grade). Altfel super ok ca mancare, distractie pentru copii.

- zona sa fie cu verdeata
- hotelul sa aiba facilitati pentru copii (gen piscina copii mici si separat copii mai marisori)
- mancare diversificata (la bauturi nu am pretentii)
- apa marii sa fie clara si calda (care e acea zona din Turcia unde mergi garantat asa).
- nu dorim excurisii externe (poate maxim una pe sezon), mergem sa ne relaxam.

Salutare.
Scuze ca ma bag in recomandari atat de tarziu, dar vreau sa va atrag atentia asupra unui hotel foarte putin mediatizat si care are o infrastructura super faina - gradina botanica nu alta, 2 plaje cu nisip, intrare lina in apa, 2 piscine mari (una gen infinity), piscina pt. copi, tobogane, mancare si bautura foarte bune. Este excelent pt. familii cu copii si nu numai, are preturi forte bune si nu e nici departe de Romanica.
A se cauta pe "goagle" si analiza - PALOMA CLUB SULTAN din Ozdere.
Va doresc vacante minunate.
P.S. Jur ca nu sunt actionar la Paloma.

Edited by PeterCook, 16 February 2012 - 18:55.


#39
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
paloma club sultan e un hotel frumos dar SCUMP iar Didim bici e ieftin, anul ăsta românii au vrut să cumpere ieftin

Edited by rottweiler2007, 16 February 2012 - 21:16.


#40
PeterCook

PeterCook

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.03.2011

View Postrottweiler2007, on 16th February 2012, 21:15, said:

paloma club sultan e un hotel frumos dar SCUMP iar Didim bici e ieftin, anul ăsta românii au vrut să cumpere ieftin


Este un pic mai scump decat Didim "bici", dar cu o infrastructura mult mai faina, cotat mai bine si pt. cineva care a fost la Delphin nu cred ca ar fi scump (10.06-30.06 - 62 euro, 1.07-30.08 - 79 euro UAI). Oricum eu am vrut doar sa atrag atentia celor care urmaresc calitate si frumos, la un pret decent, asupra acestui hotel putin cunoscut in Romania - sper sa nu fi facut ceva rau si sa-l invadeze manelistii. Vacante frumoase in 2012 le doresc tuturor celor care inca mai au TUPEUL sa-si permita asa ceva (SIE e cu ochii pe voi/noi). Sa traiti bine!

#41
Ducesica

Ducesica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.03.2012
O intrebare pentru Rottweiler2007:
Am vazut ca sunteti avizat in ceea ce priveste Turcia si vorbiti in cunostinta de cauza. Desi sunt la primul post, va cer un sfat.
Suntem la prima plecare in Turcia si deja cu o experienta negativa in ceea ce priveste o agentie. Care dupa ce ne-a incasat banii, ne-a anuntat senin ca nu mai este disponibila camera deja confirmata la Aqua fantasy in perioada 1-10 iunie.
De aceea, am plecat iar la vanatoare.
Suntem 2 adulti si un copil de 4 ani foarte energic si indragostit de apa si care are nevoie de cura heliomarina. Dupa indelungi cautari, caci anul acesta este un buget subtire de criza, am gasit Didim Venosa Beach 10 nopti AI = 727 euro si Didim Beach Resort, aceeasi perioada, 14 nopti UAI = 803 Euro, cu masina.
Ce ne recomandati sa alegem sau aveti alta oferta similara?
De asemenea, ca perioada Didim este ok pentru un copil mic, inceputul de iunie? Dar in Selcuk?
Multumesc

Edited by Ducesica, 21 March 2012 - 22:58.


#42
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostDucesica, on 21st March 2012, 22:57, said:

O intrebare pentru Rottweiler2007:
Am vazut ca sunteti avizat in ceea ce priveste Turcia si vorbiti in cunostinta de cauza. Desi sunt la primul post, va cer un sfat.
Suntem la prima plecare in Turcia si deja cu o experienta negativa in ceea ce priveste o agentie. Care dupa ce ne-a incasat banii, ne-a anuntat senin ca nu mai este disponibila camera deja confirmata la Aqua fantasy in perioada 1-10 iunie.
De aceea, am plecat iar la vanatoare.
Suntem 2 adulti si un copil de 4 ani foarte energic si indragostit de apa si care are nevoie de cura heliomarina. Dupa indelungi cautari, caci anul acesta este un buget subtire de criza, am gasit Didim Venosa Beach 10 nopti AI = 727 euro si Didim Beach Resort, aceeasi perioada, 14 nopti UAI = 803 Euro, cu masina.
Ce ne recomandati sa alegem sau aveti alta oferta similara?
De asemenea, ca perioada Didim este ok pentru un copil mic, inceputul de iunie? Dar in Selcuk?
Multumesc
1. pt perioada aia nu mai e pe alese, e pe luat ce a mai rămas, nici venosa si nici didim bici nu mai au locuri
2. cum va fi vremea in perioada aia? apa sloi, cam 25 grade la prînz pe plaja, seara pui geaca pe tine, dar mai depinde și de voința lui Allah, lăudat fie-i numele, amu și pururea

Edited by rottweiler2007, 22 March 2012 - 06:54.


#43
Ducesica

Ducesica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.03.2012

View Postrottweiler2007, on 22nd March 2012, 06:51, said:

1. pt perioada aia nu mai e pe alese, e pe luat ce a mai rămas, nici venosa si nici didim bici nu mai au locuri
2. cum va fi vremea in perioada aia? apa sloi, cam 25 grade la prînz pe plaja, seara pui geaca pe tine, dar mai depinde și de voința lui Allah, lăudat fie-i numele, amu și pururea

mersi frumos

#44
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008
Care ar fi ordinea corecta intre Cornelia Diamond, Cornelia DeLuxe, Titanic, Concorde si Barut Lara in fctie de ceea ce ofera? Familie 2 adulti + 1 fetita 2.5 ani. Merci!
Se pare ca majoritatea romanilor anul asta fug de zona Antalya. S-au terminat banii sau au sarit preturile la turci?

#45
micus

micus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.06.2006
O intrebare si din partea mea: am de ales la acelasi pret intre AKKA Antedon si Corinthia Tekirova. Care ar fi mai ok pentru copil de 2 ani?

Multumesc anticipat.

#46
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,021
  • Înscris: 01.05.2004
Poate vrei sa spui pentru tine cu un copil de doi ani ca el sunt convins ca nu va face diferenta nici intre Antalia si Baile Olanesti.

Edited by dcr, 25 March 2012 - 19:04.


#47
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmicus, on 25th March 2012, 18:30, said:

O intrebare si din partea mea: am de ales la acelasi pret intre AKKA Antedon si Corinthia Tekirova. Care ar fi mai ok pentru copil de 2 ani?

Multumesc anticipat.
fă bilețele și lasă destinul să aleagă în locul tău

#48
parmaboy77

parmaboy77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 19.05.2006
SALUTARE,

As avea si eu cateva intrebari de la cunoscatori in cea ce priveste hotelurile si locatiile din Antalya:

1.Ma intereseaza un hotel bun cu preturi echilibrate raport pret/calitate, intr-un loc linistit si aproape de plaja si de preferinta plaja normala nu pe ponton.
2.Avand copil mic mic as dori un loc placut pentru cupluri cu copii.
3.Sa fie si loc de distractie seara.
4.As pleca cu masina desi cred ca drumul este fooarte fooarte lung si obositor pana acolo.

Mersi.

#49
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
http://forum.softped...howtopic=659090

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate